.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: STRONA GŁÓWNA :: ARCHIWUM :: LUTY 2007 :.
Powstanie Two-Face'a i Murphy o "The Dark Knight"TDK icon
Dodano: 28-02-2007, 15:48 Autor: Q

Według informacji podanych przez serwis CHUD, we wczesnej wersji scenariusza do "The Dark Knight", Two Face miałby się narodzić pod koniec drugiego lub na początku trzeciego aktu.

SPOILER: Harvey Dent miałby zostać oblany kwasem, podczas próby ochrony Rachel.

W wywiadzie dla serwisu IESB, Cillian Murphy w odpowiedzi na pytanie o udział w "The Dark Knight", powiedział że nie wolno mu tego komentować. 

Aaron Eckhart o "The Dark Knight"TDK icon
Dodano: 26-02-2007, 18:41 Autor: Q

Aaron Eckhart udzielił MTV wywiadu, w którym po raz pierwszy wypowiada się na temat nowego Batmana.

"Jestem bardzo podekscytowany. Christopher Nolan jest niesamowitym reżyserem. To jest kolejny film w którym ziszczają się marzenia."

"Batman jest skomplikowaną postacią i Two-Face także po części pochodzi z tego samego świata. Ale (równocześnie) jest także poza nim."

"Szukam napięcia i podobieństwa pomiedzy tą dwójką bohaterów. Chcem znaleźć co jest podobne do Batmana i wtedy znajdę jego przeciwieństwo."

Na pytanie czy w filmie będzie tylko Dentem, aktor odpowiedział, "Tak, jestem Harveyem Dentem, ale później staje się Harveyem Two-Face'em."

Odnośnie spekulacji, że to Joker będzie odpowiedzialny za oszpecenie prokuratora okręgowe, Aaraon powiedział: "Myślę, że zostanę zabity (jeśli mogę skomentować) - nie jestem pewien czy mogę aż tyle powiedzieć. Są snajperzy, którzy właśnie mnie obserwują!"

Jaki będzie Joker w "The Dark Knight"TDK icon
Dodano: 24-02-2007, 02:32 Autor: Q
Według najnowszych informacji od źródła serwisu Batman On Film, w "The Dark Knight" początki Jokera nie zostaną najprawdopodobniej dokładnie zbadane. Według wskazówek jakie podał Nolan, Joker najprawdopodobniej będzie wzrowany na podstawie pierwszego komiksu, w którym się pojawił, czyli na Batmanie #1 z wiosny 1940 roku. Joker także nie będzie miał "ciętego uśmiechu", ani żadnych "charakterystycznych znaków", które wyjaśniałyby jego dziwaczny wygląd.

Warner Bros. bierze się za JLA?Filmy icon
Dodano: 23-02-2007, 16:25 Autor: Woland
Producenci zza oceanu od czasu "Spider-Mana" bardzo często sięgają do komiksu, przenosząc kolorowych bohaterów na taśmę kinową. Po nowych odsłonach przygód Batmana i Supermana wydaje się, że crossover filmowy tych dwóch herosów jest coraz bliższy realizacji. Może się jednak okazać, że nie będzie to akurat "World's Finest". Być może Mrocznemu Rycerzowi i Człowiekowi ze Stali toważyszyć będą inne znane postacie ze świata uniwersum DC.
W sieci pojawiła się informacja iż studio Warner Bros., właściciel firmy DC Comics, zleciło Kiernanowi i Michele Mulroney napisanie scenariusza opartego na serii komiksów "Justice League of America". Czy to oznacza, że za jakiś czas będziemy świadkami kinowej premiery Ligi Sprawiedliwości? Nie muszę tu chyba dodawać, jak wielkim przedsięwzięciem byłaby taka produkcja. Fani już pewnie ostrzą sobie zęby.

Źródło: Variety

Muzeum Super HerosówInne icon
Dodano: 21-02-2007, 17:54 Autor: Q
Dane Nash planuje w marcu w Indianapolis otworzyć muzeum poświęcone Super Herosom, oczywiście wśród eksponatów znajdą się te związane z Batmanem. Muzeum będzie zawierać całą kolekcję Nasha związaną w Supermanem i Batmanem, wśród której znajdą się kostiumy z TV i filmów, oraz z replika batmobilu z filmu "Batman", oraz z replika batboat z serialu TV z lat 60. 

Źródło: www.indystar.com 

Lex Lang o "The Batman"The Batman icon
Dodano: 21-02-2007, 01:18 Autor: Q
Lex Lang znany z podkładania głosów w kreskówek w wywiadzie dla Comics Continuum, powiedział że w następnym sezonie serialu "The Batman" podłoży głos pod Metallo, Clayface'a i burmistrza. W drugim odcinku Lang użyczył głosu postaci, która pomoże zdjąć z Supermana kryptonit. Aktor podał także informacje że w serialu wystąpią George Newbern i Clancy Brown, którzy powtórzą swoje role Supermana i Lexa Luthora z "Justice League".

Ze względu na Batmana zamknięto szkołęInne icon
Dodano: 21-02-2007, 01:17 Autor: Q
Trzy szkoły w północnym przedmieściu Phoenix były zamknięte przez około 45 minut w środę rano, po tym jak pewien uczeń zgłosił że widział osobę przebraną za Batmana, która przeskoczyła przez ogrdzenie i zniknęła na pustyni. Według opisu był to najprawdopodobniej mężczyzna o wzroście 1,92 m. Policja przeszukała teren, ale niczego nie znalazła.

Źródło: Topix.net

Nowy event: Countdown!!!!!Komiksy icon
Dodano: 21-02-2007, 00:57 Autor: Articles
Począwszy od  9 maja,w tydzień po zakończeniu 52, DC rozpocznie Countdown, masywną, roczną, wychodzącą co tydzień serieęz Paulem Dinim u steru. Seria będzie wydawana od odcinka #51 i numeracja będzie opadać aż do #0. Przez serie przewinie się wielu autorów i aktualne wydarzenia w DCU.

“To napawdę wybuchowy komiks,” opowiada edytor serii, Jeanine Schaeffer,. A Starszy VP-Executive Editor Dan DiDio nie mógł się z tym nie zgodzić.

“[Countdown] bierze najlepsze z Infinite Crisis i 52 i daje świeży widok na DCU,” mówi DiDio. “Będzie to pełna akcji historia zachaczającą o wszystkie poziomy DC Universe. Paul Dini jest głównym autorem, I to on będzie nadawał ton historii I charakterom. Jest to coś z czym świetnie sobie poradził przy ‘Batman: the Animated Series’ i innych seriach telewizyjnych przy których pracował.”

Czytaj więcej >>>

Czyżby w "The Dark Knight" miała pojawić się Montoya?TDK icon
Dodano: 20-02-2007, 23:04 Autor: Q
Według informacji podanych przez CBR, obecnie trwają przesłuchania do roli Montoyi.

Zdjęcia do "The Dark Knight" w kwietniuTDK icon
Dodano: 20-02-2007, 20:12 Autor: Q
Według wywiadu jakiego udzielił Chritopher Nolan dla LA Daily News, obecnie trwa pre-produkcja najnowszego Batmana, a zdjęcia mają rozpocząć się w kwietniu.

KFM w "The Dark Knight"TDK icon
Dodano: 19-02-2007, 20:44 Autor: Q
Kiedy wiemy już kto zagra Denta, warto zastanowić się w jakim stylu będzie walczył Batman. Według informacji podanych na keysikfm.com, w sequelu filmu "Batman Begins" ponownie zobaczymy walki oparte na Keysi Fighting Method, oraz także na Jeet Kune Do.

First Look: Nightwing Annual #2, Amazon Attack #1Komiksy icon
Dodano: 18-02-2007, 18:53 Autor: DarkShadow
NIGHTWING ANNUAL #2

Scenariusz: Marc Andreyko
Rysunki: Joe Bennett, Jack Jadson
Okładka: Joe Bennett, Jack Jadson
Data wydania: 18 Kwietnia 2007 r.
Ilość stron: 48

Rok temu Dick oświadczył się Barbarze. Ze ślubu jednak nic nie wyszło. Teraz masz okazje dowiedzieć się czemu do niego nie doszło.

Przykładowe strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6

 

AMAZONS ATTACK #1

Scenariusz: Will Pfeifer
Rysunki: Pete Woods
Okładka: Pete Woods
Data wydania: 25 Kwietnia 2007 r.
Ilość stron: 32


Amazonki wracają i są głodne zemsty! Minoł rok gdy wydarzenia podczas Kryzysu sprawiły że musiały opuścić nasz świat. Co sprawiło że teraz Amazonki zaatakowały Amerykę? Odpowiedź ukaże bezsilność i całkowity brak przygotowania kraju by odeprzeć taki atak. I gdzie w tym wszystkim jest Wonder Woman? Część 1 z 5.

Przykładowe strony: 1, 2, 3, 4, 5

Aaron Eckhart zagra Harvey'a Denta w "The Dark Knight" Christophera NolanaTDK icon
Dodano: 16-02-2007, 13:45 Autor: Woland
To co jeszcze do niedawna można było określić mianem plotek i doniesień z drugiej ręki stało się faktem. Oficjalnie ogłoszono, że Aaron Eckhart, nominowany w tym roku do Złotego Globu, wcieli się w obrazie "The Dark Knight" w postać prokuratora okręgowego Gotham City, Harvey'a Denta.

Dla przypomnienia, wcześniej wśród potencjalnych kandydatów wymieniano takich aktorów jak: Ryan Phillippe, Liev Shreiber i Josh Lucas. Padały także nazwiska Jude Lawa, Guy'a Pearce'a oraz Johna Cusacka.

Nadal jednak nie wiadomo jak sprawa wygląda z Maggie Gyllenhaal. Niedawno rzecznik aktorki poinformował publikę, że nie będzie komentował ani dementował tej informacji.

Latino Review: Maggie Gyllenhaal zagra Rachel DawesTDK icon
Dodano: 14-02-2007, 10:39 Autor: Woland
Serwis Latino Review podał, opierając się na swoich dwóch sprawdzonych źródłach, że aktorka Maggie Gyllenhaal zagra Rachel Dawes w kontynuacji obrazu "Batman Begins", "The Dark Knight".

"Batman Forever" w wersji reżyserskiej?Filmy icon
Dodano: 11-02-2007, 23:48 Autor: Woland
Według gorących informacji z serwisu Batman-On-Film studio Warner Bros. jest tak zadowolone z wyników sprzedaży "Superman 2: The Donner Cut", iż podjęto decyzję o wypuszczeniu na rynek w podobnej wersji innego filmu. Prawdopodobnie ma nim być "Batman Forever" Joela Schumachera, z którym już skontaktowano się w tej sprawie.

Już wcześniej, szczególnie przy okazji wydania antologii "Batmanów" z lat 1989-97, wiele razy krążyły plotki o wypuszczeniu równocześnie na rynek bardzo wyczekiwanej przez wielu fanów nowej edycji "Batman Forever". Nie od dziś bowiem wiadomo, że Schumacher nakręcił w 1994 roku ponad 30 minut materiału, który nigdy nie trafił do kin (w tym także alternatywne zakończenie).

Mr. Zsasz powraca w "The Dark Knight"TDK icon
Dodano: 11-02-2007, 15:34 Autor: Woland
Fani Victora Zsasza mogą mieć powody do radości. Wygląda na to, że postać seryjnego mordercy pojawi się znowu w kolejnym filmie o Mrocznym Rycerzu. Informacja ta pochodzi nie tylko z drugiej ręki, ale także z niedawnej wypowiedzi Tima Bootha na antenie amerykańskiego radia. Booth poinformował, że powróci do swojej roli w sequelu "Batman Begins". Najprawdopodobniej jego występ będzie równie krótki jak w obrazie z 2005 roku.

Z innych nowinek i plotek na temat obsady "The Dark Knight": Emily Blunt nie jest już brana pod uwagę do roli Rachel Dawes, za to bardzo blisko angażu jest Maggie Gyllenhaal. Wiele też wskazuje na to, że to właśnie Aaron Eckhart będzie Harvey'em Dentem, choć producenci mają na oku również innego aktora, którego nazwisko na pewno za jakiś czas pojawi się w mediach.
Może za to stać się tak, że w obrazie nie zobaczymy Morgana Freemana, czyli ekranowego wynalazcy Luciusa Foxa.

Powstanie 5 sezon The BatmanThe Batman icon
Dodano: 09-02-2007, 23:24 Autor: DarkShadow
To już pewne - będzie 5 sezon serialu The Batman. W nowym sezonie Batman będzie poznawać i współpracować z wieloma innymi bohaterami znanymi z komiksowego świata DC. Fani mogą się spodziewać napakowanych akcją i emocjami odcinków w których Batman będzie współpracować z takimi bohaterami jak Superman, Aquaman czy choćby Flash. W dodatku bohater Gotham będzie używać w swojej walce ze złem jeszcze bardziej zaawansowanych technologicznie gadżetów.

Pierwsze odcinki nowego sezonu najpewniej zostaną wyemitowanego jesienią.

Źródło: Comics Continuum

Kiedy pierwszy klaps do "The Dark Knight"? Plus Aaron Eckhart o DencieTDK icon
Dodano: 09-02-2007, 10:13 Autor: Woland
Michael Caine poinformował na swojej stronie internetowej, że nie ustalono jeszcze, kiedy dokładnie rozpoczną się zdjęcia do kolejnego filmu o Batmanie pt. "The Dark Knight". Moim następnym projektem będzie "Batman", ale nadal nie zadecydowano, kiedy zaczniemy kręcić, pisze aktor.

Z kolei Aaron Eckhart zapytany o plotki na temat jego udziału w obrazie Chrisa Nolana odpowiedział: Zobaczymy. Ale gdzieś ty to słyszał?

Źródło: MICHAELCAINE.COM/ BATMAN-ON-FILM

Ken Watanabe chce BatmanaTDK icon
Dodano: 08-02-2007, 23:41 Autor: Woland
Ken Watanabe, gwiazdor nominowanego w tym roku do Oscarów filmu "Listy z Iwo Jimy", przyznał w ostatnim wywiadzie dla The Epoch Times, że jest bardzo zainteresowany pracą w filmach akcji, takich jak chociażby "Batman Begins". Watanabe zdradził, iż chciałby aby jego postać znowu pojawiła się w kolejnym filmie o Batmanie, choć jak dodaje, nikt z nim na ten temat nie rozmawiał.

Chciałby pan, aby pański bohater powrócił do filmu o Batmanie?
KW: Tak, mój bohater nie zginął.

Nie było żadnych rozmów na ten temat?
KW: Nie

"Batman: Sprawiedliwość ponad wszystko" za 6,90 złInne icon
Dodano: 07-02-2007, 22:05 Autor: Q

Do najnowszego numeru (03/07) miesięcznika Komputer Świat Gry, w cenie 6,90 zł dołączona jest gra "Batman: Sprawiedliwość ponad wszystko".

Za informację dziękujemy Damexowi.

Jamie Foxx nie zagra DentaTDK icon
Dodano: 07-02-2007, 16:05 Autor: Q

Według informacji jakie podał rzecznik prasowy aktora, w plotkach o tym że Foxx zagra w sequelu "Batman Begins" nie ma ziarnka prawdy.

Według serwisu IGN, głównym kandydatem do roli Denta jest obecnie Aaron Eckhart.

First Look:Justice Society Of America #3, Batman #663Komiksy icon
Dodano: 03-02-2007, 23:20 Autor: ProBeyond

JUSTICE SOCIETY OF AMERICA #3
Scenariusz: Geoff Johns
Rysunki: Dale Eaglesham i Art Thibert
Okładka: Alex Ross
Drugi wariant: Eaglesham
Data Wydania: 7 Luty 2007 r.
Ilość Strona: 32

Hawkman powraca do Justice Society of America,jako w zespole
walczącym z super zabójcami,usiłujących wytępienia ich
dziedzictwa!Lecz kto jest za tym podstępnym ruchem i jaki nowy
bohater wzejdzie,by się z nimi zmierzyć?Plus,rewelacja o Damage,
oraz  Maxine Hunkel wybiera kryptonim:Cyclone!

Przykładowe strony: 1, 2, 3, 4


BATMAN #663
Scenariusz:Grant Morrison
Rysunki:John Van Fleet
Okładka:Andy Kubert
Data Wydania: 14 Luty 2007 r.
Ilość Strona: 48

Po szokującym zdarzeniu w Batman #655,w którym Joker został postrzelony bezpośrednio w twarz,koronowany książe zbrodni,dokonuje triumfalnego powrotu do Gotham,by spowodować zamieszanie w mieście i zemścić się na Batmanie!Obywatele Gotham City wkrótce odkryją że ponowne pojawienie się Jokera nie jest śmieszną sprawą.

Przykładowe strony: 1,2, 3, 4, 5, 6, 7

Źródło: Newsrama

DC Comics wyjawiło parę zmian w nadchodzących tytułachKomiksy icon
Dodano: 03-02-2007, 08:30 Autor: Articles

*Justice League of America #8 będzie zawierała rysunki Shane Davisa I Matta Banninga, a Justice Society of America #5 zostanie zilustrowana przez Fernando Pasarin. Te numery są początkiem crossovera między tymi tytułami -  "The Lightning Saga."
* The Justice League of America Vol. 1 HC będzie zawierał odcinki  #0-7.
Trafi do sprzedaży 6 czerwca.
* Daniel Acuna jest odpowiedzialny za rysunki do Green Lantern #18-19, z okładkami zrobionymi przez regularnych twórców serii - Ivana Reis’a i Oclair’e Alberta.

* Główna historia w Tales of The Unexpected #6 będzie posiadała rysunki Toma Mandrake.
* DC poprawiło opis StormWatch PHD #6: "Lider StormWatch, John Doran myślał, że to będzie zwyczajny dzień w biurze , gdy dowiedział sie że musi przygotować drużynę na mystyfikację supersił. Dzień będzie wszystkim niezwyczajnym, zwłaszcza, ze niebezpieczne siły włączają się do gry która może zniszczyć drużynę i ujawnić zdrajcę w PHD. Czy to będzie koniec Post Human Division?"
* Zawartość Shadowpact: The Pentacle Plot TP została uzupełniona. Album będzie zawierał teraz odcinki #1-3 i 5-8 regularnej serii.

 

Ryan Phillippe o plotkach na temat roli DentaTDK icon
Dodano: 03-02-2007, 02:42 Autor: Woland
Okazuje się, że Ryan Phillippe rzeczywiście był kandydatem Nolana na nowego prokuratora okręgowego Gotham City.
W czasie wczorajszej konferencji prasowej poświęconej filmowi "Breach", Phillippe został zapytany o plotki związne z jego kandydaturą do roli Harvey'a Denta w "The Dark Knight". Aktor dał do zrozumienia, że w przeszłości ludzie w Warnera poważnie nosili się z myślą zaangażowania go do kolejnego obrazu o Człowieku-Nietoperzu, jednak on obawiał się angażować w negocjacje dotyczące roli Denta, bez wcześniejszego przeczytania scenariusza, który w tamtym okresie był jeszcze na etapie pisania. Phillippe przyznał, iż nie odrzucił żadnej oficjalnej propozycji, bo też taka się nie pojawiła. A jak przedstawiała się sytuacja do niedawna?

Myślę, że zwracali się z tym po kilka razy do mojego agenta, ale nie wysunięto żadnych propozycji. Mogło być zabawnie.

Źródło: IGN

Nowe twarze w wyścigu o role w "The Dark Knight"TDK icon
Dodano: 02-02-2007, 10:57 Autor: Woland
Latino Review raz jeszcze ma dla nas kilka nowinek na temat przygotowań do "The Dark Knight". Według informacji, jakie zdobył serwis, głównym aktorem branym pod uwagę do roli Harvey'a Denta jest Aaron Eckhart ("Zapłata", "Opętanie", "Erin Brockovich"). Mamy też nową kandydatkę do objęcia po Katie Holmes roli asystentki prokuratora okręgowego Gotham, Rachel Dawes. Do grona wymienianych w ostatnich dniach Rachel McAdams i Emily Blunt włączyła się Maggie Gyllenhaal ("World Trade Center", "Uśmiech Mony Lizy").

Za to podobno Katie Holmes, chcąc ratować swój wizerunek, zwróciła się do gazety The Wall Street Journal, aby ta już nie pisała na jej temat w kwestii porzucenia roli w następnym "Batmanie".

Parodia Batmana w SimpsonachInne icon
Dodano: 02-02-2007, 00:59 Autor: Q
W najnowszym odcinku serialu "The Simpsons - Revenge Is A Dish Best Served Three Times", sparadiowano Batmana. W historii opowiadanej przez Barta zatytuowanej "Bartman Begins", po śmierci rodziców wypełniając ostatnią wolę ojca, czyli zemstę w ekstrawaganckim i niepraktycznym stylu, w Gotham City po treningu prowadzonym przez dziadka, pojawia się  gotowy do walki ze złem i szukania zabójcy rodziców, zamaskowany Bartman. Oczywiście dokonanie zemsty pomogło mu pogodzić się ze śmiercią rodziców, a do tego ma miliardy dolarów i żadnych rodziców, którzy by nim pomiatali, czyli zemsta jest świetna.

Emily Blunt zamiast Holmes?TDK icon
Dodano: 01-02-2007, 12:46 Autor: Q
Po informacjach o tym że Katie Holmes nie zagra w "The Dark Knight", kandydatką na jej miejsca jest brytyjska aktorka Emily Blunt ("Diabeł ubiera się u Prady"). Podobno Katie nie zrezygnowała z roli, tylko została wyrzucona, pewnie ma to związek z zamieszaniem jakie panowało w mediach podczas premiery "Batman Begins", ale nie miało nic wspólnego z Batmanem, tylko z prywatnym życiem Holmes.

Źródło: Cinema Blend

Johns i Daniel opuszczają TytanówKomiksy icon
Dodano: 01-02-2007, 00:00 Autor: DarkShadow

Po czterech lat prac nad przygodami Teen Titans wielokrotnie nagradzany i doceniamy scenarzysta Geoff Johns odchodzi. Jego miejsce od #47 numery zajmie obecny scenarzysta przygód Robina - Adam Beechen.
Niestety także rysownik Tytanów - Tony Daniel zajmie się innym projektem po zakończeniu historii "Titans East". Na razie nie wiadomo kto zajmie jego miejsce.

Źródło: newsarama

Content Management Powered by CuteNews
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk