.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: POSTACIE :: HEROES :: SUPERMAN / CLARK KENT :.

SUPERMAN / CLARK KENT

Imię i nazwisko: Kal-el / Clark Joseph Kent
Pseudonimy: Superman, Man of Steel, Man of Tomorrow, The Last Son of Krypton
Zawód: dziennikarz
Teren działania: Metropolis
Stan cywilny: żonaty (z Lois Lane)
Przynależność organizacyjna: Daily Planet, Justice League of America
Znana rodzina: Kal-El (ojciec - nie żyje), Lara (matka - nie żyje), Zor-El (wuj - nie żyje), Kara Zor-El/Supergirl (kuzynka), Cir-El/Supergirl (córka - nie żyje), Jonathan Kent (przybrany ojciec), Martha Kent (przybrana matka), Kon-El/Conner Kent/Superboy (klon - nie żyje)
Wzrost: 1,92 m
Waga: 102 kg
Oczy: niebieskie
Włosy: czarne
Pierwsze pojawienie się: "Action Comics" #1 (Czerwiec 1938)
Supermoce: latanie, niezniszczalność, wytrzymałość, super-siła, super-prędkość rentgenowski wzrok, wzrok termiczny, teleskopowy wzrok, mikroskopijny wzrok, super-słuch, super-głos, super-oddech
Sprzęt: nadajnik i komunikator z JLA
Wykaz najważniejszych wrogów: Bizarro, Brainiac, Darkseid, Doomsday, General Zod (i inni kryminaliści z Kryptonu zamknięci w Phantom Zone), Lex Luthor, Metallo, Mr. Mxyzptlk, Parasite, Toyman, Ultra-Humanite
Wykaz najważniejszych przyjaciół: Batman, Jimmy Olsen, Krypto, Lana Lang, Lois Lane, Perry White, Pete Ross, Steel, Superboy, Supergirl (różne), Wonder Woman i inni superbohaterowie
Twórcy postaci: Jerry Siegel i Joe Shuster


Tuż przed destrukcją planety Krypton Jor-El wysłał w kapsule Matrix płód swojego syna - Kal-ela. Ten narodził się tak naprawdę dopiero 50 lat później tuż przed tym jak lądował na Ziemi. Kapsuła rozbiła się w małym miasteczku Smallville, w stanie Kansas.
Kryptończyk został odnaleziony przez Jonathana i Marthe Kent. Mroźna zima odcięła ich od świata, więc zaopiekowali się przez ten czas chłopcem. Wiosną przedstawili go sąsiadom jako własnego syna o imieniu Clark.

Clark Kent skończył szkołę w Smallville, gdzie poznał swoją pierwszą miłość - Lane Lang, zaprzyjaźnił się tam też z chłopcem o imieniu Pete. Kal-El powoli poznaje swoje moce oraz pochodzenie, biologicznego ojca, historię planety Krypton, alfabet tej planety. Dowiaduje się też, że jest ostatnim synem Kryptonu.

Zanim trafił do Metropolis zwiedził świat. W końcu trafił do Metropolis, zaczął prace w Daily Planet. Tam poznał Perry'ego White, Jimmy'a Olsena i Lois Lane, w której się zakochał (po wielu perypetiach para wzięła ślub). Martha uszyła mu kostium bohatera. Clark używając swoich mocy pomagał ludziom. Tak narodził się Superman.

Nikt nie podejrzewał, że Clark może być Supermanem. Po pierwsze Kent był szarą myszką, nie wyróżniał się z tłumu. Dodatkowo nosił duże okulary. Superman był jego przeciwieństwem. Dumny, z podniesionym czołem, w jaskrawym i obcisłym kostiumie pokazującym wszystkie mięsnie. Poza tym Superman nie nosił maski, dlatego ludzie myśleli, że nie ma nic od ukrycia, nie posiada drugiej tożsamości.

Najważniejszym wydarzeniem w uniwersum Supermana była jego... śmierć. Stoczył on walkę z potężną bestią, nieznanego pochodzenia o imieniu Doomsday. Zarówno bestia jak i Kal-el polegli na ulicach Metropolis. Po jego śmierci pojawiło się czterech nowym Supermanów. Na końcu historii "Rządy Supermanów" zmartwychwstał Clark Kent (czyli oryginalny Superman). ? Supermanów powstałych w "Rządach..." przetrwało tą historię i pozostali w uniwersum DC - mowa tu o Superboyu i Steelu. Pozostała dwójka zmarła.

Superman dowiedział się o Batmanie i odwiedził Gotham. Jednak nie ma zamiaru pomagać Batmanowi - wpierw chce go schwytać i oddać w ręce policji, gdyż uważa go za przestępcę. Bruce jednak w sprytny sposób oszukuje Supermana - mówi mu, że ma on wokół siebie specjalne pole siłowe reagujące na ciało Supermana, które po zetknięciu z nim doprowadzi do wybuchu bomby gdzieś w Gotham, gdy tak naprawdę ładunek bombowy Batman miał przy sobie i tylko on mógł zostać poszkodowany. Superman, chcąc nie chcąc, musi pomóc Batmanowi w schwytaniu groźnej przestępczyni o pseudonimie Magpie (Sroka). Gdy Człowiek z Stali dowiedział się prawdy o bombie był zszokowany. Postanowił puścić Bruce'a wolno, ale ostrzegł go, że nie pochwala jego metod zwalczania zła. Od tegoż spotkania rozpoczyna się dość specyficzna przyjaźń między Bruce'em a Clarkiem.

Później Superman i Batman często współpracowali. Zarówno z ramienia JLA jak i w duecie. Kiedy Superman dowiedział się, że zabójcą Batmana może być John Corben- Metallo odwiedził Mrocznego Rycerza na cmentarzu w Gotham. Sprawy nabrały rumieńców kiedy pojawił się sam oskarżony. Batman i Superman ledwo wyszli z życia z walki z Corbenem i trafili do Batcave. Tam pojawił się Superman z przyszłości, bohaterom udało się go pokonać, a ten wrócił do swoich czasów. W tym czasie Lex Luthor (największy wróg Supermana, który został prezydentem USA) wydał list gończy za Kal-Elem. Według Luthora Człowiek ze Stali jest odpowiedzialny za to, że w stronę Ziemi leci meteoryt z kryptonitu. Jednak duetowi udało się oczyścił imię Supermana, Luthor przestał być prezydentem, a przy pomocy Hiro i Cpt. Atoma meteoryt został zniszczony.

Batman współpracował też z Supermanem kiedy okazało się, że na Ziemi wylądowała kuzynka Kal-ela. Superman miał jeszcze wiele ciekawych przygód. Nadal broni Metropolis jak i całego świata. Przeżył "Infinite Crisis" i jest członkiem nowej Justice League of America.

Przygotował: Phil
Na podstawie wiedzy własnej, Wikipedii i innych serwisów informacyjnych. W tekście wykorzystano fragment biosu Batmana autorstwa Corneliusa i Chudego.
Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk