.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE :: SERIALE ANIMOWANE :: JL UNLIMITED :: ANCIENT HISTORY :.

Tytuł odcinka: "ANCIENT HISTORY"
Polski tytuł: "Zamierzchłe czasy"
Pierwsza data emisji: 6 lutego 2006
Reżyseria: Joaquim Dos Santos
Scenariusz: Dwayne Mcduffie
Animacja: D.R. Movie Co., LTD.
Muzyka: Michael McCuistion
Obsada: Maria Canals (Shayera), Phil LaMarr (Green Lantern), Hector Elizondo (Hath-Set), Gina Torres (Vixen), James Remar (Carter Hall/Shadow Thief), Robin Atkin Downes (Gentleman Ghost)

Green Lantern ściga Gentleman Ghosta, który dokonał kolejnej kradzieży. Niestety nie może złapać go za pomocą pierścienia. Dopiero Hawkmanowi, ze swoją specjalnie zrobioną siatką z Nth metalu, udało się go złapać. Hawkman każe pozdrowić Shayere, gdy Lantern odlatuje przygląda mu się Shadow Thief.

Następnego dnia Vixen i Shayera ćwiczą na siłowni w MetroTower. John opowiada Shayerze o spotkaniu z Hawkmanem i o tym, że ten ciągle o nią pyta. Shayera mówi, że jest dorosła i da sobie rade. Shayera uważa, że John jest zazdrosny, ale ten odpowiada, że tu nie chodzi o nich.

Vixen przygotowuje się do wyjazdu na sesje zdjęciową i zostawia Johna samego. Gdy wchodzi do windy zauważa Shadow Thiefa zakradającego się do apartamentu Johna. Natychmiast aktywuje jedną ze swoich zwierzęcych mocy i atakuje go. Do walki przyłącza się Lantern, ale dwójka nie jest w stanie sobie z nim poradzić. Shadow Thief zwala półkę z książkami na Vixen, a sam ucieka porywając Johna.

Vixen razem z Shayerą przylatują do Muzeum w Midway City, w którym pracuje Carter Hall. Zamiast niego znajdują związanego Johna i Shadow Thiefa. Vixen zostaje przygnieciona przez szkielet dinozaura. Na pomoc Shayerze przylatuje Hawkman, ale nie udaje im się pokonać Shadow Thiefa. Hawkman, Shayera i Lantern pod przymusem dotykają Absorbacona i poznają prawdziwą prawdę o tym, co wydarzyło się w Starożytnym Egipcie.

Hawkman i Shayera dzięki technologii uczynili z pustyni prawdziwy raj i niosą pokój po całym świecie. Shayera chce żeby Carter w końcu dał jej dziecko, ale ten mówi, że uczyni to jak skończy swoją misje niesienia pokoju. Jeden z generałów Hawkmana - Ashari zakochuje się z wzajemnością w Shayerze. Gdy Carter się o tym dowiaduje życzy im śmierci, co podsłuchuje jeden ze służących Hath-Set. Hawkman udaje się do komnaty Shayery i znajduje ją i Ashariego otrutych i leżących na łóżku. To Hath-Set spełnił życzenie swojego mistrza i zatruł im napój. Zrozpaczony Hawkman wypija zatruty napój i umiera obok swojej ukochanej.

Shadow Thief również wyjaśnia, że gdy Carter po raz pierwszy dotknął Absorbacona uwolnił swoją złą stronę - czyli Shadow Thiefa. Ten mówi, że jedyną przeszkodą pomiędzy Hallem a jego ukochaną jest Lantern. Hawkman zamiast go zabić uwalnia go, a ten Shayere. Lantern atakuje przestępcę, ale ten skręca mu rękę, przez co nie może go atakować pierścieniem. Hawkman kończy z Shadow Thiefem wciągając go z powrotem do swojego ciała. Carter godzi się z tym, że Shayera nie jest mu przeznaczona i odchodzi.

John opowiada Shayerze o tym, że będą mieli razem syna Warhawka, ale nie chce być kukiełką przeznaczenia i postanawia zostać z Vixen. Shayera udaje się do Batmana i prosi go by opowiedział o jej synu.


Autor: DarkShadow    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Po raz pierwszy odcinek został wyemitowany 6 lutego 2006 w paśmie Toonami w Wielkiej Brytani.
  • Gina Torres i James Remar powtarzają role Vixen i Hawkmana/Shadof Thiefa. Hector Elizondo, który gra Hath-Seta poprzednio grał Kraggera w Starcrossed i Hunters Moon.
  • Fragmenty pokazane na końcu, pochodzą z odcinka Alive!.


CYTATY:

Vixen: Better ease up there. Most guys don't go for the ripped, bulky look.
Shayera: How else am I supposed to maintain my girlish figure? My girlish, girlish figure...

(po tym jak Ashari strąca jabłko z drzewa)
Shayera: You didn't need to do that. I can fly, you know.
Ashari: Whenever we're together, so can I.

Shayera: Don't say you don't love me...
Green Lantern: I'll never say that.

           
           
           
           
           
           
           


Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk