.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: POSTACIE :: HEROES :: BATGIRL I / ORACLE II / BARBARA GORDON :.

BATGIRL I / ORACLE II / BARBARA GORDON

Imię i nazwisko: Barbara Gordon
Pseudonimy: Batgirl I, Oracle II, Amy Beddoes
Zawód: Administrator biblioteki
Teren działania: Gotham City, Metropolis
Stan cywilny: Panna
Przynależność organizacyjna: Batman Family, JLA, Birds of Prey, Formerly Suicide Squad, Seven Soldiers of Victory
Znana rodzina: James Gordon (wujek/przybrany ojciec), Barbara Gordon (ciotka/przybrana matka), James Gordon Jr. (kuzyn/przybrany brat), Roger Gordon (ojciec, nie żyje), Thelma Gordon (matka, nie żyje)
Wzrost: 1,55 m
Waga: 57 kg
Oczy: Zielone
Włosy: Rude
Pierwsze pojawienie się jako Batgirl: Detective Comics #359
Pierwsze pojawienie się jako Oracle: Suicide Squad (1 seria) #23
Supermoce: Przez pewien czas dzięki cyberkinetyce potrafiła kontaktować się z komputerami.
Wykaz najważniejszych wrogów: Joker, Savant, Blockbuster, Killer Moth
Wykaz najważniejszych przyjaciół: Batman I, Nightwing II, Robin III, Batgirl III, Azrael II (nie żyje), Black Canary II, Huntress II, Power Girl, Blue Beetle II
Twórcy postaci: Gardner Fox, Carmine Infantino


Po tragicznej śmierci rodziców Barbara Gordon została przygarnięta przez wujka Jima i ciotkę Barbarę, co odmieniło jej życie na zawsze i uczyniło kobietą, którą jest teraz.Pewnej nocy weszła na dach kwatery głównej policji w poszukiwaniu Gordona. Przypadek sprawił, że zobaczyła go rozmawiającego z Batmanem i Robinem. Wymieniła spojrzenia z Cudownym Chłopcem, ale szybko została sprowadzona na dół przez wuja.

Krótko po tym wydarzeniu Barbara towarzyszyła Jimowi na balu maskowym w rezydencji Wayne'ów. Postanowiła zajść komisarzowi za skórę, dlatego wykonała kostium podobny do stroju Batmana i nazwała sama siebie Batgirl. Tego wieczoru przez przypadek stała się bohaterką. Barbara przybyła na przyjęcie bez Jima, który miał się spóźnić. The Killer Moth wtargnął na bal i chciał porwać Bruce'a Wayne'a. Dziewczyna przeszkodziła psychopacie rozbrajając go oraz jego ludzi i zmuszając przestępców do ucieczki.Barbarze podobał się dreszczyk emocji towarzyszący heroicznym wyczynom, toteż zaczęła intensywne treningi. Najpierw chciała skontaktować się z Black Canary, by rozpocząć współpracę, jednak poszukiwania spełzły na niczym. Okoliczności sprawiły, że Batman i Robin zabrali ją do swej jaskini. Po sprawdzeniu i przetestowaniu możliwości dziewczyny, Barbara mogła dołączyć do Bat-rodziny. Batman wyjawił jej swą tożsamość i Batgirl współpracowała z nim przez parę lat. Po pewnym czasie dziewczyna poznała młodego oficera policji Jasona Barda, który został ranny w nogę podczas jej pierwszych przygód jako Batgirl. Połączyło ich uczucie, które skończyło się wraz z zerwaniem zaręczyn.Barbara postanowiła odpocząć trochę od życia superbohaterki. Pewnego dnia, gdy przyszła odwiedzić Jima Gordona, zastała w jego mieszkaniu Jokera. Szaleniec postanowił porwać Gordona, aby udowodnić swoją teorię bezsensu życia. Joker strzelił do Barbary, a pocisk który uszkodził jej kręgosłup sprawił, że stała się kaleką do końca życia.

Barbara nie straciła jednak chęci życia i postanowiła nadal pomagać ludziom. Z pomocą Richarda Dragona nauczyła się walczyć używając jedynie górnej partii ciała oraz kijów. Skupiła się na swym intelekcie i zdolnościach komputerowych. Stała się Oracle- źródłem wszelkiej wiedzy dla superbohaterów. Przez pewien czas współpracowała z rządem USA i ze Składem Samobójców Amandy Waller, ale w końcu stała się wolnym agentem i zaczęła regularnie współpracować z Batmanem.Barbara zdecydowała, że potrzebuje własnych agentów. Na początku rekrutowała Power Girl, ale po kilku porażkach zerwała z nią współpracę. Następnie udało się jej pozyskać Black Canary- tym razem kooperacja wypaliła. Dziewczyny nazwały siebie Birds of Prey: Barbara zajmowała się informacjami, a Black Canary misjami. Przez cały czas Oracle utrzymywała anonimowość, stała się również oficjalnym członkiem JLA.

W trakcie okresu Ziemi Niczyjej w Gotham Barbara koordynowała członków GCPD i Batmana. Kilku nastolatków pracowało dla Oracle, byli oni jej "oczami i uszami" na ulicach. W tym samym czasie młoda dziewczyna o niezwykłych umiejętnościach, imieniem Cassandra została trzecią Batgirl (w międzyczasie Huntress była drugą Batgirl przez pewien okres). Oracle obserwowała ją i próbowała nauczyć jak radzić sobie na świecie. Uczucie pomiędzy Barbarą a Dickiem Graysonem (oryginalnym Robinem, obecnie Nightwingiem) odrodziło się na nowo i tych dwoje zostało parą na długo.Po No Man's Land niektóre komputerowe kombinacje Oracle zemściły się na niej. Blockbuster, szef przestępczości w Bludhaven, dowiedział się o niej i wysłał swych agentów, żeby ją porwali. Black Canary przybyła Barbarze z pomocą i odtąd stały się dobrymi przyjaciółkami. Oracle wreszcie zmierzyła się z gniewem jaki żywiła do Jokera i całkowicie wyzbyła się wobec niego negatywnych emocji.

Następnie Black Canary została porwana przez Savanta, który chciał by Oracle zdradziła mu prawdziwą tożsamość Batmana. By ją uratować Oracle skontaktowała się z Huntress. Zważywszy, że razem bardzo dobrze im się pracowało, Oracle zaproponowała Huntress rolę drugiego pełnoetatowego agenta. Od tego czasu panie pracują w trójkę.Po War Games wieża zegarowa (siedziba Oracle) została zniszczona i Barbara uznała, że czas na przeprowadzkę. Opuściła Gotham. Po podróży dookoła świata, wraz ze swą drużyną osiedliła się w Metropolis.

Po jakimś czasie Oracle została zainfekowana wirusem przez Brainiaca. Dzięki temu odkryła, że ma cyberkinetyczne moce i może za pomocą psychiki kontaktować się z systemami komputerowymi. Po zabiciu wirusa, straciła owe umiejętności. Gdy była operowana przez Doctor Mid-Nite'a przy pomocy Supermana i Cyborga, odkryła, że może poruszać palcami u nóg. (Był to prawdopodobnie efekt uboczny działania wirusa.)Po zniszczeniu Blüdhaven przez The Society Dick Grayson poprosił Barbarę o rękę, a jego oświadczyny zostały przyjęte.

Podczas Infinite Crisis Alexander Luthor planował zmienić całe Multiversum, więc Barbara skontaktowała się ze wszystkimi superbohaterami jakich znała, by zapobiec zagładzie. Podczas wielkiej bitwy w sercu Metropolis wraz z Martianem Manhunterem zorganizowała kontratak.W rok po Kryzysie Nieskończoności Oracle i jej drużyna kontynuowali swą pracę w Metropolis. Zaszły jednak pewne zmiany: Black Canary opuściła grupę by więcej trenować, natomiast do drużyny dołączyła Lady Shiva jako Jade Canary. Lady Shiva również zrezygnowała tymczasowo, by pojmać przestępcę - Prometheusa. Gdy Shiva odeszła, Black Canary wróciła do dawnych funkcji, przyprowadzając z sobą młodą dziewczynę - Sin.
B Od czasu, gdy Nightwing pracował w Nowym Jorku, chodziły pogłoski, że jego zaręczyny z Oracle zostały zerwane.Batman ponownie poprosił Barbarę o to, aby z nim współpracowała, ale ta odmówiła. Batgirl stała się zupełnie samodzielną i niezależną od nikogo osobą. Żelazną ręką pilnowała porządku w Birds of Prey i za wszelką cenę próbowała wraz ze swoimi współpracownikami zlikwidować wszystkie placówki Stowarzyszenia.

Oracle ma naturalną fotograficzną pamięć, podobnie jak świetną intuicję i metody dedukcji. Jest bardzo dobrze wyszkolona w walce bez broni, jak i w walce na kije. Nikt nie dorównuje jej w umiejętnościach komputerowych.

Autor: Damex

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk