.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: POSTACIE :: VILLAINS :: HUSH / THOMAS "TOMMY" ELLIOT :.
HUSH / THOMAS "TOMMY" ELLIOT

Imię i nazwisko: Thomas "Tommy" Elliot
Pseudonim: Hush
Po raz pierwszy pojawił się w: Batman #609
Główni wrogowie: Batman, Riddler, Joker
Znani sprzymierzeńcy: Prometheus III, Scarecrow, Poison Ivy
Kolor oczu: zielone
Włosy: brak
Supermoce: nieznane
Przynależność do grup: brak
Do tej pory pojawił się w:
- Batgirl #56
- Batman #609-610, 612-613, 617-619
- Batman: Gotham Knights #50-53, 55-56, 60-71, 73-74
- Catwoman #44-45
- Man-Bat 1-4
- Batman Annual #25
- Batman Villains: Secret Files & Origins 2005

Tommy Elliot dorastał będąc jednym z przyjaciół Bruce'a Wayne'a. Oboje uwielbiali grać w gry strategiczne, w których to Tommy zawsze pokonywał Bruce'a. Byli najlepszymi przyjaciółmi aż do pewnej nocy, kiedy to rodzice Tommy'ego mieli wypadek samochodowy. Bruce by pomóc swemu przyjacielowi, obiecał mu, że jego tata na pewno uratuje jego rodziców. Tak się jednak nie stało; ojciec Tommy'ego zmarł. Zdenerwowany chłopiec uderzył Bruce'a i od tej pory nie rozmawiali ze sobą przez wiele lat. Bruce wierzył, że to wszystko przez śmierć rodziców jego przyjaciela. Mylił się jednak. Nie wiedział, że to Tommy przeciął przewody hamulcowe w samochodzie państwa Elliot i że był wściekły, że jego matka przeżyła, "trzymając" go z dala od spadku.
Lata później, Riddler umierając na raka mózgu skonsultował się z Dr. Elliotem, który jednak nie mógł mu pomóc. Kiedy Riddler odkrył lek w postaci Lazarus Pit i uświadomił sobie, że Bruce Wayne to Batman, poszedł do Elliota, wiedząc że ten go nienawidzi. Tak obaj ułożyli plan zniszczenia swojego nemezis. Wynajęli Scarecrowa do sporządzenia listy wrogów Batmana, by w ten sposób mogli manipulować nimi i tak rozpoczęli pracę nad zniszczeniem Batmana.
Pewnej nocy, gdy Batman, odbijając z rąk Killer Croca pewnego chłopca goniąc Catwoman, uległ wypadkowi. Kiedy "podróżował" między dachami ktoś przeciął jego linę i Mroczny Rycerz spadł z dużej wysokości. Cudem się uratował, doznając jednak dużego urazu mózgu.
Kilka miesięcy wcześniej Elliot wykonywał operację na dawnym pomocniku Batmana - Haroldzie, który był geniuszem mechaniki. Wtedy Hush namówił Herolda, by ten umieścił zdjęcie Elliota w całym oprogramowaniu i plikach komputera Batmana w Jaskini. Kiedy ranny Bruce powiedział Alfredowi by ten zadzwonił po Tommy'ego, ten przeprowadził operację i uratował go. W trakcie operacji Elliot wszczepił Bruce'owi do głowy urządzenie namierzające.
Hush spędził miesiące na grze z Batmanem. Posiadł Poison Ivy, która z kolei manipulowała Catwoman. Posiadł Clayface'a, który ukrywając się za postacią Elliota został zastrzelony przez Two-Face'a, którego twarz została "naprawiona" przez Tommy'ego. Przede wszystkim Hush posiadł Clayface'a, który z kolei porwał Robina i "przekształcił" się w Jasona Todda. Te wydarzenia utwierdziły Batmana w przekonaniu, że jego tajemniczy przeciwnik zna jego sekretną tożsamość i porwał zwłoki Jasona. W unicestwieniu Batmana pomógł mu nawet sam Jason, który z pomocą Superboya-Prime'a i Talii powrócił do krainy żywych.
Ostatecznie. W deszczową noc Batman został naprowadzony do zamkniętego mostu, gdzie był pewien spotkania swojego wroga. Spotkał tam Harolda i dowiedział się, co mu zrobiono. Chwilę później Batman stał się świadkiem zabójstwa swojego przyjaciela z ręki Husha. Gdy Mroczny Rycerz odkrył tożsamość nowego antagonisty i jego powody działania, nie mógł go za nic pokonać. Hush już chciał zabrać go do Arkham, gdyż chciał, aby Bruce siedział tam, gdzie szaleńcy, których wyłapuje każdej nocy. W osiągnięciu celu przeszkodzili mu Gordon i Dent. Ten drugi strzelił do Husha, na, wskutek czego ten spadł do rzeki.
Po pewnym czasie, Hush powrócił do Gotham, aby zająć się Riddlerem, który był przekonany o jego zdradzie. Riddler udał się do Jokera po pomoc. Ludzie Jokera dotkliwie pobili Husha. Udając się do Taylora - miejscowego handlarza bronią po pomoc, Hush skierował się do wroga Ligi Sprawiedliwych - Prometheusa, który również planował zemstę przeciwko Batmanowi. Uratował go przed Green Arrow'em i tym samym załagodził z nim spór. Razem udali się do Gotham, pokonali Jokera, który po tym zdarzeniu długo nie powrócił do miasta Batmana. Riddlerowi natomiast udało się zbiec i ukryć się w ogrodzie Poison Ivy. Jednak i ją dosięgła śmierć, gdy "Cichy" chciał ją rekrutować do osobistej vendetty przeciwko Bruce'owi Wayne'owi. Nie trzeba było długo czekać, aby Hush zerwał wszelkie kontakty z Prometheusem. Po tym rozstaniu Tommy rozpoczął kolejny atak na Bruce'a Wayne'a, używając do tego zupełnie nowych Clayface'ów. Używając swych umiejętności medycznych sprawił wraz z pomocą Clayface'ów, że jego tożsamość stała się na nowo nieznana. W dodatku wykorzystał zmieniających kształt potworów, aby przemieniły się w Alfreda Pennywortha i w jego skórze popełniły morderstwo. Bruce'owi udało się oczyścić przyjaciela z oskarżeń, aczkolwiek lokaj ucierpiał na tym zdrowotnie.
Gdy Joker wrócił do Gotham złapał Husha i trzymał go w stateczności przez 3 tygodnie. Podczas tego okresu Joker wszczepił mu w ciało implant, który efektywnie zdobywał kontrolę nad sercem Tommy'ego. Będąc pod łaską Jokera i nie mogąc rozwiązać samemu problemu cielesnego, Hush udał się do jedynej osoby, która mogłaby mu pomóc: do Bruce'a Wayne'a. Milioner zgodził się mu pomóc, ale pod pewnymi warunkami: operacja ma się odbyć w Arkham i tam Tommy ma zostać aż do końca. Hush zgodził się na umowę swojego dawnego przyjaciela, jednak szybko uciekł, gdy zdał sobie sprawę, że operacja w Azylu zakończyła się sukcesem. Elliot został jednak schwytany przez Batmana, zanim dokonał zemsty na Jokerze. Na dachu jednego z wieżowców rozpoczęła się konfrontacja słowna między dwoma postaciami, w której poszło o metody i kodeks honorowy Nietoperza. Hush powiedział wprost Batmanowi, że pozwalał Jokerowi na to, czego sam nigdy nie mógł zrobić. Nie obyło się również z faktem, że protektor Gotham nie mógł nigdy zabić roześmianego szaleńca z powodu swych zasad. Nietoperz jakby zgodził się z jego zarzutami, po czym zaczął powoli odchodzić. Tommy nie wiedział jednak, że Bruce go oszukał - implant wciąż był w jego ciele. Wayne przewidział, że Elliot ucieknie z Arkham. Gdy na scene wkroczył Joker, Hush zaczął błagać Batmana, aby ten nie zostawiał go samego.
Nie wiadomo, jaki koniec miała tamta scena z Batmanem i Jokerem. Tommy Elliot przeżył ją jakoś, gdyż rok po wydarzeniach z Infintie Crisis widziano go w Gotham.
Hush jest sprawniejszy w walce niż przeciętny człowiek, zdolny stawić czoła najlepszym. Jest także wspaniałym strategiem, znającym doskonałe sposoby do tworzenia i zrywania sojuszy, a także do manipulowania przeciwnikami. To również jeden z najlepszych chirurgów na świecie.

Autor: Cornelius

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk