.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE :: SERIALE ANIMOWANE :: TNBA :: CHASE ME :.

"CHASE ME"

REŻYSERIA: Curt Geda
SCENARIUSZ: Alan Burnett, Paul Dini
ANIMACJA: D.R.MOVIE CO., LTD
MUZYKA: Lolita Ritmanis
DATA WYDANIA: 19 listopada 2003
CZAS: 7 minut


Podczas przyjęcia zorganizowanego w budynku Wayne Enterprises Bruce Wayne nie może odpędzić się od towarzystwa pięknych, młodych kobiet, które raz po raz wydzierają go sobie z ramion. Z pomocą Bruce'owi przychodzi Alfred. Lokaj słodkim poczęstunkiem na chwilę odwraca uwagę zalotniczek, a Bruce wymyka się ukradkiem i ucieka windą do swojego prywatnego biura.

Ale tam czeka na niego jeszcze większa niespodzianka w osobie Catwoman łupiącej jego sejf. Złapana na gorącym uczynku złodziejka jednym rzutem swoich kocich sztylecików przypiera Wayne'a do ściany i wymyka się przez wycięty w oknie otwór. Jak nie trudno się domyślić, biznesmen niezwłocznie rusza za nią w stroju nietoperza. Oboje ścigają się po ulichach pełnych samochodów, tunelach i dachach metra oraz wieżowcach. Ostatnim punktem dynamicznego i szalonego wyścigu jest gothamskie ZOO, gdzie Catwoman wypuszcza z klatek w stronę Batmana dzikie i wygłodniałe koty.

Mrocznemu Rycerzowi udaje się wyjść z opresji i w końcu dopaść swój cel przed ogrodzeniem ogrodu zoologicznego. Kiedy po zwróceniu łupu i namiętnym pocałunku w świetle lamp policyjnych radiowozów Batman znika w ciemności, uradowana Catwoman ma już uciec, ale nagle czuje, że jej dłoń jest przykuta kajdankami do krat ogrodzenia. Chytrym sposobem Mroczny Rycerz wykorzystał jej nieuwagę i w momencie pocałunku przykuł do ogrodzenia. Catwoman musi pogodzić się z faktem, że wkrótce trafi w ręce policji. Tymczasem ze swojego wieżowca Bruce Wayne z żalem spogląda za okno na ulicę i po krótkiej chwili z niechęcią znowu oddaje się w towarzystwo tłumu adoratorek.

Autor: Woland        


Chase Me to krótka animacja dołączona jako dodatek do wydania DVD z pełnometrażowym filmem animowanym Batman: Mystery of the Batwoman. Nie ma tu żadnych dialogów, nie pada choćby jeden wyraz. Słychać tylko średnio wpadającą w ucho muzykę Lolity Ritmanis, a wymową postaci są gesty i minika. (Przyznać w tym miejscu należy, że twórcy wywiązali się z tego obowiązku całkiem nieźle). Nie brak natomiast szczypty humoru dodanej do szybkiej akcji, która jest tłem dla relacji Mrocznego Rycerza i Catwoman. Chociaż złodziejka wodzi Batmana za nos i stawia go w obliczu śmiertelnych niebezpieczeństw, Bruce Wayne czuje, że tylko ona jest dla niego odpowiednią kobietą, ale ze względu na stronę prawa, po której stoi, musi zadowolić się tylko nagrodą pocieszenia - towarzystwem słodkich idiotek.

Dini i Burnett spisali się doskonale upychając w zaledwie kilka minut tak dobrą porcję materiału. Jednak ta krótka opowiastka mogłaby się jeszcze bardziej podobać, gdyby nie ordynarna kolorystyka i chwilami marna animacja, wykonana w duchu Mystery of the Batwoman, w której górę wzięła ingerencja komputerów. Odebrało to poniekąd jej fragment uroku, który z pewnością odnalazłby się w stylistyce The Animated Series.

Autor: Woland      

Ocena: 4 nietoperki
Poprzednia strona

WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk