.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: POSTACIE :: GCPD :: SARAH ESSEN GORDON :.

SARAH ESSEN GORDON

Imię i nazwisko: Sarah Essen Gordon
Zawód: Oficer policji
Przynależność organizacyjna: GCPD, Major Crimes Squad
Teren działania: Gotham City, Nowy Jork
Znani krewni, rodzina: pierwszy mąż (tożsamość nieznana) James Gordon (drugi mąż), Barbara Gordon (przybrana córka), James Gordon jr. (przybrany syn)
Wzrost: Brak danych
Waga: Brak danych
Oczy: Niebieskie
Włosy: Rude
Pierwsze pojawienie się: Batman #404 (Batman: Year One)
Ostatnie pojawienie się (śmierć): Detective Comics #741 (No Man's Land)
Twórcy postaci: Frank Miller i David Mazzuchelli


Gdy Sarah Essen została przeniesiona do Gotham otrzymała dziwne zadanie. Miała pomóc porucznikowi Jamesowi Gordonowi w schwytaniu tajemniczego, zamaskowanego mściciela znanego jako Batman. Podczas wspólnej pracy nad tą sprawą Gordon zauważył, że staje się dla Sary coraz bardziej i bardziej atrakcyjny. Istniał jednak pewien problem- porucznik miał już żonę, która w dodatku była w ciąży. Pomimo tego Sarah i James zakochali się w sobie i mieli gorący romans, zakończony po pewnym czasie przez Gordona. Niedługo potem sierżant Essen została przeniesiona do Nowego Jorku.Podczas kilkuletniego pobytu w "Wielkim Jabłku" Sarah wyszła za mąż za pewnego oficera policji, który zginął później w strzelaninie. Widząc szansę na zmianę w swym życiu, Sarah z powrotem przeniosła się do Gotham i po ośmiu latach nieobecności wróciła do służby w GCPD.

W międzyczasie Gordon rozwiódł się z żoną. Po latach rozłąki uczucie między Sarah i Jamesem odżyło i ponownie zostali kochankami.

Dziewczyna odkryła, że Gotham nie jest już takim samym miastem, z jakiego wyjechała kilka lat wcześniej. Największe zmiany dotyczyły zamaskowanych i szalonych złoczyńców oraz nieskorumpowanej policji pod władzą komisarza Gordona, który często korzystał z pomocy Batmana.

Sarah nie mogła wyzbyć się podejrzliwości wobec zamaskowanych przebierańców. Większość z nich była przestępcami, a przecież policja miała za zadanie zwalczać wszelkie łajdactwo. Ze względu na Jima kobieta próbowała zrozumieć i zaakceptować obecność Batmana w Gotham, ale nie było jej łatwo z tym żyć aż do końca jej dni.Po pewnym czasie Jim oświadczył się Sarah i został przyjęty. Mimo bardzo niekonwencjonalnej ceremonii ślubnej wydawało się, że nic nie stanie na ich drodze do szczęścia.

Ich wspólne życie z początku biegło normalnie. Lecz gdy Sarah odniosła zawodowy sukces, małżeństwo wpadło w kłopoty. Praca w policji niosła ze sobą coraz więcej stresu, przez co James i Sarah spędzali coraz mniej czasu razem. W wyniku politycznych manipulacji Sarah zastąpiła swego męża na stanowisku komisarza, zaś Jim z obrzydzeniem odszedł z GCPD. Sytuacja w domu uległa dużej zmianie.

Wkrótce Sarah straciła stanowisko w wyniku kolejnego politycznego zagrania. Burmistrz przywrócił Gordona na dawne stanowisko, a Sarah ponownie dołączyła do Major Crimes Squad. Małżonkowie zaakceptowali wszystkie dzielące ich różnice i żyli długo i szczęśliwie... aż do czasu , gdy Gotham padło ofiarą kataklizmu w postaci trzęsienia ziemi.Oboje przeżyli katastrofę. Postanowili jednak pozostać w mieście by wprowadzić trochę porządku na ogarniętych anarchią i wojnami gangów ulicach po tym, jak Gotham stało się No Man's Land - Ziemią Niczyją (miasto przestało być prawnie częścią USA). Sarah dzielnie stała u boku męża i wspierała go oraz innych policjantów w eliminacji przestępczości, tak samo, jak przed trzęsieniem. Kobiecie udało się przetrwać głód, zimno, ranę postrzałową i pobicie przez jednego z oprychów Two-Face'a. W grudniu, po niemal roku od ogłoszenia dekretu NML Gordon czuł, że wreszcie im się uda. Rząd uchylił deklarację i Gotham od Nowego Roku ponownie miało zostać otwarte. Lecz wcześniej odwaga Sarah podczas bożonarodzeniowej obławy na Jokera została poddana jeszcze jednemu, ostatecznemu testowi. Kobieta odnalazła Jokera wśród porwanych niemowląt, w kwaterze głównej GCPD. Złapała rzucone przez szaleńca dziecko i gdy miała zajęte ręce ten strzelił jej prosto w głowę, następnie wyszedł na zewnątrz i poddał się. W akcie zemsty Gordon postrzelił Jokera w nogę.

Przygotował: Damex

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk