.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE :: SERIALE ANIMOWANE :: JUSTICE LEAGUE :: TWILIGHT OF THE GODS, PART 1 :.

Tytuł odcinka: "TWILIGHT OF THE GODS, PART 1"
Polski tytuł: "Zmierzch, cz. 1"
Pierwsza emisja: 5 lipca 2003
Reżyseria: Dan Riba
Scenariusz: Rich Fogel i Bruce Timm

Atak Darkseida na siły Nowej Genesis kończy się niepowodzeniem. Osłabiona w ten sposób armia Apokolips nie jest w stanie odeprzeć najazdu Brainiaca, co z kolei zmusza Darkseida do zwrócenia się o pomoc Ligi Sprawiedliwych. O dziwo, spośród naszych herosów jedynie Superman (nauczony doświadczeniami z Legacy, Superman: TAS, gdzie Darkseid i Granny Goodness pozbawili go pamięci, a następnie zwrócili przeciwko Ziemi) sprzeciwia się przyjściu z pomocą władcy Apokolips.

Mimo wątpliwości co do intencji i planów Darkseida, Kal-El wyrusza w asyście J'onna i Sokolicy na Apokolips, wysławszy wcześniej Batmana i Wonder Woman do Nowej Genesis. Gdy Bruce i Diana poszukują zbuntowanego syna Darkseida, Oriona (na które to poszukiwania składa się walka z głodnym, dinozauropodobnym monstrum czy pościg wśród strzelistych budowli Nowej Genesis), Superman z pomocą Darkseida zmusza Brainiaca do odwrotu, a następnie wyrusza za nim w pościg. Jednakże, gdy statek Ligi zostaje ściągnięty do bazy wydrążonej w asteroidzie, okazuje się, że Brainiac tak łatwo się nie poddaje, a odwrót odbywał się na z góry opatrzone pozycje...


Autor: wasia    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Gościnnie wystąpili Michael Ironside (Darkseid), Corey Burton (Brainiac), Michael Dorn (Kalibak), znani z ról w serialu Superman: The Animated Series.
    Obie części tego odcinka pełne są odniesień do STAS: konflikt między Nową Genesis a Apokolips oraz osoba Oriona, "wyrodnego" syna Darkseida, zostały wprowadzone w dwuczęściowym odcinku Apokolips... Now!, w którym pojawiał się również i kolejny syn Darkseida, Kalibak, czarny bohater odcinka Father's Day. Wydarzenia z Legacy są przywoływane nie tylko przez słowa Batmana, ale i wygląd Apokolips, a szczególnie ogromny posąg jej władcy, który wznosił się nad domeną Darkseida.
  • Tytuł odcinka pochodzi od opery Ryszarda Wagnera, Zmierzchu Bogów, wchodzącej w skład cyklu Pierścień Nibelunga; na jej treść składają się spiski, zdrady, a całość traktuje o zagładzie świata bogów i ludzi.
  • Nazwa Nowa Genesis przywołuje biblijne Nowe Jeruzalem, czyli opisane w Apokalipsie św. Jana miasto w chmurach, w którym zbawieni obcują z Bogiem (patrz idylliczny wygląd Nowej Genesis, czy iście patriarchalna broda jej władcy).
  • W Twilight Sokolica po raz pierwszy mówi coś więcej o sobie oraz opowiada, jak znalazła się na Ziemii. Jak się okazuje w odcinku Star-Crossed, jej szczerość pozostawia sporo do życzenia.


CYTATY:

Batman (na widok położonej w chmurach Nowej Genesis): "I'm gonna need a longer grapple". (Nie obędzie się bez dłuższej linki).

Darkseid: You should know by now, I always have a plan.

           
           
           
   


Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk