.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: POSTACIE :: VILLAINS :: CALCULATOR / NOAH KUTTLER :.

CALCULATOR (NOAH KUTTLER)

Imię i nazwisko: Noah Kuttler
Pseudonimy: Calculator
Zawód: Przestępca
Teren działania: Gotham City, Central City
Stan cywilny: Kawaler
Przynależność organizacyjna: Secret Society of Super Villains
Znana rodzina: Brak danych
Wzrost: Brak danych
Waga: Brak danych
Oczy: Niebieskie
Włosy: Brązowe
Pierwsze pojawienie się: Detective Comics #463
Supermoce: Genialny umysł, Calculator jest świetnym informatykiem
Wykaz najważniejszych wrogów: Batman I , Justice League of America, Atom II, Airwave, The Secret Six, Birds of Prey, Oracle II
Wykaz najważniejszych przyjaciół: Merlyn, Monocle, Captain Boomerang I, Lex Luthor
Twórca postaci: Bob Rozakis
Lista komiksów, w których się pojawił:
- Action Comics #522-524
- Birds of Prey #87-90
- Blue Beetle (2 seria) #8
- Countdown to Infinite Crisis #1
- Detective Comics #463-467
- Flash (2 seria) #183
- Identity Crisis #1, 3-4, 6
- Green Arrow (3 seria) #30
- Hero Hotline #6
- JSA #30, 70, 76
- Justice League America #43
- Mahunter (3 serias) #10
- Outsiders (1 seria) #4
- Starman (2 seria) #28
- Superman/Batman #19, 21
- Teen Titans (3 seria) #20
- Villains United #1-6
- Young Justice #51


Pochodzenie Calculatora i używanej przez niego zaawansowanej technologii są nieznane. Był znany z konfliktu z Mikaalem Tomasem (kosmitą Starmanem) przed zniknięciem na wiele lat. Gdy powrócił zaczął stopniowo atakować JLA, pozwalając im raz siebie pokonać, dzięki czemu jego komputer mógł rozpracować ich metody. Udało mu się dzięki temu pokonać ich podczas następnego starcia.

Calculator kontynuował swoje szaleństwo w Gotham. Został pokonany przez Batmana, ale szybko uciekł i przedostał się do Central City. Tam całe pokonane przez niego wcześniej JLA przybyło, aby go pojmać. Ale Calculator był na to przygotowany i w dodatku był w stanie ich pokonać. Nie przewidział jednak działania Batmana. Mroczny Rycerz przewidział, w jaki sposób Calculator próbowałby wciągnąć go w pułapkę, dzięki czemu mógł go pojmać w taką samą. Pokonał go i odesłał do więzienia.

Ucieczka z więzienia zajęła Calculatorowi trochę czasu, ale gdy wymyślił drogę ucieczki postanowił wykonać poważny ruch. Calculator skierował swój wzrok na "huraganową uprząż" - przyrząd zamieniający burzę w energię elektryczną. Nieszczęśliwie dla niego urządzenie zostało wykonane przez jego kolegę, Raya Palmeta aka Atoma. Calculator zetknął się już z Atomem i był w stanie się z nim zmierzyć, ale myślący szybko Atom "wystawił" przeciwko niemu herosa, którego Calculator nie znał, nowicjusza Airwave'a. Calculator spisał bohatera na straty, jednakże Airwave użył swych mocy by zmienić się w fale radiowe i doprowadził do zwarcia w systemach przestępcy. Ponownie ujęty Calculator znów trafił do więzienia.

Po tej haniebnej porażce wydawało się, że przeszedł na pół-emeryturę. Był widziany w Dark Side, barze dla złoczyńców, przy ruletce morderczych walk superbohaterów i w bazie Network, czarnym rynku gastronomii tworzenia supermocy. Spędził też trochę czasu pracując w STAR Labs, gdzie wydawał się czysty.

Ale jego praworządność nie przetrwałą długo. Słysząc pogłoski o Oracle pozbył się swego kostiumu i postanowił użyć swego umysłu, aby wykorzystać te samą technologię do komunikowania się z przestępcami, w zamian za honorarium. Krótko po tej próbie przykuł uwagę społeczności superbohaterów podczas śledztwa w sprawie morderstwa Sue Dibny. Został wynajęty przez Jean Loring. Calculator miał za zadanie wysłać Captaina Boomeranga, aby ten zabił Jacka Drake'a. Calculator zrobił to, nie spodziewając się, że Boomerang zginie.

Calculator został później zrekrutowany przez Lexa Luthora do Secret Society. Calculator dostarczał informacji Society i porozumiewał się z licznymi superłotrami. Koordynował ich działania.

Jego obsesją stało się poznanie tożsamości Oracle. Obsesja ta doprowadziła go do załamania nerwowego. Przestał brać leki, przez co nawiedzały go koszmary zielonej maski, którą Oracle używa jako symbol. W kostiumie Calculator na przedzie znajduje się klawiatura, a w części głowy wyświetlacz LCD. Był w stanie wyświetlać mocno świetlne konstrukcje, podobne do tych z pierścienia Green Laterna. Ma ogromną moc informatyczną, jest w stanie analizować styl walki i moc przeciwnika i tworzyć dzięki temu sposoby jak ich pokonać. Teraz, gdy nie nosi już dłużej kostiumu nadal jej budzącym grozę umysłem z wieloma kontaktami. Jest świetnym hakerem i jednym z głównych informatycznych maklerów świata.

Przygotował: Damex

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk