.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE :: SERIALE ANIMOWANE :: JL UNLIMITED :: FAR FROM HOME :.

Tytuł odcinka: "FAR FROM HOME"
Polski tytuł: "Daleko od domu"
Pierwsza data emisji: 1 lutego 2006
Reżyseria: Dan Riba
Scenariusz: Paul Dini i Dwayne Mcduffie
Animacja: Dong Woo Animation Co., LTD.
Muzyka: Kristopher Carter
Obsada: Phil LaMarr (Green Lantern), Matt Czuchry (Brainiac 5), Googy Gress (Bouncing Boy), Kin Shriner (Green Arrow), Nicholle Tom (Supergirl), Joanne Whalley (Emerald Empress), Tomas Arana (Tharok)

Przyszłość XXXI wiek. Brainiac 5 i Bouncing Boy członkowie Legionu Super Bohaterów, jako jedyni uciekli przed porwaniem przez grupę przestępców nazywanych The Fatal Five. Brainiac 5 postanawia za pomocą wehikułu czasu ściągnąć do pomocy kilku ziemskich bohaterów z przeszłości.

Czasy obecne. Supergirl obchodzi 21 urodziny, ale zamiast świętować trenuje w sali ćwiczeń pod czujnym okiem Green Lanterna, Green Arrowa i Supermana. Green Arrow uważa, że Kara czuje się jak autsajderka zamkniętą w prehistorii. Superman mówi, że nigdy nie chciał żeby Kara zajmowała się tym samym co on ale pozwolił jej dokonać wybory. Dodaje również, że jest z niej bardzo dumny, ale nie chce żeby, Ollie jej o tym powiedział. Arrow odpowiada mu, że to zadanie dla Supermana. Po skończonym treningu Kara, Lantern i Arrow zostają przeniesieni do przyszłości.

Kara zaraz po teleportacji zauważa Braniaca i atakuje go. Ten mówi, że nie chce jej nic zrobić i tłumaczy, że Brainiac, którego znają jest jego praprzodkiem a on sam jest organiczny, i w przeciwieństwie do niego jest dobry. Braniac tłumaczy, że on i Bouncing Boy są członkami Legionu Super Bohaterów, grupy podobnej do Ligi Sprawiedliwości. Grupa The Fatal Five kontroluje większość członków Legionu dlatego proszą ich o pomoc w uratowaniu ich. Kara jest wciąż podejrzliwa, co do Braniaca i kiedy ona dyskutuje z Arrowem i Lanternem Bouncing Boy tłumaczy Brainiacowi, że Kara nigdy nie wróciła z tej misji i zginęła. Ten chce żeby jej powiedzieć, ale Braniac odmawia tłumacząc, że to może zmienić historie.

Bohaterowie idąc do laboratorium zostają zaatakowani przez członków Fatal Five. Używając specjalnych chipów do kontroli umysłów łapią większość bohaterów oprócz Brainiaca. Ten uwalnia Kare i Green Arrowa, niestety przestępcy zabierają Green Lanterna i Bouncing Boya. Braniac próbuje wyśledzić kryjówkę Fatal Five dzięki chipowi do kontroli. Gdy Kara wyszła poszukać jakiś napoi Arrow jest przekonany, że Brainiac zakochał się w Karze. Ten z początku nie chce w to uwierzyć ale pojmuje że naprawdę się zakochał. Gdy Kara wraca Arrow idzie ulepszyć swoje strzały dzięki obecnej technologii a dwójka zostaje sama.

Fatal Five dzięki możliwości kontrolowania bohaterów postanawia zniszczyć Kapitol Zjednoczonych Planet dzięki czemu będą mogli rządzić uniwersum. Kara wpada na pomysł żeby wyśledzić Lanterna za pomocą komunikatora Ligi. Braniac odnajduje statek, z którego pochodzi sygnał i razem trójka leci na pomoc. W czasie lotu widzą jak kontrolowani bohaterowie lecą w stronę ziemi. Kara postanawia ich powstrzymać w czasie gdy Arrow i Braniac maja zniszczyć urządzenie kontrolujące. Braniac martwi się o Kare i nie chce jej pozwolić lecieć i wyjawia że nigdy nie wróci z tej misji. Ta jednak nie zważa na to i przed lotem daje całusa Braniacowi. Pozostała dwójka dostaje się na statek Fatal Five.

W czasie, gdy Kara musi walczyć z członkami Legionu i Johnem, Arrow niszczy urządzenie kontrolujące i dzięki temu ratuje Kare przed śmiercią z ręki Lanterna. Uwolnieni Legioniści dokańczają dzieła i pokonują pozostałych członków Fatal Five.

W dowód uznania trójka bohaterów zostaje honorowymi członkami Legionu. Kara postanawia zatrzymać pierścień członka Legionu i zostaje w przyszłości razem z Legionem.

Arrow i Lantern wręczają wiadomość dla Clarka. Ten godzi się z decyzją Kary ale żałuje że nie powiedział Karze że jest z niej dumny. Arrow mówi, że nie musi się martwić bo ona o tym wie. Na koniec Clark pyta się czy chłopak którego Kara lubi tak bardzo ma imię.


Autor: DarkShadow    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Po raz pierwszy odcinek został wyemitowany 1 lutego 2006 w paśmie Toonami w Wielkiej Brytani.
  • Kin Shriner i Nicholle Tom powtarzają role Green Arrowa i Supergirl.
  • Podczas treningu Kara walczy z robotami wyglądającymi jak Blockbuster, Atomic Skull, Queen Bee i Doktor Cyber.
  • Kiedy Supergirl wygląda na martwą i jest trzymana przez Green Lanterna, a w około są członkowie Legionu przypomina legendarną okładkę Crisis on Infinite Earths #7 gdzie Superman robi dokładnie to samo.


CYTATY:

Green Arrow: (na temat Supergirl) You're in love with her, aren't you?
Brainiac 5: Impossible, we've only just met. Moreover, as a Coluan, I'm controlled by intellect, not emotions.
Green Arrow: So in love with her.
Brainiac 5: Hmm? Increased production in the sweat glands, loss of breath, inability to concentrate, I thought it was just guilt...how did you know?
Green Arrow: Just call me Cupid, kid. I never miss!

Supergirl: So, what are your powers? Super strength? Speed?
Brainiac 5: I have a twelfth level intellect.
Supergirl: Great, you can knock 'em out with your diploma.

Supergirl: Just because he's seriously cute, doesn't mean we can trust a Brainiac!
Green Arrow: I'm not getting a bad vibe off the kid.
Green Lantern: (do Supergirl) And neither are you apparently. "Seriously cute", huh?

           
           
           
           
           
           
           
           
           


Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk