.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: POSTACIE :: VILLAINS :: AMADEUSZ ARKHAM :.

AMADEUSZ ARKHAM

Prawdziwe imię:Amadeusz Arkham
Po raz pierwszy pojawił się w: Batman: Arkham Asylum
Po raz ostatni pojawił się w: Batman: Arkham Asylum
Przyczyna śmierci: podeszły wiek
Znani krewni: nieznany z imienia ojciec (zmarł), Elżbieta Arkham (matka, zmarła), Konstancja Arkham (żona, zmarła), Harriet Arkham (córka, zmarła), Jeremiasz Arkham (bratanek)
Główni, ważniejsi wrogowie: Martin "Szalony Pies" Hawkins

Podczas swych najmłodszych lat, Amadeusz Arkham był pod opieką swojej matki, po tym jak zmarł jego ojciec. Po śmierci małżonka, matka Amadeusza wpadła w chorobę umysłową i wierzyła, że gigantyczny nietoperz próbował ją pochwycić. Amadeusz wierzył w słowa swej matki i rozpruł jej gardło, aby nie dopadł jej ów nietoperz. Ukrył głęboko to wydarzenie w swoim umyśle, a śmierć jego matki uznano za samobójstwo.
Podczas Mieszkając w Metropolis ze swą żoną oraz córką, Amadeusz pracował w szpitalu psychiatrycznym i próbował pomóc swojemu pacjentowi, mordercy Martin'owi "Szalonemu Psu" Hawkins'owi. Po pewnej sesji z Hawkins'em, Arkham zdecydował się wyremontować swój rodzinny dom w pobliżu miasta Gotham i uczynić z niego obiekt do przetrzymywania i leczenia obłąkanych kryminalistów. Po powrocie z podróży do Europy, Amadeusz dowiedział się, iż Hawkins zbiegł z zakładu. Po tym jak przedstawił swoją wiedzę na temat Hawkins'a policji, wrócił do swego domu. Tam znalazł swoją rodzinę zarżniętą przez zbiegłego skazańca ("Szalony Pies" szczególnie potraktował córkę Amadeusza, Harriet. Pokroił ją na kawałki, a głowę wsadził do domu lalek). Jakiś czas później, w listopadzie 1921 roku, Amadeusz Arkham oficjalnie otworzył przytułek imienia Elżbiety Arkham dla niepoczytalnych zbrodniarzy (Arkham Asylum). Jednym z pierwszych pacjentów Arkham'a w zakładzie był "Szalony Pies" Hawkins, z którym Amadeusz prowadził sesje przez sześć miesięcy. Rok po zabójstwie rodziny Amadeusza, Arkham śmiertelnie poraził prądem Martin'a Hawkins'a. Przez cały czas, gdy sprawa była badana, brano pod uwagę tylko wypadek. Jeszcze przed czasem spędzonym na pracy w swoim zakładzie, Amadeusz sam zaczął tracić swój rozum. W 1929 roku próbował zabić swojego maklera giełdowego. W końcu został posądzony. Pamięć o tym, co naprawdę przydarzyło się jego matce w końcu powróciła. Amadeusz przypomniał sobie o nietoperzu, który ponoć ją nękał. Używając magii, której się wyuczył, Arkham rył przy pomocy swych paznokci zaklęcie, które miało otoczyć całe piętro, w którym znajdowała się cela Amadeusza. Magia miała uwięzić owego upiornego nietoperza w zakładzie. Na chwilę przed swoją śmiercią Amadeusz Arkham skończył pisać zaklęcie. Amadeusz Arkham prowadził dzienniki, w których zapisywał wydarzenia ze swojego życia. Były one później używane przez doktora Charles'a Cavendish'a przeciwko Batman'owi. Na szczęście bez powodzenia. Kiedy Jeremiasz (bratanek Amadeusza) objął pieczę nad Arkham Asylum, spalił dzienniki widząc w nich tylko szaleństwo swego krewnego.

Napisał: "Zsasz" Marcin Nowaczek
GG: 3451463

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk