.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: POSTACIE :: HEROES :: BLACK CANARY II / DINAH LAUREL LANCE :.

BLACK CANARY II / DINAH LAUREL LANCE

Imię i nazwisko: Dinah Laurel Lance
Pseudonimy: Black Canary II, Pretty Bird
Zawód: Detektyw/pogromca zbrodni, przewodnicząca Justice League of America VI; wcześniej kwiaciarka oraz instruktorka judo
Teren działania: Mobilny; poprzednio wieża zegarowa w Gotham City, Seattle, Star City, Nowy Jork
Stan cywilny: Panna
Przynależność organizacyjna: Justice League of Americ VI; była członkini Birds of Prey, Justice League of America I, Justice League International , Justice Society of America II
Znana rodzina: Diana Drake Lance (Black Canary I, matka, nie żyje), Larry Lance (ojciec, nie żyje), Sin (adoptowana córka)
Wzrost: 1,64 m
Waga: 56 kg
Oczy: Niebieskie
Włosy: Czarne (przefarbowane na blond)
Pierwsze pojawienie się: Justice League of America (vol. 1) #75
Supermoce: "Płacz Kanarka" - ultrasoniczny krzyk
Sprzęt: Motocykl
Wykaz najważniejszych wrogów: Cheshire, Savant, Creote, Ra's al Ghul, Blockbuster
Wykaz najważniejszych przyjaciół: Green Arrow I, Green Arrow II, Arsenal, Oracle II, Huntress II, Ray II, Dr Mid-Nite II, Wildcat I
Twórcy postaci: Dennis O'Neil i Dick Dillin


Dinah Lance uwielbiała swą matkę, Dianę Drake Lance. Jej rodzicielka była jedną z wielkich kobiet swej ery- Black Canary, która pracowała zarówno solo jak i ze Starmanem, czy z Justice Society of America. Ci wszyscy bohaterowie byli dla Dinah ciotkami i wujkami- dziewczynka od małego chciała być taka jak oni. Niestety rodzice -Diana oraz Larry nie chcieli, aby ich córka podążała krokami swej matki. Jednak Dinah nie odpuszczała- trenowała walkę wręcz z Tedem Grantem, znanym jako Wildcat oraz z senseiem w Japonii. Gdy odkryła, że jest metaczłowiekiem z mocą sonicznego wrzasku, jej życiowa ścieżka stała się oczywista. Dinah wzięła stary strój swojej matki, blond perukę i w wieku dziewiętnastu lat została nową Black Canary.W czasie jednego ze swych wczesnych wypadów, Dinah wplątała się w walkę z czworgiem bohaterów: Flashem, Green Lanternem, Aquamanem oraz Martian Manhunterem. Czwórka zdecydowała się współpracować ze sobą i założyła organizację Justice League of America. Ich szeregi błyskawicznie się powiększyły, zostali nawet docenieni przez Justice Society, jednak matka Dinah wciąż nie była zadowolona.
Na początku istnienia Ligi Sprawiedliwych bohaterka poznała Ollie'go Queena, bohatera zwanego Green Arrow. Na początku drażniła ją zuchwałość Ollie'go, jednak z czasem dziewczyna zakochała się w nim i tych dwoje rozpoczęło namiętny romans. Te przygody doprowadziły do tragedii w życiu Dinah, ponieważ jej ojciec zginął, gdy ją ratował, a jej matka zmarła na raka, jednak zdążyła dać córce swoje błogosławieństwo. Dinah należała do tej części Ligi, która opowiedziała się za skasowaniem pamięci łotrom, którzy poznali tajne tożsamości superbohaterów. W efekcie końcowym doprowadziło to do próby uszkodzenia umysłu Dr. Lighta- akcji, której echo rozbrzmiewa do dziś.Gdy Green Arrow opuścił Ligę, Dinah została tam przez pewien czas, jednak w końcu dołączyła do Ollie'go oraz Hala Jordana, obecnego Green Lanterna na Ziemi, podczas ich podróży po Ameryce. Dziewczyna pomogła Speedy'emu- Royowi Harperowi, (byłemu sidekickowi Ollie'go) zerwać z uzależnieniem od heroiny. Związek Ollie'go i Dinah stawał się coraz trudniejszy- czasem dochodziło do kłótni lub nawet zerwania, jednak para zawsze schodziła się ponownie.
Gdy Liga Sprawiedliwych została zreformowana po tym jak Darkseid próbował zniszczyć ziemskich bohaterów, Dinah znów do niej dołączyła. Została tam na pewien czas, jednak ostatecznie postanowiła żyć własnym życiem. Osiedliła się w Seattle, gdzie wraz z Green Arrowem założyła kwiaciarnię "Sherwood Florist". Pewnej nocy, w czasie samotnego patrolowania Seattle, Dinah została porwana i torturowana przez grupę dilerów narkotykowych. Zanim Green Arrow zdążył przybyć jej z pomocą, poderżnięto jej gardło, wyżynając struny głosowe i powodując utratę jej sonicznego wrzasku. Oprócz tego dziewczyna stała się bezpłodna.Ollie oraz Dinah próbowali ratować swój związek i nawet przez jakiś czas im się to udawało. Kiedy Dinah całkiem wyzdrowiała, kontynuowała zwalczanie przestępczości w mieście. Po pewnym czasie Ollie zniknął na kilka miesięcy i wyszła na jaw jego nielojalność wobec Dinah. Rozczarowana dziewczyna zostawiła go.
Bohaterka utraciła swój życiowy cel. Przez pewien czas tworzyła drużynę z nowym Rayem, z którym miała później starcie (czego bardzo żałowała). Gdy "Sherwood Florist" został zrównany z ziemią w czasie pożaru, Dinah naprawdę czuła, że to koniec. A gdy Connor Hawke przybył poinformować ją, że jej dawna miłość Ollie Queen i jego ojciec zginęli, Dinah nie wiedziała co z sobą zrobić.Jednak cel w postaci Oracle odnalazł ją sam. Barbara Gordon, heroiczna hakerka zwana Oracle, potrzebowała agentki umiejącej chodzić, czego ona sama siłą rzeczy nie potrafiła. Dinah otrzymała nowy strój, ufarbowała włosy by więcej nie nosić peruki i rozpoczęła nowe życie. Oracle trzymała ją na dystans przez wiele pierwszych przygód, nie zdradzając jej swej tożsamości, jednak w końcu Blockbuster zaczął zagrażać Oracle, więc Dinah została wezwana na pomoc. Dwójka spotkała się twarzą w twarz pierwszy raz od kilku lat, gdy Babs działała jeszcze jako Batgirl i od tego czasu dziewczyny zostały najbliższymi przyjaciółkami.
W czasie urlopu Dinah spotykała się z dziwnym człowiekiem, z którym miała krótki romans. Nie wiedziała, że to Ra's al Ghul- nieśmiertelny ekoterrorysta i wróg Batmana. Ra's szukał kobiety mogącej dać mu potomka i zdecydował, że będzie to Dinah. Gdy dziewczyna oświadczyła, że nie może mieć dzieci, Ra's al Ghul zaoferował jej jeden ze swych Lazarus Pits, ta odmówiła. Kiedy Oracle próbowała uwolnić dziewczynę z rąk Ghula, ta została śmiertelnie ranna, zatem zanurzono ją. Wychodząc stamtąd, odkryła, że wrzask kanarka znów działa, więc obrała sobie nowy cel.Wciąż współpracując z Oracle, Dinah dostąpiła zaszczytu o którym marzyła od dawna- było to przystąpienie do nowoutworzonego JSA. Dziewczyna weszła nawet w związek z nowym Dr. Mid-Nite, jednak para zakończyła go, gdy Ollie Queen wrócił zza grobu. Odtąd Ci dwoje znów byli ze sobą.
Dinah zaczęła dzielić swój czas między przygody z Ollie'm, jego synem Connorem, a swoje zadania z Oracle. Wspomogła Barbarę w próbach oczyszczenia Bruce'a Wayne'a z zarzutów o zabójstwo Vesper Fairchild oraz dalej pracowała swej bazie- Gotham. W czasie wykonywania zlecenia dla Oracle, Dinah została porwana przez szantażystę znanego jako Savant. Podczas tego incydentu bohaterka złamała sobie obie nogi, jednak została uratowana przez Huntress. Dinah doszukała się podobieństwa między tym zdarzeniem, a poprzednim razem, gdy ją porwano.Dinah poprosiła Huntress, by dołączyła do niej i do Oracle. Krótko potem bohaterka została wezwana do domu swego starego sensei, który umierał. Tam poznała Lady Shivę, inną uczennicę sensei, z którą zaczęła tropić zabójczynię zwaną Cheshire- matkę córki chrzestnej Dinah. Ci troje walczyło na trzech kontynentach, aż w końcu zatrzymało się w Ameryce, gdzie ich ścieżki skrzyżowały się ze skorumpowanym senatorem, który porwał Oracle.
Związek Dinah z Ollie'm Queenem w końcu się rozpadł, bo dziewczyna stwierdziła, że nie potrafi poradzić sobie ze wszystkimi tajemnicami, które kryje. Wracając do Gotham, dowiedziała się, że Oracle założyła dla niej nową kwiaciarnię.Ostatnie wydarzenia w życiu bohaterki były ciężkie. Po śmierci Sue Dibny, Dinah dołączyła do członków Ligi, aby odnaleźć Dr. Lighta. Grupa była zmuszona zmierzyć się z wydarzeniami które miały miejsce tej nocy, gdy wyczyścili mu pamięć. Ponadto w związku ze zniszczeniem Wieży Zegarowej Oracle, Birds of Prey przeniosły kwaterę do starego odrzutowca Blackhawk.
Ponieważ obie kobiety trenował ten sam sensei, Black Canary i Lady Shivę łączy coś w rodzaju przyjaźni. Shiva, zafascynowana walecznością Black Canary, zaproponowała jej dalszy trening. Black Canary odrzuciła propozycję, bo stwierdziła, że ją to skompromituje. Mimo to dziewczyny wciąż ze sobą korespondują.Rok później Dinah zdecydowała się podzielić los Lady Shivy. Chcąc zmiękczyć wojowniczkę Dinah podjęła wyczerpujące szkolenie w niezidentyfikowanej wietnamskiej wiosce. Te ćwiczenia przypomniały wczesne treningi Shivy. W tym czasie Shiva zastępowała Dinah w grupie Oracle i zażądała, by współpracownice zwracały się do niej "Jade Canary".
Gdy Dinah zdała sobie sprawę, że podążanie ścieżką Lady Shivy będzie wymagało od niej fundamentalnej zmiany osobowości, skończyła trening i wróciła do Stanów. Przywiozła ze sobą małą dziewczynkę, Sin, która również rozpoczęła ciężki w swym życiu by zostać następczynią Lady Shivy. Oliver Queen wykorzystał swoje znajomości by Sin mogła pozostać w kraju. Dinah starała się utrzymać równowagę między swymi obowiązkami superbohaterki a odpowiedzialnością związaną z byciem zastępczą matką/siostrą dla dziecka.Dinah poinformowała Oracle, że odchodzi z drużyny, ponieważ zdecydowała się poświęcić cały swój czas na wychowanie Sin. Bohaterka wraz ze swą podopieczną wyprowadziła się z Metropolis. Niedługo później Dinah połączyła swe siły z Green Lanternem i Red Arrowem w misji poszukiwania ciała Red Tornado (które zostało skradzione przez jego stwórcę i Salomona Grundy'ego). Ta trójka herosów dołączyła później do Batmana, Supermana, Wonder Woman, Hawkgirl i Black Lightning Vixen w walce z Amazo. Tak oto Liga Sprawiedliwości została reaktywowana kolejny raz, a jej przewodniczącą nieoczekiwanie została Black Canary dzięki swej sile, unikalnym umiejętnościom oraz strategicznemu myśleniu. Pierwszą misją Dinah jako przywódczyni JLA i JSA było odnalezienie członków Legion of Super-Heroes (drużyny, która żyła w XXXI w. ,a została uwięziona w XXI w).Niedługo po wspólnej misji JLA i JSA Kanarek wrócił do Star City, aby pomóc Oliverowi, Connorowi i Mii w walce z Roadblockiem i Merlinem. Podczas współpracy Dinah ponownie zbliżyła się do Green Arrowa, gdyż zauważyła jego ostatnią metamorfozę oraz spostrzegła, że wszystkie aspekty jego osobowości i zachowania, których nienawidziła- odeszły. Oliver oznajmił jej, że większość zmian, jakie miały miejsce w ostatnim roku, zostało zainicjowanych z jej powodu. Szmaragdowy Łucznik chciał być lepszym człowiekiem w jej oczach. Dlatego też nic dziwnego, że Oliver niedługo po potyczce z Deathstroke'iem poprosił Dinah o rękę. Czy Black Canary się zgodzi?  Lista komiksów, w których Black Canary II się pojawiła:
 • 52 Week One, Week Twenty Seven, Week Thirty Three-Thirty Four, Week Thirty Seven, Week Fifty
 • Action Comics #421, 426, 428, 434, 436, 440-441, 443-446, 450-452, 456-458, 480, 483, 595
 • Action Comics Weekly #609-616, 624-633
 • Adventure Comics #418-419, 423, 466
 • Adventures of Superman Annual #4
 • Arsenal #1-4
 • Batgirl: Year One #2, 6-8
 • Batman: Shadow of the Bat #36
 • Birds of Prey #1-41, 43-99
 • Birds of Prey: Batgirl #1
 • Birds of Prey: Catwoman/ Oracle #1
 • Birds of Prey: Manhunt #1-4
 • Birds of Prey: Revolution #1
 • Birds of Prey Secret Files #1
 • Birds of Prey: Wolves #1
 • Black Canary (1 seria) #1-4
 • Black Canary (2 seria) #1-12
 • Black Canary/ Oracle: Birds of Prey #1
 • Body Doubles #2
 • Brave & the Bold #91, 100, 107, 141, 166
 • Captain Atom #16-17
 • Crisis on Infinite Earths #5-7, 9-10
 • DC Comics Presents #7, 30, 43, 54
 • DC Special #27
 • DC Special Blue- Ribbon Digest #23
 • DC Super-Stars #10
 • Detective Comics #464, 468, 549-554, 559-567, 723
 • Eclipso: The Darkness Within #2
 • Final Night #1-3
 • Flash (1 seria) #199, 204, 217-219
 • Flash: The Fastest Man Alive #9
 • Firestorm Annual #5
 • Fury of Firestorm #63-64
 • Girlfrenzy: Birds of Prey - The Ravens #1 • Green Arrow (1 seria) #1-2, 4
 • Green Arrow (2 seria) #1-7, 9-10, 12-17, 19-21, 25, 27-29, 31-39, 44-45, 49-53, 57, 59-64, 67-71, 73-75, 77, 79, 81, 101, 135
 • Green Arrow (3 seria) #1, 4-6, 8-10, 12-15, 17, 21, 25, 29, 34, 73-75
 • Green Arrow Annual (2 seria) #3-5
 • Green Arrow Secret Files #1
 • Green Arrow: The Longbow Hunters #1-3
 • Green Lantern (2 seria) #78-79, 81-84, 86-87, 93-110, 113-117, 119-122, 188, 190, 194
 • Green Lantern (3 seria) #81, 164
 • Identity Crisis #1-7
 • JLA: Incarnations #1-4, 6
 • JLA/ Titans #2-3
 • JLA: Year One #1-12
 • JSA #1-4, 6-22, 25, 31
 • JSA Annual #1
 • JSA: Our World's at War #1
 • Joker #4
 • Joker: Last Laugh #1-2, 4-6
 • Justice League #1-6
 • Justice League Annual #1
 • Justice League America #70
 • Justice League Elite #6
 • Justice League International (1 seria) #7-13, 19
 • Justice League of America (1 seria) #75, 77-84, 88-92, 94-95, 97-102, 104-107, 109-110, 112, 114, 117-121, 123-124, 127-130, 132-133, 139-143, 145-148, 150-151, 153-157, 159-161, 163-168, 170, 174, 177-182, 186, 188-191, 194-197, 200-202, 204-205, 209, 213-216, 218-220, 224-230, 250
 • Justice League of America (2 seria) 1-
 • Justice League of America Annual #1-3
 • Justice League Task Force #10-12
 • Legends #4-6
 • Nightwing (2 seria) #23
 • Ray (2nd series) #6-12
 • Red Tornado #1, 3
 • Robin (2 seria) #55
 • Secret Origins (2 seria) #32
 • Secret Society of Super-Villains #6
 • Showcase '96 #3
 • Suicide Squad (1 seria) #13
 • Supergirl (5 seria) # 4-5
 • Superman (1 seria) #236
 • Superman Family #171
 • Super-Team Family #3
 • Underworld Unleashed! #3
 • Weird #1-4
 • Wonder Woman (1 seria) #215-216, 222-223, 291-292, 300, 308-310
 • Wonder Woman (2 seria) #168, 174-175
 • World's Finest Comics #244-256, 259, 261-263, 265-267, 274-275, 277-278, 282-283Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk