.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: POLSKA :: ROK 2005 :: BATMAN: HUSH CZĘŚĆ 1 :.

BATMAN: HUSH CZĘŚĆ 1

Data wydania: Lipiec 2005
Scenariusz: Jeph Loeb
Rysunki: Jim Lee
Tusz: Scott Williams
Kolory: Alex Sinclair
Okładka: Jim Lee i Scott Williams
Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz
Ilość stron: 120
Wydawca: Egmont Polska
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Format: B5

Gotham City. Port. Batman przygotowuje się do akcji ratunkowej, bowiem mały chłopiec z dość zamożnej rodziny został porwany w celu wymiany za znaczną ilość pieniędzy. FBI jest już na miejscu, ale bohater postanawia zrobić wszystko po swojemu. Chłopca nie pilnują zwykłe opryszki, tylko najemnicy z prawdziwego zdarzenia. Ktoś zadał sobie wiele trudu, najmując takich zbirów. Jednak Nietoperz, wykorzystując zaskoczenie, radzi sobie z nimi szybko i bez większej trudności. Uwalniając chłopca uświadamia sobie, że dzieciak się go boi. Bohater wie, że Superman nie ma takich problemów. Ale cóż, on nie jest typem harcerzyka. Nagle zaskoczonego Batmana atakuje Killer Croc. Mutant ostrzega bohatera, żeby się do tego nie mieszał. Nikt nie zauważa, że jakaś tajemnicza postać kradnie walizkę z okupem, którą Croc wyrzucił atakując Nietoperza. Bohater jest zaskoczony, ponieważ okup nie jest przestępstwem w stylu prymitywnego mutanta. Za tym musi stać ktoś inny. Walka jest zaciekła, ale Batman zdobywa przewagę dzięki szybkości i umieszcza na Crocu nadajnik dźwiękowy który, ogłusza wściekłego krokodyla. Po paru końcowych ciosach mutant jest nieszkodliwy, i wtedy zjawia się FBI z pretensjami do zamaskowanego mściciela. Batman ostrzega, że to jego miasto i on ustala reguły. Nagle federalni i Nietoperz zauważają że walizka z forsą za okup zniknęła. Jednak dzięki noktowizorowi, Batman zauważa w oddali kobiecą sylwetkę. Czy to Catwoman? Nietoperz rusza w pogoń przez nocne niebo i nie może uwierzyć, przecież Selina nigdy nie działała w ten sposób. Była złodziejką, ale nie kradła cudzego okupu, a poza tym podobno już dawno z tym skończyła. Gdy bohater ma już złapać złodziejkę za nogę, coś ze świstem przecina powietrze i zarazem linę Batmana. Nietoperz spada w objęcia śmierci, zostawiając w górze zdziwioną Catwoman.
Bohater chwyta się kamiennego maszkarona i łamiąc sobie przy tym rękę, spowalnia trochę upadek, ale i tak uderza z impetem o ziemię. W kałuży krwii, tracąc przytomność, Batman nie zauważa otaczającej go grupy opryszków, z niezbyt przyjaznymi zamiarami.
Tymczasem na drugiej stronie miasta Catwoman przynosi walizkę z pieniędzmi dla ... Poison Ivy, która widocznie omamiła czymś Selinę i wykorzystuje ją do swoich celów...

Batman, leżąc w mrocznej alei, niezdolny do ruchu, może tylko słyszeć jak przypadkowe zbiry planują odebrać mu życie. Jeden z nich, mimo pewnego strachu, chce poznać kim naprawdę jest "odmieniec" , ale pada sparaliżowany, jak po dotchnięciu z maski wydobywa się gas. Kolejny zbir, któremu już tylko zależy na rozbiciu głowy bohatera pałką, mdleje, jak po zetknięciu z kostiumem kopie go prąd. Trzeci twardziel, mierzy już do Batmana z pistoletu. Na szczęście, w ostatniej chwili na miejscu pojawia się Huntress (wezwała ją Oracle, która dzięki komputerowi zlokalizowała bohatera), i ratuje Nietoperzowi życie. Przestępcy nie chcą się jednak poddać. Helena daje z siebie wszystko, i pokonuje wrogów. Bruce nie przypomina sobie, żeby kiedykolwiek widział ją tak zaciekle walczącą o czyjeś życie. Nagle zjawia się Batmobil, a Oracle prosi o wsadzenie Batmana do środka. Huntress pyta się, czy może jakoś pomóc, ale w odpowiedzi słyszy tylko trzask drzwi.
Opuszczony magazyn. Poison Ivy spotyka się z jakąś tajemniczą postacią i daje walizkę z pieniędzmi, które przyniosła jej Catwoman. Postać pyta się, czy ze złodziejką nie będzie problemów. Ivy twierdzi, że nie, ale marwi się bardziej o Batmana. Postać tajemniczo znika.
Batcave. Alfred stara się uratować Bruce'a, który ma pękniętą czaszkę. Niestety, wygląda na to, że nie może mu pomóc. Nagle Bruce zaczyna tupać palcem. Oracle i Alfred domyślają się, że to alfabet morse'a. A wystukane imię to Tommy Elliot. Przytomny Bruce przypomin sobie Tommego, jedynego przyjaciela z dzieciństwa.Pamięta, jak grali razem w szachy, nigdy się nie kłócąc. Przed śmiercią rodziców miał wspaniałe życie. Teraz jednak Tommy jest światowej sławy chirurgiem. Alfred po wymyśleniu bajeczki z rozbitym samochodem wiezie swego pana do szpitala. Tommy, który niedawno zjawił się w Gotham, dzięki swoim umiejętnościom ratuje Bruce'owi życie, jednocześnie ciesząc się ze spotkania ze starym przyjacielem. Batman, dzięki pomocy dawnego przyjaciela wraca do zdrowia. I wie, że to wszystko nie miałoby miejsca, gdyby ktoś nie przeciął mu jego liny...

Po ostatnich wydarzeniach Batman odwiedza Killer Croca w Arkham Asylum, chcąc się dowiedzieć do czego był mu potrzebny okup. Jednak zmutowana bestia jest zbyt prymitywna aby odpowiedzieć na jakiekolwiek pytanie. Nagle Croc niszczy swoje więzienie, odrzuca Nietoperza i strażników, po czym ucieka. Okazuje się, że to wszystko było zaplanowane przez samego Batmana, który w ten sposób chce dowiedzieć się gdzie pójdzie Croc, śledząc go.
Jednak właścicielom szpitala dla umysłowo chorych nie podoba się cała afera, i dają Nietoperzowi czas na schwytanie Croca do północy.
Wayne Manor. Ktoś puka do drzwi. Alfred jast zaskoczony - to Thomas Elliot, stary przyjaciel Bruce'a z dzieciństwa, który uratował mu ostatnio życie. Tommy chciał odwiedzić Wayne'a, ale na wieść że go nie ma, mówi Alfredowi, żeby przekazał swemu panu, że to co teraz robi jest niebezpieczne.
Alfredowi przypomina się wydarzenie sprzed laty, kiedy mały Tommy przyszedł do Wayne Manor, bo jego rodzice mieli wypadek samochodowy. Później, w szpitalu mały Bruce obiecał mu że wszystko będzie dobrze, ponieważ to jego ojciec operuje ojca Tommego. Niestety, mimo najlepszych intencji lekarzom nie udało się uratować ojca. Wściekły Tommy uderza Bruce'a w twarz, za to, że go zawiódł.
Terażniejszość. Już prawie północ. Batman śledzi Croca dzięki nadajnikowi, który mu umieścił jeszcze w Arkham. Nagle ktoś strzela w oponę Batmobilu i samochód stacza się z drogi w przydrożny rów.
Nietoperzowi udaje się jednak wyjśc cało z wypadku, tylko że z przekonaniem, że komuś bardzo zależy na tym, żeby zgubił Croca.
Tymczasem mutant skrada się do kryjówki Poison Ivy, ale zastaje tam tylko Catwoman, która też szuka pieniędzy. Ivy powiedziała jej, że tu będzie, i to samo zdaje się powiedziała Crocowi.Selina próbuje mu wytłumaczyć, że widocznie oboje zostali oszukani. Jednak mutant nie rozumie tego, i ma zamiar skręcić jej kark. Złodziejka nie ma szans się obronić, i wygląda na to, że zaraz zginie, jednak zjawia się Batman, któremu dzięki swoim przyrządom udaje się na chwile ogłuszyć wroga. Nietoperz próbuje mu wytłumaczyć, że za wszystko odpowiedzialny jest jakaś tajemnicza osoba, której zamiary nie są znane, ktoś, kto widocznie oszukał ich wszystkich.
Croc uspokaja się i tłumaczy Batmanowi, że pieniądze były mu potrzebne, aby powrócić do normalnej postaci. Nagle zjawia się FBI, a mutant myśli że to pułapka zastawiona przez Nietoperza. Croc z furią rzuca się na wroga, a Batman odpiera jego atak. Federalne śmigłowce otwierają ogień do mutanta, który teraz chce zabić już absolutnie wszystkich. FBI łapie Croca w siatkę i transportuje go poza Gotham. Poirytowany Batman pozostaje bez odpowiedzi. Tymczasem niedaleko, na pobliskim dachu pojawia się postać z zabandażowaną głową, która zdaje się widziała całe zajście.
6 nocy później, Nietoperz wciąż nie wie kto za wszystkim stoi. Killer Croc został gdzieś zamknięty, pewnie daleko od Gotham, a Batman nie ma już żadnych śladów, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej afery. Niespodziewanie zjawia się Catwoman, która dowiedziała się, że Poison Ivy ukrywa się teraz w Metropolis, i chce aby Batman pomógł ją złapać. Selina chciała też podziękować Nietoperzowi za uratowanie życia, co kończy się namiętnym pocałunkiem.Nietoperz zadaje sobie pytanie, czy w swojej misji musi być sam?

Batman jako Bruce Wayne pojawia się w Metropolis, aby razem z Catwoman odnaleźć Poison Ivy. Razem z Bruce'm wybrał się Tommy Elliot, który uratował mu wcześniej życie, a teraz, jak przystało na przyjaciela, pilnuje jego zdrowia.
Nietoperz przypomina sobie, jak w dzieciństwie razem z Tommym, Alfredem i swoim ojcem wybrali się do tego miasta. Chłopcy mieli grzecznie zaczekać przed hotelem, ale nie trwało to długo, bowiem niedaleko przeleciał Green Lantern (Alan Scott). Chłopcy pobiegli za bohaterem, ale oczywiście nie dogonili go. Za ten wybryk Bruce i Tommy cały weekend spędzili w pokoju hotelowym.
Teraz jednak nasz bohater odkłada wspomnienia na bok i zajmuje się swoim zadaniem. Po pogawędce z Tommym Bruce udaje się do Daily Planet.
Lois, jak zwykle piękna, ma zamiar wyjść z Clarkiem Kentem na obiad, ale pojawienie się znajomego z Gotham krzyżuje te plany.
Pani Kent jest zadowolona z kwiatów i pozwala Bruce'owi skorzystać z komputera. Nie zwracając uwagi na Clarka, Nietoperz kontaktuje się z Oracle, która informuje, że aby chodować roślinę którą znalazł w byłej kryjówce Ivy, potrzebny jest odpowiedni etyl, którego produkcją zajmuje się Lexcorp. Bruce decyduje się tam udać.
Tymczasem Clark postanawia dowiedzieć się, czego Bruce szuka w mieście. Lois przypomina mu, że obaj są przyjaciółmi.
Lexcorp. Batman prosi Talię Head, córkę Ra's Al Ghula o pomoc. Chce znać adres, pod który dostarczono sporą dawkę odpowiedniego etylu. Mimo początkowej niechęci, Talia dostrzega jakąś zmianę w zachowaniu Nietoperza i decyduje się pomóc.
Chwilę później, Batman spotyka Catwoman dzięki nadajnikowi, który dał jej wcześniej. Okazuje się, że oboje wiedzą gdzie jest Poison Ivy. Catwoman prosi jednak, aby Batman nie wtrącał się bez potrzeby. Chce się sama zemścić za zniszczenie swojej reputacji (Pamela omamiła ją jakimś narkotykiem aby dla niej kradła, a potem ją oszukała).
Kryjówka Ivy. Catwoman przychodzi pierwsza i chce uderzyć z zaskoczenia, udając omamioną, ale Pamela poznaje się na tym. Między paniami wywiązuje się krótka wymiana ciosów, w wyniku której Selina triumfuje. Nagle jedna z roślin porywa Catwoman w górę i zaczyna ją duścic. Z opresji ratuje ją Batman, który wszystko obserwował. Nietoperz i Catwoman okrążają kobietę, i kiedy wydaje się, że Ivy przegrała, ale ktoś nagle niszczy ścianę budynku. Ktoś bardzo, bardzo silny i zły. To Superman, który wydaje się być pod wpływem narkotyku...

Metropolis. Batman i Catwoman widzą przed sobą Supermana, gotowego spełnić każde polecenie Poison Ivy. Nietoperz nie zastanawia się długo, tylko łapie Selinę i razem uciekają do wody tuż przed tym, jak Człowiek ze Stali strzela w ich kierunku promieniami z oczu. Pod wodą "partnerzy" docierają do systemu kanałów, położonego pod Lexcorpem. Batman wie, że ma niewiele czasu przed przybyciem Clarka, więc przygotowuje się do nadchodzącej konfrontacji. Wyjmuje z pasa pierścień z kryptonitu (Superman sam mu go dał dawno temu) i każe Catwoman udać się do Daily Planet, aby działała weług ustalonego planu. Ta przed wyjściem jednak nie traci okazji i całuje Nietoperza. Nagle ściany zaczynają drżeć, i wkrótce za plecami Batmana pojawia się Superman. Nietoperz w odpowiednim momencie z całej siły uderza Clarka pięścią, na której jest pierścień z Kryptonitem. Skała opóźnia refleks Kryptończyka i osłabia go, co pozwala Batmanowi na zadanie trzech kolejnych ciosów. Jednocześnie Nietoperz mówi przeciwnikowi, że otworzył wcześniej główną rurę z gazem, więc Ostatni Syn Kryptona nie może użyć swoich promieni cieplnych nie wysazając jednocześnie całego miejsca w powietrze. Batman zmienia taktykę i uruchamia nadajniki dźwiękowe które umieścił wcześniej, nieszkodliwe dla normalnego człowieka, ale dla Supermana dość bolesne. Clarkowi jednak udaje się zamrozić swoim oddechem rękę Bruce'a, tę samą na której jest pierścień. Batman uruchamia lampy, które na chwilę oślepiają Supermana, a to daje Batmanowi czas na ucieczkę i uświadomienie , że kłamał mówiąc o odkręceniu rur z gazem. Pozbawiony waroku stalowy siłacz uderza z furią w przeciwnika ale chybia i trafia w linię energetyczną. Prąd daje Clarkowi niezłego kopa, nie wspominając już o tym, że całe miasto zostało na krótką chwilę pozbawione prądu.
Nad kanałami, na powieszchni Nietoperz topi lód na ręce i jednocześnie zastanawia się, czy dał Catwoman dostatecznie dużo czasu. Nagle ziemia rozstępuje się i pojawia się wkurzony nie na żarty Superman, chwyta pobliski samochód i już ma zamiar "zakończyć to raz na zawsze", ale Batman pokazuje palcem w górę. Clark widzi jak Catwoman szamocze się ze związaną Lois, która w końcu spada. Superman rusza w górę i ratuje swoją żonę przed upadkiem. To pomaga Clarkowi odzyskanie nad sobą pełnej kontroli, i już wkrótce dwaj bohaterowie naradzają się jak złapać odpowiedzialną za wszystko Poison Ivy. Batman bierze liść z głowy przyjaciela i mówi Clarkowi, jak znajdą Pamelę.
Hotel w centrum Metropolis. Przeliczającej pieniądze Ivy przeszkadzają Batman i Superman. Pamela próbuje uciec drzwiami, ale zastaje tam Krypto, super-psa, który wywęszył ją dzięki liściowi zdjętemu z głowy Kryptończyka. Ostatecznie Ivy zostaje dość ostro znokautowana przez Catwoman, która mści się jednocześnie za jej wsześniejsze omamienie.
Nieco później. Batman chce opóścić miasto, ale Clark musi powiedzieć swoje. Kryptończyk jest wściekły, że Nietoperz zagroził życiu Lois. Na to Batman odpowiada, ze Lois nie mogła zginąć, ponieważ on w niego wierzył. Superman w końcu uśmiecha się, i dziękuje Nietoperzowi za wszystko. Batman mówi: "od czego są przyjaciele...". Tymczasem obserwująca to z niewielkiej odległości postać z zabandażowaną głową śmieje się głośno...

Autor: Milord


Wydanie powstało na podstawie komiksów: BATMAN #608-612 (grudzień-kwiecień 2002-2003). Okładka pochodzi z BATMAN: HUSH DOUBLE FEATURE (2003).Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk