.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: POLSKA :: 2004 :: BATMAN: GOTHAM W ŚWIETLE LAMP GAZOWYCH :.

BATMAN: GOTHAM W ŚWIETLE LAMP GAZOWYCH

Miesiąc wydania: Czerwiec 2004
Scenariusz: Brian Augustyn
Rysunki: Mike Mignola
Kolor: David Hornung
Tłumaczenie: Miłosz Brzeziński
Druk: kolor, kreda
Oprawa: kartonowa
Format: 17x26 cm
Ilość stron: 48
Wydawca: Egmont
Wydawca oryginalny: DC Comics
Cena: 16,90 zł

XIX w. Rodzina Wayne'ów, wracając z miasta, zostaje napadnięta przez zbrodniarza w czasie powrotu do domu. Przestępca zabija prawie całą rodzinę, pozostawiając przy życiu dziecko - Bruce'a. Gdy już miał do niego strzelać, nietoperze, które zostały spłoszone odgłosami wystrzałów z rewolweru, zaczeły za latać za mordercą i uniemożliwiły mu strzał. Dziecko zaczyna uciekać.
Rok 1889. Bruce Wayne, już dorosły mężczyzna, wraca do rodzinnego Gotham City po długiej edukacji w Europie. W czasie podróży spotyka Jakuba Packera - jego wuja i jadną z najbliższych osób w rodzinie. On również wraca z Starego Kontynentu, by odwiedzić swych starych przyjaciół w Gotham.
Gotham City. Po podróży Bruce'a wita Alfred - przyjaciel rodziny i jego kamerdyner. Bruce jednak nie ma mu zamiaru opowiadać swojego pobytu w Europie lecz przechodzi do konkretów - pyta się o stan "stroju wieczorowego". Alfred informuje go, iż strój nietoperza czeka na niego od dawna. Bruce postanawia go włożyć i zaczyna swą krucjatę przeciwko zbrodni. W mieście plotki się szybko rozchodzą - Gazety zaczynają pisać o człowieku-nietoperzu, który napada na bandytów i morderców. Jednak nie tylko o Batmanie zaczyna być głośno - ktoś w tajemniczych okolicznościach morduje z szczególnym okrucieństwem prostytutki i kobiety. Mówi o sobie... Kuba Rozpruwacz.
Mija trochę czasu. Tolliver, komisarz policji w Gotham nie znajdując żadnych śladów dotyczących Kuby Rozpruwacza, jak i Batmana postanawia przeszukać mieszkanie najbardziej podejrzaną osobę... Bruce'a Wayne'a. Bruce ukrywa swój strój w bezpieczne miejsce i oczekuje policyjnej rewizji. Jakież jest jego zdziwienie, kiedy policjancie znajdują w posiadłości... zakrwawiony nóż i chustę - całą we krwi. Wayne zostaje aresztowany i skazany na karę śmierci. Jednak Bruce nie poddaje się - prosi swego przyjaciela, inspektora Gordona, by ukradł Tolliverowi teczkę z aktami Kuby Rozpruwacza. Wciąż ma nadzieje, że znajdzie dowód na swoją niewinność.
Mijają dni. Po długim śledztwie w zakładzie Arkham Bruce nic nie może znaleźć. Przypadek jedynie sprawia, iż nóż chirurgiczny - broń Kuby Rozpruwacza ma związek z jego rodziną, a ściślej rzecz mówiąc - z jego wujem. Jedyną żyjąca osobą jego rodziny. Więc, gdy odkrywa przypuszczalnego Kubę Rozpruwacza, postanawia.... wtrącić Alfreda do swej celi, by mógł się przebrać za Nietoperza i wymierzyć sprawiedliwość.
Batman zjawia się w ostatniej chwili - Rozpruwacz już chciał popełnić kolejne morderstwo. Po długiej gonitwie Mroczny Rycerz zatrzymuje seryjnego mordercę na cmentarzu. Przypuszczenia Bruce'a okazują się być uzasadnione - Kuba Rozpruwacz to Jakub Packer. Podczas rozmowy okazuje się, że Packer bardzo zazdrościł ojcowi Buce'a jego pięknej żony, ale nie mógł znieść jej zniewagi i wyśmiania, gdy zwierzył się jej z swego uczucia. To on posłał bandytę, który zabił rodziców Wayne'a. Lecz mania i obsesja na punkcie kobiet nie dawała mu spokoju - musiał mordować, gdyż nie wytrzymałby tego psychicznie.
Podczas rozmowy Batmana i Kubę Rozpruwacza zaskakują policjanci. Batman wskazuje im seryjnego mordercę, jednak Rozpruwacz nie daje się tak łatwo oddać wymiarowi sprawiedliwości - resztką sił próbuje zabić Batmana. Nie udaje mu się - zostaje postrzelony przez policję.
Bruce zostaje oczyszczony z zarzutów, a Gotham ma nowego obrońcę - Batmana...

Autor: Chudy


Komiks powstał na podstawie amerykańskiego oryginału BATMAN: GOTHAM BY THE GASLIGHT (1990).Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk