.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: POLSKA :: 1999 :: BATMAN VS. PREDATOR III - WIĘZY KRWI :.

BATMAN VS. PREDATOR III - WIĘZY KRWI

Rok wydania: 1999
Scenariusz: Chuck Dixon
Rysunki: Rodolfo Damaggio
Tłumaczenie: Arkadiusz Wróblewski
Druk: kolor, offset
Oprawa: kartonowa
Format: B5
Ilość stron: 128
Wydawca: TM-Semic
Wydawca oryginalny: DC Comics
Cena: 6,95 zł

Gotham City. Upalne lato. Na jednej z ulic dwa gangi załatwiają między sobą swoje porachunki. Kule świszczą w powietrzu. Jednak oprychy nie powinni się bać swych kul, ale tego co właśnie zawitało do miasta. Predatorów - ojca i syna, który ma udowodnić swe męstwo i wartość jako łowcy. Nie mija chwila a po gangsterach zostają tylko ciała pozbawione głów i kręgosłupów. Obcy zabrali swe trofea. Niedługo na miejsce przybywa policja. Jej pracę z gzymsu sąsiedniego ulicy budynku obserwują obrońcy Gotham City - Batman i Robin.
Jeden z banków Gotham. Mr. Freeze i jego zbiry próbują dostać się do ogromnego sejfu kryjącego fundusze kredytowe i ubezpieczeniowe. Policja nakrywa złoczyńców, lecz jest za późno. Ekipa Freeza ucieka furgonem ze zdobyczą na pokładzie. Nagle pojawia się batmobil. Freeze używa zamrażającego działa i pozbywa się pościgu. Kolejny raz batmobil zostaje "skasowany".
Magazyn jednego z Gotham'skich sprzedawców mrożonej żywności - Mr. Freeze i jego ludzie rozdzielają między siebie zdobyte pieniądze. Nie mają pojęcia, że ich radość niedługo się skończy. Do pomieszczenia wpadają Predatorzy. Ludzie Freeze'a szybko kończą swój żywot. Jednak ich szef ma szczęście. Predatorzy, którzy w tej chwili używają termalnego systemu widzenia nie zauważają przestępcy, którego temperatura jest podobna do tej panującej w pomieszczeniu. Obcy zabierają swe krwawe trofea i odchodzą. Freeze szybko opuszcza magazyn. Musi znaleźć bezpieczniejszą kryjówkę. Policja w końcu znajdzie ten magazyn.
Komisariat policji w Gotham City. Batman składa wizytę komisarzowi Jemesowi Gordon,owi. Przyjaciele wymieniają się informacjami. Teraz są już pewni. Do Gotham znowu zawitali morderczy łowcy. Zmasakrowali gang Mr. Freeze'a i niebawem pewnie znów zapolują. Batman obmyśla plan walki z kosmitami. Zamierza wykorzystać śmigłowiec bojowy produkcji Wayne Techu.
Dzięki nowej broni z czujnikami na podczerwień Bruce szybko znajduje łowców. Używa kulek z fosforyzującą farbą i znaczy jednego z Predatorów. Wayne jest przekonany o bliskim zwycięstwie gdy wtem drugi z kosmitów niszczy włócznią jeden z silników śmigłowca. Bruce katapultuje się w ostatniej chwili. Śmigłowiec uderza w ściany budynków i wybucha. Łowcy tryumfują. Batman nie docenił wroga.
W międzyczasie Robin odkrywa nową kryjówkę Mr. Freeze'a. Po krótkiej walce przestępca zostaje pokonany. Od kryminalisty Robin dowiaduje się, że obcy używają termalnego trybu widzenia. Batman wie już jaką strategię obrać. Modyfikuje swój dawny strój-zbroję tak, by jego niska temperatura sprawiła, że kosmici nieszybko zorientują się w sytuacji używając tylko termalnego wizjera. Batman dzięki specjalnemu projektorowi zamieszczonemu na jednym z najwyższych budynków w mieście zwabia Predatorów w pułapkę. Wywiązuje się ostra potyczka. Batman ma przewagę nad wrogiem do czasu, gdy ten nie zdejmuje maski. Teraz obcy widzi swego przeciwnika. Batman w ostatniej chwili używa pojemnika z stężonym azotem dezorientując na sekundę obcego. Chwila wystarcza. Bruce zrzuca Predatora kilka piętr w dół. Przedtem jednak obcy daje do zrozumienia Wayne'owi, że drugi kosmita poluje teraz na Robin'a. Batman daje znać swojemu kamerdynerowi. Robin zostaje ostrzeżony przez Alfreda o grożącym mu niebezpieczeństwie. Spotkanie z kumplami w kinie gwałtownie się kończy, gdy młody bohater zauważa Predatora. Wyprasza przyjaciół z wozu i szybko udaje się do posiadłości Wayne'ów. Tam wspólnie z Alfredem stawia czoła synowi Predatora, który w tej chwili walczy z Bruce'em. Obcy nie jest tak doświadczony jak jego ojciec, jednak daje się we znaki Robinowi.
W międzyczasie Batman wreszcie zwycięża Predatora przy pomocy przygotowanego wcześniej działka zamrażającego Mr. Freeze'a. Zabiera obcego i podmiejską batkolejką udaje się pędem do jaskini, gdzie Alfred i Robin zmagają się z młodym Predatorem. Tam młody kosmita rani Alfreda i po krótkiej walce łapie Robina za kostkę. Tylko chwilka i młody bohater zostanie zrzucony w mroczną czeluść jaskini. W tej samej chwili na miejsce przybywa Batman. Rzuca Predatorowi naszyjnik jego ojca tym samym skłaniając go do zaprzestania walki z Robinem. Niedoświadczony dobrze obcy wie, że nie jest w stanie wygrać z kimś kto pokonał jego ojca. Ze skruchą na twarzy zabiera swego nauczyciela i wnet opuszcza Gotham City. Statek kosmiczny Predatorów opuszcza Ziemię. Czy aby nie powróci znów?

Autor: "Zsasz" Marcin Nowaczek
GG: 3451463


Wydanie powstało na podstawie komiksów: BATMAN VS. PREDATOR III #1-4 (listopad-luty 1997-1998). Okładka pochodzi z BATMAN VS. PREDATOR III #1 (listopad 1997).Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk