.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: ONESHOTY :: BATMAN: THE MAM WHO LAUGHS :.

BATMAN: THE MAM WHO LAUGHS

Data wydania: 5 luty 2005 (USA)
Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Doug Mahnke
Okładka: Doug Mahnke
Kolor: David Baron
Liternictwo: Rob Leigh
Ilość stron: 64

  
Kup w Kulturopolis.pl
  

Cytat: "One by one they'll hear my call. Then this wicked city will follow my fall."

Broadway, 1. rano. Policja łapie przerażonego przybłędę, który jak szalony uciekał przez całe miasto. Mówi, że znalazł w fabryce chemikaliów zmasakrowane ciała.
Fabryka chemikaliów, 4. rano. Kapitan James Gordon przybywa na miejsce zbrodni. Widzi zrozpaczonych policjantów. Gordon podchodzi do ciała, które przenoszą do karetki. Gdy mu się przygląda widzi zmasakrowaną twarz z dziwnie rozszerzonym uśmiechem. Wchodząc wchodzi do fabryki zauważa jeszcze osiem-dziewięć trupów podobnych do tego, co widział. Rozgląda się po budynku i ogląda jedno z ciał z przerażeniem. Nagle z ciemności wychodzi Batman, który oznajmia kapitanowi, że niektórzy z tych ludzi są martwi od miesiąca. Ten, kto to zrobił musiał na nich "eksperymentować". Nietoperz wnioskuje również, ze to dopiero początek.
Następny wieczór. Bruce Wayne uczestniczy w imprezie Henry'ego Claridge'a w Gotham Gentlemen's Club. Cleridge próbuje przekonać Wayne'a do połączenia sił, by wyprodukować więcej fabryk chemicznych. Bruce udaje, że go słucha, myśląc tak naprawdę o szaleńcu, który dokonał mordu poprzedniego dnia. Jego uwaga nagle skupia się na telewizorze. Reporterka telewizyjna przedstawia historie Arkham Asylum. Niespodziewanie zaczyna kasłać. Gdy odwraca się w stronę kamery, jej uśmiech jest mocno rozszerzony, a powieki powiększone. Zaczyna się śmiać, po czym pada na ziemię. Z oddali widać cień mężczyzny. Po chwili na ekranie ukazuje się klaun z bronią w ręku. Grozi wszystkim mieszkańcom Gotham, że zabije ich wszystkich, ale najpierw chce się rozprawić z Henrym. Grozi Claridge'owi, że zabije go o północy. Strzela do kamery. Przerażony Claridge spogląda w stronę Bruce'a, lecz on po cichu się wymknął. Klaun po zabiciu reporterki i operatora kamery odjeżdża samochodem, dzięki któremu będzie mógł prowadzić transmisję telewizyjne, kiedy tylko będzie chciał. Policja nie daje sobie rady, przybywa na miejsce za późno. W dodatku muszą się śpieszyć, gdyż za chwilę będzie padał deszcz, który może zmyć większość śladów. Gordon, po wydaniu rozkazów swym ludziom, wchodzi do Arkahm Asylum. Spotyka Batmana, który odkrywa, że szaleniec zabawił się w instytucie przed przyjazdem telewizji. Pokazuje kapitanowi jedną z izolatek, w której na ścianie jest napisany poemat . James jest jeszcze bardziej przerażony. Boi się, że miasto może popaść w histerię, jeżeli Claridge naprawdę zginie z rąk tego szaleńca.
Gdy Gordon wraca z Arkham Asylum zauważa, że komisarz Grogan zwołał konferencję prasową przy wejściu do komisariatu. Po przemówieniu komisarz oddaje głos kapitanowi, ale ten niezbyt chętnie odpowiada na coraz bardziej kontrowersyjne pytania dziennikarzy na temat Jokera(taki pseudonim dali klaunowi dziennikarze). Odchodzi po paru chwilach z przekonaniem, że jest gliniarzem i jego celem jest ratowanie niewinnych ludzi, a nie podlizywanie się mediom. Dom Claridge'a, za pięć minut dwunasta. Gordon wraz z kilkoma policjantami, którzy mają pilnować bogacza. Cladrige wygląda na spokojnego i zadowolonego, ale tak naprawdę przeraża go fakt, że ktoś może go za chwilę zabić. Nie dzieje się nic, co mogłoby zagrozić jego życiu. Lecz gdy wybija, dwunasta zaczyna się dziać coś dziwnego. Henry zaczyna się śmiać, a na jego twarzy pojawia się charakterystyczny uśmiech. Milioner pada na ziemię. Całej sytuacji przygląda się Nietoperz, który momentalnie wybija okno i rzuca się na bogacza. Gordon w ostatniej chwili rozkazuje policjantom, aby nie strzelali w stronę Batmana. Mroczny zdaje sobie sprawę, że skompromitował swego przyjaciela przed kolegami z pracy, więc postanawia odejść. Tymczasem jeden z policjantów zawiadamia Gordona o zamieszkach na ulicy.
Joker wykorzystał sytuację. Gdy Gordon ze swoimi ludźmi bronił Cladrige'a, on pozabijał połowę personelu z Williams Medical Center, po czym wypuścił na wolność szesnastu chorych psychicznie ludzi, dając im broń. Dwóch z nich sterroryzowało ulice. Na miejscu pojawia się Batman, który z łatwością radzi sobie z szaleńcami. Gdy z nimi kończy, widzi tłum ludzi, którzy na niego się patrzy. Nie zwraca na nich specjalnej uwagi i kieruje się w stronę kolejnej przecznicy, skąd dochodzą strzały...
Poranek w rezydencja Wayne'ów. Bruce wraca z ciężkiej nocy, złapał sześciu szaleńców, lecz dziesięciu poszło razem z Jokerem. Nie zamierza jednak odpoczywać. Schodzi do jaskini, gdzie bada próbki krwi Cladrige'a oraz reporterki, którą Joker zabił w Arkham Asylum. Nagle włączają się monitory. Joker rozpoczyna swoja pierwszą transmisje telewizyjną. Komentuje działania policji i mediów podczas ostatnich dwóch dni, po czym pokazuje swój nowy cel- Jaya W. Wilde'a, któremu grozi śmiercią o godzinie 0.00. Po skończeniu transmisji Bruce szuka powiązań pomiędzy Cladrige'm a Wilde'm. Okazuje się, że mieli interesy biznesowe związane z chemikaliami...
Komisariat policji w Gotham. Gordon dostaje ostrą reprymendę od swojego szefa. Gdy wraca do biura, zauważa kopertę. To list od Batmana, w którym ten informuje go, że Cladrige został zabity przez truciznę, która znajdowała się w jego ciele. Substancja uaktywniała swoje działanie dopiero po pewnym czasie. Teraz trzeba nie dopuścić, by coś takiego stało się Wilde'owi.
Dom Wilde'a. Gordon, wraz policją, pilnuje biznesmena. Kapitan jest pewien, że wszystkiego dopilnował. Zrobił test krwi biznesmenowi i nie wykryto tam żadnej trucizny. Jeśli Joker miałby zaatakować to tylko i wyłącznie siłą. By nie powtórzyć błędu z poprzedniego dnia, Gordon postawił wszystkich policjantów na nogi i kazał pilnować ulice, w razie ataku pomocników Jokera. Jednak klaun jest sprytniejszy, niż ktokolwiek by przypuszczał. Otruł pilota helikoptera, którego Gordon wynajął. Gdy trucizna uaktywniła się, helikopter zaczął szaleć, po czym spadł na ziemię. Szerzy się coraz większy chaos. Nagle zgasło światło, a z kominka wyleciały gule z gazem dymnym. Gordon alarmuje swych ludzi, że szaleniec jest w środku budynku. Nagle słychać strzały i szaleńczy śmiech. Batman nie czeka chwili dłużej i rzuca w stronę Jokera bombę świetlną, która ogranicza jego widoczność do minimum. Rzuca się na szaleńca, po czym zaczyna się szamotanina. Nietoperz próbuje związać szaleńca, ale w chwili, gdy to robi, słyszy śmiech wydobywający się z oddali. To Wilde. Joker wykorzystuje sytuacje i ucieka, rozbijając okno i skacząc na drabinę umocowaną do helikoptera, którym steruje jeden z jego ludzi. Nietoperz miał, na szczęście, na tyle dużo czasu, aby przyczepić do garnituru Jokera nadajnik. Niestety, Wilde został zabity przez jedną z kul Jokera, która zawierała w sobie truciznę. Batman po raz kolejny zawiódł.

  
Przykładowe Strony:
  

Jaskinia. Pech wciąż prześladuje Bruce'a, gdyż nie może złapać namiaru nadajnika. Nie mając nowych śladów, przebiera się za reportera i odwiedza Ace Chemical Plant, jedyną fabrykę, którą Wilde i Cladrige otworzyli. Okazuje się, że fabryka została otwarta 20 lat temu. Do tego czasu zmieniła się w istną ruinę, która nie daje żadnych zysków. Bruce spotyka dwóch ludzi, którzy pilnują tego miejsca. O ile od pierwszego nic szczególnego się nie dowiaduje, o tyle drugi został poparzony przez chemikalia z fabryki, przez co jego skóra zmieniła kolor na biały. Człowiek ten opisał również przypadek swego kolegi, który zamoczył rękę w tej substancji. Jak się okazuje, włosy na niej, zmieniły się na kolor zielony. Dowiedział się również, że Ace Chemicals były znane ostatnio jako kryjówka gangu Red Hooda, z którym Batman stoczył walkę parę miesięcy temu. Nie chcąc zostać schwytanym przez policję, Red Hood wybrał skok do kadzi z chemikaliami. Nietoperz nie był w stanie go uratować.
Podczas powrotu do rezydencji do Bruce'a dzwoni Alfred, który zawiadamia go o złapaniu transmisji nadajnika. Jednym przyciskiem zmienia samochód w Batmobil.
Parę chwil później, Batman wchodzi do środka opuszczonego archiwum miasta. Widzi bałagan i brud. Ten budynek, jak i reszta w tym rejonie nie są używane od wczesnych lat 50' Nietoperz znajduje swój nadajnik. Prawdopodobnie musiał się odczepić, gdy Joker wychodził. Większość planów miasta, jakie Joker przeglądał jest nieważna, ale są też i takie, które są jeszcze aktualne, m.in. plany wodociągów i kanałów.
Bruce próbuje znaleźć odtrutkę na truciznę Jokera, ale wszystko idzie na marne. Po eksperymentach zastanawia się czy Joker i Red Hood to nie ta sama osoba. Wtedy byłoby wszystko jasne. Zemścił się na tych, którzy byli winowajcami jego tragedii. Jednak Joker i Red Hood to dwie różne osoby. Oile Joker potrafi zabijać bez zastanowienia, to Red Hood nigdy tego nie robił. Bruce boi się, że sobie nie poradzi. Potrafił uporać się z mordercami, złodziejami, zdesperowanymi ludźmi. Ale jak pokonać chorego psychicznie człowieka, który może zmienić swoje plany w jednej chwili?
Podczas oglądania telewizji do Bruce'a przychodzi Alfred, który przełącza kanał. To Joker i jego kolejna transmisja. Tym razem jego celami są sędzia Thomas Lake i multimilioner... Bruce Wayne. Ich śmierć jak zwykle ma nastąpić o dwunastej w nocy. Wieczorem Bruce'a pilnują policjanci pod wodzą detektywa Roussosa.
Na miejscu są również lekarze. Gdyby atak Jokera miałby się powieść, to lekarze wstrzykną do tętnicy specjalna substancje, która zatrzyma przebieg trucizny do ciała, dzięki czemu będą mieli czas na przewiezienie Bruce'a do szpitala. Podchodząc do kominka Bruce zaczyna się śmiać. Gdy odwraca się do detektywa na jego twarzy pojawia się znajomy grymas... Tymczasem Gordona i jego ludzi (którzy pilnują sędziego Lake'a) atakują clowni uzbrojeni w karabiny maszynowe. W tej samej chwili Bruce'a próbują ratować lekarze. Po szarpaninie udaje się wstrzyknąć substancje do szyi, ale Bruce nie odzyskuje przytomności. Zaczynają nawiedzać go wizje śmierci jego rodziców. Gdy po raz kolejny jego rodzice giną, zaczyna mieć jeszcze bardziej chore wizje. Ma ochotę wszystkich pozabijać za odebranie mu rodziców, których odebrano mu w tak młodym wieku. Nagle Bruce'a budzi Alfred. Okazuje się, że są oni w karetce, która została zaatakowana przez ludzi Jokera. W jednej chwili Bruce odzyskuje panowanie nad ciałem i przebiera się za Batmana. Łatwo rozprawia się z szaleńcami, po czym wsiada na motor postrzelonego policjanta. Od razu kontaktuje się z Gordonem, któremu mówi o całym planie Jokera. Klaun chce otruć całe Gotham, poprzez wylanie trucizny do systemów wodnych miasta. Każe Gordonowi aby odłączyć miasto od wody, bo w przeciwnym wypadku może stać się tragedia. Kapitan dzwoni do obsługi rurociągów, ale nikt nie odpowiada. Prawdopodobnie wszyscy nie żyją. Batman zdaje sobie sprawę, że będzie musiał rozwiązać ten problem w inny sposób.
Systemy wodne Gotham. Batman przybywa na miejsce, zastając ludzi Jokera i ciężarówkę pełną trucizny. Po cichu obezwładnia wszystkich szaleńców. Idąc dalej spotyka Jokera. Ten go ostrzega, że jeżeli się zbliży to klaun sprawi, że trucizna trafi do wody. Nietoperz nie wygląda jednak na zbytnio przejętego. Wyciąga ze swego pasa nadajnik i naciska go. Z oddali słychać wybuch. Mroczny oznajmia, że zniszczył wiadukt. Miasto jest praktycznie odłączone od wody, ale przynajmniej nie jest martwe. Joker coraz bardziej się wścieka. W jednej chwili wyciąga młotek i zaczyna się walka. W pierwszych chwilach Batman nie może sobie poradzić z szybkością i zwinnością klauna, ale potem łapie go za rękę i trzyma nad zbiornikiem pełnym jego trucizny. To mógłby być wspaniały koniec dla szaleńca, ale Batman nie jest mordercą. Rzuca go na ziemię. Joker ukazuje swoje rozczarowanie słabością Nietoperza, po czym znów chce zaatakować. Ale tym razem Batman jest szybszy, rzuca się na niego i zaczyna go bić. Przestaje to robić, gdy klaun daje do zrozumienia, że ma dość. Chwilę później przyjeżdża policja.
Po paru dniach od pojmania, Jokera wsadzono do Arkham Asylum. Od tego czasu przestępca nie wypowiedział ani jednego słowa. Nie odkryto również jego prawdziwej tożsamości. Tymczasem miasto musiało żyć przez parę tygodni bez wody, mając do dyspozycji jedynie butelki z tą substancją, ale wszyscy jakoś przetrwali.
Parę dni później, do stojącego na dachu komisariatu Gordona przychodzi Batman. Po omówieniu ostatnich wydarzeń, James daje do zrozumienia swojemu przyjacielowi, że ma dla niego niespodziankę. Podchodzi do urządzenia nieopodal niego i włącza przycisk. Na niebie ukazuje się znak Nietoperza. Teraz, gdy miasto będzie w potrzebie, policja wezwie swego sojusznika, aby po raz kolejny mógł obronić niewinnych przed złem.

Autor: Chudy

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk