.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE :: SERIALE ANIMOWANE :: JL UNLIMITED :: I AM LEGION :.

Tytuł odcinka: "I AM LEGION"
Polski tytuł: "Legion to Ja"
Pierwsza data emisji: 17 września 2005
Reżyseria: Joaquim Dos Santos
Scenariusz: Dwayne Mcduffie

Luthor ucieka furgonetką przed pościgiem policji. Niestety wypadek sprawia, że musi uciekać piesza i wpada w pułapkę. Na jego szczęście zostaje uratowany przez The Key',a który zaprowadza go na bagno, gdzie zostaje powitany przez Grodda. Ten zaprasza go do swojej nowej drużyny - The Legion of Doom. Na miejscu ucieczki Luthora, pojawia się Agent Faraday, który ma być pomostem pomiędzy Ligą a rządem. Aztec nie jest w stanie znaleźć tropu Luthora.

Grodd chce, żeby Luthor wstąpił do drużyny, ale ten kategorycznie odmawia. Jedynie malutki skrawek pozostałości po Brainiacu zachęca go do wstąpienia. Związek z Brainiacem odbił się na jego zdrowiu psychicznym, wciąż wydaje mu się, że z nim rozmawia.

Emerytowany członek oddziału pilotów Blackhawks kontaktuje się z Ligą ponieważ uaktywniły się zabezpieczenia na wyspie jastrzębi, gdzie były przechowywane wszelkie wynalazki, które wykorzystywał Dzikos, by zapanować nad światem.

Na miejsce lecą Flash, Shayera i Fire. Lot zostaje zakłócony jastrzębiami-robotami, które mają pilnować wyspy. Z pomocą pilota udaje się ujść z życiem. Luthor, który przybył na wyspę z Doktorem Polaris i Key włącza wynalazki znajdujące się na wyspie.

Lidze udaje się zwyciężyć i teraz zmuszeni są walczyć z przestępcami. Gdy pozostali walczą, Luthor włamuje się do skarbca i kradnie rzecz, którą chce Grodd. Nie mając sposobu by uciec grozi zabiciem pilota i włącza urządzenie wybuchowe. Pilotowi udaje się wyswobodzić i wyłączyć detonator. Luthor dostarcza Groddowi obiekt zainteresowania. Okazuje się jednak, że Luthor przechodził test i jego prawdziwe zadania wciąż czeka.


Autor: DarkShadow    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Clancy Brown, Corey Burton, Powers Boothe, i Scott Patterson powtarzają role Lex Luthor, Brainiac, Gorilla Grodd, i King Faraday. Aktorzy grający role Aztek, Fire, the warden, Dr. Polaris, i the Key nie zostali zawarci w napisach.
  • Czołówka programu zawiera tę samą muzykę co poprzednio, jednak korzysta z nowych ujęć: Watchtower, Fire (I Am Legion), Red Tornado (Panic in the Sky), Black Canary (Double Date), Question (Question Authority), Dr. Polaris i Lex Luthor (I Am Legion), Javelin (Hunter's Moon), lot Javelina, Shining Knight & Vigilante (Task Force X), Supergirl, potem Green Arrow (Initiation). Twórcy powrócili do pomysłu z 1 sezonu JLU, pokazając w czołowce ujęcia z obecnie oglądanego odcinka.
  • Przestępcy którzy nie mają kwestii mówionej: Dr. Destiny, Black Manta, Gentleman Ghost, Heat Wave, Major Force, Mirror Master, Rampage, Silver Banshee, Kanjar Ro, Star Sapphire, Cheetah, Blockbuster, KGBeast, Clock King, Metallo, Livewire, Toyman, Bizarro, Giganta, Parasite, Sinestro, Evil Star, Black Mass, Atomic Skull, Rose, the Thinker, Killer Frost, Sonar, Major Disaster, Weather Wizard.
  • Sceny pokazane na końcu odcinka pochodzą z Shadow of the Hawk i Chaos at the Earth's Core.


CYTATY:

Luthor: You mean you recruited me, sent me to an island full of death traps, end up against the Justice League. You made me risk my life, and all for nothing?!?
Gorilla Grodd: Essentially...yes.
Luthor: (śmieje się) Monkey, I like your style.

Flash: War Wheels, robot condors. You got a pretty goofy security system here.
Chuck: Yeah. Good times.

Shayera: Don't you ever scare me like that again!
Flash: She loves me. She's like the big sister I never had. Only...you know, short.

Shayera: He told you to drop him?!?
Fire: He's a senior member of the team.
Shayera: You know he can't fly, right?
Flash: Hey, ladies! Check me out! I'm just like a helicopter! Whoaaa. (wypadek) I'm sorta like a helicopter.

           
           
           
           
           
           
           


Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk