.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: POSTACIE :: VILLAINS :: RA'S AL GHUL :.

RA'S AL GHUL

Imię i nazwisko: nieznane
Pseudonim: Ra's Al Ghul, Głowa Demona
Po raz pierwszy pojawił się w: Detective Comics nr 232
Ostatni raz pojawił się w: Batman:Death and the Maidens nr 9
Znani sprzymierzeńcy: plemię Ubu, Whisper a'Dare
Główni wrogowie: Batman, Superman, JLA, Bane
Znani krewni: Sora (żona, nie żyje), Nyssa (córka), Talia Head (córka)
Kolor oczu: zielone
Włosy: wcześniej brunet, obecnie siwy, białe kosmyki nad uszami i na brodzie
Supermoce: nieznane
Przynależność do grup: Liga Zabójców
Przyczyna śmierci: zasztyletowany przez córkę Nyssę
Do tej pory pojawił się w:
- Action Comics #760, #772-773;
- Anarky (druga seria) #4-6;
- Azrael #5-6, #30;
- Batman #232, #235, #240, #243-244, #291-294, #332-335, #400, #533, #616;
- Batman Annual #8;
- Batman: Bane of the Demon #1-4;
- Batman: Birth of the Demon GN;
- Batman Chronicles #6, #8, #12;
- Batman: Death and the Maidens #1-9;
- Batman: Gotham Knight #21;
- Batman: Legends of the Dark Knight #142-145;
- Batman Secret Files & Origins #1;
- Batman Spectacular;
- Birds of Prey #31-35;
- Brave and the Bold #159;
- Detective Comics #445, #448, #485, #490, #700-701, #743-746, #750, #783;
- JLA #43-46;
- JLA Secret Files #3;
- Robin (druga seria) #33;
- Batman: Son of the Demon.

Stulecia temu w Arabii żył pewien błyskotliwy lekarz, który chciał pokonać śmierć. Niezmiernie kochał swoją żonę. Pewnego razu został wezwany przed potężnego sułtana. Miał wyleczyć jego syna z ciężkiej choroby. Kiedy zrozumiał, że nie ma sposobu by tego dokonać, udał się a pustynię szukać jakiegoś boskiego przełomu w swoich badaniach. Przebywając tam i rozmyślając, wpadł wreszcie na rozwiązanie. Udało mu się odkryć zbiorniki chemikalii, które miały w sobie moc wskrzeszenia umarłego, ale każdy z nich działał jednokrotnie. Nazwał je Jamami Lazarusa. Powiadomił sułtana, a ten przybył z ciałem swego syna. Po utworzeniu wstępnych warunków, które były niezmiernie ważne dla całego procesu, ciało zostało wrzucone do jamy. Jednak lekarz nie wiedział jeszcze, że ożywiona w jamie osoba staje się na pewien czas obłąkana. Syn sułtana ożył i w tym samym momencie rzucił się w stronę najbliższej osoby, którą była żona lekarza. Zabił tą kobietę, a sułtan nie wierząc w zło swego syna, wtrącił lekarza do podziemnego więzienia wraz z bandytami napadającymi na karawany. Dzięki interwencji pewnej osoby, której lekarz służył poprzednio, udało się uciec z podziemia. Lekarz objął dowództwo nad bandą rabusi, która stała się jego rodziną podczas przebywania w lochach. Oblegał miasto sułtana i w końcu wybił wszystkich których znajdowali się w jego obrębie. Zmiażdżył statuę demona, którą ludzie w mieście wielbili, a jej głowę zabrał ze sobą. Odtąd jego towarzysze-bandyci nazywali go Ra's Al Ghul, Głowa Demona.
Ra's używał jam Lazarusa i przedłużał swoje życie przez wiele lat. Przez ten czas zauważył, iż ludzkość powoli niszczyła planetę, która była wielkim darem złożonym w jej ręce. Zebrał wielkie bogactwo i stał się wielką potęgą, ale ukrywał to przed światem. Pewne plemię wojowników stało się jego sługą. Odtąd Ra'sowi służył jako ochroniarz wojownik nazywany Ubu. Przez tyle lat było wielu Ubu. Gdy przebywał na Ruskich Stepach spłodził córkę. Nyssa podróżowała z nim przez lata i poznawała sekrety Jam Lazarusa. Jednak ojciec i córka różnili się charakterami i w końcu rozstali się. Później Ra's doczekał się kolejnej córki. Talia stała się jego lojalną "prawą ręką". Efekty Lazarusa nie były bez skazy. W miarę stosowania były coraz słabsze. Gdy Talia poznała Batmana, Ra's zaczął powoli myśleć o swoim następcy. Aby poznać umiejętności i intelekt Batmana, odkrył jego tożsamość i porwał Dicka Graysona. Była to swoistego rodzaju próba. Kiedy Batman ją przeszedł zorientował się, iż Ra's widzi w nim następcę i żołnierza, który wytraci większą część ludzkiej rasy i pozostawi zaledwie garstkę, by żyła w ekologicznie czystym Edenie. Ra's Al Ghul miał również zamiar zdradzić Bruce'owi sekrety Lazarusa, ale ten odmówił służenia mu. Później jeszcze niejednokrotnie Batman i Ra's stawali przeciwko sobie. Nietoperz odkrył, że Ra's dowodził Ligą Zabójców-zbieraniną najbardziej śmiercionośnych zabójców na świecie. Ra's był nawet przez pewien czas związany z Jokerem, ale ten sojusz okazał się pomyłką.
Kiedy śmiercionośny wirus o nazwie Clench zaatakował Gotham, stał za tym Ra's Al Ghul. Znalazł starożytny artefakt zwany Kołem Plag, który prawidłowo obsługiwany, mógł wywoływać największe choroby w historii planety. Na szczęście Batmanowi i jego sojusznikom udało się trafić na trop Zakonu Świętego Dumasa i w końcu do Ra'sa. Batman pokonał Bane'a, którego al Ghul chciał mianować swym następcą i zniszczył Koło Plag. Ra's, kiedy zobaczył jak łatwo Bane dał się pokonać Bruce'owi, wzgardził nim. Bane w złości poprzysiągł zemstę na Ra'sie i chciał zniszczyć wszystkie Jamy Lazarusa, by odciąć go od nieśmiertelności. Ra's popadł w konflikt z innymi bohaterami, między innymi Supermanem, kiedy to skradł akta gromadzone przez Batmana, które dotyczyły wszystkich potyczek, spraw, wrogów Ligi Sprawiedliwości. Wykorzystał je przeciwko Lidze. Rozprowadził w Gotham sztucznie wytworzony narkotyk, by zmniejszyć liczbę "motłochu" na ulicach i jednocześnie zgromadzić fundusze stopniałe podczas jego poprzednich kampanii.
Talia oddaliła się od ojca na rzecz pracy w Lexcorpie. Ra's próbował pozyskać dla swoich planów Black Canary, ale gdy Dinah odkryła, kim Al Ghul jest i w co się bawi, odrzuciła z pogardą jego propozycję. Przedtem jednak skorzystała z jednej z Jam Lazarusa i odzyskała swój Kanarzy Krzyk. W końcu Batman i zemsta Bane'a dosięgły Ra'sa. Ostała się tylko jedna Jama Lazarusa. Al Ghul zaczął się bardzo szybko starzeć. Poprosił Batmana, aby ten nie niszczył ostatniej jamy w zamian za narkotyk, który pozwoli Bruceowi widzieć świat duchów i ponownie spotkać się z rodzicami. Batman zgodził się, a Al Ghul udał się do ostatniej Jamy Lazarusa. Natknął się na Nyssę, która odkryła własną Jamę Lazarusa i sama przedłużała sobie życie. Podczas gdy Batman był pilnowany przez legion Ubusów, Ra's otrzymał cios sztyletem Nyssy. Przed śmiercią powiedział córce by zaopiekowała się Talią i wiernym mu plemieniem Ubu. Gdyby nie wychowywał Nyssy na zimną i okrutną jego następczynię, ta zapewne nie potraktowałaby go w ten sposób.
Mimo świetnego obeznania w strategii, taktyce, mimo bogactwa, bliskiej geniuszowi inteligencji i źródła długowieczności, Ra'sie Al Ghulowi nie udało się stworzyć na Ziemi Raju dla garstki wybrańców. Jego krew płynie w żyłach potomka Batmana, gdyż w historii zatytułowanej Batman: Son of the Demon, Bruce ożenił się z Talią, a ta zaszła w ciążę. W zależności od linii fabularnej wnuk Al Ghula nosi imię Ibn al Xu'ffash albo Damian. Być może potomek wielkiego idealisty osiągnie w przyszłości cel, jaki postawił sobie na pierwszym miejscu jego dziadek.

Napisał: "Zsasz" Marcin Nowaczek
GG: 3451463

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk