.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE :: SERIALE ANIMOWANE :: SUPER FRIENDS :: THE RISE AND FALL OF... :.

Tytuł odcinka: "THE RISE AND FALL OF THE SUPERFRIENDS"
Pierwsza data emisji: 23 grudnia 1978
Reżyseria: Ray Patterson, Carl Urbano
Scenariusz: Jeffrey Scott
Produkcja: Hanna-Barbera

Obsada: Olan Soule (Batman), Casey Kasem (Robin), Liberty Williams (Jayna), Michael Bell (Zan / Gleek), Shannon Farnon (Wonder Woman), William Callaway (Aquaman), Danny Dark (Superman), Frank Welker (Mr. Mxyzptlk), William Woodson (Narrator)

Roboto-gangsterzy próbują ukraść eksperymentalnego androida. Superman próbuje ich powstrzymać. W trakcie walki Człowiek ze Stali odkrywa, że za wszystkim stoi Mr. Mxyzptlk, który postanowił wyreżyserować film "The Rise And Fall of The Superfriends", a w rolach głównych obsadzić Super Friends.

Pierwsza scena ma miejsce w domu towarowym przeznaczonym do rozbiórki. Na miejscu pojawia się Superman i zostaje zaatakowany przez manekiny, wśród których jest także manekin Lois Lane w sukni ślubnej i z zaręczynowym pierścionkiem z kryptonitu. Po zakończeniu zdjęć Mxyzptlk porywa Supermana.

W następnej scenie filmu kręconego przez Mxyzptlka, biorą udział Batman i Robin. Bohaterowie zostali przeniesieni do biblioteki, gdzie muszą zmierzyć się z Frankensteinem. Niestety zostają pokonani i uwięzienie przez Mxyzptlka.

Mxyzptlk poprzez Gleeka przekazuje zaproszenie na zdjęcia próbne na miejskim wysypisku dla Wonder Woman i Aquamanowi. Bohaterowie udają się na wysypisko, by odnaleźć swoich przyjaciół. Niestety na miejscu najpierw atakuje ich samochód, a następnie śmieciowy potwór, który bez większych problemów wrzuca ich do zgniatarki.

Mxyzptlk przenosi wszystkich bohaterów do nawiedzonego domu, gdzie zostają wessani do swoich garderob. Batman i Robin wpadają w pułapkę, na szczęście dzięki komputerowi Nietoperz odkrywa że to wszystko iluzja. W ostatniej scenie SuperFriends mają się nawzajem zniszczyć, w tym celu Mxyzptlk zmienia ich w Wikingów i dzięki swojej mocy zmusza do postępowania według scenariusza. Superman najpierw pokonuje Batmana, następnie Robina, ale kiedy walczy z Wonder Woman, nie może przeczytać swojej kwestii. Poirytowany Mxyzptlk, czyta ją "Kltpzyxm" i tym samym wypowiedział swoje imię wspak i na 90 dni nie będzie niepokoił Supermana, który nie ulega sile jego umysłu.Autor: Q    
           
           
           
           
           
           


Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk