.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: STRONA GŁÓWNA :: ARCHIWUM :: PAŹDZIERNIK 2006 :.
Refleksje Simone’a BianchiegoKomiksy icon
Dodano: 31-10-2006, 21:12 Autor: Chudy

Od czasu, gdy Simone Bianchi zadebiutował na łamach jednej z miniserii Seven Soldiers, wiedziałem, że w przyszłości stanie się jednym z najlepszych i jednym z najbardziej popularnych artystów w komiksowym biznesie. Obecnie, po zebranie potężnej grupy fanów za sprawą okładek i fenomenalnych rysunków z Green Lantern #9, wrota sławy i bogactwa stoją przed Bianchim otworem. Nie tak dawno świat obeszła wiadomość o tym, że wschodząca gwiazda komiksowego obrazu podpisała kontrakt na wyłączność z Marvelem i że niedługo jej prace zobaczymy na łamach Wolverine’a scenariusza Jepha Loeba.

Co jednak sprawiło, że Simone Bianchi jest tym, kim jest? Jak są jego relacje z DC? Czy stworzy większy projekt dla Mrocznego Rycerza?

Zapraszam do wywiadu z tym włoskim artystą.

Czytaj więcej >>>

Magazyn Poświęcony Mrocznemu Rycerzowi Nr 4Inne icon
Dodano: 30-10-2006, 15:35 Autor: Q
Od 6 listopada w sprzedaży będzie  najnowszy 36 stronicowy numer  "Magazynu Poświęconego Mrocznemu Rycerzowi".
Magazyn można zamawiać pod mailem sprytek@yahoo.com, wysyłka pocztą, lub osobisty odbiór na terenie Warszawy, cena to 10 zł.

W numerze - Gotham, Seriale Animowane (c.d.), komiks – niespodzianka, premiery dvd, tworzenie działa, oraz newsy i ciekawostki z uniwersum Batmana.

First Look: Superman & Batman vs. Aliens & Predators #1Komiksy icon
Dodano: 30-10-2006, 14:21 Autor: Chudy

SUPERMAN & BATMAN VS. ALIENS & PREDATORS #1

Scenariusz: Mark Schultz
Rysunki: Ariel Olivetti
Okładka: Ariel Olivetti
Data wydania: 10 Stycznia 2007 r.
Ilość stron: 48

Zgadnijcie, kto wrócił? Jeśli sądziliście, że Obcy i Predatorzy opuścili Ziemię to byliście w wielkim błędzie. Oni nadal tu są. I jeśli Superman i Batman szybko się ich nie pozbędą, Ziemię czeka zagłada.

Przykładowe strony: 20, 21, 22, 23, 24, 25

Źródło: NEWSARAMA

First Look: Batman #658, Detective Comics #825Komiksy icon
Dodano: 29-10-2006, 19:27 Autor: Chudy

BATMAN #658

Scenariusz: Grant Morrison
Okładka: Andy Kubert
Rysunki: Andy Kubert i Jesse Delperdang
Data Wydania: 08.11.06
Stron: 32

Szokująca konkluzja historii "Batman and Son".

Przykładowe strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6

Czytaj więcej >>>

Warner nadal zainteresowany filmem o World's Finest?Filmy icon
Dodano: 29-10-2006, 15:35 Autor: Woland

Studio Warner Bros. ma nadal zamiar zrealizować fabularny film z Człowiekiem ze Stali i Człowiekiem-Nietoperzem w rolach głównych. Domniemanie, to głównie z tego powodu kolejny film o Supermanie, sequel "Superman Returns", otrzymał niedawno zielone światło (początek zdjęć planowany jest na 2008 rok).

Warner od bardzo długiego czasu przymierza się do tej produkcji. Plan jest jednak taki, że każdy z bohaterów musi mieć wpierw kilka oddzielnych filmów. Obraz, w którym pojawią się Batman i Superman może trafić do kin najwcześniej w 2010 roku.

Źródło: BATMAN-ON-FILM / MOVIE HOLE

Michael Caine: "On wam nic nie powie"TDK icon
Dodano: 29-10-2006, 00:00 Autor: Woland

Poniżej fragment wywiadu z Michaelem Caine'em, w którym aktor z przymrużeniem oka wypowiada się na temat powrotu do swojej roli w "The Dark Knight", o swoim poprzedniku oraz o swojej... emeryturze.

Ale mógł pan na przykład odmówić udziału w kolejnym "Batmanie"?
Nie, bo uwielbiam Batmana.

Z jakiego powodu?
Ponieważ... uważam, że był wspaniały, "Batman", ponieważ lokaj dla mnie jest człowiekiem reprezentującym nas wszystkich w środku filmu z tak wieloma niesamowitymi postaciami, co jest raczej moją specjalnością. Zawsze grywałem raczej bardzo ludzkie charaktery. Dlatego było to dla mnie wspaniałe. W dodatku jeszcze nigdy nie grałem w żadnej z tak wielkich superprodukcji. Wszystkie te obrazy... Do tamtej pory nie uczestniczyłem w żadnym z tych wielkich przedsięwzięć. Myślę, że utopili w ten film 180 milionów dolarów, i sądziłem, iż może być świetnie. Głównie dlatego, że ta sumka była też moją emeryturą. [Śmiech]
Skoro Michael Gough, który grał przede mną lokaja...

Jasne.
Kiedy po raz ostatni grał, był w wieku 83 lat [Śmiech]. To prawda.

Więc pan...
Więc ja mam jeszcze dziesięć lat.

Dziesięć lat czekania od teraz.
[Śmiech] Mam dziesięć lat. Z tempem jakim robią teraz te filmy, to pewnie nakręcę jeszcze z trzy. [Śmiech]

Widział pan do tej pory choć na sekundę cokolwiek na temat filmu?
Nie. Nie. Wiem, że tytuł będzie brzmiał "The Dark Knight". Wiem, że wszystko będzie się kręciło wokół Jokera. Wiem, że Jokera zagra Heath Ledger. To wszystko, co wiem. On wam nic nie powie. Christopher [Nolan] nic wam nie powie.

Źródło: MOVIES ONLINE

Batman nauczycielem żydowskich wartości moralnych?Inne icon
Dodano: 28-10-2006, 21:07 Autor: Woland

Na łamach publikowanego w Stanach Zjednoczonych żydowkiego tygodnika "The Jewish Week" ukazał się ostatnio bardzo ciekawy artykuł pt. "Batman i Rabbi", w ktorym jego autor przygląda się osobie Rabina Cary'ego Friedmana, miłośnika Człowieka-Nietoperza i autora książki "Wisdom from the Batcave: How to Live a Super, Heroic Life" (Mądrość z Jaskini Nietoperza: Czyli jak żyć wspaniałym, heroicznym życiem). W swoim dziele Rabbin podejmuje dyskusję na temat, jak Batman wpaja swojej widowni niektóre z najistotniejszych żydowskich wartości moralnych. Operuje przykładami z Tory i Talmud oraz innych rabinicznych komentarzy; proponuje przyjrzeć się temu, jak wdrożyć w życie te same wartości.

Książka powstała w oparciu o doświadczenia autora z czasów prowadzonych przez niego studiów żydowskich na Uniwersytecie Duke oraz o pozytywne reakcje ze strony studentów, kiedy użył Batmana, by zilustrować im punkt widzenia Tory i Talmud. Wśród przykładów przytoczonych w artykule wymienione zostaje spotkanie Batmana i Gray Ghosta z animowanego TAS, które ma uczyć wartości do ispirowania innych.

Czytaj więcej >>>

Bat-bike w "The Dark Knight"?TDK icon
Dodano: 28-10-2006, 15:00 Autor: Woland

Jest szansa, że fani Batman będą mogli w najbliższym filmie z udziałem tego bohatera, "The Dark Knight", ujrzeć nowy pojazd, być może motor, którym być może będzie się poruszał Człowiek-Nietoperz. Przeczytajcie poniżej, co napisał anonimowy informator, dla jednego z internetowych serwisów komiksowych:

Mieszkam w Louisville (Stan Kentucky) i znam gościa o imieniu John Brickey. To jeden z tych, którzy budują motocykle. On i jego mała firma pracują nad motorem o zaszyfrowanej nazwie "Sidewinder". Niedawno pokazał mi w swoim telefonie jego zdjęcie, na którym jeszcze nie jest ukończony, i powiedział, że po zbudowaniu motoru dla wykonawców z Warnera z Californii, być może wytwórnia będzie chciała, aby wybudowała Sidewinder, lub coś podobnego, do zbliżającego się filmu "The Dark Knight. Motor wyglądał na taki, jakim mógłby jeździć Batman.

Źródło: CBR

"Batman - Początek" w HBOFilmy icon
Dodano: 28-10-2006, 11:37 Autor: Q
Premiera telewizyjna filmu "Batman Begins", w HBO, 29.10, godz  21:00. Powtórki filmu:  29.10.2006, godz. 21:00;  01.11.2006, godz. 22:10; 11.11.2006, godz. 13:30;  21.11.2006, godz. 18:15;  21.11.2006, godz. 03:55;  27.11.2006, godz. 21:00; oraz 30.11.2006, godz. 20:00 w HBO 2.

Po tragicznej śmierci rodziców, rozczarowany życiem spadkobierca rodzinnej fortuny, Bruce Wayne, podróżuje po świecie szukając środków do walki z niesprawiedliwością po to, aby obrócić strach przeciw tym, którzy go sieją.

Źródło: www.hbo.pl

Brandon Routh o swojej pracy nad "The Batman"The Batman icon
Dodano: 27-10-2006, 23:21 Autor: Woland

W rozmowie dla TV Guide Brandon Routh, gwiazdor "Superman Returns", opowiedział o swojej pracy nad serialem "The Batman", w którym wkrótce, na małym ekranie, przemówi głosem postaci o imieniu Everywhere Man.

Ten najświeższy łajdak z panteonu wrogów Mrocznego Rycerza wykorzystuje technologię kwantową do duplikowania siebie samego, co pomaga mu w kradzieżach. Routh, który zabrał się do roli z ukrytym zapałem, ucieszył się, że mógł wcielić się w czarny charakter.

Zabawnie jest występować po tamtej stronie, zwłaszcza jeśli chodzi o animację, ponieważ możesz przecholowywać, mówi aktor. To co, mogłoby wyglądać w filmie niedorzecznie, w animacji dobrze się sprawdza.

Postać kreowana przez Brandona zadebiutuje w 4. odcinku czwartego sezonu pt. "The Everywhere Man", który wyemitowany zostanie już w sobotę 4 listopada. Autorem scenariusza jest Greg Weisman. Fabuła "The Everywhere Man" przedstawia się następująco:

Kiedy bliski przyjaciel Batmana zostaje obciążony dowodami winy za serię kradzieży popełnionych w rzeczywiści przez nieznanego, zamaskowanego złoczyńcę ze zdolnością do powielania własnej osoby, obrońca Gotham przypuszcza, że musi być na to jakieś logiczne wytłumaczenie. Mroczny Rycerz będzie musiał zdemaskować oszusta, który nazywa siebie “Everywhere Manem”, i dowieść niewinności przyjaciela.

Źródło: SUPERMAN HOMEPAGE

Mroczny Rycerz znowu w Chicago?TDK icon
Dodano: 25-10-2006, 23:13 Autor: Woland

W 2004 roku Chicago było jednym z miejsc, w których kręcono "Batman Begins". Miasto doskonale sprawdziło się w filmowaniu brawurowego i niebezpiecznego pościgu za Batmobilem po ulicach Gotham City. Być może ekipa nowego filmu o Człowieku-Nietoperzu ponownie zawita do Wietrznego Miasta.

Mam nadzieję, że wrócimy do Chicago, mówi scenarzysta i były mieszkaniec Evanston, miasteczka nad brzegiem jeziora Michigan, 22 km na północ od Chicago, Jonathan Nolan, który obecnie pracuje nad scenariuszem obrazu "The Dark Knight". Z kolei jego brat, Christopher Nolan, przywołuje na myśl swoje dobre wrażenia odnośnie miasta. Powtórne kręcenie w Chicago jest zdecydowanie czymś, o czym myślimy, ponieważ kręcenie tam za pierwszym razem, było rzeczywiście nadzwyczajnym doznaniem.

Myślę, że Chicago jest najlepszym miejscem na świecie, a w pierwszym "Batmanie" z Christianem spełniło się tam moje marzenie z dzieciństwa, mówi Jonathan Nolan. Marzyłem, aby na Lower Wacker nakręcono pościgi samochodowe. Starszy z braci Nolanów jednak przyznaje, że nie dla każdego taki pościg był fantazją. Kiedy kręciliśmy w Chicago, wydzwaniali do mnie przyjaciele i mówili: 'Mógłbyś się streszczać z tym filmem? Przez te zdjęcia do twojego "Batmana" utkwiłem tu w korku'.

Choć wszyscy milczą na temat "The Dark Knight", Jonathan wyjawia: Mój pierwszy zarys skryptu został ukończony. Teraz brat poprawia błędy, a kiedy skończy usiadę znowu do pracy na kilka tygodni.

Źródło: CHICAGO SUN-TIMES

Freddie Williams II na wyłączność!Komiksy icon
Dodano: 25-10-2006, 19:39 Autor: Chudy

Rysownik Freddie Williams II, stosunkowo nowy przybysz w środowisku komiksowym, podpisał kontrakt na wyłączność z DC Comics. O Williamsie zrobiło się głośno po tym, jak narysował serię Mister Miracle, będącą częścią epickiego wydarzenia Granta Morrisona Seven Soldiers. Obecnie artysta pracuje wraz z Adamem Beechenem nad przygodami Tima Drake’a w Robinie.

„Jest mi dozgonnie miło z powodu decyzji Freddiego odnośnie podpisania kontraktu z nami” powiedział Edytor Senior, Peter Tomasi. „To utalentowany artysta, zupełny profesjonalista i niesamowity entuzjasta. To prawdziwa przyjemność pracować z nim. Jego rysunki w Robinie są wspaniałe i cieszę się, że należy do Bat-grupy”.

„Kochałem śnić o rysowaniu komiksu tak długo jak potrafię sobie przypomnieć” mówi Williams. „Mój życiowy sen staje się prawdą po latach bycia fanem! Gdy dostałem telefon związany z wyłącznością, upadłem z krzesła. Spytałem się nawet, czy to aby nie psikus. Jestem wstrząśnięty faktem, że dano mi taką okazję; czuję się zaszczycony. Za chwilę nie wytrzymać, chyba zwariuję! Muszę podziękować Richardowi Bruningowi, Peterowi Tomasiemu i Michaelowi Siglainowi. Zawdzięczam wam mój życiowy debiut”.

Źródło: CBR

Christopher Nolan o powrocie Katie HolmesTDK icon
Dodano: 25-10-2006, 12:46 Autor: Woland

Poniżej fragment wywiadu dla pasadenastarnews.com, w którym Christopher Nolan i Christian Bale wypytywani byli o "The Dark Knight".

Poruszając temat następnego filmu o Batmanie, proszę nam powiedzieć wszystko, co wiadomo na temat "The Dark Knight"?
CB:
Ja nic nie wiem. To tak jakby nad całością czuwała Agencja Bezpieczeństwa Narodowego.

CN: Skrypt ma się już ku końcowi. Nie jest w ogóle opaty na komiksach Franka Millera z serii "The Dark Knight". Mamy dostęp do kompletnej historii Batmana w komiksach, dlatego zanim rozpoczeliśmy prace, zakopaliśmy się we wszystkie te najrozmaitsze prace wielu wspaniałych scenarzystów i artystów - włącznie z Frankiem Millerem, oczywiście także i wieloma innymi.

Wiemy już, że Heath Ledger zagra Jokera, Christian i Michael Caine powrócą do swoich ról. Ale nasuwa się jedno pytanie: co z Katie Holmes, czy ona powróci?
CN:
Mam taką nadzieję. Jeszcze dokładnie nie wiemy, co będzie się działo z wszystkimi poprzednimi postaciami i aktorami. Ale jak tylko ukończę scenariusz, zacznę wykonywać telefony i pukać do drzwi.

"Doskonałe Superkobiety" w Ale KinoFilmy icon
Dodano: 24-10-2006, 19:38 Autor: Q

"Doskonałe Superkobiety" (Ultimate Super: Vixens) - wciągający dokument z serii "Ultimate Super" przedstawia tym razem dwadzieścia superkobiet, wymyślonych na łamach powieści, komiksów, gier komputerowych czy filmów, które na stałe zagościły w masowej - nie tylko męskiej - wyobraźni.

Najbliże emisje na kanale Ale Kino:

 • 26 października, czwartek, godz. 12:15
 • 31 października, wtorek, godz. 03:15
 • 4 listopada, sobota, godz. 20:00
 • 6 listopada, poniedziałek, godz. 08:00
Czytaj więcej >>>

Joker i Żydowskie Muzeum: rozmowa z Jerrym RobinsonemKomiksy icon
Dodano: 24-10-2006, 17:04 Autor: Chudy

Jerry Robinson jest najlepiej znany w światku komiksowym jako współtwórca Nemezis Batmana, Jokera oraz pomysłodawca pseudonimu dla partnera Mrocznego Rycerza – Robina, Cudownego Chłopca. Mimo, że wycofał się z tworzenia nowych komiksów, Jerry wciąż jest mocno związany z komiksowym syndykatem dzięki dokumentowaniu historii komiksu. Jednym z jego ostatnich triumfów na tej arenie jest wystawa w nowojorskim Żydowskim Muzeum pod tytułem „Superheroes: Good and Evil in American Comics”. Wystawa ukazuje prace wielu artystów Złotego Wieku Komiksu, tj. oe Kubert, Mort Meskin, Emanuel (Mac) Raboy i wielu, wielu innych. Jerry’ego Robinsona można było spotkać na tym wydarzeniu. Dziennikarz NEWSARAMY wypytywał byłego rysownika, a obecnie historyka komiksowego, o sprawy związane z pracami nad nowym filmem o Batmanie (The Dark Knight), jak również o Billu Fingerze.

Czytaj więcej >>>

James Newton Howard znowu komponuje dla Batmana!TDK icon
Dodano: 23-10-2006, 23:31 Autor: Woland

A jednak! Serwis Soundtrack.Net podał informację, że James Newton Howard będzie współpracował z Hansem Zimmerem przy komponowaniu muzyki do nowego obrazu o Człowieku-Nietoperzu. Na stronie podano, że jednym z kolejnych projektów kompozytora będzie "The Dark Knight".

Z kolei na łamach SFGATE.COM Jonathan Nolan powiedział troszkę o swojej dotychczasowej pracy nad scenariuszem:

Właśnie ukończyłem pierwszą wersję, a teraz Chris poprawia wszystkie moje błędy, tak jak to ustaliliśmy. Ten scenariusz to super-sekret.

Jonah zdradził również, że jego brat wyjechał właśnie do Hong Kongu w bliżej "nieokleślonych interesach"...

Dwa Lata Później...Komiksy icon
Dodano: 23-10-2006, 14:36 Autor: Chudy
Jednym z wielu projektów wychodzących po zakończeniu tygodnika 52, zaplanowanym na przyszły rok, jest komiks napisany przez Shane McCarthy (Detective Comics, Legends of the Dark Knight). Miniseria przedstawi wielu geniuszy zła DCU, szalonych naukowców oraz wszystkich łotrów przebywających na tajemniczej wyspie z 52.

Źródło:
All the Rage

Batman w serialu "Smallville"?TV icon
Dodano: 22-10-2006, 20:58 Autor: Woland

Jest bardzo możliwe, że w jedenastym odcinku szóstego sezonu "Smallville" widzowie będą mogli zobaczyć Batmana. W "Justice" mają bowiem pojawić się nowi superbohaterowie z Ligi Sprawiedliwości. Na razie potwierdzono udział Aqua Mana i Flasha.

Wszelkie informacje związane z odcinkiem trzymane są w ogromnej tajemnicy. Nawet drukowane obecnie promocyjne transparenty trzymane są pod kluczem i nikt nie może ich jeszcze przeczytać.

Update: Na swoim blogu scenarzysta i reżyser odcinka, Steven S. DeKnight, zaprzeczył plotkom o pojawieniu się bohatera ze szpiczastymi uszami w "Justice" (wcześniej błędnie podano, że ma być to "Hydro"). Powód: "Smallville" nie otrzymało niestety odgórnej zgody na wykorzystanie tej postaci w swoich odcinkach.

Źródło: HNR / DTS

Batman pojedzie do Hong Kongu?TDK icon
Dodano: 22-10-2006, 19:49 Autor: Woland

Nieoficjalne źródła serwisu Batman-On-Film podają, że "The Dark Knight" może być kręcony w Hong Kongu. Niedawno media informowały, że ekipa najnowszego filmu o Batmanie może wykorzystać do zdjęć też Liverpool.

W międzyczasie za oceanem podano, że "The Prestige" Nolana zarobił w inauguracyjny weekend 14,8 miliona dolarów. Dla kontrastu "Batman Begins" uzbierał podobną kwotę w pierwszy dzień wyświetlania (15 milionów).

First Look: Justice #8Komiksy icon
Dodano: 22-10-2006, 00:29 Autor: Chudy

JUSTICE #8

Scenariusz: Jim Krueger i Alex Ross
Okładka: Alex Ross
Rysunki: Doug Braithwaite i Alex Ross
Data Wydania: 25.10.06
Stron: 40

Najgorsze lęki Ligi Sprawiedliwości zaczynają się spełniać, gdy przestępcy atakują osoby będące dla bohaterów najbliższe.

Przykładowe strony: 4, 5, 6, 7, 8

Źródło: NEWSARAMA

Konferencja prasowa DC Comics: Detective Comics Paula DiniegoKomiksy icon
Dodano: 22-10-2006, 00:15 Autor: Chudy

W piątek popołudniu odbyła się specjalna konferencja prasowa DC Comics, na której fani komiksu superobhaterskeigo mogli spotkać i porozmawiać z obecnym scenarzystą Detective Comics – Paulem Dini. Pisarza wspierał główny edytor DC Dan Didio oraz edytor koorydunjący Jann Jones. Oto najważniejsze informacje, jakie zostały ogłoszone na tym wydarzeniu:

- Konferencja rozpoczęła się od tego, iż Dini opowiedział zebranym, jak dostał okazję pisania scenariuszy dla Detective Comics. Okazuje się, że to Didio starał się przekonać go do napisania paru historii komiksowych dla Mrocznego Rycerza. Edytor proponował mu nawet All-Star Batmana. Jednakże, gdy na stół został wyłożony Detective, Dini wpadł w niemałe osłupienie. Według scenarzysty była to dobra okazja do powrotu paru klasycznych postaci z uniwersum Batmana i przedstawienia klasycznych antagonistów, jak i większego skupienia się na osobowości Bruce’a Wayne’a. Międzyczasie Didio przyznał, że w ostatnich paru latach postać Bruce’a została zapomniana w ostatnich paru latach oraz że większe zainteresowanie się tym aspektem portretu psychologicznego protektora Gotham jest widoczne zarówno u Diniego, jak i Morrisona. Dini oznajmiał, ze w skupieniu się na postaci Bruce’a lubi najbardziej patrzeć, jak owa postać wykonuje pracę wymagającą chodzenia, czy to w przebraniu nietoperza albo jako społeczną sławę. Pisarz przyznał, że używa Batmana wtedy, kiedy potrzebna jest dodatkowa praca mięśni lub też, gdy logiczna konkluzja kryminalnej sprawy wymaga prezencji fizycznej.

Czytaj więcej >>>

Tim Burton o nowych "Batmanach"Filmy icon
Dodano: 21-10-2006, 22:53 Autor: Woland

Serwis internetowy EW.com przeprowadził wywiad z Timem Burtonem, reżyserem dwóch pierwszych fabularnych obrazów o Człowieku-Nietoperzu. W przerwach między tematami dotyczącymi m.in. nowej, trójwymiarowej wersji animacji "The Nightmare Before Christmas", ekscentryczny twórca został też zapytany o nowe filmowe projekty o Batmanie:

Jeśli mowa już o pańskich filmach, które są teraz tworzone w inny sposób: Jest pan zainteresowany tym, co Chris Nolan i Heath Ledger uczynią z Jokerem?
Takie rzeczy można porównać do ludowych bajek. Każdy ma swoją wersję - co jest dobre. Myślę, że to dlatego takie filmy są potrzebne i zasługują na to. Z tego powodu ci ludzie pozostają w pobliżu tego tematu.

Czy w 1989 roku myślał pan, że za 16 lat ludzie będą kręcić nowe filmy o Batmanie? Czy po pewnym momencie nie chciał pan rościć sobie praw do jedynego filmu i zamknąć wszystkim innym drogę?
Nie! Świat serii jest znacznie większy od nas, słabych ludzi. [Śmiech]

To miło. Dobrze wiedzieć, że dał się pan przekonać do tego stwierdzenia.
W końcu. I stało się to teraz, w tym właśnie momencie.

Tymczasem do kin w USA trafił wreszcie "The Prestige". Według wstępnych szacunków nowy obraz Chrisa Nolana z Christianem Bale, Hugh Jackmanem i Michaelem Caine'em w rolach głównych zarobił w pierwszy dzień 5 milionów dolarów, stając się jednocześnie najchętniej oglądanym filmem podczas piątkowych seansów. "The Prestige" zbiera bardzo pozytywne opinie wśród krytyków - na Rottentomatoes film o magikach zgromadził dotychczas 73% pozytywnych głosów.

Christopher Nolan o pracach nad "The Dark Knight", obsadzie i LedgerzeTDK icon
Dodano: 21-10-2006, 00:47 Autor: Woland

Poniżej fragment wywiadu z Christopherem Nolanem, w którym wysłannik serwisu joblo.com pytał reżysera o jego najnowszy projekt, jakim będzie obraz "The Dark Knight". Póki co musimy jeszcze poczekać na konkrety, bo jak widać, Nolan starannie i szerokim łukiem omija główne tematy, mające głębszy związek z produkcją nowego filmu o Batmanie.

Czy jest pan zdenerwowany rozpoczynając pracę nad nowym filmem o Batmanie?
O tak, tzn. jak dla mnie jest to dosyć głupie - powracać i próbować robić jeszcze raz to samo. Ale człowiek uwielbia wyzwania. Odnalazłem fascynujący świat i postacie w nim. Poczuliśmy, że widzowie naprawdę chcieli kontynuacji tej historii. Nie oznacza to jednak, że "The Dark Knight" nie będzie ogromnym wyzwaniem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, iż pierwszy film się sprawdził i został zauważony. Dlatego ten film to olbrzymie ryzyko. Myślę, że pracując jako filmowiec musisz robić takie rzeczy, czyli podejmować olbrzymie ryzyko.

Jak blisko Jake Gyllenhaal jest od otrzymania roli?
[Śmiech] Właściwie to wcale nie jest zbyt blisko. Mam tu na myśli to, że w ogóle nie myślałem o obsadzie. Inaczej sprawa miała się z Heath'em, który był szczególnym przypadkiem, ponieważ właśnie stał się dostępny, a ja skorzystałem z tego, ponieważ był właśnie tym facetem, jakiego potrzebowałem. Ale nie ukończyłem jeszcze scenariusza. Na obsadę będzie jeszcze mnóstwo czasu.

Czy proces pre-produkcji przebiega tak gładko z powodu tego, że ma pan już zgromadzoną większą część głównych aktorów?
Oczywiście o pewne rzeczy nie musimy się już martwić i poświęcać im czasu. Mamy już wykonany Batmobil. Mamy czołowych aktorów. Dlatego, to jak najbardziej prawda. Jednak szczerze mówiąc, nowy film stawia cały szereg różnych wyzwań, dlatego będzie równie zawiły na swój własny sposób.

Czy to z powodu statusu gwiazdy po sukcesie "Tajemnicy Brokeback Mountain", Heath stał się dostępny?
Nie zastanawiałem się szczególnie nad tym, czy byłby zaintersowany, ale zapytałem go, a on na szczęścię naprawdę to pojął. Pojął to, co próbujemy nakręcić.

Źródło: JOBLO.COM

Remix NieskończonościKomiksy icon
Dodano: 20-10-2006, 17:02 Autor: Chudy

4 października do sprzedaży trafiło wydanie zbiorcze HC Kryzysu Nieskończoności. Nie minął miesiąc, a kolekcja wzbudza już niemałe kontrowersje. Na wielu listach dyskusyjnych osoby posiadające zarówno twardookładkowca, jak i zeszyty miniserii, zauważyły parę zmian, które zmieniają kompletnie sens niektórych gałęzi fabularnych historii, a w szczególności losu Ziemi-2. Oto, co można przeczytać na forum Geoffa Johnsa:

Czytaj więcej >>>

Absolute Long Halloween!Komiksy icon
Dodano: 19-10-2006, 19:11 Autor: Chudy
Tim Sale zapowiedział na swojej liście dyskusyjnej wydanie przez DC Comics komiksu Batman: Long Halloween w wersji Absolute!

Przypomnijmy, że wersje Absolute charakteryzują się większym formatem wydania, twardą okłądką, eklskluzywnym papierem, całą masą dodatków związanych z projekcją komiksu i specjalnym pudełkiem ochronnym.

Rysownik Długiego Halloween obiecał na swym forum zamieszczenie w dodatkach interesujących rzeczy. Niestety, zawiedzieni będą ci, co oczekują od Absolute Long Halloween zarówno pierwszej miniserii Loeba i Sale'a, jak i jej kontynuacji - Dark Victory i Catwoman: When In Rome. Kto wie, może po realizacji jednej miniserii w wesji Absolute wydadzą sequele w tym samym formacie?

Czas pokaże.

Aktorzy o "The Dark Knight"TDK icon
Dodano: 19-10-2006, 18:55 Autor: Q

Bale: Wszystko jest ściśle tajne. Chris skontaktuje się ze mną we właściwym czasie, całkowicie mu ufam i wiem że jestem w dobrych rękach. Wszystko co wiem to, to że będziemy ulepszać temat z fantastycznego "Batman Begins".

Caine: Rozmawiałem z (Nolanem) o (Jokerze) i powiedziałem: "Uważam, że taki powinien być Joker". Powiedziałem drobną rzecz o tym jak to powinno zostać zrobione, a on (Nolan) odpowiedział: "Mam lepszy pomysł, niż ten.", ja na to "Wow". Dlatego, że mój pomysł był dobry - naprawdę dobry. To znaczy,  musisz przebić Jacka - a nie wiele osób może tego dokonać. Christopher jest bardzo skryty. Nic ci nie powie, nawet jeśli dobrze go znasz. Ale sądze, że to będzie coś niesamowitego.

Nolan: Naprawdę, realizując pierwszy film, nie zamierzałem robić sequela. Ale jest coś w zakończeniu "Batman Begins", co sprawia, że naprawdę chcesz odkryć jak to się dalej potoczy.

Na pytanie o spekulacje jakie pojawiają się w internecie, reżyser odpowiada: Naprawdę, nie czytam żadnych takich informacji, bo jesli pracujesz nad takim filmem jak "Batman", to po prostu te plotki mogą zbyt namieszać. Tak naprawdę to nie korzystam z internetu.

Źródło: www.vh1.com

Powrót do przeszłości: DC zapowiada 5 miniserii Year OneKomiksy icon
Dodano: 18-10-2006, 16:11 Autor: Chudy

W przyszłym roku DC Comics zawróci w czasie wraz z czterema postaciami i jedną drużyna, aby opowiedzieć ich początki. W 2007 roku wydawca rozpocznie publikacje 5 miniserii spod znaku Year One, w których to zostanie rozjaśniona geneza każdego z bohaterów lub też położą nacisk na charaktery, które w przeciągu następnych miesięcy odegrają poważne role w DCU. Oto wszystkie pięć miniserii:

Green Arrow: Year One Andy’ego Diggle’a (scenariusz) i Jocka (rysunki)

Metamorpho: Year One Dana Jurgensa (scenariusz i rysunki)

Teen Titans: Year One Amy Wolfram (scenariusz) i Karla Kerschla (rysunki)

Black Lightning: Year One Jena Vana Metera (scenariusz) i Cully Hamnera (rysunki)

Huntress: Year One Ivory Madison (scenariusz). Artysta nie jest jeszcze znany.

Aby dowiedzieć się czegoś więcej o 5 miniseriach, rozmawialiśmy z głównym edytorem DC, Danem Didio.

Czytaj więcej >>>

Michael Caine w stroju Batmana? TDK icon
Dodano: 18-10-2006, 00:54 Autor: Woland

Wieści niosą, że Christopher Nolan i jego ludzie dokładają wszelkich starań, aby scenariusz do kolejnego filmu o Batmanie nie przeciekł tym razem do sieci, tak jak to się stało dwa lata temu w przypadku "Batman Begins". W zasadzie dalej nie wiadomo, czy scenariusz jest już w pełni gotowy. Nawet aktorzy nie mieli jeszcze okazji, aby go przeczytać.

Na przykład Michael Caine jest przekonany, że skrypt do filmu "The Dark Knight" został już ukończony. Nie oznacza to bynajmniej jednak, że aktor już go przeczytał. Czekam tylko, aby dorwać w swoje ręce scenariusz. Za każdym razem, kiedy pytam o to Chrisa, on mi zawsze odpowiada: 'Jeszcze go nie skończyłem'. Wiem jednak, że jest odwrotnie, bo inaczej Warner nie dałby projektowi zielonego światła, mówi aktor.

Ekranowy Alfred podsuwał również Nolanowi kilka pomysłów dotyczących punktu widzenia jego bohatera w następnej części. Rozmawiałem z wdową po człowieku, który napisał Batmana i ona powiedziała mi, że stworzył on cudowną scenę, która powinna pojawić się w następnym filmie. Kobieta powiedziała mi, że napisał sekwencję, gdzie Batman próbując podstępem schwytać przestępców i chce do tego celu wykorzystać przebranego za siebie swojego kamerdynera.

Caine zasugerował Nolanowi, aby ten uwzględnił w filmie scenę, w której Alfred ubiera strój Batmana - Dlatego zwróciłem się z tym do Christophera - ale nie wiem czy się na to zdecyduje, ponieważ nie mówi nic na razie o scenariuszu - jednak wspomniałem mu o tym, bo uznałem to za wspaniały pomysł. Myślę, że gdyby przebrali mnie za Batmana, byłaby to jedna z najzabawniejszych sekwencji w historii kina. Caine dodaje też ze śmiechem: Wyobrażacie sobie, co mógłbym w tym wyprawiać?

Na koniec jeszcze kilka ciekawostek:

 • Według nieoficjalnych informacji, Warner ujawni nazwiska aktorów, którzy zagrają nowych bohaterów (w tym i Harvey'a Denta)  w "The Dark Knight" w sposób, w jaki uczyniono to w przypadku Ledgera, czyli za pośrednictwem internetu;
 • Reżyser Christopher Nolan o swojej decyzji obsadzenia Ledgera w roli Jokera: Nie sądziłem, że ani trochę nie będzie tym zainteresowany. Jestem jego wielkim wielbicielem, dlatego pomyślałem, że mógłbym go o to zapytać.
 • Producentka Emma Thomas o Ledgerze: W każdym filmie, w którym go oglądam, Heath jest zupełnie inny. Jest bardzo podobny do Christiana [Bale'a], ponieważ angażuje swoje ciało w każdą graną przez siebie rolę.

Źródło: BATMAN-ON-FILM / SCI FI WIRE

Steve Melching odlicza sekundy do "Sekund"The Batman icon
Dodano: 17-10-2006, 22:55 Autor: Woland

Scenarzysta-weteran serialu animowanego "The Batman", Steve Melching, ma po nie tak dawnej premierze odcinka "Clayfaces" w zanadżu jeszcze jeden skrypt do czwartego sezonu z przygodami Batmana. Melching napisał fabułę do epizodu pt. "Seconds", którego data emisji nie została jeszcze podana, ale wiadomo, że premiera będzie miała miejsce prawdopodobnie na początku przyszłego roku. Melching jest bardzo zadowolony ze swojego scenariusza i z niecierpliwością wyczekuje chwili, kiedy będzie mógł zobaczyć wyprodukowany już odcinek.

"Jestem bardzo dumny z tego skryptu", mówi Melching. "Uważam, że to jeden z moich najlepszych i jestem naprawdę ciekawy, co z tego wyszło!"

Steve Melching jest autorem takich odcinków jak chociażby "Cash for Toys", "Q & A", "Night and the City", "The Icy Depths", "A Fistful of Felt".

Odcinek "Seconds" (Sekundy) będzie czterdziestym ósmym w całej serii. Jego fabuła przedstawia się następująco:
Ku swojemu zaskoczeniu Batman i jego młodzi wspólnicy nie mogą poradzić sobie z przeciętnym złodziejaszkiem, ponieważ ten posiada zdolność cofania się w czasie o kilka sekund. Batman musi sprostać pozornie niewykonalnemu zadaniu zatrzymania przestępcy, który zna każdy jego ruch, zanim on sam go wykona.

Źródło: COMICS CONTINUUM

Ryan Benjamin w Teen Titans!Komiksy icon
Dodano: 17-10-2006, 18:34 Autor: Chudy
Ryan Benjamin poinformował swych fanów na swojej stronie w myspace, że narysuje niedługo jeden z numerów Teen Titans, będący zapełniaczem. Benjamin jest znany z swoich prac dla Dark Horse (m.in. seria Ghost i crossover Ghost/Batgirl: The Resurrection Engine).

Źródło: All the Rage

Krzyk O'BarraKomiksy icon
Dodano: 17-10-2006, 16:48 Autor: Chudy

W sierpniu wspominałem o nienazwanym Bat-komiksie, który miał zostać stworzony przez twórcę legendarnego komiksu Crow, Jamesa O’Barra. Widząc zainteresowanie sprawą, scenarzysta postanowił sam wyjaśnić sprawę tajemniczego komiksu o Mrocznym Rycerzu.

Czytaj więcej >>>

Christian Bale: "Niczego jeszcze do tej pory nie czytałem"TDK icon
Dodano: 16-10-2006, 23:02 Autor: Woland

W wywiadzie dla Superhero Hype! Christian Bale zakomunikował, że jeszcze nie zapoznał się ze scenariuszem do "The Dark Knight". W poniższych fragmentach wypowiedzi aktor opowiada o swoim zaufaniu do reżysera Christophera Nolana oraz stosunku do kolejnego filmu o Batmanie.

Rozmawiałem już o tym z Chrisem [o scenariuszu]. Niczego jeszcze do tej pory nie czytałem. W pełni mu ufam. Jestem pewien, że tym razem będzie to coś lepszego niż w naszym poprzednim filmie. Wiemy także, że wszyscy nam ufają w tym, nad czym teraz pracujemy, ponieważ pierwszy film się sprawdził. Ludzie przyjeli go z radością. Mimo to, Chris jest i tak solidnym oparciem. Nie musicie się martwić, jeśli szykuje coś nowego. Jest w tych rzeczach jednym z najlepszych fachowców.

Nie mam żadnych skazówek na temat tego, co będziemy kręcić i nawet nie poświęcałem temu zbyt wiele uwagi. Uczynię to dopiero wtedy, gdy Chris usiądzie ze mną i powie mi, jakie plany chce zrealizować w następnym filmie. Dopiero kiedy usiądę w bezpiecznym miejscu i przeczytam scenariusz, będąc jednocześnie z wszystkich stron pod obserwacją kamer, będę wiedział więcej i będę mógł z tym ruszyć do przodu. Ogromnie ufam Chrisowi i nawet nie przeszkadza mi to, jeśli musiałbym przeczytać skrypt na tydzień przed początkiem zdjęć. Właściwie to jestem dość poufny.

Mam tu na myśli mój punkt widzenia. Chciałbym móc porozmawiać o tym więcej, ale wiem, że jeszcze będziemy mogli porozmawiać o moim bohaterze oraz o tym, co będziemy mogli, a co będziemy chcieli z nim zrobić. Ale pomijając to, bardzo podoba mi się ta mgła tajemnicy (...)

Źródło: Superhero Hype!

Robin Higgs przeszukuje Wielką Brytanię dla "The Dark Knight"TDK icon
Dodano: 16-10-2006, 21:11 Autor: Woland

Dosłownie parę dni temu pisaliśmy o tym, że "The Dark Knight" może być kręcony w mieście Liverpool. 12 października gościł tam Robin Higgs, który, podobnie jak przy "Batman Begins", został zatrudniony jako tzw. location manager, czyli osoba odpowiedzialna za dobór miejsc, gdzie będą kręcone zdjęcia do filmu. Teraz wiadomo też, że Higgs i spółka mają też na oku Yorkshire, Glasgow i kilka miejsc w Londynie. Pod koniec miesiąca, w zaproponowane przez Higgsa miejsca, ma przyjechać Christopher Nolan.

Robin Higgs pracował już przy takich filmach jak "Casino Royale", "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka", "Piraci z Karaibów: At World's End", "Szeregowiec Ryan", "Harry Potter i Czara Ognia", "Harry Potter i więzień Askabanu", "Lara Croft: Tomb Raider", Mission: Impossible" oraz mini serialu "Kompania braci".

Rozpoczęcie zdjęć do "The Dark Knight" zapowiedziano na początek 2007 roku. Przypomnijmy także, że poprzedni obraz o Batmanie - "Batman Begins", był kręcony m.in. na Islandii, w Chicago, Londynie oraz w słynnych brytyjskich Shepperton Studios.

Źródło: icLiverpool

Judd Winick o OutsidersachKomiksy icon
Dodano: 15-10-2006, 16:11 Autor: Chudy

Pisarz odpowiedzialny za popularne miesięczniki DC, tj. Green Arrow czy Outsiders, jest szybki w mówieniu żartów kosztem swoich komiksów i siebie samego, ale międzyczasie scenarzysta ten zdobywa uznanie za serie, w których wpycha do otoczki komiksów superbohaterskich „zakazane owoce”, od realistycznej przemocy po odważne zagrywki seksualne.

Dziennikarz Wizarda przeprowadził rozmowę z Winnickiem w sprawie kontrowersyjnych numerów Outsiders.

Czytaj więcej >>>

Drugi nakład Justice League of America #1Komiksy icon
Dodano: 15-10-2006, 10:48 Autor: Chudy
W czwartek po południu DC Comics ogłosiło wznowienie nakładu Justice League of Ameirca #1. Ponowna publikacja JLofA #1 zostanie wydawna 25 października.

Okładka drugiego wydania JLofA#1

"Ten komiks jest drużynowy w każdym znaczeniu tego słowa" mówi Brad Meltzer, scenarzysta serii. "Od Eda Benesa po Sandrę Hope, Alexa Sinclaira, Roba Leigha, Jeanine Schaefer, Eddiego Berganzę i Mike'a Turnera - my wszyscy doceniamy całą miłość i wsparcie, jaką okazują nam czytelnicy. To nie jest niestosowny żart - znaczy to dla nas naprawdę bardzo wiele".

Źródło: Comics Continuum

Norm Breyfolge o swej twórczości dla DCKomiksy icon
Dodano: 14-10-2006, 17:12 Autor: Chudy

W poprzednią niedzielę Norm Breyfolge (przez wielu uznawany za najlepszego artystę komiksów o Mrocznym Rycerzu z Gotham; Ponadto nazwisko Breyfolge nie jest obce polskim czytelnikom opowieści obrazkowych, szczególnie tym z epoki TM-Semica) zawitał na New York Comic Book Spectacular 4. Dziennikarz CBR postarał się zrobić wywiad z tymże artystą, w którym to Norm mówi o swojej karierze rysowniczej. Oto, jak Breyfolge wspomina czasy rysowania historii o Batmanie i Anarchu.

Porozmawiajmy zatem o twojej wczesnej karierze. Co sprawiło, że zacząłeś rysować komiksy?

Norm Breyfolge: Zawsze chciałem rysować komiksy, przynajmniej od czasu gdy miałem (powiedzmy) 9 lat i kiedy po raz pierwszy zobaczyłem prace Neala Adamsa w The Brave and the Bold. Zawsze sądziłem, iż będzie to coś, co będę robić kiedyś jako hobby. Formalnie zaś zainteresowany byłem astronomią i naukami przyrodniczymi. Dwa lata profesjonalnych lekcji rysunku, prowadzonych przez prywatnego instruktora, zadecydowały o pójściu w stronę artyzmu jako profesji. Tak więc następnie uczęszczałem do college’u, studiując ilustracje. Mogłem wtedy zaczął wysyłać moją aktówkę. Właściwie, wysłałem jedną, wielką aktówkę. Zrobiłem tak kiedyś z DC Comics, co niestety skończyło się na tym, że ponad 6 miesięcy zajęło mi odebranie dokumentów (śmiech). To była niezła lekcja., dlatego też od tamtego momentu zacząłem wysyłać kopie.

Potem przeniosłem się na zachodnie wybrzeże USA i rozpocząłem uczęszczać na konwenty w San Diego. Wygrałem tam parę konkursów rysowniczych oraz podjąłem współpracę z agentem [Mike Freidrich, z Star Reach Agency]. Tak dokładniej to moja bardzo wczesna praca rysownicza została stworzona trochę czasu przed konwentami. Zrobiłem parę krótkich historii dla New Talent Showcase wydawnictwa DC Comics. Po tym, jak spotkałem Mike’a, zacząłem dostawać do rysowania regularne tytuły i w ciągu roku już rysowałem Batmana.

Czytaj więcej >>>

Heath Ledger raz jeszcze o swoim JokerzeTDK icon
Dodano: 13-10-2006, 23:47 Autor: Woland

Chyba śmiało można powiedzieć, patrząc na kilkanaście ostatnich tygodni, że niemal każdy dzień, który przybliża nas do premiery "The Dark Knight", przynosi ze sobą coś nowego o produkcji Nolana. W tym newsie coś naprawdę dużego - Heath Ledger opowiada bardzo obszernie o swojej roli, o niezadowolonych fanach, o Nicholsonie oraz o Christanie Bale, który pomógł mu zaangażować się w "The Dark Knight". Fragmenty wypowiedzi pochodzą z wywiadu udzielonego przez aktora we wrześniu dla jednej z niemieckich satelitarnych stacji radiowych.

[O zdobyciu tak pożądanej roli, jaką jest niewątpliwie rola Jokera]
Musicie pamiętać, że jako chłopiec oglądałem tamte filmy i razem z kolegami bawiłem się w Batmana na ulicy, przez co poniekąd miałem wiedzę o tej postaci i jej micie. Chciałem nakręcić coś, co mogłoby mnie wzmocnić, a po oglądnięciu "Batman Begins" zainteresowałem się współpracą z Nolanem. Gdy kontrakt był już podpisany nie byłem jakoś super rozentuzjazmowany całą ideą, dopiero kiedy dowiedziałem się, co planują ludzie ze studia, bardzo mocno zaciekawiłem się samym Jokerem. Marzeniem każdego aktora jest zagrać ikonę, a Joker tak bardzo odbiega od tego, co do tej pory robiłem, dlatego nie mogę się doczekać roli i pomysłów, które mi zaprezentowano.

Czytaj więcej >>>

"The Dark Knight" bez Seymoura Hoffmana i Pingwina?!TDK icon
Dodano: 13-10-2006, 22:01 Autor: Woland

Poniżej możecie przeczytać fragment jednego z wywiadów z Christopherem Nolanem, w którym reżyser potwierdza (jeszcze raz) nie tylko, że Philip Seymour Hoffman nie zagra Pingwina, ale daje także w pewnym sensie do zrozumienia, że w "The Dark Knight" widzowie mogą nie zobaczyć tej postaci.

W internecie napisano, że rolę Pingwina powierzy pan Philipowi Seymourowi Hoffmanowi.
CN: [Śmiech.] To nie prawda. Ale byłbym bardziej podekscytowany, gdybym miał w filmie Philipa Seymoura Hoffmana, aniżeli Pingwina. W obrazie są pewne postacie, które łatwiej jest zharmonizować z bardziej realistycznym spojrzeniem na naszego Batmana. Pingwin mógłby być trudny pod tym względem.

Źródło: ESQUIRE.COM

Mroczny Rycerz pojedzie do Liverpoolu?TDK icon
Dodano: 13-10-2006, 21:16 Autor: Woland

Według ostatnich informacji, "The Dark Knight" może być kręcony w mieście Liverpool, w Anglii. Podobno ludzie pracujący dla Warnera wybrali się tam na zwiady, a obiektem ich zainteresowań są tereny wybrzeża.

Źródło: BATMAN-ON-FILM

First Look: Catwoman #60Komiksy icon
Dodano: 12-10-2006, 17:07 Autor: Chudy

CATWOMAN #60

Scenariusz: Will Pfeifer
Okładka: Adam Hughes
Rysunki: David Lopez i Alvaro Lopez
Data Wydania: 18.10.06
Stron: 32

Holly musi zapłacić za zabójstwo Black Mask, którego dokonała Selina! Teraz Selina musi ją wydostać i to szybko. Problem w tym, że w mieście grasuje seryjny zabójca i to Selina go w nim umieściła!

Przykładowe strony: 5, 6, 7, 8, 9

Źródło: NEWSARAMA

Kolejny wywiad NolanaTDK icon
Dodano: 11-10-2006, 22:20 Autor: Q

W związku ze zbliżającą się premierą filmu "The Presige", Christopher Nolan udziela coraz więcej wywiadów i wśród pytań nie brakuje tych dotyczących Batmana.

W najnowszym wywiadzie, którego reżyser udzielił dla serwisu infocusmag, Nolan potwierdził to co było wiadomo od dawno, a mianowicie fakt że sequel będzie miał "The Dark Knight". W filmie także nie zabraknie prywatnego życia Bruce'a Wayne'a bez kostiumu Batmana.

Czy czerpał Pan jakąś inspirację z komiksu Alana Moore'a "Killing Joke" - który przedstawił Jokera nie tylko jako "Clown Prince of Crime", ale także jako osobę pełną smutku, która doznała wielu niepowodzeń?

Czerpiemy inspirację z całego kanonu. Nie chcę konkretnie o tym mówić. Powiem tylko, że jeśli wrócisz do pierwszego pojawienia się Jokera w komiksie...

Który czytałem i gdzie Joker jest draniem.

Tak. I tam jest konkretny kierunek ... To dosyć zaskakujące, jak wyraźnie naszkicowana jest w tym komiksie postać Jokera.

Jeśli czytało się te wcześniejsze historie, to casting Ledgera nabiera sensu.

Dla mnie na pewno ma sens.

Źródło: www.infocusmag.com

Jack "Joker" Nicholson największym złodziejem scenFilmy icon
Dodano: 11-10-2006, 10:53 Autor: Q

"Złodzieje scen" to tacy aktorzy, którzy odciągają uwagę widzów od głównych postaci i wątków. Chociaż najczęściej źle się to dla filmu kończy, to bywają wyjątki. Magazyn Empire przygotował listę 10 największych kinowych "rzezimieszków".

Redaktorzy za największego i zarazem najgenialniejszego złodzieja scen uznali Jacka Nicholsona w roli Jokera w Batmanie Tima Burtona.

Biedny Michael Keaton. Świadomy tego, że w jego karierze zdarzało się tego typu złodziejstwo, jak chociażby w "Soku z żuka", musiał myśleć, że jego karma się wypełniła - czytamy w żartobliwym komentarzu w "Empire". Jokerowi nie udało się zdominować świata, ale Nicholsonowi zdecydowanie tak.

Źródło: www.film.onet.pl

Christopher Nolan o LedgerzeTDK icon
Dodano: 10-10-2006, 19:14 Autor: Woland

Reżyser Christopher Nolan w wywiadzie dla SCI FI WIRE wyraził swoją opinię na temat Heatha Ledgera, czyli aktora, który w przyszłym roku wcieli się w nemezis Batmana - Jokera. Twórca opowiedział również, jak to się stało, że podjął się nakręcenia sequela.

Heath Ledger ma w sobie właśnie tyle energii, której potrzebowałem dla tej postaci... Wszelakie rzeczy związane z ryzykiem, które skłonny jest podjąć aktor, są tym, czego oczekuję od kogoś, kto zagra taką postać-ikonę. Wykreowanie jej będzie dla nas ogromnym wyzwaniem, a Heath jest właśnie dokładnie takim gościem, z którym widzowie chcieliby być w okopach.

Mówiąc szczerze, to nie myślałem w zasadzie o nakręceniu sequela w okresie, gdy pracowaliśmy nad pierwszą częścią, jednak chcieliśmy zakończyć ją tak, aby na końcu znalazła się mała furtka. Szczerze, to dynamizm tej sceny i ewentualna możliwość kontynuacji, z którą chcieliśmy pozostawić widzów na końcu "Batman Begins", utkwiła we mnie. Odebrałem to, jak przypuszczam, tak jak widownia. Dlatego rzeczywiście chcieliśmy kontynuować tą historię i zobaczyć, gdzie będzie zmierzała.

Nolan dodał, że był tak pochłonięty wykończeniowymi pracami nad "The Prestige", że nie miał czasu, aby skupić się na reszcie nowej obsady, która ma pojawić się w "The Dark Knight".

Źródło: SCI FI WIRE

Ryan Phillippe otwarty na rolę DentaTDK icon
Dodano: 09-10-2006, 17:45 Autor: Q

Podczas wywiadów, których udzielał Ryan Phillippe w związku z filmem Flags of Our Fathers, serwis IESB.net zapytał aktora o plotki związane z Harvey'em Dentem.

Phillippe stwierdził, że nie wie skąd się biorą te wszystkie plotki, ale zapewnił że jest otwarty na możliwość zagrania Denta.

Wywiad z Ryanem Phillippe można obejrzeć tutaj.

Przyznano Scream AwardsFilmy icon
Dodano: 09-10-2006, 10:46 Autor: Q

Wczoraj po raz pierwszy odbyło się uroczyste wręczenie Scream Awards.

Batman Begins został nagrodzony w kategoriach:

 • The Ultimate Scream
 • Najlepszy Reżyser (Christopher Nolan)
 • Najlepszy Scenariusz (Christopher Nolan i David S. Goyer)

Wśród nagrodzonych znalazły się także komiksy związane z Batmanem:

 • Najlepszy scenariusz do komiksu (Frank Miller za All-Star Batman and Robin, The Boy Wonder)
 • Comic-Con Icon Award (Frank Miller)

Źródło: Comics Continuum

Wieści z MFKKomiksy icon
Dodano: 08-10-2006, 16:20 Autor: Chudy

Podczas MFK dowiedziałem się od Tomasza Kołodziejczaka, że Egmont "powoli" przygotowuje się do wydawania Batman: Broken City Azzarello i Risso. Ponadto wydawnictwo ma w planach wydawanie serii komiksów o Mrocznym Rycerzu dla dzieci, tj. Batman Adventures lub The Batman Strikes! (niestety nie powiedziano mi, czy wydanie The Batman Strikes w Polsce jest związane z emisją serialu The Batman w naszym kraju). Pan Kołodziejczak wspomniał również, że Egmont rozważa powrót do publikowania zeszytowych przygód Batmana (aczkolwiek nie wiadomo, czy oficyna chce kontynuować wydawanie zeszytów Batmana Douga Moencha i Kelley Jones [na których skończyła już ś.p. wydawnictwo TM-Semic/Fun Media], czy też chce zacząć od najnowszych zeszytów bat-tytułów). Więcej szczegółów należy się spodziewać podczas najblizszego odpowiadania na pytania uzytkowników na Oficjalnym Forum Komiksowym Wydawnictwa Egmont Polska.

Poza tym, w przeciwieństwie do Mandragory i Taurus Media, Egmont nie ma problemów z DC - można zatem być spokojnym o tytuły spod tego szyldu.

Groteskowa rozmowa z Tomem Mandrake’iemKomiksy icon
Dodano: 08-10-2006, 15:53 Autor: Chudy

Dynamiczny Duet sprzymierzą się na nowo. I nie mam tu wcale na myśli Batmana i któregoś z Cudownych Chłopców, a Johna Ostrandera i Toma Mandrake’a, którzy w grudniu i styczniu po raz kolejny połączą swe siły podczas prac nad 4-częściową historią do Batmana.

Mandrake (absolwent Szkoły Rysownictwa i Grafiki Joe Kuberta) i Ostrander są najlepiej znani z poprzednich kolaboracji nad uznanymi i ulubionymi przez fanów historiami dla komiksów: The Spectre, Grimjack, Martian Manhunter, The Kents i Firestorm.

Czytaj więcej >>>

Hans Zimmer napisze score do filmu "The Dark Knight"TDK icon
Dodano: 08-10-2006, 10:16 Autor: Q

Według wywiadu dla serwisu Soundtrack.net, Hans Zimmer napisze score do film The Dark Knight. "Więc kiedy przygotuję score do następnego Batmana, które skończę na początku 2008 roku, pewnie zrobię sobie rok przerwy od pisania filmowych score'ów i zajmę się koncertami."

Źródło: Soundtrack.net

Casting do roli Denta zakończony?TDK icon
Dodano: 06-10-2006, 20:34 Autor: Q

Jak podaje serwis Batman On Film, casting do roli Harveya Denta został zakończony. Jednak nie wiadomo kto został wybrany. Obecnie pozostaje nam czekać na jakiś przeciek, lub oficjalne ogłoszenie.

Źródło: Batman On Film

Nowy zwiastun gry "Justice League Heroes"Inne icon
Dodano: 05-10-2006, 12:55 Autor: Q

Serwis Comic Book Resources, udostępnił nowy zwiastun gry Justice League Heroes.

Trailer prezentujący głównych bohaterów gry w akcji może obejrzeć TUTAJ.

"The Dark Knight" bez Rachel Dawes?TDK icon
Dodano: 05-10-2006, 10:25 Autor: Woland

Widzowie mogą nie zobaczyć w "The Dark Knight" postaci Rachel Dawes, ponieważ, jak donoszą nieoficjalne źródła, Katie Holmes, jako jedyna z wszystkich człowych aktorów znanych z "Batman Begins", nie podpisała kontraktu na występ w nowym filmie o Batmanie.
Jak to zwykle bywa, jest to informacja z drugiej ręki, lecz na pewno należy ją poważnie potraktować, gdyż pochodzi z wiarygodnego źródła.

Na koniec przypomnę tylko, że kilka tygodni po amerykańskiej premierze "Batman Begins" pojawiły się plotki o niechęci producentów do zaangażowania aktorki w kolejnym filmie. Powodem była opinia, że Katie wraz z Tomem Cruise odwróciła uwagę widzów od obrazu o Batmanie na rzecz "wybryków" pary i "Wojny światów". Tymczasem, dość niedawno pojawiły się informacje, że Katie rozpoczęła już przygotowania do powtórzenia swojej roli Rachel.

Już wkrótce poznamy więcej szczegółów - oficjalne oświadczenie może pojawić się lada dzień!

Źródło: BATMAN-ON-FILM

Superman, Batman i Mark VerheidenKomiksy icon
Dodano: 04-10-2006, 16:26 Autor: Chudy

Enemies Among Us właśnie jest ukazywane na łamach Superman/Batman, jednak już teraz Mark Verheiden (autor scenariusza do tegoż komiksu) udzielił wywiadu Pulse’owi. Oto najważniejsze informacje, jakie można znaleźć w rozmowie:

- Pierwotnie Enemies Among Us miała być ukazywana w komiksie Superman w czasach, gdy Verheiden pracował nad scenariuszami dla głównego tytułu o Człowieku z Stali wraz z Edem Benesem. Planowi Verheidena przeszkodził Kryzys Nieskończoności i związane z nim tie-iny. Edytorzy nie dali szans scenarzyście, który musiał na nowo obrać sobie kierunek podczas stażu nad Supermanem. „Nie zrozumcie mnie źle. Jestem zadowolony z tego, co zrobiłem dla Supermana. Uważam, że  Sacrifice/Crisis/OneYear Later są wspaniałymi historiami, jednakże koniec końców była owa opowieść, która wręcz błagała o to, aby wyjąć ją z kieszeni i odpowiednio użyć. Gdy Eddie Berganza i Dan Didio wprowadzili mnie do Superman/Batman, wszyscy się zgodziliśmy, że nadszedł odpowiedni czas na zrealizowanie moich wcześniejszych zamiarów. Jak się okazało, Enemies Among Us o wiele lepiej pasowało do Superman/Batman, gdyż dzięki temu mogłem uwypuklić w moim koncepcie dychotomię pomiędzy istotami pozaziemskimi a ludźmi.

Czytaj więcej >>>

Allison Mack w "The Batman"The Batman icon
Dodano: 04-10-2006, 00:45 Autor: Q

Allison Mack znana z roli Chloe w serialu "Smallville", użyczy swojego głosu w  serialu The Batman, dla Clei w odcinku "The Everywhere Man".

Odpowiedzialna za casting Adrea Romano powiedziała, że Allison Mack "jest godną podziwu i bardzo dobrą aktorką".  

Źródło: Comics Continuum

Powrót do fundamentów – Nightwing Marva WolfmanaKomiksy icon
Dodano: 03-10-2006, 20:39 Autor: Chudy

Legendarny pisarz powraca do Dicka Graysona – postaci, którą zredefiniował w latach 80. Jako nowy pisarz Nightwinga, Wolfman rozpoczyna jutro swój roczny staż wraz z publikacją 125 numeru Nightwinga.

„Uwielbiam pisać o Dicku Graysonie i zawsze chciałem robić scenariusze dla Nightwinga, więc obecna sytuacja jest dla mnie wstrząsem”, mówi Wolfman.

Scenarzystę wesprą znany i lubiany artysta Dan Jurgens i Norm Rapmund, wraz z artystą okładkowym Andy Clarke’iem. Wolfman rozpocznie swój komers z Nightiwngiem powrotem do podstaw.

Czytaj więcej >>>

Nolan potwierdza udział Harveya Denta w "The Dark Knight"TDK icon
Dodano: 03-10-2006, 20:39 Autor: Q

Podczas "An Evening With Christopher Nolan" w Egyptian Theatre w Hollywood, gdzie był wyświetlany pierwszy film Nolana "Following", serwis IGN miał okazję zadać reżyserowi kilka pytań odnośnie filmu The Dark Knight.

Czy Harvey Dent pojawi się w filmie?

Nie chcę zdradzać szczegółów. Ale tak, Dent pojawi się w filmie.

Kto zagra Denta, Australijczyk, Amerykanin, a może Anglik? Czy już wybrano aktora do tej roli?

Zobaczycie. Jeszcze nie.

Czy to będzie bezpośrednia kontynuacja filmu "Batman Begins"?

Tak. To będzie bezpośrednia kontynuacja poprzedniego filmu, ostatnia scena Batman Begins wskazuje konkretny kierunek według którego chcielibyśmy opowiedzieć tę historię.

Źródło: IGN

17. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w ŁodziKomiksy icon
Dodano: 02-10-2006, 22:14 Autor: Woland

Wydawnictwo Egmont Polska zaprasza wszystkich wielbicieli komiksu na 17. Międzynarodowy Festiwal Komiksu, który odbędzie się w dniach 6-8 października w Łódzkim Domu Kultury. Do Łodzi zjadą miłośnicy komiksu z kraju i zagranicy.

Powrót legendarnego kapitana Żbika, przygody kosmicznego agenta Tajfuna wreszcie w albumie, wystawy komiksu z Niemiec, Belgii i Rosji, przegląd animacji ze studia Platige Image i wiele innych atrakcji. Imprezie tej towarzyszyć będzie również przegląd filmowych adaptacji komiksów (m.in. "Batman Begins"). To wszystko czeka uczestników tegorocznego 17. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu.

Po więcej informacji odsyłamy Was do następujacych serwisów:

Pragniemy również z wielką przyjemnością poinformować, że na festiwalu będzie obecny (dokładnie w sobotę 7 października) dobrze Wam znany, nasz kolega redakcyjny, Chudy.

John Ostrander powraca do GothamKomiksy icon
Dodano: 02-10-2006, 18:32 Autor: Chudy

Ostatnimi czasy w komiksowym świecie Batmana zdarza się wiele niespodzianek. Wpierw doszła nas wieść o tym, że niejaki Royal McGraw napisze scenariusz do jednego z zeszytów Detective Comics. A obecnie amerykańskie serwisy komiskowe obiegła informacja o krótkim przejęciu Batmana przez Johna Ostrandera i Toma Mandrake’a po numerach Morrisona i Kuberta. O ile news o McGrawie spotkał się z totalnym zaskoczeniem fanów (wypowiedzi w stylu: „Co?! Kim k…. jest Royal McGraw?!”), to informacja o nowej drużynie kreatorów dla głównego komiksu o Mrocznym Rycerzu podzieliła komiksiarzy. Z jednej strony słyszymy klasyczne „Awww….”, ale z drugiej nierzadko usłyszymy opinie o treści: „Nareszcie!”.

John Ostrander z dumą nosi tytuł komiksowego weterana, ale jakie są jego zasługi dla Bat-Uniwersum? Scenarzysta pisał do takich tytułów, jak Batman: Gotham Knights, Batman Chronicles, Batman Annual i wiele innych, włączając przy okazji JLA: Incarnations i The Spectre.

W tym przypadku nie mam jednak do czynienia z niespodzianką, a spełnieniem przeznaczenia. Wracając do roku A.D. 2002, Ostrander napisał, że bardzo chciałby kiedyś zrobić komiks o Batmanie wraz z Mandrake’iem. W owym postcie czytamy: „Ten człowiek powinien rysować Batmana już lata temu. Tom ma do tego wyczucie i spryt. Oczywiście chciałbym robić historię z Tomem o jakiejkolwiek postaci, jaka nam się przytrafi”. Tak dla przypomnienia – John i Tom poprzednio pracowali nad niezwykle długi i sukcesywnym stażem w serii Spectre w latach 90.

4-częściowa historia Ostrandera i Mandrake’a będzie się ukazywać w grudniu 2006 i styczniu 2007. Zanim jednak porozmawiamy z Johnem Ostranderem na temat jego „zapychacza” (którego edytorzy umieścili pomiędzy opowieściami Morrisona i Kuberta), oddajmy wpierw głos Danowi Didio, który powie nam co nieco z problemami z harmonogramem publikacyjnym. Edytor główny DC wyznał nam, że historia narodziła dzięki szczęśliwemu darowi dokonywania przypadkowych odkryć i z powodu potrzeby.

Czytaj więcej >>>

Matt Wagner o Ledgerze i nie tylkoTDK icon
Dodano: 01-10-2006, 22:39 Autor: Woland

Matt Wagner, wybitny rysownik, autor m.in. "Batman and the Monster Men" i "Batman and the Mad Monk" w rozmowie z BATMAN-ON-FILM wyraził swoją opinię na temat filmu Nolana oraz wyboru do roli Jokera Heatha Ledgera. Poniżej możecie przeczytac, co powiedział artysta.

Jak Ci się podobał "Batman Begins"? Przychodzą Ci na myśl jakieś refleksje związane z serią filmów Burtona/Schumachera?
Oczywiście, film podziela moją opinię, że Bruce to przyzwoita osoba. Odmawia zabijać, by osiągnąć swoje cele i to czyni z niego herosa, a nie jakiegoś tam pomylonego mściciela. Styl filmu był całkiem spoko, ale pojawia się w nim kilka problemów. Nie podobał mi się pościg za  jedynym w swoim rodzaju samochodem, w czasie którego Batman bombarduje ścigające go policyjne wozy, co łamie jego przyrzeczenie o nie zabijaniu. Jednak film był generalnie przkonywujący.

Czytaj więcej >>>

Content Management Powered by CuteNews
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk