.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE :: SERIALE ANIMOWANE :: THE DYNAMIC SCOOBY-DOO AFFAIR :.

Tytuł odcinka: "THE DYNAMIC SCOOBY-DOO AFFAIR"
Tytuł polski: "Nowe dreszczowce Scooby'ego-Doo"
Pierwsza data emisji: 16 września 1972
Reżyseria: William Hanna, Joseph Barbera
Produkcja: Hanna - Barbera

Obsada: Olan Soule (Batman), Casey Kasem (Robin / Norville "Shaggy" Rogers), Frank Welker (Freddy Jones), Heather North (Daphne Blake), Don Messick (Scooby-Doo), Nicole Jaffe (Velma Dinkley), Arlene Golonka

Kiedy psuje się Wehikuł Tajemnic, Scooby-Doo i jego przyjaciele są świadkami lądowania tajemniczego samolotu. Bohaterowie szybko domyślają się, że nieoświetlony samolot lądujący w środku nocy z dostawą, to nowa zagadka do rozwiązania. Jeep dostarczył skrzynię do domu w środku lasu. W środku bohaterowie odkryli, że wszystkie meble przymocowane są do ściany. Chwilę później w domku pojawia się Batman i Robin, którzy podejrzewają, że doszło do przemytu. Bohaterowie otwierają skrzynię, wewnątrz jest tylko klaun do boksowania. Jednak, kiedy Scooby-Doo zaczyna bawić się klaunem i po ciosie odrywa mu głowę, bohaterowie odkrywają, że w środku klauna przemycano fałszywe pieniądze. Tajemnica staruszka która mieszka w domu informuje Batmana, że przestępcy mogli odjechać na złomowisko niedaleko autostrady, gdzie prowadzą ślady pozostawione po Jeepie.

Na złomowisku bohaterowie natrafiają na ślady, ale nawet węch Scooby'ego nie jest wstanie wytropić przestępcy. Kiedy dźwig podnosi samochód w kórym są Kudłaty i Scooby ich przyjaciele odkrywają, że tajemniczy przestępca, kieruje dźwigiem. Batman ratuje dwójkę tchórzy przed zgnieceniem, a w między czasie Fred próbuje złapać niedoszłego zabójcę. Niestety, kiedy Nietoperz i jego pomocnik próbują schwytać zakapturzonego napastnika okazuje się że to Fred, któremu przestępca założył kaptur.

Bohaterowie wracają do domku babci, ale ze zdziwieniem odkrywają, że dom zniknął tak samo jak batmobil. Na szczęście Batman czasem nie zdąży zamknąć wozu, więc jego samochód wyposażony jest w lokalizator. Batman i Robin zawiązują swoim nowo poznanym przyjaciołom oczy i w Wehikule Tajemnic udają się do batgroty. Na miejscu Kudłaty i Scooby dostają mleko i batciasteczka, a pozostali lokalizują miejsce pobytu batmobilu, czyli w wesołym miasteczku obok wystawy gadgetów Batmana i Robina.

W wesołym miasteczku Kudłaty i Scooby odkrywają, że za wszystkim stają Joker i Pingwin. Nie zważając na niebezpieczeństwa czyhające w nawiedzonym domu Batman i Robin wchodzą do środka by złapać dwóch nikczemników. Niestety Batek i jego pomocnik wpadają w pułapkę. Kiedy Batman i Robin nie wracają Fred, Daphne i Velma postanawiają ich poszukać. Ze względu na alergię na duchy po której dostaje gęsiej skórki, Kudłaty i Scooby chcą zostać na zewnątrz. Jednak 3 scoobychrupki przekonują tchórzliwego psa do wejścia. W środku bohaterowie rozdzielają się, a sterowane przez Jokera mechaniczne potwory sprawiają wiele problemów. Jednak gdy Pingwin i Joker postawiają założyć stroje kościotrupów, sami wpadają w pułapkę zastawioną na Batman i Robina, bo przecież żaden pies nie może oprzeć się kościom. Joker i Pingwin zostali złapani, ale okazuje się że to nie oni są odpowiedzialni za drukowanie fałszywych pieniędzy, ani nie wiedzą nic na temat znikającego domu.

Żeby wyjaśnić do końca sprawę bohaterowie ponownie wracają do miejsce, gdzie wszystko się zaczęło. Tym razem dom jest na miejscu. Batman i Robin razem z Fredem, Daphną i Velmą wchodzą do środka. W miedzy czasie Scooby przez przypadek odkrywa dźwignię, która przekręca stron na drugą stronę, sprawiają wrażanie, że budynek znika. Kudłaty i Scooby wchodzą do domu by poinformować przyjaciół o swoim odkryciu. W jaskiniach pod domem bohaterowie spostrzegają fałszerza. Po zwariowanym pościgu, podczas którego Scooby jechał samochodzikiem, a fałszerz uciekał na monocyklu, Batman i Robin schwytali przestępcę. Po zdjęciu kaptura okazało się, że za wszystkim stała urocza staruszka, która nigdy nie zostałaby złapana gdyby nie Scooby-Doo, który za swoje zasługi otrzymał od Gacka górę batciasteczek.


Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • W trakcie filmu kilkukrotnie widać zamiany kolorów, np. raz oprawki okularów Velmy są białe zamiast czarne. Również kolory na logu Batmana zostają odwrócone, zamiast czarnego nietoperza na żółtym tle, widzimy żółtego nietoperza na czarnym tle. W jednej ze scen widać też że Batman nie ma jednej rękawiczki, ale na palcu ma sygnet. Kiedy Wehikuł Tajemnic opuszcza batgrotę widać, że litery na samochodzie są napisane wspak.
  • W polskiej wersji językowej głosu Batmanowi użyczył Andrzej Ferenc.


CYTAT:

Batman: Robin, oni chyba mówią prawdę. Tylko wydawali fałszywe pieniądze.
Robin: Do stu zagadek. Więc kto przemycał je do Stanów, Kopciuszek?

           
           
           
           
           
           
       INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: Master Film na zlecenie Warner Bros.
Reżyseria: Elżbieta Jeżewska
Dialogi: Dorota Filipek-Załęska
Dźwięk: Małgorzata Gil
Montaż: Jan Graboś
Kierownictwo produkcji: Ewa Chmielewska
Teksty piosenki: Andrzej Brzeski
Opracowanie muzyczne: Eugeniusz Majchrzak
Śpiewali: Anna Apostolakis, Małgorzata Olszewska, Monika Wierzbicka, Piotr Gogol, Adam Krylik

W wersji polskiej udział wzięli:
Ryszard Olesiński - Scooby-Doo
Jacek Bończyk - Kudłaty
Beata Jankowska-Tzimas - Daphne
Agata Gawrońska-Bauman - Velma
Jacek Kopczyński - Fred
Andrzej Ferenc - Batman
Tomasz Kozłowicz - Robin
Aleksander Mikołajczak - Joker
Stefan Knothe - Pingwin
Mirosława Krajewska - Babcia Buła
i inni


Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk