.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: BAT-MITE PRESENTS: BATMAN'S STRANGEST... :.

Tytuł odcinka: "BAT-MITE PRESENTS: BATMAN'S STRANGEST CASES!"
Polski tytuł: "Bat-Mite przedstawia: Najdziwniejsze przypadki Batmana!"
Pierwsza data emisji: 19 stycznia 2011
Reżyseria: Ben Jones
Scenariusz: Paul Dini
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter
Animacja:


Obsada:
Diedrich Bader
Jeff Bennett
Corey Burton
Mindy Cohn
Grey DeLisle
Matthew Lillard
Jason Marsden
Paul Reubens
Frank Welker
Weird Al Yankovic
Lord Death Man, Creepy Usher
Rubin, Scooby-Doo Pingwin
Bat-Manga Batman, Scooby-Doo Joker
Velma, bileterka
Daphne, Bat-Manga Robin
Shaggy
Scooby-Doo Robin
Bat-Mite
Batboy, Fred, Scooby-Doo, Scooby-Doo Batman
"Weird Al" Yankovic

Batboy i Rubin prowodzą w Cosmopolis City śledztwo w sprawie tajemniczych zgonów. Swoje pierwsze podejrzenia kierują w stronę Flugil gang, z którym się rozprawiają. Jednak zbrodnie nie ustają i bohaterowie odwiedzają Flurgil gang, który mimo licznych kłopotów udaje im się wyeliminować. Jednak po powrocie do rezydencji Rubin odkrywa, kolejnego trupa w szafie, ale niestety jest już za późno by powstrzymać wampirze zapędy Batboya.

Jak wyjaśnia Bat-Mite w jego świecie wszystko jest możliwe i dlatego przedstawia widzom kolejne, dość nietypowe wcielenia Batmana, które określa mianem "Batman's Strangest Cases".

Kolejna historia zabiera widzów do świata mangi. Batman i Robin znowu ścigają Lorda Deathmana i chociaż złoczyńca ponownie zostaje pochowany w trumnie i wydaje się, że sprawa zostanie zamknięta to tak się jednak nie dzieje. Pdoczas jednego z przyjęć na które zaproszono Bruce'a i Dicka atrakcją jest występ hinduskiego mistrza jogi, który dzięki odpowiednim technikom potrafi przetrwać zasypany pod ziemią o wiele dłużej niż można byłoby się tego spodziewać. W ten sposób Batman poznaje sekret Lorda Deathmana. Niestety, kiedy bohaterowie docierają na cmentarz, okazuje się, że ludzie złoczyńcy zdążyli już go uwolnić i co gorsza zastawili pułapkę na bohaterów. Jednak dzięki gadżetom z Batmobila Batmanowi i Robinowi udaje się wyjść cało z opresji, a zasłona dymna sprawia, że helikopter Lorda Deathmana rozbija się o linie wysokiego napięcia.

Bat-Mite przypomina, że w swojej historii Batman współpracował z największymi detektywami: Sherlockiem Holmesem i Elongated Manem, kolejna historia dotyczy jednak innych detektywów.

Scooby-Doo i brygada detektywów udają się na koncert "Weird Al" Yankovica. Jak się okazuje na miejscu nie ma wielu widzów, gdyż wszystkich wystraszył Footlight Phantom. Chociaż tajemniczy złoczyńca pojawia się na miejscu, to Fredowi udaje się zdemaskować przeciwnika, którym okazuje się być Joker. Niestety złoczyńca współpracuje także z Pingwinem. Złoczyńcy umieszczają bohaterów w śmiertelnej pułapce. Jeśli Scooby-Doo zje wszystkie Scooby chrupki, którym nie może się oprzeć, to wtedy jego przyjaciele staną się pożywką dla rekinów. Na szczęście w porę do akcji wkraczają Batman i Robin. Później bohaterowie wyjaśniają także jak należy sobie radzić z rekinami.
Dynamic Duo już wcześniej znali działania złoczyńców, dlatego wiedzą, że szukają oni skarbu pozostawionego przez zmarłego gangstera. Przebrani za ducha zmarłego gangstera Scooby i Kudłaty próbują nastraszyć złoczyńców i chociaż wszystko początkowo przebiega zgodnie z planem, to niestety ich przebranie w pewnym momencie spada, demaskując tym samym cały plan. Batman i Robin zmuszeni są do wkroczenia do akcji. Do akcji włącza się także Bat-Mite, który sprawia, że bohaterowie w odróżnieniu od swoich wcześniejszych wspólnych występów biorą udział w prawdziwej Bat-walce. Do walki włącza się także Weird Al, który odkrył, gdzie ukryte zostały pieniądze, których szukali Joker i Pingwin. Z takimi funduszami wbrew propozycji Kudłatego, by je podzielić po między bohaterów, Weird Al decyduje się przerobić stary teatr na centrum tańca polka. Batman proponuje mu by skontaktował się w tym celu z Bruce'em Wayne'em. Żeby uczcić otwarcie nowego centrum Weird Al i brygada detektywów zaczynają tańczyć polkę, a Dynamic Duo znikają tak szybko jak się pojawili.

Po zakończeniu historii Bat-Mite zapewnia, że to był tylko niewielki fragment jego kolekcji, która jest nieskończona. Przed pożegnaniem się z widzami chochlik z piątego wymiaru rozpoczyna oglądać swój ulubiony odcinek - Legends of the Dark Mite!.


Autor: Q    
Bat-Mite Presents: Batman's Strangest Cases! nie jest odcinkiem skierowanym do wszystkich. Nie wiele twórców pozwoliłoby sobie na taką wariację, ale właśnie za takie podejście i podejmowanie ryzyka realizując tak nietypowe wizje po prostu nie sposób nie docenić tego odcinka.

Cały odcinek składa się z trzech historii, które przedstawia Bat-Mite'a, w podobnym stylu jak czynił to Alfred Hitchcock chociażby w Alfred Hitchcock Presents. Pierwsza historia jest parodią Batmana i Robina, która stworzona została przez magazyn Mad. Przygody Batboya i Rubin przeniesione na mały ekran bawią tak samo jak w wersji papierowej. Ciekawie prezentuje się też druga opowieść, w której widzowie mają okazję poznać mangowe wcielenie Dynamic Duo. Cała opowieść jest nie tylko osadzona w japońskich klimatach, ale stylem rysunków, a nawet dubbingiem idealnie wpasowuje się w klimat japońskich produkcji. Nie zawodzi także ostatnia historia, w której Batman i Robin ponownie łączą siły ze Scooby-Doo i jego paczką, by powstrzymać Jokera i Pingwina. Tak samo ja w oryginalnych odcinkach z lat 70-tych Bat-Mite nie zapomina zwrócić uwagi na błędy, jakie przydarzały się rysownikom, pamięta także by poprawić pewne elementy i dlatego wprowadza Bat-walkę. Tak, więc dzieje się wiele i jest zabawanie. Fabuły poszczególnych historii nie są może jakoś specjalnie rozbudowane, ale w przypadku tych historii liczy się ich niezwykły klimat. Taki wariacki odcinek stanowi nie tylko wspaniałą okazję do zapoznania się z innymi wcieleniami Batmana, ale dostarcza także świetnej rozrywki, której każdy fan Batmana powinien doświadczyć.

Ocena: 5 nietoperków

Autor: Q    



CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Po raz pierwszy odcinek został wyemitowany w Wielkiej Brytanii 19 stycznia 2011.
  • Pierwszy segment odcinka to hołd dla parodi Batmana i Robina, czyli Batboya i Rubina, którzy pojawili się w MAD Magazine #8, narysował ich Wally Wood.
  • Trzeci segement to zaś hołd dla serialu animowanego New Scooby-Doo Movies, w którym gościnnie pojawiali się znane osoby, a także dwukrotnie Batman i Robin oraz Joker i Pingwin.
  • Wykład na temat bezpieczeństwa w razie ataku rekina to nawiązanie do filmu Batman: The Movie, w którym Batman użył Bat-Anti-Shark Repellent by poradzić sobie z rekinem.
CYTATY:

Rubin: But Batboy, haven't you got some little ole tiny vial of secret gas in your belt to stop them?
Batboy: Here's a secret gas that rids the body of offending odors. Wait, that's my deodorant. Ah-ha! The secretest vial containing the secretest weapon of all! Tiny hairbrushes! (bije złe dzieciaki) Boy, if these were Dead-End Kids before, their ends will be dead now

Bat-Manga Theme Song: He flies and fights. Batman! Purity and virtue, Batman! Cowards run away, Batman saves the day! Also, Boy Wonder Robin! Batman and Robin, Caped Crusaders at night! Biff pow zap, Batman!

Bat-Mite: Lord Death Man parachuted to safety. Riiighht. Who doesn't love English dubbing and Japanese animation?

Scooby-Doo Batman: Hey, kids, we hope you're enjoying our adventure with Scooby-Doo. But we'd like to take a moment to talk about what to do in case you get attacked by a shark.
Scooby-Doo Robin: That's right, Batman. Shark attacks could be scary. But you can defend yourself with a Bat-Aquatic Menace Neutralizer. Make sure it's on the proper setting. If a shark grabs your cape, don't panic. Any quality crime-fighting cape should be equipped with a quick-release collar.
Scooby-Doo Batman: Of course, my cape has been soaked in shark repellent for just such an occasion. Remember these tips, and you'll know what to do if a shark attacks!


           
           
           
           
           
           



INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: Master Film
Reżyseria: Elżbieta Mikuś
Dialogi: Iwona Krzeska
Montaż: Jan Graboś
Dźwięk: Elżbieta Mikuś
Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak

W wersji polskiej udział wzięli:
Radosław Pazura - Batman/Bruce Wayne
Waldemar Barwiński - Batboy
Grzegorz Drojewski - Bat-Mite
Klaudiusz Kaufmann - Rubin
Mirosław Guzowski - Joker
Janusz Wituch - Pingwin
Jacek Bończyk - Kudłaty
Tomasz Kozłowicz - Lord Death Man (pol. Lord Denat)
Ryszard Olesiński - Scooby-Doo
Agata Gawrońska-Bauman - Velma
Przemysław Stippa - "Weird Al" Yankovic
Beata Jankowska-Tzimas - Daphne
Jacek Kopczyński - Fred
Maciej Musiał - Bat-Manga Robin/Dick Grayson
Andrzej Gawroński - staruszek
Monika Wierzbicka - bileterka
i inni

Lektor: Paweł Bukrewicz


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>




WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman




© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk