.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: POSTACIE :: VILLAINS :: POISON IVY / PAMELA LILLIAN ISLEY :.

POISON IVY / PAMELA LILLIAN ISLEY

Imię i nazwisko: Pamela Lillian Isley
Pseudonimy: Poison Ivy
Zawód: Eko-terrorysta (wcześniej botanik)
Teren działania: Gotham City, Metropolis
Stan cywilny: Panna
Przynależność organizacyjna: Injustice Gang of the World, Secret Society of Super-Villains, Suicide Squad
Znana rodzina: Johnathan Isley (ojciec)
Wzrost: 1,70 m
Waga: 49 kg
Oczy: Zielone
Włosy: czerwone (bądź rude)
Pierwsze pojawienie się: Batman #181
Supermoce: Kontrola nad roślinami; Za pomocą feromonów potrafi kontrolować mężczyzn; Pocałunek powoduje śmierć
Wykaz najważniejszych wrogów: Batman I, Catwoman, Robin III, Clayface
Wykaz najważniejszych przyjaciół: Harley Quinn, Jason Woodrue, Hush, Riddler
Twórca postaci: Robert Kanigher


Pamela Isley dorastała w izolacji. Zamożni rodzice nie poświęcali jej czasu, a prawdziwymi towarzyszami były dla niej rośliny. Miała do nich 'smykałkę' i uprawiała wszystko począwszy od warzyw do przepięknych kwiatów. Izolacja i próżność nie zjednywały jej ludzi, szczególnie mężczyzn.Pamela opuściła rodzinę, poszła do college'u, gdzie zdobyła stopień naukowy w botanice. Wspólnie z nią studiował Alec Holland (który później został ludzkim składnikiem Swamp Thinga), jego żona Linda i Philip Sylvian (który stworzy Black Orchid - roślinną superbohaterkę). Profesorem Pameli był Jason Woodrue, człowiek, który pewnego dnia dzięki eksperymentom miał się zmienić w Floronic Man'a. Woodrue użył Pameli jako królika doświadczalnego, łącząc materiał genetyczny roślin z jej ciałem, tworząc tym samym hybrydę o nadludzkich mocach.Pamela zobaczyła w wiadomościach informacje o nowym, tajemniczym Batmanie z Gotham City. Oczarowana przyjechała do miasta z nadzieją, że wreszcie spotka mężczyznę, który będzie jej równy. Jako Poison Ivy (Trujący Bluszcz) popełniała przestępstwa używając nabytych mocy. Batman spotkał ją i odtrącił jej uczucia. Rozwścieczona Ivy poprzysięgła mu zemstę.

Carmine "The Roman" Falcone wynajął Pamelę, by uwiodła Bruce'a Wayne i uczyniła go podatnym na działania "Rzymianina", który chciał prać pieniądze w banku Wayne'a. Bruce został złapany i uratowany na czas dzięki interwencji Catwoman. Następnie Ivy weszła w koalicję z Two-Face'm by obalić przestępczość zorganizowaną w Gotham.Ivy nadal była antagonistką Mrocznego Rycerza, dopóki nie zaoferowano jej (w zamian za ułaskawienie) współpracy ze Składem Samobójców Amandy Waller. Pomagała trochę od czasu do czasu, ale jej pierwotna natura znów się odezwała i wróciła na drogę przestępstwa. Od tego momentu zaczęła się zmieniać. Jej pełne pokus ciało zaczynało coraz bardziej i bardziej przekształcać się w roślinę, przez co Poison Ivy zaczęła się jeszcze bardziej troszczyć o florę i środowisko. Stała się ekoterrorystką, atakującą wszystkie firmy, które w jej mniemaniu zagrażały środowisku.Podczas wydarzeń z No Man's Land Ivy przeniosła się do wielkiego gothamskiego parku Robinsona, przekształcając go w istny Eden. Pozwalała przebywać tam jedynie dzieciom. Basil Karlo - pierwszy Clayface zaatakował park, uwięził Ivy i wykorzystał dzieci jako niewolników do ciężkiej pracy - zbierania i sprzedaży płodów rolnych wszystkim głodującym w No Man's Land. Z pomocą Batmana i Robina Ivy uwolniła się i wyrzuciła Clayface'a ze swego raju. W podzięce pozwoliła bezpiecznie odejść Dynamicznemu Duetowi.

W trakcie No Man's Land Poison Ivy zyskała również jedyną ludzką przyjaciółkę - Harley Quinn, która omal nie została zabita przez swego pracodawcę, Jokera. Ivy odnalazła ją i uratowała. Harley podziękowała Pameli i opuściła Robinson Park, jednak po jakimś czasie wróciła. Po Ziemi Niczyjej "ojcowie" Gotham postanowili pozbyć się Ivy z Robinson Park. Zagrozili, że w razie konieczności użyją środków roślinobójczych, które zabiłyby ją, jej dzieci i rośliny. Słysząc to, Ivy oddała się w ręce policji.Po ucieczce z Arkham, Ivy wraz z Harley udały się do Metropolis. Po przepędzeniu przez Supermana Ivy wróciła do Gotham, gdzie skontaktował się z nią Hush. Za jego namową Pamela użyła Catwoman do zwabienia Batmana w pułapkę. Dziewczyna musiała uciekać przed Batmanem i Catwoman do Metropolis. Tym razem zniewoliła umysł Supermana, używając roślin i feromonów. Batman wyrwał Supermana spod jej uroku i razem odstawili ją do Arkham. Po kolejnej ucieczce z Arkham Ivy pomagała Riddlerowi ukrywać się przed Hushem.

Ivy postanowiła powrócić do parku Robinsona, gdy usłyszała o coraz częstszych aktach samobójczych na tym terenie. Z czasem Pamela odkryła, ze jej moce zabiły dzieci, którymi się opiekowała. Dzięki Batmanowi (i jego alter ego) ponownie stała się człowiekiem. Wkrótce Hush przekonał ją, by zażyła kolejne serum, by przywrócić jej moce i najwidoczniej zabić. Batman starał się przeszkodzić Elliotowi, ale Pamela już wypiła serum, przez co zmarła. Jednak potem na jej grobie wyrosły winorośl i bluszcz, które miały oznajmić, że jej śmierć będzie krótkotrwała.Niedługo potem Ivy pojawiła się znów, zabijając kilku skorumpowanych policjantów, którzy wcześniej zabili jedną z jej sierot. Jej dalsze losy w czasie Kryzysu Nieskończoności są nieznane.

W rok po Kryzysie Ivy nadal żyła i działała jako ekoterrorystka, a jej moc kontrolowania roślin wzrosła, "przybliżając" ją do takich postaci jak Swamp Thing czy Floronic Man. Ivy po pewnym czasie pojawia się znów, by z fanatycznym zapałem prowadzić krucjatę przeciw korporacyjnym wrogom środowiska. Co do Batmana, nie jest on już jej głównym oponentem, lecz raczej "przeszkodą".Obecnie Poison Ivy jest bardziej rośliną niż człowiekiem. Jej krew i wszystkie płyny fizjologiczne są mieszaniną toksyn, które mogą się zmieniać. Jej pocałunek może zabić, uleczyć lub za jego pomocą Ivy może sprawować kontrolę nad innymi. Pamela ma również pewny wpływ na życie roślin- pozwala im rosnąć i się rozwijać, a także w pewnym stopniu ją chronić. Trudno określić rodzaj jej seksualności.

Autor: Damex

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk