.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: MITEFALL! :.

Tytuł odcinka: "MITEFALL!"
Pierwsza data emisji: 4 sierpnia 2011
Reżyseria: Ben Jones
Scenariusz: Paul Dini
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter


Obsada:
Diedrich Bader
Dee Bradley Baker
John Di Maggio
Ted McGinley
Peter Renaday
Paul Reubens
Dulcy Rogers
Henry Winkler
Batman/Bruce Wayne
John Wilkes Booth, Punchichi
Aquaman, Gorilla Grodd
Aquaman 2
Abraham Lincoln, spiker
Bat-Mite
Helen, Kiki
Ambush Bug

Rok 1865, prezydent Abraham Lincoln wraz ze swoją małżonką udał się do teatru. Tym razem jednak zamach na jego życie się nie udaje. Na miejscu zjawia się bowiem Batman, który z pomocą prezydenta powstrzymuje wyposażonego w specjalną parową zbroję Johna Wilkesa Bootha. Takie jednak rzeczy mogą się wydarzyć tylko w równoległym wszechświecie 5501.

Oglądając nowy odcinek Batman: The Brave and the Bold Bat-Mite jest już trochę znudzony. Wielokrotnie powtarzane kwestie Aquamana już nie śmieszą i cała formuła serialu zamiast w poważnym kierunku, jak w odcinku Chill of the Night!, podąża w zupełnie przeciwną stronę. Dlatego chochlik z 5. wymiaru decyduje się wprowadzić kilka zmian w serialu tak by serial został skasowany i zrobił miejsce nowej, bardziej mrocznej produkcji.

Wprowdzenie córki Batmana, nowych gadżetów i kostiumów stworzonych na potrzeby firm zabawkarskich przynosi skutek. Przygody bohatera stają się coraz bardziej absurdalne, a zamiast Johna Di Maggio głosu Aquamanowi zaczyna użyczać Ted McGinley.

Plany Bat-Mite'a postanawia jednak pokrzyżować Ambush Bug. Udaje mu się nawet zachęcić widzów, by z powrotem zaczęli oglądać serial, ale chochlik z 5. wymiaru się nie podaje. Mroczne Gotham zostaje zastąpione słonecznym Malibu i wprowadzony zostaje nawet siostrzeniec Ace'a, szczeniak Punchichi. Żeby jednak definitywnie skreślić serial Batman zaczyna korzystać z broni. Jednak, kiedy po słowach Ambush Buga Batman zaczyna przejmować kontrolę nad swoim światem, chociaż zdaje sobie sprawę, że nic z tego, co robi nie jest prawdziwe, serial wraca na właściwe tory. Bohater Gotham City wraz z Aquamanem rozprawia się Gorilla Groddem, tylko czy nie jest już za późno by uratować produkcję?

Producenci decydują się jednak zdjąć serial by zrobić miejsce na produkcje bardziej w klimacie odcinka Chill of the Night!. Nowego serialu już nie może się doczekać Bat-Mite, ale chociaż nowa produkcja jest CGI, to główną postacią nie jest Batman, ale Batgirl. Niestety doprowadzając do skasowania Batman: The Brave and the Bold, chochlik z 5. wymiaru doprowadził też do sytuacji, w której sam musi zniknąć, bo nie będzie dla niego miejsca w poważniejszej produkcji.

Na zakończenie produkcji serialu, Batman z pomocą Ambush Buga urządza pożegnalne przyjęcie w jaskini, na którym pojawiają się liczni bohaterowie, którzy występowali w serialu.


Autor: Q    
Serial Batman: The Brave and the Bold nie był typową produkcję, dlatego także ostatni odcinek nie mógł być zwyczajny. A jeśli ma się takiego bohaterka jak Bat-Mite to dosłownie wszystko się może zdarzyć. Chociaż 65 odcinków nie jest może jakaś zawrotną liczbą, to jednak nie sposób nie zgodzić się z zarzutami chochlika z 5. wymiaru, że serial stawał się momentami coraz bardziej wtórny i zbyt często podążał w kierunku Silver Age. Nie bezpiecznie zbliżał się, więc do tzw. "jump the shark", czyli momentu w którym widz zdaje sobie sprawę, że jego ulubiony serial osiągnął szczyt i że od tej pory będzie już tylko gorzej. W odcinku odwołań do "jump the shark" czy to dosłownych czy przenośnych nie brakuje.

Ogólnie nawiązań do poprzednich odcinków, czy różnych aluzji jest mnóstwo, ale co najważniejsze twórcy pokazuję, że mają wielki dystans do swojej pracy i na dodatek doskonale zdają sobie sprawy, o czym myślą fani. Wiele osób chciałoby mroczniejszy serial i trzeba przyznać, że jest to dobry kierunek. Natomiast, jeśli chodzi o CGI to fragment z Batgirl zaprezentował się dobrze, ale czy jest to właściwa forma dla serialu animowanego z Batmanem?

Warto jeszcze wspomnieć o teaserze do odcinka. W ile serialach Batman mógłby uratować Abrahama Lincolna? Takie rzeczy mogą się wydarzyć tylko w Batman: The Brave and the Bold i na pewno to też jeden z tych elementów, których będzie brakować.

Kiedy pojawi się nowy serial animowany z Batmanem tego nie wiadomo, ale jeśli będzie w poważnym tonie to zabraknie w nim Bat-Mite'a, który swoimi występami w Batman: The Brave and the Bold nie raz udowodnił, że potrafi wprowadzić wiele świeżości. Zdecydowanie będzie brakowało tej postaci jak i samego serialu, który pożegnał się z fanami w wielkim stylu, kiedy cały czas mimo wszystko trzymał dobry poziom. Ten odcinek po prostu trzeba zobaczyć.

I pamiętajcie, gdzie tylko pojawi się zło tam będzie i Batman.

Ocena: 5,5 nietoperka

Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Odcinek po raz pierwszy miał swoją premierę w Wielkiej Brytanii 4 sierpnia 2011.

           
           
           
           
           


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk