.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: POSTACIE :: HEROES :: CATWOMAN II / HOLLY ROBINSON :.

CATWOMAN II / HOLLY ROBINSON

Imię i nazwisko: Holly Robinson
Pseudonim: Catwoman II
Stan cywilny: Panna
Pierwsze pojawienie się: Batman #404
Pierwsze pojawienie się jako Catwoman: Catwoman (v. 2) #53
Znana rodzina: Davey Robinson (brat)
Wykaz najważniejszych przyjaciół: Selina Kyle (Catwoman), Theodore Grant (Wildcat)
Supermoce: Brak
Oczy: Niebieskie
Włosy: Rude
Twórcy postaci: Frank Miller, David Mazzuchelli


Holly miała nieszczęście urodzić się w rozbitej rodzinie, gdzie rodzice ciągle się sprzeczali, a wiecznie pijany ojciec bił ją i jej brata bez żadnych powodów. W wieku 13 lat Holly uciekła z domu. Ulica nie była dla niej łaskawa i dziewczyna musiała zostać prostytutką by przeżyć. Zaczęła pracować dla mężczyzny o imieniu Stan i po raz pierwszy w swoim życiu spotkała ją odrobina szczęścia. Była gwałcona przez skorumpowanego stróża prawa, kiedy inna prostytutka imieniem Selina uratowała dziewczynę, a policjanta ogłuszyła. Dziewczyny zaprzyjaźniły się i odtąd zamieszkały razem. Obie miały bardzo podobne dzieciństwo i po jakimś czasie Selina adoptowała dziewczynę jako młodszą siostrę. Opiekunka Holly była bardzo silną kobietą i dobrze chroniła swoją podopieczną.

Kiedy w Gotham pojawił się Batman, Selina była pod wrażeniem. Postanowiła nie pracować już dla Stana. W zamian chciała zostać kocim włamywaczem i nosić kostium podobny do Batmana. Pomysł ten nie spodobał się Stanowi. Porwał i torturował siostrę Seliny, Magpie, która niedługo miała zostać zakonnicą. Kiedy Selina znalazła Stana, zabiła go. Ten incydent przyspieszył jej przemianę w Catwoman i sprawił, że Kotka zostawiła Holly ze swoją siostrą, aby dorastała w klasztorze.

Holly nie podobało się to życie, i parę lat później, gdy wiadomość o śmierci Seliny dotarła do klasztoru, razem z Magpie opuściły go. Magpie zakochała się w pewnym mężczyźnie, a Holly zdecydowała się wrócić do Gotham. Ponownie została sama, co sprawiło, że wróciła do zawodu prostytutki. Tym razem było gorzej, gdyż zaczęła brać narkotyki. Następnie Holly skończyła z narkotykami.(Prawdopodobnie z powodu swojej dziewczyny Karon). Długo dochodziła do siebie, gdy pewnej nocy wróciwszy do domu ujrzała w nim Selinę. Kobieta żyła, i nie była zadowolona widząc Holly ponownie na ulicy. Selina zaoferowała jej coś z goła innego. Tym razem chciała zrobić coś dobrego tym razem i potrzebowała kogoś do uczciwszej pracy na ulicy. Kogoś, kto gromadziłby dla niej informacje. Płaciłaby Holly pieniądze pod warunkiem, że ta skończyłaby z prostytucją.

Holly oczywiście się zgodziła, ale była zbyt dumna by biernie się przyglądać. Podczas prowadzenia sprawy na własną rękę odkryła, że policjanci z dzielnicy są uwikłani w handel narkotykami. Z tego powodu została postrzelona. Zginęłaby, gdyby Selina nie zjawiła się w porę i nie zabrała jej do Leslie Thompkins. Holly przeżyła i powoli dochodziła do siebie. Jakiś czas później była zmuszona zabić Sylvie Sinclair, aby ocalić Seline.Rok po zakończeniu Kryzysu Selina przestała być Catwoman. Miano Catwoman przejęła Holly, podczas gdy Selina pod fałszywym nazwiskiem starała się wychowywać swoją córeczkę Helenę. Niestety, Holly nie była przygotowana do tej roli i pierwsze kroki jako bohaterka East End stawiała u boku Wildcata, który robił za jej trenera. Holly nie wiedziała, że Selina (jeszcze jako Catwoman) zabiła Black Mask. Policjant prowadzący dochodzenie w końcu zdobył dowód obwiniający Catwoman i aresztował Holly, gdy ta patrolowała ulicę w przebraniu Kobiety-Kota.

Przygotował: DarkShadow

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk