.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: THE BRAVE AND THE BOLD :: RISE OF THE BLUE BEETLE! :.

Tytuł odcinka: "RISE OF THE BLUE BEETLE!"
Polski tytuł: "Powrót Błękitnego Skarabeusza!"
Pierwsza data emisji: 14 listopada 2008
Reżyseria: Ben Jones
Scenariusz: Michael Jelenic
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter
Animacja: Lotto Animation


Obsada:
Diedrich Bader
Dee Bradley Baker
Jason Marsden
James Arnold Taylor
Will Friedle
Marc Worden
Batman/Bruce Wayne
Clock King, Gibble Leader
Paco
Green Arrow
Blue Beetle/Jaime Reyes
Kanjar Ro

Batman i Green Arrow zostali uwięzieni w pułapce Clock Kinga. Kiedy szaleniec upuszcza wieżę zegarową zostawiając bohaterów na pewną śmierć w otchłaniach kwasu, Green Arrow uruchamia jedną ze swoich zdalnie sterowanych strzał, dzięki czemu bohaterowie uwalniają się, a następnie dzięki wspólnej współpracy pokonują śmiertelne pułapki zostawione przez Clock Kinga.

Paco i Jaime Reyes, który jest wielkim fanem Batmana, z zapartym tchem oglądają relację tv z walki bohaterów z Clock Kingiem. Później w nocy Batman odwiedza Reyesa i informuje go, że potrzebuje jego ekspertyzy, więc zwyczajny chłopak zmienia się w Blue Beetle'a.

Do ziemi zbliża się wilki meteor i kiedy bohaterowie są już na orbicie, tajemnicza siła przyciąga Blue Beetle'a, co sprawia, że trafiają oni na planetę po drugiej strony drogi mlecznej. Okazuje się, mieszkańcy są właśnie w stanie wojny z Kanjar Ro, który wykorzystuje ich ciała jako paliwo, a według nich to Blue Beetle ma być ich wybawcą. Mieszkańcy są zdziwieni, że pomocnik Niebieskiego nie składa swojemu dowódcy pokłonu, ale Batman szybko im wyjaśnia, że wraz z powrotem Blue Beetle'a Kanjar Ro zostanie pokonany.

Batman nakłania Jaime'ego, który jeszcze nie w pełni kontroluje swój kostium, by wygłosił przemowę do Gibble'ów, tak razem z nimi stanęli do walki z Kanjar Ro.

W trakcie walki na statku wroga Kanjar Ro staje do bezpośredniego pojedynku z Blue Beetle'em. Bohater odkrywa dzięki temu kolejne możliwości swojego kostiumu, a nawet udaje mu się ocalić Batmana. Kiedy jednak jest przekonany, że Kanjar Ro został już pokonany, to udaje się wraz z Gibble'ami świętować zwycięstwo. Kosmiczny złoczyńca jednak powraca ze specjalnym gongiem, którego odpowiednia częstotliwość dezaktywuje zbroję Blue Beetle'a.

Batman zostaje wraz Gibble'ami uwięziony, ale dzięki wykorzystaniu mocy zawartej w ciałach Gibble'ów bohaterom udaje się odstraszyć stwory, które miały ich zabić i wraca z odsieczą na pomoc Jaime'emu. Niestety Kanjar Ro udaje się zdobyć zbroję Blue Beetle'a. Kiedy Nietoperz walczy z wyposażonym w nowe zdolności Kanjar Ro, Reyes uwalnia się i postanawia wykorzystać gong, żeby na nowo odzyskać swoją zbroję. Gibble'owie dokańczają dzieła wykorzystując swoją wewnętrzną moc, którą ich wróg wykorzystywał jako paliwo.

Żegnając się z bohaterami przywódca Gibble'ów stwierdza, że Batman dzielnie się spisał jak pomocnik, czym zasłużył na własny pomnik, ale oczywiście na mniejszy niż ten, który przysługuje wielkiemu Blue Beetle.

Bohaterowie wracają z powrotem na orbitę ziemską gotowi do zatrzymania meteorytu.


Autor: Q    
Po zakończenie The Batman, twórcy nie kazali nam długo czekać na kolejny serial z Batmanem. Oczywiście Batman: The Brave and the Bold nie jest animacją, jaką życzyliby sobie fani Batman TAS, czy Mronczego Rycerza, ale nie oznacza to, że jest to zły serial. Wręcz przeciwnie, jeśli zaakceptuje się, że jest on skierowany do najmłodszych, to można się świetnie bawić oglądając pierwszy odcinek serialu.

Chociaż początkowo odstraszała mnie wizja Batmana walczącego w kosmosie, to okazało się, że wypadło to całkiem dobrze. Nietoperz w Batman: The Brave and the Bold chociaż działa wraz z innymi bohaterami i walczy w różnych zakątkach świata i korzysta z wymyślnych gadgetów, jak np. odrywany batarang z loga swojego stroju, to cały czas potrafi zachować się tak jak powinien. Dodatkowym atutem postaci Batman jest głos Diedricha Badera, który nawet w tej zabawnej kreskówce dodaje swojemu bohaterowi mroku. Niewątpliwy plus to fakt, że w formie monologu Batman komentuje niektóre wydarzenia, dzięki czemu dowiadujemy się co dokładnie myśli bohater, co jest zazwyczaj bardzo dowcipne.

Największy plus serialu to, to że nie próbuje udawać poważnej kreskówki. Głownym celem Batman: The Brave and the Bold jest dostarczenie dzieciakom rozrywki i sytuacji do śmiechu, a tych w Rise of the Blue Beetle! nie brakuje. Wystarczy choćby wspomnieć sceny, w których Gibble'owie nazywają Batmana pomocnikiem i ten za ich przykładem składa ukłon przed wielkim i potężnym pogromcą Kanjar Ro Blue Beetle'em.

Batman: The Brave and the Bold znaczącą różni się od ostatnich seriali z Batmanem, tak więc jeśli ktoś szuka mrocznej historii detektywistycznej, to powinien powrócić do TASu, jednak jeśli chcecie się pośmiać i nie przeszkadza wam stylistyka silver age, to nowy serial animowany dostarcza wiele powodu do śmiechu.

Ocena: 5 nietoperków

Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • W pokoju Jaime Reyesa widać m.in. plakat The Dark Knight Returns.
  • Will Friedle użyczył wcześniej swojego głosu Terry'emu McGinnisowi, czy Batmanowi z serialu Batman Beyond.


CYTATY:

Jaime Reyes: Poison Ivy wykorzystuje swoje umiejętności by przejąć kontrole nad Supermanem i nasłać go na Batmana, a Batman nie ma kryptonitu. Kto wygra?
Poco: Proste, Superman.
Jaimeie Reyes: Źle. Batman wykorzystując swój kryptnit.
Poco: Powiedziałeś, że nie ma on kryptnitu.
Jaime Reyes: To było podchwytliwe pytanie. Batman zawsze ma kryptonit.

Blue Beetle: Who are these people and how do they know me?
Batman: The scarab. Someone had it before you. It must have found a new host after the last guy was killed. (Blue Beetle patrzy z przerażeniem) Or... ummm... retired.

           
           
           
         INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: Master Film
Reżyseria: Artur Tyszkiewicz
Dialogi: Iwona Krzeska
Montaż: Paweł Siwiec
Dźwięk: Mateusz Michniewicz
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska

W wersji polskiej udział wzięli:
Radosław Pazura - Batman/Bruce Wayne
Sebastian Cybulski - Blue Beetle/Jamie Reyes
Jacek Wolszczak - Gibble Leader (?)
Andrzej Blumenfeld – Kanjar Ro
Marcin Mroziński - Paco
Łukasz Talik - Green Lantern
i inni


Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk