.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: POSTACIE :: VILLAINS :: TALIA AL GHUL :.

TALIA AL GHUL

Prawdziwe imię i nazwisko: Talia al Ghul
Pseudonimy, kryptonimy operacyjne, ksywki: Talia Head, Daughter of the Demon
Pierwszy raz pojawiła się w: "Detective Comics #411"
Powołana do życia przez: Denny O'Neil
Znani krewni, bliscy: Ra's al Ghul (ojciec), Mesilande (matka, nie żyje), Nyssa (siostra), Batman I (były mąż), Damian (prawdopodobnie syn).
Przynależność do grup, organizacji: Tajne Stowarzyszenie Super-łotrów Lexa Luthora (Lex Luthor's Secret Society of Super Villains), Kobra, H.I.V.E., Liga Zabójców (League of Assassins), wcześniej Lexcorp.
Znajomości, powiązania, sojusze: Ra's al Ghul, Nyssa, Batman I, Lex Luthor.
Główni wrogowie: Batman I, Ra's al Ghul, Bane, Azrael IV, Dr Darkk, Sekretna Szóstka (Secret Six).
Płeć: kobieta
Stan cywilny: panna
Wzrost: 1,77 m
Waga: ok. 54 kg
Kolor oczu: brązowe
Kolor włosów: brązowe
Kolor skóry: biały
Cechy szczególne: brak
Super-moce, niezwykłe umiejętności, specjalistyczny ekwipunek: Talia jest w doskonałej kondycji fizycznej. Ćwicząc przez lata z Ra'sem stała się mistrzynią we wschodnich sztukach walki, strzelectwie i fechtunku. Robi również wrażenie swoim intelektem, bystrością biznesową, dobrą dedukcją. Teraz, gdy zaczęła używać kotła Lazarusa Nyssy, jeśli nie jest nieśmiertelna, to na pewno długowieczna. Przynajmniej tak długo jak regularnie będzie się zanurzać w "basenie".
Ciekawostki: brak


Talia urodziła się jako córka nieśmiertelnego wojownika zwanego Ra's al Ghul, a gdy osiągnęła odpowiedni wiek, stała się jego prawą ręką. Kiedy studiowała medycynę w Kairze, została porwana przez Dr Darkk- pozornego przywódcę Ligi Zabójców (League of Assassins). Dziewczyna miała zostać wykorzystana przeciw swemu ojcu. Jednak Dr Darkk znalazł się na celowniku Batmana, który oswobodził Talię(wtedy też kobieta poznała tożsamość Mrocznego Rycerza). Liga Zabójców okazała się zaledwie częścią organizacji Ra'sa. Demon i Darkk byli wyznaczeni do misji, której nie wypełnili, a karą za to była śmierć, więc obrócili się przeciwko Ra's al Ghulowi. Przygoda zakończyła się tym, że Talia uratowała życie Batmanowi zabijając Darkka, a potem wróciła do swego ojca i opowiedziała mu o Bruce'ie Wayne'ie, który ją wybawił.Gdy Ra's al Ghul usłyszał opowieść Talii ,zaaranżował jej fikcyjne porwanie i użył Dicka Grayson'a jako wabika na Bruce'a. Odwiedził Wayne'a w jaskini nietoperzy i powiedział, że jego córka została porwana wraz z Dickiem. Kiedy Batman dotarł w miejsce, gdzie przetrzymywano porwanych okazało się, iż dobrze wiedział, kto za tym wszystkim stoi. Ra's al Ghul wyjawił mu, iż jego córka zakochała się Wayne'ie i ofiarował Batmanowi jej rękę oraz dziedzictwo po sobie. Porwanie było pewnego rodzaju testem, by sprawdzić czy Bruce nadaje się na jego następcę. Obrońca Gotham odmówił, a Talia doświadczyła wewnętrznego rozdarcia- chciała być lojalna swemu ojcu, a jednocześnie kochała Bruce'a.

Podczas gdy Gotham zostało wykluczone z państwa i oznaczone jako Ziemia Niczyja (No Man's Land) Talia starała się przywrócić ducha bojowego obrońcy Gotham City, który nie wierzył, iż uda mu się przywrócić porządek w rodzinnym mieście. Talia w różnych komiksach robiła wiele dla swego "ukochanego", między innymi uprawiała z nim seks.Na pewien czas Ra's al Ghul zjednał sobie Batmana, by pokonać nie byle jakiego łotra- mordercę swej żony, Melisandy. W historii zatytułowanej Batman: Son of the Demon, Bruce ożenił się z Talią, a ta zaszła w ciążę. Wayne niemal zginął broniąc jej przed agentami zabójcy. W końcu Talia doszła do wniosku, że zachowa Bruce'a przy sobie, jeśli ten będzie nieustannie zmuszany do stania na jej straży. Kobieta udawała więc, że cierpi i traci dziecko. Małżeństwo zostało rozwiązane, choć poronienie było udawane. W rzeczywistości Talia wydała dziecko na świat i oddała je do sierocińca. Zostało ono zaadoptowane i otrzymało imię Ibn al Xu'ffasch. Jedyną wskazówką dziedzictwa dziecka był naszyjnik inkrustowany klejnotem, który Batman ofiarował Talii, a ta dała go dziecku.

Rozdarcie wewnętrzne kobiety trwało wiele lat. Niejednokrotnie ratowała ona "ukochanego" przed swym ojcem, by w końcu za każdym razem powrócić pod skrzydła "staruszka". Talia na krótko weszła w związek z Banem, a Ra's al Ghul zaczął go postrzegać jako swego dziedzica. Jednak po pewnym czasie Talia odrzuciła Bane'a gdyż go nie kochała. Przepaść pomiędzy ojcem a córką zaczęła się powiększać, gdy Ra's starał się ją zmusić do małżeństwa. Po tym jak Batman zwyciężył Bane'a, Ra's porzucił swe plany. Gdy zaczął prowadzić wspólne interesy z Black Canary, myślał o nim jak o ewentualnym dziedzicu. Po tych incydentach w Talii zaczęła rosnąć nienawiść do ojca.Prawdziwym dolaniem oliwy do ognia stało się wykorzystanie Talii przez Ra's al Ghula do ataku na Ligę Sprawiedliwości (Jusice League). Ojciec planował wykorzystanie członków drużyny Batmana jako łotrów do swych planów. Skłoniło to Talię do opuszczenia ojca i zajęcia się własnym życiem. Jednak niedługo potem Bruce poprosił ją o pomoc w znalezieniu Ra'sa, bowiem ten zaczął rozprowadzać po ulicach Gotham nowy, syntetyczny narkotyk. Talia zgodziła się pomóc, ale czuła się wykorzystana przez Wayne'a i przystopowała z myślami o związku z nim.

Talia odseparowała się od swego dawnego życia i w ten sposób straciła ochronę. Ra's pragnął, by powtórnie stanęła po jego stronie,a w przeciwnym razie chciał jej śmierci. Jedynym wyjściem było wyrażenie zgody na współpracę z kolejnym diabłem: Lexem Luthorem. Luthor potrzebował kogoś, kto poprowadziłby jego firmę- Lexcorp, gdy on obejmował stanowisko Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Znając pochodzenie Talii, zaoferował jej to stanowisko, jak również ochronę przed zabójcami Ra'sa. Dziewczyna zgodziła się na pozycję CEO w Lexcorp. Jednak rozpoczęła przez to konflikt z Supermanem i Bruce'em Wayne'em na polu biznesowym. Gdy jej powiązania przestały być takie, jak na początku, pomogła Batmanowi pociągnąć Luthora w dół poprzez wyciągnięcie z niego funduszy. Talia sprzedała niemal całe dobra Lexcorpu Fundacji Wayne'a (Wayne Foundation), z czego sporo z pieniędzy zachowała dla siebie.Wkrótce po tym poznała kobietę o imieniu Nyssa z którą szybko się zaprzyjaźniła. Pewnej nocy Talia została porwana przez swą nową znajomą,a gdy oboje znalazły się w określonym miejscu, Nyssa ujawniła kim jest. Okazało się, że dziewczyny są biologicznymi siostrami. Nyssa była córką Ra'sa sprzed stuleci. Dokładnie w XVIII-tym wieku podczas swej podróży po Rosji Ra's związał się na pewien czas z kobietą, a owocem ich scalenia była Nyssa. Ra's opuścił matkę i dziecko, a rodzina dziewczynki była torturowana i trafiła do obozu zagłady. Ocalała Nyssa przyrzekła zemścić się poświęcając na to wszystkie swoje środki. Planowała posłużyć się Talią i po praniu mózgu użyć jej przeciwko Ra'sowi. Chciała również uśmiercić Supermana za pomocą kryptonitowych kul wykradzionych z jaskini Nietoperza. Dziewczyna używała kotłów Lazarusa do utrzymania się przy życiu. W ten sposób zabiła też siostrę, a potem wskrzesiła ją w kotle, by kolejny raz pozbawić ją życia. Robiła tak w kółko, aż Talia przyznała jej rację, że ich ojciec musi zginąć, a Nyssa jest jedyną osobą darzącą ją prawdziwą miłością.

Przyszedł czas na ostateczną konfrontację pomiędzy Ra's al Ghulem, a jego córkami. W tym samym czasie Batman wyrywał Superman'a z rąk śmierci. Zanim Nyssa zabiła Ra'sa, Talia została śmiertelnie ranna. W swych ostatnich słowach skierowanych do Nyssy, Ra's poprosił, aby zaopiekowała się Talią, tak jak on nigdy nie potrafił. Pragnął też, aby córki zajęły jego miejsce i toczyły dalej walkę, którą prowadził z zepsutym światem.

Kiedy Batman odnalazł siostry, Talia była cała i zdrowa. Totalnie lojalna swej siostrze, raziła go zimnym spojrzeniem i po raz pierwszy nazwała go po prostu detektywem, a nie ukochanym. Nie jest do końca jasne, czy Talia była pod wpływem siostry, czy zrobiła to z własnej woli. W każdym razie córki spełniły prośbę ojca i stały się "Głowami Demona" organizacji Ra's al Ghula.

Jak na razie pozostaje nieznanym w jaki sposób Talia tego dokonała, ale stała się ona przywódcą Kultu Kobry (Cult of Kobra) i organizacji łączącej w sobie naukę oraz zbrodnię zwanej H.I.V.E. Historia Infinity Crisis ujawniła, że Talia była jednym z kluczowych członków Sekretnego Towarzystwa Superłotrów Lexa Luthora (Lex Luthor's Secret Society of Super Villains). Reszta jego członków to Lex Luthor (sekretnie Alexander Luthor, Jr. w przebraniu), Black Adam, Doctor Psycho, Deathstroke i Calculator. Początkowo nie było wiadomo, jaki ma to związek i wpływ na relacje z Nyssą. Później okazało się, iż był to jeden z planów dziewczyny by przejąć kontrolę nad planetą i zapewnić porządek i równość na świecie. Zostało to wyjawione Batgirl (Cassandrze Cain), jednak rewolucyjne plany nie wypaliły. Nyssie nie udało się rekrutować Batgirl do nowej Ligi Zabójców. Po roku Talia została nową "Głową Demona", ale Liga Zabójców wyrwała się spod jej przywództwa i jest obecnie pod kontrolą Cassandry Cain, która po zabiciu Nyssy uzurpowała kontrolę nad tą grupą.Talia pozwoliła, aby jej syn (potomek Bruce'a) był wychowywany przez pewien okres przez członków Ligi Zabójców, po czym oddała go Batmanowi. Ten krok był częścią wielkiego spisku, w którym brali udział ludzie-nietoperze ninja i podczas którego została porwana żona Przewodniczącego Rady Ministrów Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Batman nie jest pewien, czy Damian jest jego synem, ale wraz z Timem Drakiem próbuje okiełznać jego rozpuszczone zachowanie i agresywny temperament.

Pojawiła się w:

 • Action Comics #760, 772-773
 • Adventures Of Superman #600
 • Azrael #5-6, 9, 29-30
 • Batgirl #69
 • Batman #232, 235, 240, 243-244, 257, 330-335, 400, 533, 611, 616, 655-656, 658, 665, 670-671
 • Batman Annual #8
 • Batman: Bane of the Demon #1-4
 • Batman: Birth of the Demon GN
 • Batman Chronicles #8, 22
 • Batman: Death and the Maidens #1-9
 • Batman: Gotham Knights #66
 • Batman: Legends of the Dark Knight #142-145
 • Batman: No Man's Land #0
 • Batman: Our World's at War #1
 • Batman Spectacular
 • Birds of Prey #26, 31-35, 49
 • Brave and the Bold #159
 • Breach #3, 7, 10
 • Countdown to Infinite Crisis #1
 • Detective Comics #411, 444, 448, 485, 490, 700-701, 750, 838-839
 • JLA #43-45
 • Suicide Squad (2nd series) #2
 • Superboy (3 seria) #89
 • Superman (2 seria) #190, 194, 198
 • Superman: President Luthor Secret Files #1
 • Superman: The Man of Steel #120, 123-125
 • Villains United #1
 • Batman: Son of the Demon
Napisał: "Zsasz" Marcin Nowaczek
GG: 3451463

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk