.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE :: SERIALE ANIMOWANE :: JL UNLIMITED :: PATRIOT ACT :.

Tytuł odcinka: "PATRIOT ACT"
Polski tytuł: "Akt patriotyzmu"
Pierwsza data emisji: 23 stycznia 2006
Reżyseria: Joaquim Dos Santos
Scenariusz: Matt Wayne
Animacja: Dong Woo Animation Co., LTD.
Muzyka: Kristopher Carter
Obsada: Michael Beach (Mr. Terrific), Kin Shriner (Green Arrow), Chris Cox (Shining Knight), J.K. Simmons (General Eiling), Jeff Bennett (Rick Wilson), CCH Pounder (Amanda Waller), Tara Strong (Johnny), Giselle Loren (Stargirl), Mike Erwin (Speedy), Nathan Fillion (Vigilante)

Generał Eiling przegląda raport na temat Kapitana Nazi, projektu nazistów który miał za zadanie stworzenie formuły super żołnierza podczas II Wojny Światowej. Jednakże formuła została skradziona i przechowywana jest w bazie Cadmusa.

Niewiele później Eiling spotyka się z Amandą Waller, rozżalony że musi teraz siedzieć za biurkiem. Generał wciąż wierzy, że Liga jest największym zagrożeniem dla globalnego bezpieczeństwa. Waller wyjaśnia mu, że Lidze można ufać i żeby nauczył się z tym żyć.

Tymczasem większość członków Ligi Sprawiedliwości jest na misji w kosmosie. W Wieży są jedynie Mister Terrific nadzorujący działania i kilkanaścioro bohaterów bez super mocy. Terrific daje im za zadanie udział w paradzie w Metropolis, zamiast Supermana który jest na misji w kosmosie.

Podczas gdy członkowie Ligi uczestniczą w paradzie, generał Eiling włamuje się do bazy głównej Cadmusa. Obezwładnia żołnierza i terroryzuje naukowca, żeby otworzył skrytkę ze szczepionką. Generał wstrzykuje sobie serum i zamienia się w wielką szarą bestie i rusza do Metropolis.

Vigilante próbuje nieco rozruszać widownie, która jest zawiedziona że nie ma Supermana. Opowiada różne ciekawostki o bohaterach, gdy nagle zostają zaatakowani przez Eilinga. Ten żąda żeby przyprowadzić Supermana. Potwór zaczyna siać coraz większe spustoszenie, w dodatku wychodzi że potworem jest Eiling z Cadmusa. Ten prawie zabija Stripe'a, ale na ratunek przychodzi chłopiec obsługujący dźwig. Chłopiec zostaje uratowany przez Vigilante'a, który poświęca swój motor żeby pokonać potwora. Niestety nawet Stargirl nie może sobie z nim poradzić.

Mister Terrific wysyła na pomoc dwójkę rezerwistów - Crimson Avengera i Speedy'ego. Avenger atakuje potwora, ale zostaje szybko pokonany. Green Arrow i jego były partner strzelają w potwora wszelkimi strzałami jakie mają pod ręką, ale to i tak nic nie daje i dwójka zostaje pokonana.

Ostatnim który staje do walki jest Shinight Knight, ale mimo tego że Eiling go coraz mocniej bije nie poddaje się. Potwór postanawia raz na zawsze z nim skończyć, ale w obronie rycerza stają mieszkańcy Metropolis. Eiling tłumaczy, że chce się pozbyć wszystkich z super mocami na co jeden z mieszkańców mówi, że tylko Eiling ma tutaj super moce. Potwór daruje życie rycerzowi i odchodzi mówiąc, że kiedyś przyznają mu racje.


Autor: DarkShadow    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Po raz pierwszy odcinek został wyemitowany 23 stycznia 2006 w paśmie Toonami w Wielkiej Brytani.
  • Kin Shriner, Michael Beach, CCH Pounder i J.K. Simmons powtarzają role Green Arrowa, Mr. Terrifica, Amandy Waller i Generała Eilinga. Mike Erwin również gra Speedy'ego w serialu Teen Titans.
  • Po raz pierwszy w serialu pojawia się postać z Teen Titans. Speedy wygląda jak z serialu Teen Titans, tylko że jest starszy i bardziej umięśniony.


CYTATY:

Eiling: You spoiled, rich little twerp.
Green Arrow: I think he's talking to me.
Speedy: Ooh, and I was all mad for a second there.

Shining Knight: No, his proper duty is to his police captain, I see why they call him "Dirty" - he besmirches his order.
Vigilante: Sir Justin, if you want to be watchin' stuff on my big TV with the 5.1 surround sound, you had best watch what you say about Mr. Clint Eastwood.

Green Arrow: You wanted Superman? Well, now you've got...the Crimson Avenger and my ex-side kick.
Speedy: Ex-partner.
Green Arrow: Speedy, we gotta do this now?
Eiling: Ooh, now I'm scared.

           
           
           
           
           
           
         


Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk