.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: POSTACIE :: VILLAINS :: CATMAN / THOMAS BLAKE :.

CATMAN (THOMAS BLAKE)

Imię i nazwisko: Thomas "Tom" Blake
Pseudonimy: Catman, Król Kotów (King of the Cats)
Zawód: Myśliwy
Teren działania: Gotham City
Stan cywilny: Brak danych
Znana rodzina: Brak danych
Przynależność organizacyjna: Secret Six, Misfits
Pierwsze pojawienie się: Detective Comics #311
Wykaz najważniejszych przyjaciół: Calendar Man, Killer Moth, Chancer, The Shade
Wykaz najważniejszych wrogów: Batman I, Catwoman, Green Arrow I
Supermoce, magiczne artefakty itp.: Kostium zapewniający dziewięć żyć
Wzrost: 182,88 cm
Waga: 81,2 kg
Oczy: Niebieskie
Włosy: Blond
Twórcy postaci: Bill Finger, Jim Mooney


Thomas Blade był myśliwym wielkiego formatu i był naprawdę dobry w tym co robił. Polował na wszystkie wielkie koty, ale koniec końców stracił na tym wiele. Podczas pobytu w Polinezji ukradł afrykańskiemu plemieniu kociego bożka i tkaninę, która go okrywała, były przypuszczenia, że ma magiczne właściwości, ale on w to nie wierzył. Zrobił to tylko dla samego wyzwania. Wracając do swego domu w Gotham City sądził, że nie znalazł niczego interesującego.

Pewnego dnia spotkał się z Bruce'em Waynem i powiedział mu o swoim znudzeniu, Wayne nonszalancko wspomniał o Batmanie i o tym, jakie ekscytujące życie musi wieść. Dało to Blake'owi do myślenia. Zdał sobie sprawę, że nigdy nie będzie w stanie konkurować z Batmanem w zwalczaniu przestępczości, ale za to jako kryminalista będzie mógł staczać ekscytując pojedynki z Mrocznym Rycerzem. Używając tkaniny z bożka, która zapewniała temu kto ją nosił dobry wygląd i dziewięć kocich żyć, a także czerpiąc inspirację z Catwoman, Blade stał się nową zmorą Gotham znaną jako Catman.

Nowa kariera Blake'a nie była pełna sukcesów. Popełniał wiele przestępstw wraz z jego domowymi kotami, lwami czy panterami, ale zawsze był w końcu powstrzymywany przez Batmana, a czasem przez Catwoman, która nie cierpiała go za to, że używał kociego motywu, a także, że często przypisywano jej jego zbrodnie. Po latach w i poza więzieniem Blade przeszedł na emeryturę, popełniając zbrodnie jedynie okazjonalnie.

Catman wraz kilkoma innymi pomniejszymi wrogami Batmana - Killer Mottem, Calendar Manem, a także nowym łotrem - Chaucerem uformował małą grupę złoczyńców zwaną Misfits (Odmieńcy). Odnieśli sukces w zaplanowanym porwaniu Bruce'a Wayne, Jima Gordona i burmistrza Armanda Krola. Robinowi udało się jednak ich znaleźć, pomóc Bruce'owi uciec, a następnie pokonać złoczyńców. Od czasu tej zniewagi Catwoman została wynajęta przez plemię, któremu Blade ukradł posążek by odzyskać go wraz z tkaniną ponownie. Udało jej się odzyskać posążek i zwrócić go, ale wraz z fałszywą tkaniną, prawdziwą, czyli kostium Catmana odsprzedała Blake'owi.Blade stracił swoją przewagę, przybrał na wadze i zaczął odchodzić na emeryturę. Wyjechał do Afryki by zregenerować siły, zrzucić na wadze i ćwiczyć, podczas tego pobytu żył wśród lwów. Później czasem pracował z Mousier Mallahem i Brainem i oświadczył dowody przeciwko nim, został objęty programem ochrony świadków. Został wynajęty przez Shade'a, który próbował spłacić dług Green Arrow i pomóc oczyścić osiedle po śmierci Olivera Queena, ale gdy Queen powrócił do życia skonfrontował się z Catmanem nie wiedząc, że pracuje on dla Shade'a.

Wygląda na to, że lanie, które dostał od Queena było jak przebudzenie dla Blake'a. Wziął się w garść, wrócił do formy i fizycznie jest na najwyższym poziomie. Kiedy członkowie Secret Society Lexa Luthora zwrócili się do niego proponując mu członkowstwo Blade odmówił, stając się tym samym wrogiem stowarzyszenia. Deadshot na zlecenie Luthora zabił lwy Catmana. Blake przyłączył się jednak do grupy Secret Six, która wystąpiła przeciwko Secret Society, co udowodniło, że Blake na reszcie stał się ważnym graczem w świecie złoczyńców. Deadshot również dołączył do Secret Six i przeprosił Blake'a, Catman wybaczył mu i stali się prawie przyjaciółmi.

Swego czasu Catman ocalił życie Catwoman.

Catman jest świetny w walkach wręcz i jest w szczytowej fizycznej formie. Używa bicza podobnego to tego jaki ma Catwoman. Mistyczny kostium zapewnia mu oprócz dobrego wyglądu dziewięć żyć, dzięki czemu może uciekać w sposób, który innym mógłby wydawać się głupi, trudny czy nawet samobójczy i że ich nie przeżyje. Ma także dużo kotów, które trzyma jak zwierzęta domowe, które często mu pomagają i chronią.

Lista komiksów, w których pojawił się Catman:

Batman #322-324, 371, 400
Batman: Shadow of the Bat #7-9, 43-44
Catwoman (2 seria) #26
Crisis on Infinite Earths #9
Detective Comics #311, 318, 325, 509, 526, 538, 612
Freedom Fighters #10
Green Arrow (3 seria) #16-17
Villains United #1-6
Villains United Special
Secret Six #1-6
Birds of Prey #104-

Przygotował: Damex

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk