.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: POSTACIE :: VILLAINS :: VENTRILOQUIST / ARNOLD WESKER :.
VENTRILOQUIST / ARNOLD WESKER

Imię i nazwisko: Arnold Wesker
Pseudonim: Brzuchomówca
Po raz pierwszy pojawił się w: Detective Comics #583
Ostatni raz pojawił się w: Detective Comics #818 i Batman #652
Znani sprzymierzeńcy: Scarface, Socko, Quakemaster, Rhino, Mr. Fun
Główni wrogowie: Batman
Znani krewni: brak
Kolor oczu: niebieski
Włosy: siwe
Supermoce: nieznane
Do tej pory pojawił się w:
- Anarky (2 seria) #8
- Arkham Asylum: Living Hell #2, 4, 6
- Batman #475-476, 554, 588-590, 622, 624-625, 652
- Batman: 80-Page Giant #1-2
- Batman: Gotham Knights #56
- Batman: No Man's Land #1
- Batman: Scarface-A Psychodrama
- Batman: Shadow of the Bat #32, 50, 59-60, 74,82
- Batman: The 12 Cent Adventure #1
- Creeper #7-8
- Detective Comics #583-584, 610, 642, 659-661, 663-664, 721, 730, 775, 804, 806, 818
- Joker: Last Laugh #4-5
- Justice Leagues: Justice League of Arkham #1
- Nightwing (2 seria) #20, 35-37
- Nightwing Secret Files #1
- Robin (2 seria) #53, 129
- Showcase '94 #8-9
- Catwoman vol.2 44
- Special Editions - Batman #1
- No Law and a New Order - Part #01: Values

Arnold Wesker był samotnym dzieckiem. Nie miał przyjaciół i nigdy zbyt wiele nie mówił. Jego rodzice zmarli, gdy był jeszcze dzieckiem, co tylko pogorszyło jego sytuacje. Wyrósł na małego zamkniętego w sobie człowieka, niemającego przyjaciół. Pewnej nocy jeden facet wyzwał go na pojedynek w wyniku, którego Wesker "przypadkowo" zabił swego przeciwnika. Jako winnego zesłano go do więzienia Blackgate. Współwięźniem Arnolda został niejaki Donnegan, człowiek o złych skłonnościach. Jedynym prawdziwym przedmiotem, jaki posiadał ów współwięzień była drewniana lalka - Woody. Arnold żył w strachu przed Donneganem i pewnej nocy postanowił się powiesić. Jedyną osobą, która mu nie pozwoliła był Woody. Od tej chwili drewniana lalka zaczęła rozmawiać z Wesperem, mówić mu jak ma uciec z więzienia. Woody powiedział Wesperowi, że Donnegan wykopuje tunel. Powiedział także, że został zrobiony z drzewa, na którym powieszono dawniej 100 skazańców i że teraz żyje własnym życiem. Pewnego razu Donnegan obudził się w nocy i zobaczył, że Wesker ucieka jego tunelem wraz z jego drewnianą lalką. Donnegan zaatakował Arnolda korkociągiem i chybił uderzając Woody'iego, pozostawiając ślad na twarzy. Wesker wykorzystał zamieszanie i uderzył napastnika cegłówką, Woody zaś poharatał jego twarz korkociągiem. Po ucieczce Arnold nauczył się sztuki brzuchomówstwa, a swoją drewnianą lalkę nazwał Scarface (człowiek z blizną). Od tego momentu Brzuchomówca i Scarface rozpoczęli swą gangsterską działalność. Pierwszą rzeczą, jaką wspólnie zrobili było wypuszczenia na rynek nowego narkotyku zwanego "Gorączką" ("Fever"). Zwróciło to uwagę Batmana, który odnalazł Arnolda i osadził go ponownie w Blackgate. Po odsiedzeniu kary Brzuchomówca dowiedział się, że jego dawne terytorium zostało zagarnięte przez uliczny gang nazywający się Demonami Ulicy. Scarface chcąc odebrać swoje tereny został mocno poturbowany. Ostatecznie jednak Wesperowi udało się "przywrócić go do życia". Niedługo potem w odwecie Brzuchomówca wraz ze swoją lalką zabił kilku Demonów, czym ponownie zwrócił uwagę Batmana, lecz tym razem został osadzony w Arkham. Siedział tam aż do momentu, gdy Bane uwolnił wszystkich więźniów. Wtedy to Wesker wyruszył na poszukiwanie swojej drewnianej lalki, od której został oddzielony. Nie mogąc się odnaleźć bez "drugiego ja", Arnold włożył na swą rękę zwykłą skarpetę, którą nazwał Socko. Ostatecznie Brzuchomówca odnalazł Scareface'a. Wtedy to zmusił Weskera by porzucił Socko, gdyż nie mógł dojść z nim do porozumienia. Po krótkiej "sprzeczce" Arnold został złapany przez Dicka Graysona, który podszywał się pod Batmana.
Gdy Gotham zostało zniszczone przez wielkie trzęsienie ziemi, Quakemaster pojawił się na antenie jednej z telewizji i powiedział, że to on jest za wszystko odpowiedzialny. Obrońcy Gotham złapali go i wtedy okazało się, że Quakemaster to tak naprawdę kolejne wcielenie Weskera. Gdy okres zwany No Man's Land dobiegł końca Arnold został osadzony w Arkham.
Po wydarzeniach związanych z Hushem, Brzuchomówca został uwiedziony przez siostrę złodziejaszka, Angela Lupo. Kobieta manipulowała nim, nawet zaszła z nim w ciążę. Powiedziała mu o zaistniałym fakcie i nawet planowali wziąć ślub. Jednakże kochanka Angela zabiła jego siostrę, gdyż obawiała się, że gdy jej ukochany odkryje związek miedzy swoją siostrą, a Weskerem skłonny będzie toczyć z nim i jego gangiem wojnę. Brzuchomówca, działając niezależnie od Scarface'a, wytropił Lupo i zastrzelił go sądząc, że to on jest odpowiedzialny za śmierć ukochanej Weskera. Obecnie Wesker prowadzi nadal swe brudne interesy gangowe w Gotham.
W rok po wydarzeniach z Kryzysu Nieskończoności Arnold Wesker został zamordowany przez Tally Mana.
Brzuchomówca nie jest w pełni zdrowy psychicznie i jest słaby w konfrontacjach z przeciwnikami. Scarface jest świetnym strategiem i część swych zdolności przekazuje Brzuchomówcy. Arnold jest ekspertem w brzuchomówstwie, jednak gdy przemawia przez lalkę nie potrafi wymawiać litery "B".

Ciekawostka:
Imię które Arnold Wesker nadał swojej drewnianej lalce - Scareface czyli Człowiek z blizną, to przezwisko jakie zostało nadane Alowi Capone w pierwszych latach jego gangsterskiej działalności. Nic w tym z reszta dziwnego, gdyż sama lalka wygląda jak Capone.

Autor: Cornelius
Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk