.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE :: SERIALE ANIMOWANE :: JUSTICE LEAGUE :: A BETTER WORLD, PART 1 :.

Tytuł odcinka: "A BETTER WORLD, PART 1"
Polski tytuł: "Lepszy świat, cz. 1"
Pierwsza emisja: 1 listopada 2003
Reżyseria: Dan Riba
Scenariusz: Stan Berkowitz

Odcinek rozpoczyna się szturmem Supermana, Batmana i Wonder Woman na Biały Dom. Do Gabinetu Owalnego jako pierwszy dociera Superman, zdeterminowany i gotowy na rozprawę z Lexem Luthorem, prezydentem Stanów Zjednoczonych. Ostatni Kryptonianin nie jest jednak przygotowany do usłyszenia, że jego przewidywalne bohaterstwo i moralność zrobiły z niego najlepszego sojusznika Luthora; gdy do gabinetu docierają wreszcie Bruce i Diana, nie zastają już prezydenta żywego. Mijają dwa lata. Rozbudowany satelita spełnia teraz rolę centrum dowodzenia. Przy komputerach i monitorach czuwają całe zastępy ludzi, a pieczę nad całą instalacją sprawuje J'onn J'onzz. Zmiany w zachowaniu superbohaterów są jeszcze bardziej radykalne: Superman odmawia zezwolenia na przeprowadzenie wyborów, Zielona Latarnia z Sokolicą rozpędzają protestujących obrońców praw obywatelskich, a Batman zaszywa sę w jaskini, gdzie skonstruował portal umożliwiający poruszanie się między światami równoległymi. W ramach prezentacji swoich odkryć, Batman pokazuje Ligę Sprawiedliwych z innego wymiaru, gdzie Flash nie zginął, ale Lex Luthor nadal żyje, słowem superbohaterów, których przygody śledziliśmy w poprzednich odcinkach. Superman i reszta "Ligi Panów" zwabiają Ligę Sprawiedliwych do swojego wymiaru i prosto w zasadzkę, a sami (oprócz Batmana, który pilnuje pojmanych) udają się do ich wymiaru, aby zaprowadzić tam porządek. Jako pierwszy na ich drodze staje Doomsday i wydaje się wygrywać, dopóki Superman nie przeprowadzi na nim lobotomii, ostatecznie neutralizując zagrożenie ze strony potencjalnego władcy Ziemi.


Autor: wasia    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Symbol noszony przez Batmana z alternatywnej rzeczywistości jest podobny do emblematu znajdującego się na kostiumie Terry'ego McGinnisa z Batmana Przyszłości, a gablota ze strojami innych członków nietoperzej familii, pokazana w powyższym serialu, znajduje się w jaskini "alter-Batmana".
  • W tym odcinku imię Doomsdaya (zabójcy Supermana z komiksowego kanonu) jest podane dopiero w napisach końcowych, ale nie pojawia się w samej kreskówce.
  • Kostium "alterno" Wonder Woman jest prawie identyczny ze strojem, który Wonder Girl (Donna Troy) nosiła w czasach przed Kryzysem na Nieskończonych Ziemiach.
  • Lex Luthor jako prezydent Stanów Zjednoczonych to ukłon w stronę kanonu komiksowego, gdzie sprawował tą funkcję do czasu wydarzeń opisanych w zeszycie pt. Superman/Batman nr 6.


CYTATY:

Alternate Superman: You've been a busy little bat, haven't you?
Alternate Batman: Why not? There's nothing else to do around here.

Batman: Can you read his mind?
J'onn: I cannot. Martians don't read each others minds.
Batman: Can't or won't?

           
           
           
   


Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk