.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: POSTACIE :: VILLAINS :: BROTHER EYE :.
BROTHER EYE

Pierwsze pojawienie się: Countdown to Infinite Crisis #1
Znani sprzymierzeńcy: Maxwell Lord (nie żyje), OMACi
Główni wrogowie: Batman I, Superman I, Wonder Woman II
Przynależność do grup: Checkmate
Oczy: Jedno, optyczne czerwone
Włosy: Brak
Ciało: Satelita krążąca nad Ziemią
Skóra: Metaliczna
Do tej pory pojawił się w:
- Countdown to Infinite Crisis #1
- The OMAC Project #1-6
- Infinite Crisis #3, #6
- The OMAC Project Special
- OMAC #1-8

Jako człowiek Batman (Bruce Wayne) nigdy w pełni nie ufał metaludziom - bohaterom jak i przestępcą żyjącym na Ziemi. Już od wczesnych lat, paranoiczny Batman zaczął tworzyć kartoteki o bohaterach i przestępcach, a zwłaszcza o tych, którzy byli kosmitami.

Po tym jak przestępca Doctor Light (Arthur Light) zgwałcił żonę Elongated Mana, Sue Dibny kilkunastu członków Ligi Sprawiedliwości Ameryki (Elongated Man, Flash Barry Allen, Green Lantern Hal Jordan, Black Canary, Green Arrow, Hawkman, Atom i Zatanna) zagłosowało czy użyć mocy Zatanny i wymazać mu to zdarzenie z pamięci. Wygrali ci, którzy popierali ten pomysł. Grupa postanowiła nie informować o tym zdarzeniu innych członków Ligi takich jak Superman, Batman i Martian Manhunter, jedni z powodu, że mogło by to spowodować komplikacje w drużynie, inni w obawie, że ich postępowanie mogło by być osądzone. Jednak w momencie, gdy Zatanna poddawała Lighta lobotomii w Wieży Obserwacyjnej pojawił się Batman. Grupa go obezwładniła i tak jak przestępcy wymazała mu to zdarzenie z pamięci. Ten jednorazowy wybryk wydarł się spod kontroli, gdy grupa zaczęło to robić z innymi przestępcami.

Jednakże Batman przypomniał sobie o tym co zrobili mu jego przyjaciele. Używając kartotek, które już miał, stworzył satelitę która miała za zadanie monitorować wszystkich metaludzi i nawet tych bohaterów którzy nie mieli żadnych mocy, a byli zrzeszeni w jakiejkolwiek grupie bohaterskiej lub przestępczej. Kartoteki, które miała zawierały takie informacje jak moce, słabości a nawet różnorakie sposoby jak ich pokonać.

Maxwell Lord i nowy Checkmate ukradli satelitę Batmana i zaczęli wykorzystywać ją do własnych celów i być może najniebezpieczniejszego przedsięwzięcia. Satelita zyskała własną wole i dzięki temu, że podłączyła się do swojej sieci zaczęła kontrolować OMACi, ludzi zamienionych w androidy. Dzięki mocy, którą posiadł nowy Blue Bettle zdołał on wyśledzić satelitę ukrywającą się w kosmosie. Batman z pomocą kilku innych bohaterów spowodował, że satelita spadła z orbity wprost na Ziemie, gdzie została ostatecznie zniszczona przez Sashe Bordeaux, która zdetonowała ładunek wybuchowy w samym centrum satelity.

Autor: DarkShadow

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk