.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE :: SERIALE ANIMOWANE :: SUPER FRIENDS :: THE WORLD'S DEADLIEST GAME :.

Tytuł odcinka: "THE WORLD'S DEADLIEST GAME"
Polski tytuł: "Śmiertelna gra"
Pierwsza data emisji: 23 września 1978
Reżyseria: Ray Patterson, Carl Urbano
Scenariusz: Jeffrey Scott
Produkcja: Hanna-Barbera


Obsada:
Olan Soule
Casey Kasem
Danny Dark
Shannon Farnon
Buster Jones
Michael Rye
William Callaway
Jack Angel
Michael Bell
Frank Welker
Stanley Jones
Ted Cassidy
Don Messick
Vic Perrin
Stanley Ralph Ross
Jimmy Weldon
Dick Ryal
Marlene Aragon
Ruth Forman
William Woodson
Batman
Robin
Superman
Wonder Woman
Black Vulcan
Apache Chief/Green Lantern
Aquaman/Bizarro
Flash/Hawkman/Samurai
Riddler
Toyman
Lex Luthor
Black Manta/Brainiac
Scarecrow/Sinestro/Captain Cold
Sinestro
Gorilla Grodd
Solomon Grundy
Captain Cold
Cheetah
Giganta
Narrator

Legion of Doom (Legion Śmierci) ma nowy plan by pozbyć się Super Friends. Głównym pomysłodawcą planu jest Brainiac. Stworzył on specjalne urządzenie maskujące, które sprawi, że Ziemia zniknie. Gdy Wonder Woman, Black Vulcan i Hawkman skończyli pomagać przy naprawie jednej z stacji kosmicznych NASA i chcą wrócić na Ziemię okazuje się, że planeta zniknęła. Kiedy bohaterowie kontaktują się z Hall of Justice (Unia Sprawiedliwości), tak naprawdę rozmawiają z Toymanem, który podszywa się pod Supermana i wciąga Wonder Woman, Black Vulcana i Hawkmana w śmiertelną grę, która rozegra się w czarnej dziurze. Najpierw bohaterowie stają się elementami pinballa, na szczęście udaje im się przetrwać i domyśleć, że za wszystkim stoi Toyman.

Tymczasem w Hall of Justice pozostali Super Friends martwią się o swoich przyjaciół. Niespodziewanie kontaktuje się z nimi Riddler i w formie zagadki: 1000 lat temu była tylko kropla. przekazuje im wskazówkę. Batman domyśla się, że chodzi o Wielki Kanion, 1000 lat temu była rzeka, która ledwie się sączyła a teraz jest to Wielki Kanion.

W opuszczonej kopalni miedzi Super Friends szukają swoich przyjaciół. Jednak jest to kolejna pułapka zastawiona przez Legion Śmierci. Scarecrow i Captain Cold zamrażają część skał, co sprawia, że kopalnia zaczyna się zapadać. Na szczęście Superman podtrzymuje strop, ale w tym samym czasie Black Manta otwiera tamę i zalewa kanion. Jedynym ratunkiem dla bohaterów jest Green Lanter, który wykorzystuje swój pierścień i ratuje przyjaciół. Po opuszczeniu kopalni Riddler dostarcza bohaterom kolejną wskazówkę Jeśli myślicie, że jest twardy, poszukajcie tytana, znajdziecie następną wskazówkę zanim się rozpuści. Zagadka jest zbyt trudna dla Supermana, ale nie dla Batman, który domyśla się, że Tytan w zagadce Riddlera może oznaczać kogoś lub coś ogromnych rozmiarów, a największą konstelacją we wszechświecie jest Orion. Bohaterowie udają się na planetę w konstelacji Oriona, która jest najbliżej najcieplejszej gwiazdy.

Tymczasem uwięzieni w czarnej dziurze bohaterowie trafiają do gigantycznego domku dla lalek, gdzie muszą się zmierzyć z ogromnym mechanicznym kotem. Na szczęście popsuł się mechanizm zabawki, ale i tak nie daje to szans na opuszczenie czarnej dziury, bo tylko Toyman wie jak z niej wyjść.

W międzyczasie grupa poszukiwacza trafia na planetę, gdzie przez jej mieszkańców zostają zahipnotyzowani, a następnie rozpoczyna się proces zamiany bohaterów w kamienne posągi. Jednak atomy ciała Flasha są zbyt płynne by znieruchomieć, więc bohaterowi udaje się uwolnić, a następnie przekazać innym atomową prędkość i tym samym wszystkich uratować.

Super Friends otrzymują ostatnią wskazówkę od Riddlera Idźcie prostu przez siebie i traficie do celu, ale kiedy się tam znajdziecie ogarnie was ciemność.

Sala śmierci, Luthor łączy się z mieszkańcami świata i informuje ich, że Legion Śmierci złapał trzech członków Super Firends i aby ich uwolnić chce otrzymać wszystkie pieniądze ze skarbców narodowych.

Tymczasem w przestrzeni kosmicznej, Superman dostrzega przestrzeń bez gwiazd, bohaterowie domyślają się, że ich przyjaciele są uwięzieni w czarnej dziurze. Tylko moce Green Lanterna i Supermana mogą pozwolić na powrót z takiego miejsca, wiec ta dwójka bohaterów leci na ratunek swoim towarzyszom. Czarna dziura błyskawicznie się zamyka, jedyne wyjście znał Toyman. Bohaterowie decydują się na niebezpieczną drogę ucieczki, Green Lanter i Superman łączą swoje moce by uratować siebie i swoich przyjaciół.

Lotnisko międzynarodowe świata, Legion Śmierci otrzymał pieniądze. Jednak nie długo będzie się nimi cieszył, bo Super Friends wracają już z kosmosu by powstrzymać złoczyńców. Niestety wykorzystując urządzenie maskujące Legion Śmierci znowu wymyka się bohaterom.


Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Opracowanie wersji polskiej Studio Publishing. Tekst Anna Grela, czytał Jacek Sobieszczański.


CYTATY ODCINKA:

Batman: Riddler mam dla ciebie zagadkę. Co ma trzynaście głow, powinno siedzieć w klatce, niczego się nie uczy, a z latami robi się coraz gorsze?
Riddler: Poddaje się Batman.
Robin: To proste Riddler. Legion Śmierci.

           
           
           
           
     


Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk