.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: FILMY :: ZAWIESZONE :: BATMAN: THE JOKER'S REVENGE :.
BATMAN: THE JOKER'S REVENGE

Reżyser: Nieznany
Scenariusz: Ian Mansfield Rothkerch

Bardzo niewiele wiadomo na temat tej produkcji. Ian Mansfield napisał samodzielnie i na własny koszt scenariusz. Przedłożył go studiu Warner Bros., ale te ostatecznie go odrzuciło i nie zdecydowało się na ruszenie z produkcją. (Ewentualne zdjęcia planowano na koniec 1999 roku). Scenariusz Mansfielda, napisany już po premierze Batmana i Robina, jest chyba jednynym z tego grona, w którym nie pojawia się Strach na Wróble.

Akcja miała dziać się po wydarzeniach znanych nam z Batmana Tima Burtona i być umiejscowiona nie tylko w Gotham, ale również w Metropolis, tworząć tym samym podwaliny pod przyszły film z Batmanem i Supermanem.
Głównym czarnym charakterem miał być oczywiście Joker, który jakimś cudem "zmartwychwstaje" (jedna ze scen miała mieć miejsce w kostnicy kilka godzin po fatalnym upadku z katedry). Cały wątek powrotu Księcia Zbrodni do życia miał poważanie wstrząsnąć całym filmem. Podobnie jak w filmie Burtona, zbrodniarz miał znaleźć sobie obiekt swoich westchnień. W filmie pojawić mieli się również Zsasz, Clayface oraz kilku innych mniej znanych wrogów Mrocznego Rycerza (ci tylko epizodycznie w Arkham Asylum), a Bruce Wayne tym razem miał nie przeżywać miłosnych rozterek. Podobno rolą czarnego charakteru był zainteresowany Michael Keaton. Tytułowa zemsta prawdopodobnie nie miała dotyczyć Batmana.

Szczątkowe informacje mówią, że Jaskinia Batmana miała być bardzo podobna do tej znanej z komiksów okresu Dicka Spranga. Pojawić miała się wielka moneta, zamrożony dinozaur oraz karta Jokera. Komisarz Gordon miał znacznie różnić się od tego z filmów Burtona i Schumachera, a bardziej przypominać tego z Batman TAS. Najważniejsze sceny akcji miały dziać się w gothamskim parku oraz tropikalnym kasynie.
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk