.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE :: SERIALE ANIMOWANE :: SUPER FRIENDS :: BATMAN: DEAD OR ALIVE :.

Tytuł odcinka: "BATMAN: DEAD OR ALIVE"
Pierwsza data emisji: 2 grudnia 1978
Reżyseria: Ray Patterson, Carl Urbano
Scenariusz: Jeffrey Scott
Produkcja: Hanna-Barbera

Obsada: Olan Soule (Batman), Casey Kasem (Robin), Liberty Williams (Jayna), Michael Bell (Zan / Gleek), Shannon Farnon (Wonder Woman), William Callaway (Aquaman), Danny Dark (Superman), William Woodson (Narrator)

Planeta Texicanna jest terroryzowana przez Capricorn Kida. Kiedy miejscowy szeryf nie radzi sobie z bandytą o pomoc zostają poproszeni Super Friends. Batman i Robin przebywają na planetę i bez większych problemów unieszkodliwiają Capricorn Kida i jego androidy. Niestety Kid nie zamierza spędzać czasu w więzieniu, przy pomocy nowych androidów ucieka z więzienia i planuje zemstę na Batmanie.

W nocy, gdy SuperFriends byli na misji, z Hall Of Justice porwani zostają Wonder Twins. Bohaterowie ruszają na Texicanne by uratować swoich przyjaciół. Niestety każdy ich krok jest obserwowany przez Kida, który na każdego członka SuperFriends przygotował specjalną pułapkę. Jako pierwszy zostaje złapany Aquaman, następnie unieruchomiona zostaje Wonder Woman, a Superman zostaje uwięziony w klatce z kryptonitu.

Tymczasem Batman i Robin stają do pojedynku z Capricorn Kidem. Wykorzystując zasłonę dymną udaje im się powstrzymać androidy i złapać Kida, ale niestety nie mają czasu by go odwieźć do aresztu, bo muszą uratować swoich przyjaciół którzy są w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Najpierw w ostatnie chwili wyciągają z wody Wonder Twins, następnie Batman ratuje Aquamana, który był przywiązany do parostatku który miał spaść z wodospadu. Robin w ostatniej chwili zatrzymuje przed urwiskiem dyliżans z Wonder Woman. Mroczny Rycerz zatrzymuje także pędzący pociąg i uwalnia Supermana.

Niestety podczas gdy bohaterowie ratowali swoich przyjaciół Capricorn Kid uwolnił się i ponownie dochodzi do pojedynku sam na sam, Batman kontra Kid, ostateczne starcie kto jest szybszym rewolwerowcem. Batman pokonuje swojego przeciwnika, który zostaje teraz uwięziony w celi z której nie ucieknie, a nagrodę za złapanie bandyty przekazuje na odbudowę szkód jakie wyrządził Kid.Autor: Q    
           
           
           
           
           
       


Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk