.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE :: SERIALE ANIMOWANE :: JUSTICE LEAGUE :: ONLY A DREAM, PART 1 :.

Tytuł odcinka: "ONLY A DREAM, PART 1"
Polski tytuł: "To tylko sen, cz. 1"
Pierwsza emisja: 11 listopada 2003
Reżyseria: Butch Lukic
Scenariusz: Stan Berkowitz

Więzień Johnn Dee podczas eksperymentu z maszyną dającą możliwość wpływania na ludzkie sny, śni że pokonał Ligę Sprawiedliwości. Niestety, przebudzenie nie jest już tak miłe. Wniosek o wcześniejsze zwolnienie zostaje odrzucony, a jego żona oświadcza że znalazła sobie kogoś innego. W więzieniu dochodzi do ucieczki kilkunastu przestępców, John wykorzystuje okazje i włamuje się do pokoju z urządzeniem, gdzie poddaje się jego kontroli. Gdy strażnik i szef więzienia odnajdują go, John mamrocze bez sensu.

Green Lantern i Batman obezwładniają Volcane'a i Fireflya. Pozostali łapią Grundiego, Copperheada, Luminosa. Gdy Batman i Green Lantern odstawiają przestępców do więzienia odkrywają że połowa placówki jest nieprzytomna i mamrocze. Podejrzenie schodzą na Johna Dee, który w tej samej chwili nawiedza swoją żonę podczas snu i każe na siebie mówić Dr. Destiny. J'onn sondując żonę Johna w szpitalu odkrywa, że Dee ma teraz ma zająć się Ligą, która w większości właśnie zasypia.


Autor: DarkShadow    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Gościnnie wystąpili w odcinku: William Atherton (John Dee/Dr. Destiny), Mark Hamill (Solomon Grundy, Joker), Peri Gilpin (Volcana), Fairuza Balk (Penny), Mark Rolston (Firefly), Nicholas Guest (Doctor), Richard McGonagle (Warden), Jose Yenque (Copperhead).
  • Mark Rolston, Peri Gilpin i Jose Yenque powtarzają role Firefly, Volcana i Copperhead.
  • Dlaczego policja zamyka super złoczyńców, zostawiając przy nich ich wyposażenie?
  • Po tym jak Liga złapała wszystkich uciekinierów, Superman mówi, że powinni udać się na odpoczynek. Niewiele później widzimy jak Clark leży w łóżku i czyta wydanie Daily Planet piszące o złapaniu uciekinierów przez Ligę - ekspresowe wydanie gazety.
  • Solomon Grundy i Copperhead to członkowie The Injustice Gang. Firefly to jeden z przeciwników Batmana. Luminus pojawił się w dwóch odcinkach Superman: The Animated Series: Target i Solar Power. Volcana również pojawiła się w dwóch odcinkach Superman: The Animated Series: Where There's Smoke i Unity. Pozostali wrogowie których można ujrzeć w śnie Johna Dee to: Joker, Lex Luthor, Shade, Cheetah, Gorilla Grodd, Deadshot, Simon Stagg, Star Sapphire i Ultra-Humanite (i możliwe że Ra's al Ghul'a)
  • Opowieść którą Batman opowiada pochodzi z dziewiątej księgi Odyseji Homera, kiedy Odysseus i jego załoga zostali uwięzieni przez Cyclopa Polyphemusa. By uciec Odysseus upija Cyclopa winem i kiedy ten pyta Odysseusa o jego imię odpowiedział:
    "Cyclops,you ask my honorable name? Remember the gift you promised me, and I shall tell you. my name is Nobody: mother father and friends, everyone calls me Nobody."


CYTATY:

Copperhead: Are you crazy?
Solomon Grundy: No - mad!
Copperhead: I'm so dead ...

Flash: Say no more!
Batman: Wasn't intending to.

Batman: Get over here!
Flash: Crankier then usual

           
           
           
           
           


Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk