.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE :: SERIALE ANIMOWANE :: SUPERMAN: TAS :: KNIGHT TIME :.

Tytuł odcinka: "KNIGHT TIME"
Pierwsza data emisji: 10 października 1998
Reżyseria: Curt Geda
Scenariusz: Robert Goodman
Muzyka: Michael McCuistion
Animacja: Koko/Dong Yang


Obsada:
Kevin Conroy
Tim Daly
Mathew Valencia
Roddy McDowall
John Glover
Paul Williams
Henry Silva
Bob Hastings
Charity James
Corey Burton
Batman / Bruce Wayne
Superman / Clark Kent
Robin / Tim Drake
Mad Hatter
Riddler
Pingwin
Bane
Komisarz Gordon
Roxy Rocket
Brainiac

W Metropolis pojawia się Roxy Rocket, jednak złapanie jej nie jest dla Supermana żadnym problemem. Uwagę bohatera przykuwa jednak informacja, że w Gotham nie ma Batmana, co pozwala na dużą swobodę wielorakim złoczyńcom.

Tymczasem w Gotham City dwóch złodziei próbuje okraść jubilera. Nie obawiają się policji ani Batmana, którego ostatnio nikt nie wiedział. Powinni jednak obawiać się Robina, który łapie obu złodziejaszków. Niestety po triumfalnym zwycięstwie trafia wprost na resztę gangsterów. Na szczęście z opresji ratuje go Superman.

Początkowo Robin nie zdradza Supermanowi co się stało z Batmanem, ale gdy ten zdradza, że zna sekretną tożsamość Bruce'a, Tim wyznaje, że ostatni raz widziano Wayne'a jak upuszczał swoje biuro. Później wysłał wiadomość jakoby był zajęty pracą. Próby namierzenia nie udały się, a Batgirl i Nightwing zasugerowali, że może być w to zamieszany Ra's al Ghul.

Kiedy na niebie pojawia się batsygnał Robin stwierdza, że sytuacja w mieście pogarsza się z godziny na godzinę. Tym razem jednak na spotkaniu z Gordonem pojawia się Batman. Clark ma jednak problem w rozpoznaniu na pokazanym zdjęciu Bane'a, na szczęście w porę podpowiedzi udziela mu Robin.

Bohaterowie udają się do biura Wayne'a, gdzie znajdują wiadomość pozostawioną przez Bruce'a dla Luciusa Foxa, w której miliarder stwierdził, że udaje się na wakacje. Podejrzenia Robina wzbudza fakt, że Bruce się uśmiecha. Wśród pozostawionych dokumentów Superman odkrywa nanoboty. Takie same znajduje także w słuchawce telefonu, a to oznacza, że ktoś może kontrolować Wayne'a.

Bohaterowie udają się na spotkanie z Pingwinem w Iceberg Longue. Ten jednak nie chce z nimi rozmawiać. Dopiero pokaz siły Batmana, za namową Robina, sprawia, że złoczyńca wyjawia im gdzie mogą znaleźć Mad Hattera.

W Explorer's Club Bane, Mad Hatter i Riddler planują jak przejąć Gotham pod nieobecność Batmana. Kiedy na miejscu pojawiają się bohaterowie ich plany muszą ulec zmianie. Chociaż Robin wpada w pułapkę Riddlera, to Supermanowi jako Batmanowi nie daje się pokonać Bane'a, który był przekonany, po tym jak rzucił na niego olbrzymi posąg, że już się pozbył raz na zawsze Nietoperza. Tim natomiast uwalnia się z pułapki i łapie Riddlera. Próbującego uciec Mad Hattera dezorientuje szybkie przemieszczanie się Batmana i złoczyńca także zostaje ujęty.

Jednak po analizie nanobotów przez Mad Hattera okazuje się, że nie on je stworzył. Według opinii złoczyńcy jest to prawdopodobnie obca technologia.

W jaskini przesłuchując jeszcze raz pozostawione przez Bruce nagranie Superman dosłuchuje się w tle pewnego dźwięku. Dokłada analiza potwierdza, że są to odgłosy rakiet, a to sugeruje, że Bruce może przebywać w Wayne Aerospace.

W Wayne Aerospace okazuje się, że w tajemnicy grupa naukowców pracowała nad specjalną rakietę, która według Supermana wygląda jak kryptońska. Na miejscu jest także Bruce Wayne, który kieruje cały projektem, jednak nim ma dojść do startu rakiety, każe wszystkim odejść informując pracowników, że ich praca jest już zakończona. Chwilę później okazuje się, że za wszystkim stoi Brainiac.

Kiedy Batman atakuje Brainiaca, ten nie domyśla się, że ma do czynienia z Supermanem. Zmyla go także fakt, że jak przystało na wielkiego detektywa, Nietoperz domyślił, że złoczyńca postanowił wykorzystać do swoich celów Bruce'a. Ponieważ ze względu na współpracę Wayne'a z LexCorp wiedział, że jego firma jest wstanie zbudować odpowiednią rakietę, która pozwoli mu opuścić Ziemię, przed jej zniszczeniem. Próba zabicia Batmana przy użyciu laserowych promieni sprawia tylko, że odsłania się strój Supermana. Jednak po krótkiej walce Brainiacowi udaje się odlecieć rakietą. Superman rusza jednak za nim i mimo sytemu obronnego rakiety, udaje mu się wysadzić ją wraz z Brainiaciem na pokładzie. Wraz ze zniszczeniem złoczyńcy Bruce odzyskuje kontrole nad swoim ciałem.

W jaskini Bruce informuje Robina i Supermana, że wszystkie nanoboty zostały zneutralizowane. Na pytanie odnośnie sytuacji w Gotham Człowiek ze stali odpowiada, że Robin świetnie sobie ze wszystkim poradził.


Autor: Q    
Zazwyczaj, kiedy w Superman: TAS pojawiał się Batman akcja rozgrywała się w Metropolis. Tym razem jest jednak inaczej, a wszystko to za sprawą tajemniczego zniknięcia Wayne'a i jego dziwnego zachowania, bo przecież Bruce nie zwykł się uśmiechać.

Możliwość zobaczenia Clarka w roli Batmana jest bezcenna. Jego zachowania, kiedy do końca nie wie, co robić by nie zdradzić, że nie jest prawdziwym Nietoperzem i tylko Robin ratujący go od takich wpadek, jak nie rozpoznanie Bane'a, czy pomylenia strony, po której jest wyrzutnia haków, to są prawdziwe perełki, jak i wiele innych scen, które raczej nie są utożsamiane z Supermanem.

Końcowe rozwiązania sytuacji jest jednak zbytnio w klimatach Supermana i trochę szkoda, że prawdziwy Batman nie miał okazji pokazać swoich możliwości. Jednak mimo tych drobnych szkopułów Knight Time jest odcinkiem, którego nie warto przegapić.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • John Glover użyczył głosu Riddlerowi. Później aktor wcielił się w rolę Lionela Luthora w serialu Smallville.
  • Roxanne Sutton, a.k.a. Roxy Rocket wcześniej pojawiła się w odcinku The Ultimate Thrill serialu The New Batman Adventures.
  • Superman można naśladować głosy innych osób, dzięki odpowiedniej kontroli ruchu mięśni i dobremu słuchowi.
  • Robin sugeruje, że Batman mógł porwać Ghul. Chodzi oczywiście o Ra's al Ghula.
  • Kiedy Bane wspomina, że obawiał się, że ze względu na zniknięcie Batmana nie będzie miał okazji do złamania mu kręgosłupa, jest to aluzja do komiksowej historii Knightfall, gdzie złoczyńcy udało się złamać Nietoperza.


CYTATY ODCINKA:

Robin: I could have handled them.
Superman: Sure. Now where's your boss?
Robin (po krótkie pauzie): Around.
Superman: Okay, let's try this another way. Where's Bruce?

Superman: All this sneaking around just isn't my style. Robin: What do you mean? It's half the fun.

           
           
           
           
           


Poprzednia strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk