.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: POLSKA :: ROK 2005 :: DOBRY KOMIKS 06/2005 - SUPERMAN/BATMAN :.

DOBRY KOMIKS 06/2005 - SUPERMAN/BATMAN

Data wydania: 08.04.2005
Format: B5
Papier: kredowy cienki
Oprawa: miękka
Ilość stron: 52
Druk: kolor
Tłumaczenie: Rafał Belke
Liternictwo: Marcin Perłowski
Okładka: Ed McGuinness
Wydawca: Axel Springer Polska
Wydawca oryginalny: DC Comics


"Najlepsi Na Świecie - Część 3: Szarpanina" ("World's Finest - Part Three: Running Wild")

Scenariusz: Jeph Loeb
Rysunki: Ed McGuinness
Kolor: Dave Steward
Tusz: Dexter Vines

Waszyngton. Gdy Lois Lane prowadzi wywiad w siedzibie prezydentów USA z Lexem Luthorem na temat asteroidy, Batman wraz z Supermanem lecą w stronę Białego Domu, aby ośmieszyć prezydenta na oczach telewidzów. Niespodziewanie obu atakuje Silver Banshee. Swoim krzykiem upiór niszczy Batwing Nietoperza, przez co zaczyna spadać. Potem zabiera się za Esa, który jednak łatwo ją pokonuje, lecąc wysoko w niebo. W tym czasie Batman ma "zimny kłopot" - po wyjściu z wraku samolotu atakują go Mr.Freeze, Captain Cold, Icicle i Killer Frost, którzy po niedługiej walce zamrażają na pół Bruce'a. Gdy ten prosi o pomoc Kenta, z nieba zaczynają spadać rentgenowskie promienie, które łatwo unieszkodliwiają lodowatych przestępców. Po chwili Superman schodzi na powierzchnie, trzymając w rękach nieprzytomną Banshee. Dla zabezpieczenia sytuacji, Batman wpina w jej szyję nadajnik, który będzie wysyłał jej fale głosowe w przeciwnym kierunku, przy okazji wnioskując, że to jeszcze nie koniec. Spostrzeżenie jak najbardziej słuszne, gdyż z mgły wyłaniają się dwa olbrzymy - Mongul i Solomon Grundy.
W tym samym czasie podczas transmisji telewizyjnej z Białego Domu wiceprezydent Ross zawiadamia Luthora o "kłopotach ochrony państwowej". Lex przeprasza dziennikarkę, po czym szybko znika. Lois natychmiast zawiadamia przez ukryty mikrofon Clarka o zdarzeniu. Jednak Superman wraz z Batmanem nie mogą nic na razie zrobić, gdyż są w tarapatach - Człowiek z Stali dostaje niezły łomot od Mongula, a Grundy zaczyna topić Nietoperza, wcześniej zdejmując mu pomocniczy pas. Myśląc, że Mroczny Rycerz nie żyje, Solomon podnosi go i próbuje zdjąć maskę, lecz zostaje zaatakowany gazem, który wydobył się z maski. Nietoperz odzyskuje przytomność i wykonuje serię ciosów, zdając sobie sprawę, że jego wrogiem ktoś musi kontrolować. To samo wnioskuje Clark, gdy daje nokaut Mongulowi - milczenie potwora jest nie w jego stylu; zresztą jaki pożytek miałby przybysz z innej planety z biliona dolarów? Tymczasem Batman , kończąc z Grundym, zostaje zaskoczony przez... Lady Shive. Ona również jest kontrolowana przez tajemniczą siłę, czego dowodem jest niezwykłe milczenie podczas walki. Pomimo niezwykłej szybkości zabójczyni, Batman rozprawia się z nią niezwykle szybko.
Gdy Superman podlatuje do swego partnera zostaje zaskoczony przez Nightshade, która (używając swoich mocy) więzi Człowieka ze Stali w dłoni cienia. Batman jednak nie stara się pomagać swemu przyjacielowi, lecz włącza swe noktowizyjne gogle i widzi przed sobą najgorszy koszmar - Hordę bandziorów i potworów, którzy przybyli, by ich zniszczyć. Lecz nie tego szuka Mroczny Rycerz. Superman każe mu spojrzeć w górę. Na obelisku siedzi Goryl Grodd. To by wyjaśniało zachowanie przeciwników - Grodd ma zdolności telepatyczne i może zawładnąć umysłem każdą osobę w pobliżu zasięgu. Używając pistoletu z liną Nietoperz zrzuca Goryla prosto na Supermana, który daje mu lewego sierpowego, a Nightshade zostaje ogłuszona Bataragniem.

  
Przykładowe Strony:
  

Superman i Batman zdają sobie sprawę, że są otoczeni przez zgraję najgorszych bandziorów na Ziemi. Mimo tego Bohaterowie postanawiają z nimi walczyć. Jednak po krótkiej chwili ktoś zaczyna ich eliminować. To Captain Atom, Green Lantern, Starfire, Black Lightning, Major Force, Power Girl, i Kitana. Bohaterowie dziękują za ich pomoc, lecz ci nie przyszli po to, by ratować Supermana, lecz by go pojmać.Autor: Chudy"Najlepsi Na Świecie - Część 4: Walka Trwa" ("World's Finest - Part Four: Battle On")

Scenariusz: Jeph Loeb
Rysunki: Ed McGuinness
Kolor: Dave Steward
Tusz: Dexter Vines

Waszyngton, Baza Operacyjna. Luthor dowiaduje się, ze asteroida wciąż nie zmieniła kierunku swego ruchu. Jakby tego było mało, każda mniejsza asteroida przyciąga się do niej, tworząc jedna wielką i ma zderzyć się z Ziemią za 72 godziny.....
Na zewnątrz Białego Domu. Grupa bohaterów pod przywództwem Kapitana Atoma rozkazuje Batmanowi i Supermanowi dobrowolne oddanie się w ręce sprawiedliwości. Ci oczywiście nie słuchają i przystępują do ataku na herosów. Początkowo zyskują przewagę, która jednak z każdą chwilą maleję. Wtedy Clark przystępuje do planu "B"- tworzy tornado, które wyrzuca prawie wszystkich bohaterów w powietrze (Batman wraz z Kataną trzymają się miecza samurajskiego). Gdy tornado Nietoperz, Człowiek ze Stlai, Power Girl i Katana znikają w tajemniczych okolicznościach.
Biały Dom. Lex wyjawia swojej sekretarce, dlaczego nic nie robi w sprawie asteroidy. Okazuje się, że Luthor potrzebuje kryptonitu jak surowca do swoich narkotykowych zastrzyków, które sprawiają, że z każda kolejną dawką staje się coraz silniejszy. Po tym, jak Lex wstrzykuje sobie kolejną dawkę serum z kryptonitu, Amanda (sekretarka) zadaje pytanie odnośnie zbroi stojącej na wprost niej. Luthor odpowiada, ż jest to przyszłość, po czym... namiętnie całuje swą czarnoskórą asystentkę! W tej chwili odzywa się Kapitan Atom z wieściami o nieudanej próbie pojmania herosów.
Chiny. Batman wraz z Kataną teleportowali się do przedmieść Tokio za pomocą teleportera Ligi Sprawiedliwości. Katana usprawiedliwia swą decyzję pomagania Luthorowi chęcią zniszczenia asteroidy, po czym wspomina o młodym chłopaku-geniuszu, który znalazł sposób zniszczenia asteroidy, lecz chce rozmawiać tylko i wyłącznie z Supermanem. Nagle zjawiają się wyżej wymieniony wraz z Power Girl. Przyznają, że trzeba odwiedzić wynalazcę najszybciej jak się da. Przy okazji Power Girl oświadcza, że z drużyny Kapitana Atoma można zaufać jedynie Zielonej Latarni i Black Lighting. Po chwili jednak pojawia się grupa herosów pracujących dla Luthora i rozpoczyna się na nowo walka. Power Girl daje potężny cios Kapitanowi Atomowi, który następnie uderza o bilboard i traci przytomność. Po chwili jednak Major Force łatwo rozprawia się z Power Girl i Superman, lecz jego działania przerywa Katana, odcinając mu ręce. Z dłoni Majora wydobywa się duża fala energii, która za chwile może zniszczyć jedno z największych siedlisk ludzkości na Ziemi. Superman nakazuje Zielonej Latarni i Black Lighting otoczenie Force'a barierą ochrony. Starfire podlatuje do Człowieka z Stali, pouczając go, że nie ma praw jej rozkazywać. Jednak szybko zmienia zdanie, gdy Superman uświadamia jej, że miasto za chwile może stać się tylko ruiną.
Gdy herosi próbują ratować miasto, Batman namawia Kapitana, by zostawił rozkazy Luthora na drugi plan i pomógł swym przyjaciołom w ratowaniu Tokio. Atom po chwili zastanowienia idzie w stronę Majora Force'a i wysyła fale potężnej energii, która odrobinę zdeformowała Majora Force'a, a reszcie herosów odebrała przytomność. Sam Atom zniknął bez śladu. Super i Bat wraz z dziewczynami wykorzystują to i postanawiają jak najszybciej odwiedzić chłopaka...
Kwatera główna JSA. Mr Terrific dostał telefon od Wonder Woman z prośbą o pomoc w powstrzymaniu Supermana i Batmana, gdyż ta nie chce wywołać w szeregach JLA III Wojny Światowej. Poza tym po wydarzeniach w Tokio Luthor nie zawaha się użyć tego faktu przeciw nim i całej społeczności superbohaterów. Terrific wyznacza Shazama i Hawkmana, by pokonali ich i dostarczyli Luthorowi.
Toki, Góra Fuji. Parę naście kilometrów od siedziby chłopca-geniusza. Ochrona posiadłości sprawia, że bohaterowie dalej iść nie mogą. Batman nakazuje dziewczynom, by odwiedziły geniusza, nawet, jeśliby on i Superman nie zdążyli. Nagle ktoś nadlatuje i z całej siły uderza w Esa. To Capitan Marvel. Chwile później pojawia się Hawkman, który siecią obezwładnia Batmana. Nietoperz krzyczy, aby dziewczyny ruszały w kierunku zamku. Power Girl próbuje im pomóc, lecz Katana uświadamia jej, że mają zadanie do wykonania. Gdy walka staje się coraz trudniejsza dla obu bohaterów Nietoperz proponuje zamianę. Wtedy Superman rzuca Marvela w kierunku Batman i szybko zabiera Hawkmana w przestworza nieba. Jednak człowiek-orzeł tak szybko się nie poddaje - wyjmuje swoją rękawice mocy, która poraża Supermana, który po chwili spada na ziemię. W tym samym czasie Batman, zamiast widzieć Shazama, widzi... małe dziecko. Pytając się, jak ma na imię, chłopiec odpowiada mu "Shazam". Czarodziej wykorzystuje zaskoczenie Nietoperza i pokonuje go swoimi czarami.
Chwile później do Hawkmana odzywa się Terrific i pyta się o przebieg misji. Hawkman odpowiada, że zadanie wykonano pomyślnie.


Autor: Chudy


Numer powstał na podstawie następujacych komiksów: "Superman/Batman" #3-4 (grudzień - styczeń 2003-2004). Okładka pochodzi z "Superman/Batman" #3.

Z recenzją całej historii Najlepszych na świecie można się zapoznać w DOBRY KOMIKS 08/2005 - SUPERMAN/BATMAN.Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk