.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: POSTACIE :: VILLAINS :: ORCA / DR GRACE BALIN :.

ORCA / DR GRACE BALIN

Imię i nazwisko: Dr Grace Balin
Pseudonim: Orca
Zawód: Specjalista morskich form życia, super-przestępca
Teren działania: Gotham City
Stan cywilny: Mężatka
Przynależność organizacyjna: Przez pewien czas członkini grupy łotrów pracujących dla Pingwina (Oswalda Copplepota).
Znana rodzina: Terry Capshaw (mąż - nie żyje)
Oczy: Czerwone (wcześniej błękitne)
Włosy: Czarno-białe (wcześniej blond)
Pierwsze pojawienie się: Batman #579
Ostatnie pojawienie się: Detective Comics #819
Supermoce: Jako Orca jest dużo większa. Ponadto zwiększa się jej siła oraz umiejętności pływackie.
Wykaz najważniejszych wrogów: Camille Baden-Smythe, Killer Croc, Tally Man II
Wykaz najważniejszych przyjaciół: Magpie (nie żyje), KGBeast (nie żyje), Scareface i Brzuchomówca (nie żyją), Two-Face
Twórca postaci: Larry Hama, Scott McDaniel
Lista komiksów, w których się pojawiła:
- Batman #579-581; 652
- Detective Comics #819
- Joker: Last Laugh #2


Grace Balin studiowała w Gotham Gate, gdzie szybko zafascynowała się morskim środowiskiem. Otrzymała doktorat z filozofii biologii morskiej i z biomedycyny. Następnie podjęła pracę w Gotham Aquarium. Grace udzielała się charytatywnie- ufundowała program dla upośledzonych dzieci. W ramach wolontariatu rozdawała również zupę w schroniskach i zajmowała się wieloma bezdomnymi. Dr Balin miała wypadek, który przykuł ją do wózka inwalidzkiego lecz mimo to pracowała w Gotham Aquarium, dopóki nie cofnięto funduszy. Zamknięcie akwarium było jedynie kwestią czasu.

Grace eksperymentowała z regeneracją tkanki rdzenia kręgowego, wykorzystując tkankę rdzenia kręgowego orki. Terapia genowa i eksperymenty na ludziach, które przeprowadzała były powodem cofnięcia funduszy. Użycie chemicznej formuły uzyskanej z orki i wieloryba na jej samej było powodem transformacji w potwora. Kobieta była w stanie zamieniać się w Orcę i z powrotem w Dr Balin.Orca rozpoczęła przestępczą działalność w Gotham od kradzieży bezcennego diamentu zwanego Płomieniem Persji (Flame of Persia) milionerce Camille Baden-Smythe. Batman zaangażował się w to śledztwo. Pieniądze ze sprzedaży diamentu Orca chciała przeznaczyć na kilka projektów dla upośledzonych ludzi. Złodziejka omal nie zabiła Baden-Smythe, gdy ta odmówiła sprzedaży diamentów. Ochroniarze kilkakrotnie postrzelili Orkę, która o mały włos nie zginęła, jednak zaczęła się przemieniać z powrotem w Dr Balin. Na łożu śmierci powiedziała Batmanowi, iż jedynym sposobem żeby przeżyć jest wzięcie reszty chemicznej formuły, która ponownie zamieni ją w Orcę. Kobieta uświadomiła jednak Mrocznego Rycerza, że już nigdy nie porzuci formy Orki i przestępczego trybu życia. Mimo to Batman się zgodził i Grace wypiła formułę, po czym odpłynęła nim ten zdążył ją pojmać. Zostało ujawnione, że klejnot sprzedano prawowitemu właścicielowi, a pieniądze przeznaczono na budowę centrum społecznego w pobliżu akwarium. Od tamtego czasu nikt nie widział Orki, aż do pojawienia się jako więzień Slab podczas rozruchów Jokera. Balin zbiegła stamtąd podczas rozruchów King Sharka.

Kilka lat później Orkę znaleziono martwą w ściekach pod Gotham. Została postrzelona w głowę bronią Harvey'a Denta, aczkolwiek Batman był przekonany, że to nie Harvey jest mordercą Balin. Jej ciało zostało częściowo zjedzone przez Killer Croca. Terry Capshaw (mąż Orci- Grace poślubiła go po Kryzysie Nieskończoności) został zabity przez drugiego Tally Mana podczas przesłuchania w sprawie zniknięcia żony przez prywatnego detektywa Jasona Barda. Śledztwo wykazało, że Orca (wraz z Magpie, Brzuchomówcą, Scareface'em oraz KGBeastem (których Tally Man również wcześniej zabił) pracowała dla Pingwina. Great White Shark zwrócił Orcę i resztę przestępców przeciw Pingwinowi poprzez obrabowanie jednego z magazynów z bronią Oswalda. Harvey Dent złapał ich i kazał aby zostali lojalni wobec Pingwina, a wszelkie informacje przekazywali jemu.

Przygotował: Damex

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk