.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE :: SERIALE ANIMOWANE :: THE NEW BATMAN ADVENTURES :: SINS OF THE FATHER :.

"SINS OF THE FATHER"

POLSKI TYTUŁ: "Grzechy ojca"
REŻYSERIA: Curt Geda
SCENARIUSZ: Rich Fogel
ANIMACJA: Koko Enterprise Co., Dong Yang
MUZYKA: Shirley Walker
PIERWSZA DATA EMISJI: 20 wrzesień 1997
CZAS: 22 minuty
OBSADA: Kevin Conroy (Batman/Bruce Wayne), Mathew Valencia (Tim Drake/Robin), Tara Strong (Barbara Gordon/Batgirl), Efrem Zimbalist Jr. (Alfred Pennyworth), Richard Moll (Dwie-Twarze), Peter Jason (Manny), Loren Lester (Dick Grayson)

Trzynastoletni Tim Drake, syn drobnego przestępcy już od najmłodszych lat musiał nauczyć się jak samodzielnie radzić sobie w życiu. Kiedy pewnego dnia ojciec opuszcza miasto i zostawia go samego, chłopak zostaje uprowadzony na przystań przez Dwie-Twarze, który chce za wszelką cenę dowiedzieć się, gdzie jest Stephen "Cwaniak" Drake, ponieważ ten przywłaszczył sobie jego własność. Tim oczywiście trzyma gębę na kłódkę, ale po przeszukaniu ubrania Dent odnajduje list od ojca chłopaka i tajemniczy klucz - każe więc swoim ludziom aby ci pozbyli się nieposłusznego bękarta.

W ostatniej chwili, nie wiadomo skąd pojawia się Batman i ratuje Tima przed najemnikami gangstera. Niestety w trakcie bijatyki Mroczny Rycerz doznaje poważnych obrażeń i w efekcie musi zabrać ze sobą chłopca. Z pomocą Drake'a obojgu udaje się dostać do łodzi Nietoperza i uciec z przystani. Na polecenie na pół-przytomnego Batmana, Batboat zabiera ich do jaskini, gdzie wkrótce Tim szybko wymyka się Alfredowi i odkrywa, kto tak na prawdę ukrywa swoją tożsamość pod maską nietoperza.

Po tym jak młody Drake wyjawia Batmanowi, co łączy go z Dwie-Twarze, Mroczny Rycerz odnajduje w komputerze informacje o tym, że ojciec Tima został zabity podczas ucieczki do Metropilis. Tymczasem Dent nie próżnuje i mimo oporu Batmana i Batgirl (którzy odkryli skąd pochodzi klucz) zabiera z jednego ze schowków na lotnisku w Gotham walizkę z zabójczymi chemikaliami, by wkrótce zaszantażować władze miasta - jeśli te nie dostarczą mu 22 milionów dolarów w gotówce, to szaleniec rozpyli trujący gaz i tym samym doprowadzi do śmierci setek tysięcy mieszkańców miasta. Jak się okazuje, właśnie temu chciał zapobiec Stephen Drake, który dowiedziawszy się, co knuje przestępca podjął decyzję o ukryciu walizki i ucieczce z miasta. O wszystkim zaś powiadomił tylko swojego syna, wkładając mu do ciuchów list z kluczem o istnieniu którego chłopak nie miał pojęcia.

W czasie gdy dwójka bohaterów ponownie rusza śladem Dwie-Twarze udajac się do jego kryjówki, Tim przywdziewa bez pozwolenia strój Robina i rusza im z odsieczą. Kiedy wreszcie całej trójce udaje się powstrzymać przestępców i zapobiec zagładzie Gotham Batman postanawia przygarnąć chłopca i uczynić go swoim nowym pomocnikiem w walce ze zbrodnią. W momencie, gdy Tim przechodzi trening i staje się nowym Robinem do Gotham, po długiej nieobecności powraca Dick Grayson - niegdyś Cudowny Chłopiec, który teraz działa już jako Nightwing.

Autor: Woland        CYTATY:

Batman: Looking for sympathy?
Batgirl: From you, heaven forbid.

Bruce Wayne: If you're going to work with me, Tim, you have to follow the rules. Rule Number One: first, you give me everything you've got. Rule Number Two: then, you give me more. And Rule Number Three: I make the rules.
Dick: Watch that last one, kid. It's a killer.INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: Master Film na zlecenie ZigZap
Reżyseria: Dorota Kawęcka
Dialogi: Anna Hausner
Dźwięk i montaż: Jacek Osławski
Kierownictwo produkcji: Agnieszka Wiśniowska

W wersji polskiej udział wzięli:
Radosław Pazura - Batman/Bruce Wayne
Michał Lewandowski - Dick Grayson
Stefan Knothe - Alfred
Julia Kołakowska - Batgirl/Barbara Gordon
Brygida Turowska - Robin/Tim Drake
Cezary Nowak - Dwie Twarze
i inni


Poprzednia strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk