.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: STRONA GŁÓWNA :: ARCHIWUM :: PAŹDZIERNIK 2004 :.


 "The Batman"- Firefly trzynastego.
Dodano: 29-10-2004, 20:24 Autor: Chudy

Firefly (u nas znany jako Robaczek Świętojański) będzie miał swój debiut w serialu "The Batman" 13 listopada w odcinku "The Big Heat".

komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 Rolling Stone o nowym Batmobilu.
Dodano: 28-10-2004, 16:38 Autor: Q

Magazyn Rolling Stone opublikował artykul o samochodach, wsród których znalazł się Batmobil z Batman Begins. W nowym numerze magazynu przedstawione zostały najważniejsze wiadomości o nowym pojeździe Batmana: wymiary, budowa, waga, wyposażenie, prędkoć, koszty produkcji itp.

Aby zobaczyć zdjęcie z informacjami wystarczy kliknąć tutaj.


komentarze [2] | skomentuj | drukuj


 First Looks: Detective Comics #800, JLU #3.
Dodano: 27-10-2004, 21:32 Autor: Chudy

DETECTIVE COMICS #800

Scenariusz: Andersen Gabrych i David Lapham
Rysunek: Pete Woods, Cam Smith i Dawid Lapham
Okładka: Jock
Data: 03.11.2004
Stron: 48

Na skutek szokujących wydarzeń z "War Games" Batman będzie musiał stanąć twarzą w twarz z całkowicie odmienionym a co za tym idzie - niebezpieczniejszym Gotham City. Jednak czy uda mu się to kiedy Killer Croc i Szalony Kapelusznik są na wolności ? Plus preludium do nowej historii napisanej i narysowanej przez Davida Laphama "City of Crime!".

Przykładowe strony: 1, 2, 3, 4

JLU #3

Scenariusz: Adam Beechen
Rysunek: Carlo Barberi i Walden Wong
Okładka: Ben Caldwell
Data: 03.11.2004
Stron: 32

Atom dowiaduje się o inwazji obcych, którzy za cel wyznaczyli sobie Wieże Ligii Sprawiedliwych. Czy Ray Palmer będzie mógł liczyć na pomoc Wonder Woman, Ice'a i Firestrom'a?

Przykładowe strony: 1, 2 3, 4.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 Nowe zdjęcie z Batman Begins i kilka ciekawych informacji...
Dodano: 27-10-2004, 14:49 Autor: Woland

Jak podają nieoficjalne źródła Brandon Routh, czyli nowy wieżo upieczony Superman podpisał z WB kontrakt na trzy kolejne filmy opowiadające o przygodach Człowieka ze Stali. Jednak niewykluczone jest to, że kontrakt dotyczy także udziału w produkcji, w której mieliby się spotkać Superman i Batman. Sądząc po ostatnich spekulacjach dotyczących tej produkcji informacja ta może być prawdziwa bo przecież w Hollywood już raz przymierzano się do stworzenia filmu z najsłynniejszą parą bohaterów DC. Zresztą teraz kiedy jest już pewne, że Batman i Superman powrócą na ekrany kin (i z pewnocią przyniosą spore zyski) producenci pokuszą się o wprowadzenie w życie tego pomysłu. Pamiętacie jak na wakacjach podczas kręcenia scen w Chicago do "Batman Begins" na licie aktorów pojawiło się nazwisko Tom'a Welling'a odtwarzającego role młodego Clarka Kenta w "Smallville" ? Teraz wszystko to zaczyna mieć sens: "Batman Begins" będzie opowiadał o początkach działalności Mrocznego Rycerza a akcja "Supermana V" ma zacząć się tam gdzie skończyła się "Supermana II"- więc w Batman Begins wystarczyłoby tylko pokazać jak doszło do poznania Gacka i eSa - teraz gdy WB ma już obu aktorów do roli superbohaterów powstanie filmu to raczej tylko kwestia czasu. Można jeszcze dodać że przecież w USA serial "Smallville"(ostatnio odcinek pt. "Devoted" obejrzała rekordowa liczba Amerkanów - 5,7 mln)cieszy się ogromną popularnością a zainteresowanie jakie towarzyszy filmowi Nolana jest ogromne.
Tymczasem nie mineło nawet dwóch dni a już pojawiło sie nowe zdjęcie z piątego filmu z Batmanem przedstawiające Bale'a w stroju. Zdjęcie możecie zobaczyć w tym miejscu.

komentarze [1] | skomentuj | drukuj


 Batman Begins - gra na podstawie filmu w 2005 roku.
Dodano: 26-10-2004, 17:41 Autor: Woland

WB, DC Comics i EA zapowiedziały dzi, że połączą swoje siły aby stworzyć grę na podstawie znajdującego się w obecnej chwili w produkcji filmu Batman Begins. Gra zostanie wydana min. na PlayStation 2, PSP (PlayStation Portable), Xbox-y, Nintendo GameCube oraz Game Boy Advance. Będzie ona oczywicie oparta na fabule samego filmu.
Pierwsze promujące gre zdjęcie można zobaczyć klikająć tutaj.

komentarze [2] | skomentuj | drukuj


 Nightwing: Year One
Dodano: 26-10-2004, 15:13 Autor: Chudy

Wszyscy znamy origin Dicka Graysona jako Robina (historie "Dark Victory" czy "Robin: Year One"). Jest nawet historia jego debiutu jako Nightwing'a w Teen Titans. Ale jak ten pierwszy pomocnik Batmana przetransformował się z Cudownego Chłopca w Skrzydło Nocy? Nigdy tego nie pokazano... aż do teraz.

Po wydarzenia z historii "War Games" Grayson zasłużył na kilka chwil powrócenia do przeszłości. A tą przeszłość spróbują opisać Chuck Dixon, Scott Beatty i Scott McDaniel w 6-częciowej historii "Nightwing: Year One", która swój start będzie miała w Nightwing #101. Komiks będzie ukazywał moment, w którym pierwszy Robin został wywalony przez Mrocznego Rycerza z "pracy" (wreszcie zostaną ukazane prawdziwe powody zerwania współpracy) aż po dołączenie do grupy Teen Titans jako Nightwing.

Twórcy (mam tu na myli Dixona i Beatty'ego) mają zamiar przyjąć ten sam schemat pracy, jaki miał miejsce przy takich historiach, jak wspomniany wczeniej "Robin: Year One" czy Batgirl: Year One". Historia będzie miała miejsce w tym samym czasie, co chociażby historia Wolfman'a i Péreza "Tales of the New Teen Titans #44", a koniec będzie nawiązywał do jednej z najlepszy historii w wiecie DC - "Teen Titans: The Judas Contract".

Ostatni akcja pierwszego Robina, rozmowa z Supermanem, pojawienie się Jasona Todda.... to wszystko jeszcze przed nami. Pierwsza częć zostanie wydana 12 stycznia 2005 i będzie miała 32 stron. Teraz możecie zobaczyć okładki pierwszych dwóch częci tej historii:

- Nightwing #101
- Nightwing #102


komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 Z "Rodziny Soprano" do JLU.
Dodano: 26-10-2004, 14:42 Autor: Chudy

W jednym z nowych odcinków JLU usłyszymy głos Steve'a Schirripa, jednego z głównych bohaterów serialu "Rodzina Soprano". Zagra on nowojorskiego bandziora w odcinku "Double Date", który zostanie wypuszczony prawdopodobnie w przyszłym roku. Rola Schirripa ma być humorystyczna.

Steve Schirripa gra w "Rodzinie Soprano" Bobby'ego "Bacala" Baccalieri od 2000 roku. Za ciekawostke można uznać fakt, że ostatnio podpisał umowę z Disney's Touchstone TV, która ma poprowadzić produkcję komedii basującej na książce Steve'a "A Goomba's Guide to Life".

komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 Nowe zdjęcia z Batman Begins !!!
Dodano: 25-10-2004, 23:21 Autor: Q

Warner Bros. zaprezentował swoim zarejestrowanym użytkownikom newslettera nowe zdjęcia z filmu przedstawiające Cillian'a Murphy'ego - Dr Jonathan'a Crane'a, Katie Holmes -Rachel Dawes oraz Rutgera Hauer'a - Richarda Earle'a.
Zdjęcie Crane'a to dokładnie to samo, które wcześniej pojawiło się na Comic Con w San Diego podczas ostatnich wakacji. Jest ono jednak w znacznie lepszej jakoci.


Kliknij aby zobaczyć nowe zdjęcia.

komentarze [2] | skomentuj | drukuj


 "Catwoman" na DVD.
Dodano: 25-10-2004, 19:22 Autor: Chudy

Może nie każdego to zaciekawi, ale pojawiły się nowe informacje na temat wydania na DVD filmu "Catwoman", który ujrzy światło dzienne 16 stycznia 2005. A mianowicie wśród dodatków będzie można zobaczyć:
- Alternatywne zakończenie filmu, które oczywiście nie zostało wykorzystane w filmie
- 5 wyciętych scen
- 2 filmy dokumentalne ukazujące ewolucje postaci Catwoman od swego pierwszego pojawienia się w Batman #1 aż do kreacji Halle Berry.

DVD będzie kosztować w USA 27,95 $. U nas prawdopodobnie będziemy musieli przebulić stówkę, ale skoro wydawca jeszcze nic nie zapowiedział, to nie będę prorokował....

komentarze [7] | skomentuj | drukuj


 First Looks: Styczeń 2005.
Dodano: 24-10-2004, 20:25 Autor: Woland

BATMAN #636

Scenariusz: Judd Winick
Rysunki: Doug Mahnke, Tom Nguyen
Okładka: Matt Wagner
Data: 26.01.2005
Stron: 32

Druga częć 4-częciowej opowieci "Under the Hood"(Pod kapturem). Podczas, gdy Batman próbuje otrząsnąć się po wstrząsającym odkryciu Black Mask i nowy Red Hood dzielą na częci wiat przestępczy Gotham. Czyżby w Gotham miało dojć do kolejnej Wojny Gangów ?


DETECTIVE COMICS #802

Scenariusz: David Lapham, Mike Carey
Rysunki: Ramon Bachs, Nathan Massengill, John Lucas
Okładka: David Lapham
Data: 05.01.2005
Stron: 40

Druga częć 12-częciowej sagi "City of Crime" autorstwa Davida Lapham'a. Prowadząc ledztwo w sprawie morderstwa młodej kobiety Batman odkrywa o wiele więcej przypadków mierci i korupcji. Tymczasem w sprawę angażuje się Pingwin i sprawia, że sprawy stają się bardziej wybuchowe. Dodatkowo w tym numerze będzie można przeczytać drugą częć 4-częciowej historii "The Baker"(Piekarz), której główna intryga coraz bardziej się zagęszcza na skutek morderstwa w Big Top'ie.BATMAN: GOTHAM KNIGHTS #61

Scenariusz: A.J. Lieberman
Rysunki: Al Barrionuevo, Bit
Okładka: Cliff Chiang
Data: 19.01.2005
Stron: 32

W Gotham zaczyna robić się gorąco po wstrząsającym odkryciu dotyczącym Hush'a oraz po samobójstwach sierot w należącym do Poison Ivy Parku Robinson'a. Skoro były to samobójstwa, to dlaczego Ivy czuje się winna z ich powodu ?


BATMAN: LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #187

Scenariusz: Shane McCarthy
Rysunki: Tommy Castillo, Rodney Ramos
Okładka: Sean Phillips
Data: 12.01.2005
Stron: 32

Trzecia częć 5-częciowej historii "Riddle Me That!". Wreszcie dowiemy się jak Edward Nigma z drugorzędnego rzezimieszka przeistoczył się w nikczemnego geniusza zbrodni. Tymczasem z każdą chwilą Batman przechyla się ku płonącemu wrakowi na szczycie bardzo wysokiego mostu.


CATWOMAN #39

Scenariusz: Scott Morse
Rysunki: Paul Gulacy, Jimmy Palmiotti
Okładka: Paul Gulacy, Jimmy Palmiotti
Data: 19.01.2005
Stron: 32

Druga częć 3-częciowej opowieci, w której gościnnie występują Batman i Slam Bradley. Tajemcznicza grupa znana jako Three Piece Suit chce kawałka Catwoman(!)...tak jak ich człowiek - The Wooden Nickel.


THE BATMAN STRIKES! #5

Scenariusz: Bill Matheny
Rysunki: Christopher Jones, Terry Beatty
Okładka: Jeff Matsuda
Data: 12.01.2005
Stron: 32

Scarface i Brzuchomówca przyczepiają Batmanowi do ramienia sztucznego mini-Scarface'a uzbrojonego w bombe. Czy Batmanowi uda się uwolnić z pułapki bez niszczenia Gotham City ?


komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 Fan Films: A Joker's Card.
Dodano: 23-10-2004, 17:00 Autor: Chudy

W sieci (a dokładnie tu) krąży ostatnio teaser nowego FanFilmu z wiata DC- "A Joker's Card". Historia dzieje się w niedalekiej przyszłości, gdzie potomstwo Nightwinga i Wonder Woman (!) zostaje porwane w wyniku zemsty zaplanowanej przez synów Mr.Freeze'a i Jokera. Teaser trwa 41 sekund.

Strona główna filmu: A Joker's Card

komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 Mr. Freeze w Listopadzie!
Dodano: 23-10-2004, 10:25 Autor: Chudy

"Pan Mróz" będzie głównym złym w odcinku "The Big Chill" serialu "The Batman", który swoją emisję będzie miał 6 Listopada na KidsWB!

P.S. Odcinek "The man who would be bat" będzie wyświetlany 30 października a nie, jak pisałem wcześniej, że dzisiaj. Dziś będzie powtórka "The Cat and the Bat".


komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 Batman: Europa
Dodano: 21-10-2004, 20:32 Autor: Chudy

DC zapowiedziało "Batman: Europa"- miniserie, nad którą będzie pracował Jim Lee (i on będzie nadzorował pracą nad miniserią) i (tutaj sensacja) europejscy twórcy historii obrazkowych.

Jim, który ostatni wrócił wraz z rodziną z rocznego pobytu z Włoch, jest zauroczony rodowiskiem komiksu włoskiego. Tam włanie spotkał (jego zdaniem) wspaniałych twórców, którzy nigdy nie pracowali przy historiach superbohaterskich. Uznał, że taką szanse należy im dać.

"Batman: Europa" będzie współtworzony przez Briana Azzarello ("Banner!"; "Batman: Broken City") i Matteo Casali (jeżeli chodzi o scenariusz rzecz jasna). Historia ma opowiadać o pocigu współpracujących ze sobą Batmana i ... Jokera (!) za tajemniczym adwersarzem. Każda częć (a będzie ich cztery) będzie tworzona przez innego rysownika, który poprzez swój indywidualny styl rysowania ukaże Nietoperza z zupełnie innej perspektywy. W pierwszej częci zobaczymy oczywicie samego twórcę pomysłu- Jima Lee. W drugiej częci natomiast swego talentu użyczy Giuseppe Camuncoli, a czwartą stworzy (graficznie) Gabriele Dell'Otto. Do trzeciej częci nie został jeszcze przydzielony żaden rysownik, ale o tej sprawie będę informował na bieżąco.

Komiksu będziemy mogli się spodziewać w trzeciej kwartale 2005. Jako "przekąskę przed głównym daniem" proponuje wspaniały art współtwórcy "Hush'a" Jima Lee.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 First Looks: JLA #107.
Dodano: 21-10-2004, 16:46 Autor: Chudy

- JLA #107
Scenariusz: Kurt Busiek
Rysunek: Ron Garney i Dan Green
Okładka: Ron Garney i Dan Green
Data: 27.10.2004
Stron: 32

Ostatnio popularny Kurt Busiek dołączył do Rona Garneya i Dana Green'a, by pracować nad "Crime Syndicate of Amerika" 8-częciową historią, która swój początek miała w ostatnim komiksie Busieka "JLA/Avengers". To tu JLA kontynuuje poszukiwania tajemniczego "kosmicznego jaja", które uciekło im spod nosa podczas JLA/Avengers. Ale to, co znajdą w tym "jajku" nie będzie z tej Ziemi...

Przykładowe strony: 1, 2, 3, 4.
komentarze [3] | skomentuj | drukuj


 Nowy odcinek "The Batman" wkrótce...
Dodano: 21-10-2004, 16:22 Autor: Chudy

Po odtwarzaniu powtórek poprzednich epizodów serialu KidsWB! zapowiedziało, że w tą sobotę wyemitowany zostanie nowy odcinek "The Batman" zatytułowany "The Man Who Would Be Bat". Najprawdopodobniej to w nim wystąpi Man-Bat.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 Kolejne zdjęcia z Begins i napisy do TAS'ów.
Dodano: 17-10-2004, 16:29 Autor: Q

Strona Legionsofgotham, przedstawiła nowe zdjęcia promujące film Batman Begins - Batmana w całej postawie i art przedstawiający Batmobil.
Zdjęcie można oglądnąć TUTAJ.

Oprócz zdjęć na stronę doszły nowe napisy, do odcinków Batman TAS.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 Nowe zdjęcia z Batman Begins !!!
Dodano: 16-10-2004, 00:37 Autor: Q

Potwierdziły się wcześniejsze zapowiedzi - są nowe oficjalne zdjęcia z filmu Batman Begins. Zdjęcia przedstawiają: Ken Watanabe (Ra's Al Ghul), Linus Roache (Dr Thomas Wayne), Tom Wilkinson (Carmine Falcone).
Zdjęcia można oglądnąć tu.

Kolejne zdjęcia moją ukazać się pod koniec miesiąca.


komentarze [2] | skomentuj | drukuj


 Nowy KZ!
Dodano: 15-10-2004, 21:32 Autor: Chudy

Nowy numer KZ jest juz dostępny. Michał Siromski (jeden z członków redakcji) napisał recenzję "Batman: Book of the Dead"- Elseworld'a napisanego przez Doug'a Moench'a ("The Wapmire Trylogy") i Barry Kitson ("Batman/Punisher: Lake of Fire"). Po za tym masa artykułów, felietonów i recenzji- dla każdego co dobrego. Ja szczególnie polecam artykuł o dziele "Banner!" autorstwa Briana Azzarello ("Batman: Broken City", "100 Naboi") i Richarda Corbena (notabene to on jest głównym tematem numeru)- moim zdaniem najlepszym komiksie o Bruce'ie "Hulk'u" Banner.

Ogólnie polecam i życze miłej lektury!

komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 Killer Croc i DVD.
Dodano: 15-10-2004, 19:59 Autor: Q

Dzisiaj dodalimy porawiony opis Killer Croca i informacje o wydaniu DVD - Batman - The Animated Series, Vol. 2 .

komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 First Look: Robin #131, Batman: Gotham Knights #58, Batgirl #57
Dodano: 14-10-2004, 11:07 Autor: Chudy

ROBIN #131

Scenariusz: Bill Willingham
Rysunek: Jon Proctor i Robert Campanella
Okładka: Dustin Nguyen
Data: 20.10.2004
Stron: 32

"War Games" Akt 3, częć 4. Dwóch Robinów walczy o swoje życie. Tima Drake walczy z niebezpiecznym duetem The Trickster i Mr. Fun. A Stephanie Brown staje oko w oko z tajemniczym mastermind'em sterujacym "rozgywkami wojennymi".

Przykładowe strony: 1, 2, 3, 4.

BATMAN: GOTHAM KNIGHTS #58

Scenariusz: A.J. Lieberman
Rysunek: Al Barrionuevo i Francis Portella
Okładka: Jae Lee
Data: 20.10.2004
Stron: 32

"War Games" Akt 3, częć 5. Gdy miasto popada w chaosie, Tarantula staje cię głównym celem G.C.P.D. Zdesperowani policjanci chcą za wszelką cenę ją przymknąć, nie zważając na szkody. Batman będzie musiał wybrać pomiędzy zahamowaniem fali przemocy a ratowaniem swego nowego sprzymierzeńca.

Przykładowe strony: 1, 2, 3, 4.

BATGIRL #57

Scenariusz: Dylan Horrocks
Rysunek: Mike Huddleston i Jesse Delperdang
Okładka: James Jean
Data: 20.10.2004
Stron: 32

"War Games", Akt 3, częć 6. Batgirl i Onyx walczą o swe życia w wnętrzociach Gotham, a tajemniczy mastermind, który stoi za całymi "rozgrywkami wojennymi", postanawia skierować całą wojnę gangów na... Batmana.

Przykładowe strony: 1, 2, 3, 4.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 Nowe zdjęcia z Batman Begins już wkrótce?
Dodano: 14-10-2004, 10:34 Autor: Q

Jak podaje serwis Moviehole, od piątku na oficjalnej stronie filmu 'Batman Begins', mają pojawić się kolejne zdjęcia, między innymi Scarecrow'a.

W piątek (15.10):
- Ken Watanabe
- Linus Roache
- Tom Wilkinson

We wtorek (26.10):
- Cillian Murphy
- Rutger Hauer
- Katie Holmeskomentarze [0] | skomentuj | drukuj


 'The Bruce Wayne Series' i 'The Cat and the Bat'
Dodano: 13-10-2004, 19:27 Autor: Q

Informacje o serialu - 'The Bruce Wayne Series', który niestety pozostal tylko w fazie projektu.

Oraz streszczenie 4 odcinka The Batman - 'The Cat and the Bat'.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 Zmarł Christopher Reeve.
Dodano: 11-10-2004, 16:09 Autor: Woland

W wieku 52 lat zmarł Christopher Reeve, widzom najlepiej znany z roli Supermana, w którego postać wcielił się czterokrotnie (w latach 1978-87). Od 1995 roku aktor był sparaliżowany, ale nigdy nie przestał wierzyć, że kiedy powróci do pełni zdrowia. W ostatnią sobotę zapadł w śpiączkę po komplikacjach związanych z paraliżem....komentarze [11] | skomentuj | drukuj


 Wszystko o filmie "Catwoman".
Dodano: 11-10-2004, 15:39 Autor: Q

Może nie wszystkich to zainteresuje, ale chyba warto poczytać materiały jakie udostępnił dystrybutor odnonie filmu "Catwoman"

komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 Wayne Industries Logo ?
Dodano: 10-10-2004, 21:37 Autor: Q

SuperHeroHype przedstawił logo Wayne Industries z Batman Begins.

Update:
Warner Bros. potwierdził, że NIE JEST to logo z filmu.
komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 JLU: HAWK AND DOVE; Seriale "Batman" (1943) i "Batman & Robin" (1949)
Dodano: 09-10-2004, 21:03 Autor: Chudy

W tym i w tym miejscu znajdziecie opisy pierwszych seriali o przygodach MrocznegoRycerza i Cudownego Chłopca.

Pozatym doszedł opis czwartego odcinka JLU - "Hawk & Dove.


komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 Fan Film: Batman: Revenge
Dodano: 08-10-2004, 15:50 Autor: Chudy

Widzielicie parodie "Spidermana 2" w wiecie klocków Lego? No to co powiecie na ukazanie Batmana Burtona w wiecie... klocków Lego?

Tutaj możecie pobrać cały film "Batman: Revenge" opowiadający o walce Mrocznego Rycerza z klasycznym już szaleńcem Edwardem "Ridllerem" Nygma. A wszystko utrzymane w scenografii ala Lego...

komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 First Look: Batman: Legends of the Dark Knight #184 i Nightwing #98
Dodano: 07-10-2004, 16:24 Autor: Chudy

BATMAN: LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #184

Scenariusz: A.J. Lieberman
Rysunek: Brad Walker i Troy Nixe
Okładka: Brian Haberlin
Data: 13.10.2004
Stron: 32

"War Games" Akt 3, częc 2. Gdy Batman zostaje zalany morzem kryminalistów, bohaterowie Gotham ruszają mu z odsieczą. Cały ten chaos i przemoc to dopiero początek końca całej tej historii. W dodatku G.C.P.D. ma zamiar złamać ustalone wczeniej zasady.

1, 2, 3, 4.


NIGHTWING #98

Scenariusz: Devin Grayson
Rysunek: Mike Lilly i Andy Owens
Okładka: Scott McDaniel i Andy Owens
Data: 13.10.2004
Stron: 32

"War Games" Akt 3, częć 3. 10 miesięcy temu Firefly podpalił Haly's Circus, miejsce dzieciństwa Dicka Graysona. Teraz Robaczek Świętojański będzie musiał się zmierzyć z furią Nightwinga. W międzyczasie Batgirl i Onyx staczają bitwę z Killer Croc'iem i Suicide King'iem.

1, 2, 3, 4.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 Okładki JLA: Classified
Dodano: 07-10-2004, 15:34 Autor: Chudy

DC ujawniło okładki JLA: Classified, którego twórcami są Grant Morrison (pierwszy scenarzysta miesięcznika JLA i Batman: Arkham Asylum), Ed McGuinness i Dexter Vines (którzy rysowali m.in. do ostatnio popularnego miesięcznika "Batman/Superman"). Okładki znajdziecie tutaj i tutaj.

Jak zauważylicie pierwszy numer będzie wydawany w dwóch różnych okładkach. Na obu jednak widnieje napis "Gdzie jest Liga Sprawiedliwoci?".

Pierwszy numer miniserii zostanie wydany 3 Listopada.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 Czyżby to był Scarecrow ?
Dodano: 07-10-2004, 15:23 Autor: Chudy

Serwis Mukmouth opublikował rzekomy graficzny projekt wyglądu Stracha na Wróble granego w filmie Nolana przez Cillian'a Murphy'ego. Powiem szczerze, że widok zwalił mnie z krzesła. Powiększony obrazek możecie zobaczyć tutaj.

komentarze [5] | skomentuj | drukuj


 Scott Beaty znów w akcji!
Dodano: 06-10-2004, 15:12 Autor: Chudy

Scott Beatty, autor ilustrowanej encyklopedii "Batman: The Ultimate Guide to the Dark Knight", pracuje nad "Batman Begins: The Visual Guide" dla DC i Dorling Kindersley.

"Jeli widzielici książki DK o powstawaniu filmów "Star Wars", to już wiecie, co spodziewać się po tej książce"- mówi Beatty.

Beatty, oprócz książki opisującej prace na "Batman Begins" pracuje również nad "Nightwing: Year One". Podczas prac nad tym tytułem Scott znów będzie współpracował z Chuckiem Dixonem, z którym pracował podczas innych tytułów- Robin: Year One (rys. Javier Pulido i Robert Campanella) i Batgirl: Year One (rys. Marcos Martin i Alvaro Lopez). Jendak w przeciwieństwie do poprzednich Year One'ów "Nightwing" będzie ukazywany w swoim regularnym miesięczniku, zaczynając od numeru 101. Historia będzie miała szeć częci. Rysunkiem zajmię się Scott McDaniel i Andy Owens.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 JLU- "The Once and Future Thing" info
Dodano: 05-10-2004, 16:26 Autor: Chudy

David Clinton, aka Chronos, zagrała głównego złego w 2-częciowego odcinka zamykającego pierwszy sezon JLU- "The Once and Future Thing".

Głosu użyczy mu Peter MacNicol (znany z "Ally McBeal"). A Mindy Sterling (znana jak Frau z "Austina Powersa") użyczy głosu żony Chronosa, Enid.

Postać Chronosa ujrzała wiatło dzienne w 1962 w komiksie "The Atom #3" i od tamtego czasu stał się jednym z głównych wrogów Atoma (pseudonim Raya Palmera, jednego z członków JLA. Znany z tego, że swoje ciało potrafił zmiejszyć do postaci atomu) i Ligii Sprawiedliwoci, między innymi w Justice League Adventures #6.

Z pozostałych wiadomoci Glenn Shadix ma użycyć swego głosu w najbliższych epizodach.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 Fan Film: "Batman: Faboy" i "Sword of Azrael"
Dodano: 04-10-2004, 18:46 Autor: Chudy

W siecie pojawił się nowy fan film pt. "Batman: Fanboy". Nie opowiada on wszakże jakiej nowej opowieści o Batmanie, jest natomiast ukazaniem życia harcore'owego Bat fana. Plik (44,9 MB) możecie pobrać Tutaj.
Twórca również stworzył Trailer "Sword of Azrael"- adaptacji bardzo dobrego komiksu Dennisa O'neila i Joe'a Quesady.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 Wyniki Ankiety
Dodano: 04-10-2004, 17:03 Autor: Chudy

Który aktor był najlepszym Batmanem ?

I Michael Keaton (223 głosów) 58%
II Val Kilmer (117 głosów) 30%
III George Clooney (34 głosów) 9%
IV Adam West (13 głosów) 3%

Łącznie oddano 387 głosów

Koniec starej ankiety daje początek nowej. Tym razem na temat Robina- The Boy Wonder.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 O'Neil napisze adaptacje 'Batman Begins'.
Dodano: 04-10-2004, 16:15 Autor: Chudy

Jak podaje magazyn SFX, Dennis O'Neil, autor wszystkich adaptacji komiksowych filmowych Batmanów i scenarzysta popularnego komiksu "Batman: Venom" napisze adaptację książkową "Batman Begins".komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 TIME LINE!
Dodano: 03-10-2004, 09:29 Autor: Chudy

Nadeszła przełomowa chwila. Oto po dwóch miesiącach ciężkiej pracy udało nam się stworzyć Chronologię, od wydania Detective Comics #27 przez Kane'a i Fingera w 1939, po dzi dzień.

P.S. Woland, Good Work.

komentarze [3] | skomentuj | drukuj


 Opisy, streszczenia, fanarty ...
Dodano: 02-10-2004, 13:52 Autor: Q

Dzisiaj na stronę doszedł opis następcy Harolda - Hikaro Okumura .
Streszczenia odcinków JL autorstwa Bane'a N.F.N. :
- Tabula Rasa, Part 1
- Tabula Rasa, Part 2

Porcja fanartów od WeeGee.

Oraz najnowsze zdjęcia z filmu Batman Begins przedstawijące sceny wybuchu.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj


 "The Batman: The Cat and The Bat."
Dodano: 02-10-2004, 11:13 Autor: Chudy

Dzisiaj na Kids WB! wyemitowany zostanie kolejny odcinek "The Batman" o nazwie "The Cat and The Bat", w którym pojawi się femme fatale uniwersum Nietoperza - Catwoman. Głosu Kobiecie-Kot udzieliła Gina Gershon, która fanom Spider-Mana powinna się kojarzyć z postacią Shikaty z MTV Spider-Man series.

komentarze [2] | skomentuj | drukuj


 Lista Sprzedaży komiksów związanych z Batmanem Sierpień 2004
Dodano: 01-10-2004, 20:21 Autor: Chudy

Trzy najlepiej sprzedające się komiksy w USA:

1. Astonishing X-Men #4- 201.34
2. Superman #208- 178.81
3. Identity Crisis #3- 172.37

Batman Titles:

15. Batman #631- 100.00
19. Teen Titans #14- 88.39
21. JLA #103- 85.38
22. JLA #103- 84.04
27. Detective Comics #797- 70.13
31. Robin #129- 63.14
35. Batman Gotham Knights #56- 62.22
36. Nightwing #96- 61.64
42. Batman Legend of The Dark Knight #182- 58.41
48. Batgirl #55- 54.60
53. Catwoman #34- 51.23
66. Birds of Prey #72- 44.68
97. Batman/Catwoman Trail of The Gun #1- 32.50
104. Scratch#3- 29.96
128. Gotham Central #22- 23.10
155. Batman Adventures #17- 16.41
156. Justice League Adventures #34- 16.29

komentarze [1] | skomentuj | drukuj


 First Looks: Superman/Batman #12, Scratch #5
Dodano: 01-10-2004, 15:16 Autor: Woland

SUPERMAN/BATMAN #12

Scenariusz: Jeph Loeb
Rysunek: Michael Turner
Okładka: Michael Turner
Data wydania: 29.09.2004
Stron: 32

Przedostatni rozdział wstrząsającej 6-częciowej historii. Superman, Batman i Wonder Woman odbywają podróż do Apokolips aby uratować Kare Zor-El. Jednak czy ona sama chce żeby ją ratować ?


Przykładowe strony


SCRATCH #5

Scenariusz: Sam Kieth
Rysunek: Sam Kieth
Okładka: Sam Kieth
Data wydania: 06.10.2004
Stron: 32

Ostatnia częć 5-częciowej opowieści o wstrętnym wilkołaku Scratchu. Krwiożercy gangster chce śmierci Scratcha. Czy Batman jest w stanie ochronić go przed jego rodzinnym miasteczkiem i odkryć sekret Ouroboros w centrum tego szału ?

Przykładowe strony: 1, 2, 3, 4

komentarze [0] | skomentuj | drukuj
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk