.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: POSTACIE :: HEROES :: HUNTRESS II / BATGIRL II / HELENA ROSA BERTINELLI :.

HUNTRESS II / BATGIRL II / HELENA ROSA BERTINELLI

Imię i nazwisko: Helena Rosa Bertinelli
Pseudonimy: Huntress II, Batgirl II
Pierwsze pojawienie się: Huntress (1 seria) #1
Przynależność do organizacji: Członek Birds of Prey; wcześniej przynależała do Rodziny Batmana, Justice League, Outsiders, była Czarna Królowa Checkmate
Znana rodzina: Maria Panessa (matka, nie żyje), Franco Bertinelli (przybrany ojciec, nie żyje), Pino Bertinelli (brat, nie żyje) Santo Cassamento (biologiczny ojciec, nie żyje), Alfredo Bertinelli (dziadek, nie żyje), Tomaso Panessa (wujek), Graziella Panessa (ciocia), Monica Simonetta (kuzynka), Claudio Panessa (kuzyn, nie żyje)
Wykaz najważniejszych przyjaciół: Oracle II, Black Canary II, Batman I, Nightwing II, Robin III, Question, Richard Dragon, Lt. Billy Pettit (nie żyje)
Wykaz najważniejszych wrogów: Mafia, Santo Cassamento (nie żyje), Redzone, Joker, Hush, King Snake, Prometheus, Savant
Supermoce: Brak
Wzrost: 1,55 m
Waga: 67 kg
Oczy: Niebieskie
Włosy: Czarne


Helena Bertinelli pławiła się w luksusie. Miała wszystko, o czym mała dziewczynka mogłaby marzyć. Skąd rodzice brali pieniądze do zaspokajania potrzeb małej? Otóż ojciec Heleny był capo tutti de capo Mafii w Gotham- bossem bossów. Jednak w ciągu jednej chwili los obrócił się dla Bertenellich o 180 stopni. Podczas rodzinnego obiadu zamachowiec zastrzelił wszystkich członków rodziny, poza małą Heleną, którą zostawił samą.Dziewczyna została wysłana na Sycylię do krewnych, którzy traktowali ją jak prawowitego członka rodziny. Uczęszczała do najlepszych uczelni i była szkolona w walce wręcz żeby móc się chronić. Po pewnym czasie doszła w tym do perfekcji. Trenowała również posługiwanie się kuszą. Helena nie mogła zapomnieć o śmierci swojej rodziny, a że była przeciwko omercie (mafijnej zasadzie ciszy), chciała zakończyć panowanie przestępczych rodzin, które zabrały życie jej najbliższym.

Kiedy Helena dorosła i ukończyła studia z dyplomem pedagoga, wróciła do rodzinnego domu w Gotham. Dostała pracę nauczycielki, a w międzyczasie przygotowywała się do rozpętania swojej wojny. Helena odziedziczyła dużą sumę pieniędzy po swoim ojcu, dzięki czemu kupiła cały blok mieszkalny. Dostosowała budynek tak by wyglądał na zamieszkany i pozakładała w nim pułapki. Resztę pieniędzy wydała na broń i kostium. W końcu przybrała imię Huntress (Łowczyni).Huntress bez żadnych skrupułów zaczęła rozbijać mafie w Gotham używając śmiercionośnych metod, jednak pewnego razu podczas pracy w mieście dziewczyna spotkała Batmana. Ten oświadczył, że nie podobają mu się metody walki Heleny i zakazał jej operować w Gotham. Jakiś czas później, podczas prowadzenia jednej ze spraw, dziewczyna natknęła się na obecnego Robina. Dane im było powstrzymać Rosyjską Mafię i Ghost Dragons Króla Węża przed dalszymi wojnami. Oboje stwierdzili, że razem bardzo dobrze im się pracuje.

Krwawa waśń pomiędzy Heleną a Mafią trwała bardzo długo, co spowodowało, że dziewczyna nawiązała kontakt z wieloma bohaterami i przestępcami. Podczas ścigania "Tough Tony" Bressiego, jednego z czołowych przestępców z Gotham, natknęła się na superzabójcę- Redzone'a. Kontynuowała współpracę z Robinem na pół-etacie i kiedy Batman wyjechał z Gotham na jakiś czas, poprosił Huntress żeby strzegła miasta w jego imieniu.Podczas kolejnej sprawy, Huntress poznała Nightwinga. Dwójka zauroczyła się sobą i przez krótki czas miała romans, jednak ich uczucie szybko wygasło. W dodatku Huntress śledziła kryminalistów do Bludhaven, w którym operował Nightwing, co nie pomagało sprawie.

Batman powoli zaczął akceptować obecność Heleny w Gotham. Zaproponował jej nawet członkostwo w Lidze Sprawiedliwości. Huntress przyjęła ofertę i spędziła jakiś czas w Lidze. Potem wszystko zaczęło się zmieniać...Gotham zostało zniszczone przez trzęsienie ziemi. Rząd Stanów Zjednoczonych zdecydował odłączyć miasto od reszty państwa i zamienił je w ziemię niczyją. Wielu mieszkańców zdecydowało się zostać, w tym Huntress, jednak Batman zniknął bez śladu. Helena zdawała sobie sprawę z tego, że miasto bardzo potrzebuje Batmana, dlatego stworzyła swój kostium i została nową Batgirl. Dziewczyna spisała się i operowała jako Batgirl przez kolejne trzy miesiące.

Kiedy Batman w końcu wrócił do Gotham, Batgirl pracowała z nim. Nietoperz od początku wiedział kto jest pod maską, ale pozwolił jej działać samodzielnie. Jednak kiedy zostawił jej do pilnowania pewien odzyskany teren, Two-Face rozpoczął atak i odebrał tę ziemię kosztem wielu żyć. Batman i Nightwing odwiedzili Helenę w domu, powiedzieli, że nie jest odpowiednią osobą by nosić kostium Batgirl i odebrali jej go. Huntress wciąż chciała pomagać ludziom, więc połączyła siły z Lt. Billy Pettit's (oficerami policji, którzy nie zawsze działali według prawa). Dziewczyna pracowała z tymi brutalniejszymi i niestabilnymi oficerami przez ostatnie sześć miesięcy, podczas gdy Gotham wciąż było ziemią niczyją. Nie wiedziała, że Batman zaplanował to, w nadziei, że Huntress złagodzi agresywnych Pettit's. Plan działał do świąt Bożego Narodzenia, gdy Joker zaatakował ich kryjówkę.Szaleniec sukcesywnie zabijał ludzi Pettita, a gdy Huntress stanęła z nim w oko w oko, ten zaatakował ją bezlitośnie- strzelił doń trzy razy. Jedynym powodem, dla którego Joker nie zabił Heleny była interwencja Batmana i Nightwinga. Leslie Thompkins uratowała jej życie, ale ostatnie tygodnie ziemi niczyjej Huntress spędziła w szpitalnym łóżku.

Ostateczny zgrzyt w relacji Huntress - Batman nastąpił podczas konfrontacji JLA z Mageddon. Przy walce z Injustice Gang Lexa Luthora, Huntress została wciągnięta do innego wymiaru, który był domem przestępcy o imieniu Prometheus. Dwójka walczyła i Huntress wygrała. Wtedy odezwał się w niej instynkt zabójcy. Kiedy Batman zobaczył Helenę z kuszą przystawioną do skroni Prometheusa, wyrzucił ją z Ligi.Huntress powróciła do korzeni i ponownie zaczęła walczyć z mafią w Gotham. Ale niedługo potem została wrobiona w morderstwo mafiosa, przez co policja i Batman zaczęli na nią polować. Sprzymierzeńca znalazła w Vigu Sage znanym jako The Question, którego spotkała parę razy. Question chciał by trenowała pod okiem Richarda Dragona. Oboje pomagali Helenie uporać się z jej złością. Vig i dziewczyna mieli romans, ale ta zakończyła go, gdy zdecydowała wrócić do Gotham.

Kiedy Huntress wróciła do miasta dowiedziała się więcej niż chciała. Odkryła, że osoba odpowiedzialna za wrobienie jej w zabójstwo była tą samą, która ponosiła odpowiedzialność za śmierć jej rodziny- Don Santo Cassamento. Co gorsze, okazało się że Cassamento jest jej biologicznym ojcem. Pamiętnego wieczoru Cassamento powiedział jednemu z zabójców żeby nie zabijał matki Heleny, ale ten się pomylił i oszczędził dziecko. Huntress była wstrząśnięta, i użyła tej informacji do eliminacji Cassamenta przez mafię, dla której wiele lat pracował.Straciwszy wiarę w swoją misje i w Boga, Helena spędziła trochę czasu z dala od obowiązków superbohatera. Ale kiedy Thomas Eliot zaoferował jej nowy sprzęt i pieniądze, wróciła do roli Huntress. Z początku nie wiedziała, że Eliot był przestępcą znanym jako Hush, który wykorzystywał ją w swoim planie przeciwko Batmanowi. Gdy odkryła prawdę, uwolniła się spod jego kontroli i wróciła do swojego normalnego życia.Jakiś czas później o pomoc do Huntress zwróciła się Oracle. Black Canary, agentka Oracle została złapana i Barbara potrzebowała pomocy. Helena uratowała Dinah Lance, co zaowocowało przyjaźnią z Oracle(której wciąż nie podobały się brutalne metody walki Łowczyni i jej przeszłość z Nightwingiem). Ale wkrótce potem Barbara przekonała się do Huntress i trójka rozpoczęła kooperację. Współpracowała również przez krótki czas z Outsiders jako zastępstwo za Arsenala, który dochodził do siebie po postrzeleniu. (Odeszła z powodu niezbyt dobrych relacji z liderem grupy- Nightwingiem. Pod koniec ostatniej misji z Outsiderami odkryty został fakt, że Helena w przeszłości spała z Arsenalem). Barbara załatwiła Helenie nową prace jako nauczycielka, więc ta podzieliła swój czas pomiędzy nauczaniem i pracą z Birds of Prey.Nadszedł moment, w którym Helena opuściła Birds of Prey, gdyż podejrzewała, że Oracle nią manipuluje. Jednak gdy Black Canary poprosiła Huntress o pomoc w batalii, ta, nie zważając na relację z Oracle, powróciła do grupy. Jak się potem okazało, Helena postanowiła zlikwidować mafię w Gotham, używając swoich genealogicznych korzeni. Szybko dała znać bossom mafijnym w mieście, że przywłaszczyła sobie majątek swego biologicznego ojca, stając się tym samym jednym z capo. Ale tym razem pozory myliły - gdy Huntress wróciła do "Ptaszyn" oddała w ręce Batmana "mafijny atlas" Gotham, który sporządziła po dyskusjach z poszczególnymi bossami. Mroczny Rycerz nie ukrył swego zaskoczenia- przekonał się wtedy po raz kolejny, że Huntress jest prawdziwą bohaterką i ostatecznie zmienił o niej zdanie.Rok po Kryzysie Nieskończoności Huntress wciąż była członkiem Birds of Prey, do której należały: Oracle, Black Canary, Lady Blackhawk, Lady Shiva i Gypsy.

Huntress jest doskonale wyszkolona w walce wręcz. Jej główna broń to kusza. Jest bardzo inteligentna, jednak szybko się denerwuje. W swoich poczynaniach często kieruje się sercem, zamiast głową.

Autor: DarkShadow

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk