.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: POSTACIE :: VILLAINS :: FAçADE / ERIK HANSON :.

FAçADE / ERIK HANSON

Imię i nazwisko: Erik Hanson
Pseudonim: Façade
Zawód: Przestępca
Teren działania: Gotham City
Stan cywilny: Kawaler
Pierwsze pojawienie się: Detective Comics #821
Wykaz najważniejszych przyjaciół: Nieznani
Wykaz najważniejszych wrogów: Batman I, Robin III
Supermoce: Prawdopodobnie nie ma super mocy, ale jest niezwykle inteligentny, oburęczny, a także nad wyraz szybki i silny, jest również świetnym strzelcem.
Charakterystyczne aspekty: Façade nosi bardzo odbijającą się maskę srebrnego koloru, która niczym lustro odbija otoczenie, będące wyrazem wypaczonej mody Hansona.
Oczy: Niebieskie
Włosy: Blond
Twórcy postaci: Paul Dini, J. H. Williams II


Przez swą pogardę dla "pięknych ludzi" z wytwornego towarzystwa, Façade zebrał grupę niskiego poziomu opryszków i pomógł im infiltrować gothamskie elity, by następnie niczego niepodejrzewających móc okradać. Façade stosował odrobinę ironii w swych atakach na bogaczy. "Zbierał" z ulic kanciarzy i tłumaczył im jak mogą uchodzić za członków wyższych sfer. Robiąc tak, jego bogate ofiary były naciągane przez ludzi tak fałszywych, jak Façade chciał żeby byli.

Machlojki Façade'a wyszły na jaw, gdy członek jego grupy, Jimmy Lange, usiłował okraść zamożną kobietę na dworcu kolejowym. Batman udaremnił kradzież, a Jimmy zginął, gdy podczas ucieczki wpadł pod pociąg. Ale próba kradzieży przez Langea była niczym standard. Jednak jego pochodzenie jako niezamożnego kanciarza nie wyjaśniało jego wartego 1,000 dolarów biznesowego garnituru, który miał na sobie w trakcie przestępstwa.

Batman i komisarz Gordon zrozumieli, że Lange był kawałkiem układanki związanej z niedawnymi przestępstwami przeciwko gothamskiej elicie. Jako Bruce Wayne, Batman ponownie wkroczył do gothamskich wyższych sfer, aby wypłoszyć kryminalistów.

Po wizytach w ekskluzywnych klubach i po godzinach śledztwa, Bruce trafił na kobietę z grupy Façade'a, która chciała umówić się z nim na randkę. Podejrzliwy Bruce odłożył randkę, jednakże poprosił ją o kartkę papieru, na którym mógłby zapisać jej numer telefonu. Dzięki sprytowi, Bruce zabrał jej z torby rachunek, na którym znajdował się adres do siedziby Façade'a. Jako Batman śledził kobietę, która zaprowadziła go do kryjówki jej mocodawcy, gdzie zetknął się z gangiem złodziei.

Z powodu publicznego błędu Langa, Façade był przygotowany na ewentualną interwencję Batmana. Rozmieścił manekiny w strategicznych miejscach w całej kryjówce. Gdy Batman dał znać o swojej obecności, Façade wcisnął jedynie przycisk. Manekiny otoczyły go i zaczęły strzelać butelkami z broni maszynowej, w które były wyposażone.

Façade uciekł z bitwy i przedostał się do Peregrenator's Club, gdzie ulokowana była ostatnia kryjówka złodziei. Batman przewidział ruch Façade'a i udaremnił przestępstwo. Batman pokonał Façade'a w miejscu, gdzie po raz pierwszy zobaczył go jako Bruce Wayne.

Obecnie Erik przebywa w więzieniu. Jego maska zaś dumnie zdobi memoriał masek antagonistów, jakich Batman pokonał w przeszłości.

Façade'm okazał się być Erik Hanson - asystent kelnera, który pracował w Peregrenator's Club. Hanson uczynił z klubu główną bazę by dokładnie studiować jej członków zanim ich okradnie.

Façade ukrywa swą tożsamość poprzez noszenie odbijającej otoczenie srebrnej maski, zakrywającej również jego szyje i zmieniającej jego głos. Façade nosi również afrykańsko-amerykańską kolorową lateksową kamizelkę, jeszcze bardziej skrywającą jego tożsamość. Façade ma siłę i szybkość powyżej średniej, doskonale używa broni ręcznej oraz wydaje się biegły w strzelaniu zarówno z lewej jak i z prawej ręki. Jest również wysoce inteligentny, pewny siebie i swych możliwości.

Przygotował: Damex

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk