.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE :: SERIALE ANIMOWANE :: THE CAPED CRUSADER CAPER :.

Tytuł odcinka: "THE CAPED CRUSADER CAPER"
Tytuł polski: "Tajemniczy wynalazek"
Pierwsza data emisji: 16 grudnia 1972
Reżyseria: William Hanna, Joseph Barbera
Produkcja: Hanna - Barbera

Obsada: Olan Soule (Batman), Casey Kasem (Robin / Norville "Shaggy" Rogers), Frank Welker (Freddy Jones), Heather North (Daphne Blake), Don Messick (Scooby Doo), Nicole Jaffe (Velma Dinkley)

Podczas biwaku w lesie Scooby i Kudłaty odkrywają, że Joker i Pingwin prowadzą do swoje kryjówki profesora Flakeya. Jednak, kiedy bohaterowie mają już o tym zawiadomić swoich przyjaciół wydają do klatki Batmana i Robina, którzy omyłkowo wzięli ich za łotrów. Po uwolnieniu młodzi detektywi postawiają pomóc bohaterom w poszukiwaniu złoczyńców. Kudłaty przypomina sobie o grocie, którą widział nie opodal. Podczas drogi okazuje się, że ktoś zastawił trasę kłodą. Na miejscu pojawia się też straszliwy Pniakolud. Bohaterowie postanawiają pozbyć się przeciwnika staczając w jego kierunku kłodę, ale nie zauważają, że w jej środku ukrył się Scooby. Po zniknięciu swojego kumpla Kudłaty postanawia zostać i go poszukać.

Kiedy na miejsce powracają Fred, Daphne i Velma, nie zastają już Kudłatego i Scooby'ego, którzy zostali wystraszeni przez Pniakoluda. Bohaterowie wzywają Batman i Robina. Po zapoznaniu się z najświeższymi informacjami Nietoperz postanawia najpierw odnaleźć zaginionych. Podczas próby przejazdu przez most Fred, Daphne i Velma padają ofiarą działań Pingwina, który przy użyciu specjalnej korbki odwrócił most i tym samym zawrócił bohaterów. Chwile później ofiarą tego samego manewru padają Kudłaty i Scooby. Jednak nadlatujący swoim batkopterem Batman i Robin wystraszają łotrów i tym samym pozwalają Scooby'emu i Kudłatemu na ustawienie mostu w odpowiedniej pozycji, co umożliwia bezpieczny przejazd ich przyjaciołom.

Po pierwszych obejrzeniu groty, którą odkrył Kudłaty, bohaterowie uważają jej za kryjówkę łotrów, ale wszystko się zmienia, gdy odkrywają tajemne przejście. W międzyczasie Joker i Pingwin dowiadują się od profesora, że jego tajemniczym wynalazkiem jest fruwdzianko, umożliwiające latanie w powietrzu. Flakey zdradza też złoczyńcom, że jego wynalazek znajduje się w towarzystwie lotniczym w Gotham City.

Tymczasem w miejscu, w którym z oczu Batmana i Robina zniknęli Pingwin i Joker, bohaterowie odnajdują sekretne wejście do groty. Żeby pozbyć się nieproszonych gości Joker i Pingwin najpierw nasyłają na Freda, Daphne i Velmae ogromnego mechanicznego nietoperza. Następnie przy pomocy sztucznego ducha zmuszają Kudłatego i Scooby'ego do skorzystania z łódki, by na wodzie jeszcze bardziej ich wystraszyć. Uciekając przed wodnym duchem bohaterowie przysadkowo natrafiają na profesora Flakeya, któremu udało się wydostać z pieczary, w której zostawili go złoczyńcy. W międzyczasie przed latającym nietoperzem Freda, Daphne i Velme celnymi rzutami batarangami ratują Batman i Robin. Widząc, że na miejscu zjawił się duet sueprbohaterów, Joker i Pingwin postanawiają jak najszybciej uciec. Bohaterom nie udaje się ich zatrzymać.

Dzięki informacjom od profesora Batman i Robin udają się batmobilem, bo ich batkopter został skradziony przez Jokera i Pingwina, do towarzystwa lotniczego, podczas gdy reszta bohaterów jedzie do fabryki gumy, gdzie tak naprawdę znajduje się fruwdzianko.

Kiedy w fabryce zjawiają się Pingwin i Jokera do czasu przybycia Batmana i Robina próbują ich zatrzymać Fred, Daphne i Velma. Gdy na miejsce dociera duet bohaterów, postanawiają oni od razu udać się do laboratorium. Niestety słysząc głosy na dachu Flakey bierze Batmana i Robina za złoczyńców i wyrzuca przez okno swoje fruwdzianko, które wpada wprost na Scooby'ego. Zabawy guzikami sterującymi kostiumem sprawiają, że Scooby odlatuje. Widząc sytuacje Batman i Robin natychmiast śpieszą mu na pomoc, ale ze zdobycia fruwdzinka nie zamierzają rezygnować złoczyńcy. Żeby je zdobyć Pingwin decyduje się przebić strój swoim parasolem. Jednak rzucony parasol trafia wprost w gigantyczny balon w kształcie Batmana, na którym znajduje się Kudłaty. Na szczęście Batmanowi i Robinowi udaje się ocalić dwójkę dryfujących w powietrzu bohaterów, a przebity balon spada wprost na Pingwina i Jokera i w ten o to sposób, Batman łapie złoczyńców.


Autor: Q    



CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • W fabryce gumy oprócz ogromnych balonów w kształcie św. Mikołaja, oraz Batmana i Robina są także przedstawiające Misia Jogi i Freda Flintstone'a, czyli dwójki legendarnych postaci stworzonych przez Williama Hanne i Josepha Barbere.
  • Odcinek został wydany na VHS w USA w 1989 w celu wykorzystania popularności filmu Batman.
  • W polskiej wersji językowej głosu Batmanowi użyczył Andrzej Ferenc.


CYTAT:

Flakey: Co byście zrobili z frubdziankiem?
Joker: Frubdzianko?
Flakey: To znaczy fruwdzianko zrobione z gumy. Kiedy się je założy można bruwać w posietrzu. Pruwać w mosietrzu. Trwać w osietrzu. Nie, nie, nie. Fruwać w powietrzu.

Batman: My Super bohaterowie zawsze na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo psa i jego pana.

           
           
           
           
           



INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: Master Film na zlecenie Warner Bros.
Reżyseria: Ewa Kania
Dialogi: Dariusz Dunowski
Dźwięk: Urszula Ziarkiewicz
Montaż: Agnieszka Kołodziejczyk
Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak
Teksty piosenki: Andrzej Brzeski
Opracowanie muzyczne: Eugeniusz Majchrzak
Śpiewali: Anna Apostolakis, Małgorzata Olszewska, Monika Wierzbicka, Piotr Gogol, Adam Krylik

W wersji polskiej udział wzięli:
Ryszard Olesiński - Scooby-Doo
Jacek Bończyk - Kudłaty
Beata Jankowska-Tzimas - Daphne
Agata Gawrońska-Bauman - Velma
Jacek Kopczyński - Fred
Andrzej Ferenc - Batman
Tomasz Kozłowicz - Robin
Mieczysław Morański - Joker
Stefan Knothe - Pingwin
Damian Damięcki - profesor Flakey


Poprzednia Strona




WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files





© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk