.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: STRONA GŁÓWNA :: ARCHIWUM :: GRUDZIEŃ 2005 :.

Secret Six
Dodano: 30-12-2005, 22:08 Autor: Chudy

Spodziewaliście się zapewne, że przodujące postacie komiksu z tytułem w stylu Villains United będą bardzo podli. Ale jakimś sposobem Cat-Man i jego kompania stali się faworytami fanów DC i pewnym było, że powrócą na lamach wydawnictwa DC Comics. Grupa Mockinbird’a (teraz oswobodzona) powróci w 6-częściowej miniserii Secret Six, rozpoczynającej się w czerwcu 2006. Scenarzystką zostanie kreator Villains United Gail Simone (Action Comics, Birds of Prey), artystą zaś mianowano Brada Walkera (Detective Comics). “Gdzieś między herosami a łotrami istnieje Tajemnicza Szóstka, zajmująca się najbardziej paskudnymi i zwariowanymi misjami w DCU” mówi Simone. „Nawet dwóch członków grupy może być niewystarczającą siłą przeciwko nowemu antagoniście, który chce ich zniszczyć”.

Źródło: Wizard #172

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Outsiders: One Year Later…
Dodano: 30-12-2005, 19:27 Autor: Chudy

Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, iż rok po Kryzysie Nieskończoności Outsiders przestaną istnieć, a jej założyciele znikną.

No cóż… Przesadziłem trochę.

Scenarzysta serii Judd Winick tłumaczy, iż Outsiders „oficjalnie” nie istnieją. Jako drużyna żyją nadal i wierz mi - Są ostatnią grupą bohaterów na całym świecie, którą chciałbyś, żeby po ciebie przyszła.

Publiczny rozkład grupy jest jedynie wierzchołkiem góry lodowej, gdyż drużyna zmieniła styl operacyjny na potajemny, a brzmienie i treść tytułu uległy znacznej zmianie. „Dan nazwał numer #34 najbardziej kontrowersyjnym komiksem DC, który jeszcze się nie ukazał”.

Społeczność herosów DCU będzie zaniepokojona rozwiązaniem Outsiderów, które nastąpi już niedługo. Jednakże wiadomo, iż seria o zespole ukazywać się będzie nadal. „Gdy obserwujemy ich perypetie w tym numerze to nikt nie wie, czy dalej istnieją. Nikt również nie wie, czy dalej działają, a jeżeli tak, to też nie wiedzą jak. Od tej chwili naprawdę będą outsiderami. Media i publika nie będą wiedziały o ich istnieniu. Większość społeczeństwa bohaterów będzie żyła w przekonaniu, iż Outsiderzy rozpadli się niedawno. Właśnie to jest sposób ich operatywności. Idą i biorą sprawy w swoje ręce”.

„Pierwsza historia zabierze nas do Afryki, gdzie grupa będzie musiała przerwać wojnę cywilną. Będzie tam dużo bałaganu. Będą musieli ekstremalnie zachować umiar w tym, co robią. Już nie są goście walczącymi w kostiumach- te czasy już odeszły. Komiks będzie dotykał spraw politycznych. Oczywiście w komiksie zauważycie elementy typowe dla superbohaterów, ale gdy przeczytacie numer osadzony w One Year Later... to przyznacie moje zdanie, że ci ludzie skłonni są do użycia jedynie własnych rąk, by robota została skończona”.

Nowa iteracja zespołu (teraz to już nie jest zespół) jest następnym krokiem do ewolucji, która rozpoczęła się, gdy wszyscy bohaterowie serii spotkali się w 2003 roku. Początkowo drużyna była jedną z najbardziej aktywnych sił w DCU. Od startu członkowie Outsiders ginęli, byli zdradzani przez innych członków grupy, spali ze sobą, walczyli, wysadzali w powietrze swoje kwatery główne. Winick przyznaje, że trudno wepchnąć drużynę i serię do specjalnego, tendencyjnego pudła.

„Tak szczerze to sądzę, że komiks jest zgrzytliwy dla czytelników, gdyż nie są oni przystosowani do patrzenia na charakterów DC w takim świetle” mówi Winick. „To był mój cel od samego początku. Chciałem gruntownie pokazać im jak herosi w nowoczesnej erze mogliby być potraktowani, żyjąc w własnym świecie. Gdy mówię „ich świat” mówię o DCU w 2005 (te, które już powstało), ale również chciałem zawrzeć refleksje o świecie, w którym żyje czytelnik. DCU jest niezwykle realistyczne i chciałem to wykorzystać. Dlatego w komiksie jest tyle mocnych dialogów i brutalnej akcji”.

„Chciałem pokazać bohaterów żyjących w okresie 2005-2006, oblężonym przez plagi, terroryzm i morderstwa rosnące w przerażającej skali. Superherosi w takim świecie nie mogą ot tak po prostu nałożyć trykotu i zapobiec kolejnemu rabunkowi na bank. Moim zadaniem priorytetowym było pokazanie Outsiderów z początków serii i wypróbować większe zeszyty- z zacięciem do komiksowej książki, ale również pokazujące dzisiejszy świat. Dobrym dowodem na moje słowa będzie to, iż zespół będzie starał się znaleźć odpowiedzialnych za dzisiejsze problemy społeczne i śledzić ludzi, którzy się do nich przyczynili”.

Członkowie Outsiders zostaną przedstawieni jako samotnicy: „To drużyna- pracują razem i muszą razem współpracować, by dawać sobie jakoś radę. Ale nie wchodzą w żadne relacje, nie znają siebie nawzajem. Jeżeli popatrzymy na nich z tego widoku to Outsidersi przypominać będą jednostki militarne; nie musisz robić postępów. Najważniejsze jest wykonanie roboty.”

Do grupy wróci Nightwing: „Nightiwng, podczas przewodnictwa grupą, jest niezwykle dobry w trzymaniu niektórych części swoje życia w całkowitej separacji” mówi Winick. „Mam na myśli to, iż może obserwować i przewodniczyć grupą w potajemnej misji, a zarazem mieć trochę publicznego życia. Jednak muszę przyznać, iż jego podstawy są podobne do tych, co ma Batman, gdy przybędzie w One Year Later…. Przez długi czas obstawialiśmy, iż Nightiwng nigdy nie chciał zostać Batmanem ani nie chciał mieć podobnych do jego sposobów działania. Teraz jest zupełnie inaczej- przywłaszczył sobie w jakiś sposób delikatność uczuć Bruce’a oraz idee kierujące poczynaniami Batmana. Zajdą takie sytuacje, kiedy będzie musiał zgodzić się z swoim mentorem- czasami ekstremalny poziom akcji musi zostac zachowany, aby misja się powiodła. Gdy Batman broni mieszkańców Gotham, Nightwing ma na oku większy cel- może się uda uratować świat o czasie”.

A co z innymi członkami grupy?

Okładka chyba mówi wiele rzeczy. Parę osób z zespołu, których kochacie (lub nienawidzicie) powróci, ale kolejna część grupy będzie kompletnie nowa, a jeden członek będzie totalną niespodzianką. Nightwing wróci do przewodzenia grupą i będzie jedyną osobą w zespole, o którym będzie słychać w publice. Reszta grupy będzie działać w ukryciu. Nikt nie wie gdzie oni są, ani tym bardziej gdzie byli. Nowych członków grupy widzieliście już w pierwszym numerze serii. Zobaczycie, że oni zrobili wiele rzeczy, z którymi reszta grupy na poważnie się nie zgadzała. Zrobili rzeczy, przez które reszta zespołu ma żal do nich – Dowiedzą się, że czasami będzie musiał stracić dużo ciała, by uratować dużo ludzi”.

Źródło: NEWSARAMA

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Batman (1989) na PSP
Dodano: 30-12-2005, 12:38 Autor: Q

Warner Bros. ogłosił, że film Batman z 1989 roku zostanie wydany w formacie UMD Video na Play Station Portable (PSP) 7 lutego 2006.

Źródło: Gotham Weekly News, Comics Continuum

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Różne wieści komiksowe
Dodano: 30-12-2005, 00:54 Autor: Chudy

One Year Later…

- W przyszłej historii Jerry’ego Robinsona do Detective Comics i Batmana Mroczny Rycerz i Cudowny Chłopiec wracają do Gotham po rocznej nieobecności. Od tamtego czasu korupcja w mieście rozkwitła, szczególnie w ratuszu. W komisariacie pojawi się nowy komisarz, a miasto ma nowego obrońcę, który próbuje uwolnić miasto od zbrodni. No i jest jeszcze tajemniczy morderca, który zabija znanych w mieście łotrów. Nie wspominając o tym, iż Batman będzie musiał podjąć proroczą decyzję, która zaważy na jego relacjach z Robinem.

- W Birds of Prey jeden z ptaszków odejdzie z grupy, a na jego miejsce Oracle przyjmie jednego z najbardziej niebezpiecznych łotrów DCU.

- Judd Winick sprawi, iż Oliver Quenn zostanie burmistrzem Star City. Seria Green Arrow dostanie nowego rysownika- Scotta McDaniela.

- Hal Jordan odleci w gwiazdy dla niebezpiecznej misji ratunkowej. Będzie musiał odnaleźć Latarnie, które zostawił na śmierć w czasach, gdy był Parallaxem. W swej misji nie będzie mógł liczyć na pomoc Strażników, więc będzie musiał stworzyć grupę Latarń, którzy złamią reguły dla ratowania istot.

- Green Lantern Corps z miniserii stanie się miesięcznikiem, którego scenarzystą i artystą zostanie Dave Gibbons. „Korpus zostanie radykalnie zreorganizowany, bardziej zdyscyplinowany i kontrolowany. Strażnicy zrobią się enigmatyczni, a ich cel- jeszcze bardziej tajemniczy” mówi Gibbons.

- Maska Nightwinga będzie miała nowego właściciela. Ponadto bohater zamieszka w Nowym Jorku, spotka się z bardziej groźnymi antagonistami niż do tej pory. Zmierzy się na swej drodze z rywalami o nadludzkich mocach i wda się w nowy romans.

- W Teen Titans zagoszczą nowi członkowie: tajemniczy Kid Devil i niebezpieczna Ravanger. Tytani będą współpracować z Doom Patrol i zmierzą się z nowym Bractwem Zła.

- Nowym rysownikiem JSA zostanie Rags Morales. Levitz zapowiada nowe historie o Stargirl i zastosowanie starszych charakterów, tj. Flash czy Wildcat.

52

- Renee Montoya spadnie bardzo nisko, gdyż dosięgnie ją problem alkoholizmu. Question da jej do rozwiązania sprawę detektywistyczną, której rozwiązanie zajmie jej okrągły rok. Na dodatek jej łóżko stanie się drzwiami obrotowymi dla kochanków. Jeden z nich zrobi jej znak na DCU, zanim wszystko zostanie powiedziane i skończone.

- Głównymi rysownikami 52 zostaną Joe Bennett, Don Kramer i Chris Batista. Autorem okładek do wszystkich 52 numerów komiksu będzie J. G. Jones.

- Niektórzy członkowie ekspedycji Donny Troy nie powrócą z kosmosu przez pierwszych kilka numerów 52. Jeszcze inni nie wrócą wcale.

- Question zostanie nowym protektorem Gotham.

- Grant Morrison, podczas swego stażu w 52, użyje koncepcji i postaci z JLA i Seven Soldiers.

- Lex Luthor stworzy własną JLA, w której pojawią się nowe sylwetki, w tym jedna dość znajoma. Sam Luthor stanie się bardziej złym i bezlitosnym człowiekiem niż kiedykolwiek przedtem.

- Jeden z byłych członków JLA będzie chciał wskrzesić swego dawnego przyjaciela.

- Nowa twarz założy hełm Dr. Fate’a i stanie się najbardziej wszechmocnym czarodziejem na świecie.

- Ralph Dibny zszokuje nas swym postępowaniem w 52. Na dodatek będzie zajęty kimś innym, aniżeli jego ukochana Sue. Na razie nie wiadomo, kim jest ta osoba.

- Były członek Ligi Sprawiedliwości, respektowany, zastanawia się nad popełnieniem samobójstwa.

- Steel wróci, udowadniając po raz kolejny swoją filozofię- heros robi swoje, bez żadnych pochwał. Rodzinne związki pomiędzy nim a jego bratanicą ulegną zaś rozpadowi, gdy ta podejmie decyzję mającą duży wpływ na DCU.

- Tajemnicza postać porwie T.O. Morrowa, Willa Magnusa i Doktora Sivana. Jej celem będzie modyfikacja świata technologii.

- Jedna z sześciu głównych postaci 52 (Black Adam, Booster Gold, Renee Montoya, Eloganted Man, Steel, The Question) nie dożyje do końca serii.

- Booster Gold z rezerwowego bohatera stanie się herosem z najwyższej półki. W dodatku będzie podpisywać umowy na lewo i prawo, stając się tym samym bohaterem korporacyjnym. Nie zdaje jednak sobie sprawy, ,iż za sznurki może pociągać osoba trzecia…

- Booster Gold i jest pomocnik, Skeets, będą próbowali użyć swej wiedzy o przeszłości i przyszłości, aby zapobiec największym nieszczęściom, zanim się naprawdę zdarzą. Czy odniosą sukces, czy raczej podczas procesu zniszczą barierę czasową?

- Każdy numer 52 zawierać będzie 2-stronicową historię przedstawiającą genezę jednego z bohaterów lub też łotrów DCU. Scenariusz i rysunki tych opowieści będą robione przez najlepszych w biznesie komiksowym.

- 52 przedstawi motywacje zakompleksionego charakteru Black Adama oraz pokaże jego definiowanie pojęcia honoru.

- Grób jednej z nieżyjących już w przyszłości psotnic z DCU zostanie zbezczeszczony w szokującym akcie.

- Batman i Robin nie postawią swych nóg w Gotham przez cały rok. Co ich do tego zmusi?

- Znany bohater, niemający do tej pory żadnych nadludzkich mocy, zostanie obdarowany niezwykłymi mocami.

- Nowy kosmiczny łotr narobi niezłego szumu Darkseid’owi, gdyż zażąda od niego zwrotu pożyczonych pieniędzy.

- Cale miasto znajdujace się w DCU, zostanie zdziesiątkowane przez potężnego i znanego złoczyńcę (najprawdopodobniej rpzez jednego z nich - Brainiaca, Sinestra, Black Adama albo Vandala Savage'a). Zabije on każdego mężczyznę, kobietę i dziecko tam zamieszkujące.

- Pod koniec roku 2006 dwóch byłych członków Ligi Sprawiedliwości będzie uprawiać seks. Wszyscy będą zaskoczeni, gdy dowiedzą się tozsamości zakochanej pary!

- Lobo wraca do fundamentów DC? Ponoć tak szeptają sobie do uch, ale za wcześnie, by o tym mówić...

- Wieloletnie oczekiwanie jednego z bohaterów na szacunek dobiegnie końca, gdy zostanie on poważanym burmistrzem swojego miasta.

- Nikt nie zna lepiej DCU, niż Mark Waid. Dlatego Waid w 52 użyje całej swej wiedzy komiksowej, by można było dobrze użyć przedefiniowania każdej postaci, od Supermana do przyczajonego robaka.

Różne

- Steve Niles (Batman: Gotham County Line) robi dla DC aż trzy projekty. Nie wiadomo jeszcze dokładnie jakiej są tematyki.

- Michael Turner będzie ilustrował jedną z głównych serii DC.

- W All-Star Batman & Robin #4 Frank Miller i Jim Lee odsłonią własną wersję Jaskini. „To będzie coś szalonego. Cały jej obszar rozmieszczę na niemal 4 stornach”. Lee z zadowoleniem mówił o twarzy Dicka, który po raz pierwszy otworzy drzwi do sanktuarium Mrocznego Rycerza.

Źródło: Wizard #172

komentarze [1] | skomentuj | drukuj

Wizard #172: Justice League Unlimited
Dodano: 29-12-2005, 23:14 Autor: Chudy

Najnowsze wydanie magazynu Wizard przynosi nam całą masę nowinek. Oto, co się dowiedzieliśmy o nowych odcinkach Justice League Unlimited:

- Nowe odcinki będą emitowane od stycznia 2006. Będzie ich dziewięć.

- W nowych epizodach spotkamy Legion of Superheroes i Deadmana.

- Green Arrow utworzy swoją własną wersję formacji Seven Soldiers of Victory.

- Roulette powróci wraz z swym fight klubem metaludzi.

- Geoff Johns napisze scenariusz do jednego z odcinków, w którym główną rolę zagra Hawkman.

- W finale sezonu rozpocznie się walka pomiędzy Legionem Zagłady Grodda a JLU. Będzie ona miała miejsce zarówno na Ziemi, jak i w kosmosie. W bataliach zobaczymy najbardziej niespodziewane drużyny postaci po obu stronach.

Źródło: Wizard #172

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

"Co do…?”, czyli nieporozumienia A.D. 2005 według Wizarda
Dodano: 29-12-2005, 21:41 Autor: Chudy

Jakiś czas temu pisałem, jak to Wizard chwalił scenarzystów i artystów z DC Comics, dając im i wydawnictwu większość tytułów w swoim rankingu podsumowującym rok 2005. Jednak nikt ani nic nie jest na świecie doskonałe i nawet w odnoszącym ostatnio sukcesy DC miały miejsce nieporozumienia, wpadki, sprawy śmieszne, a czasami nawet irytujące. Dla tych incydentów Wizard stworzył specjalny ranking pod nazwą What The…, mówiący o największych absurdach roku 2005.

Na prowadzenie niespodziewanie wybił się dialog Supermana z Lois Lane w Justice #1. Pozwolicie, ze go zacytuję:

Lois Lane: Su-Su-Su- Superman? Skąd przybyłeś?
Superman: Krypton. Ale ty to wiesz, Lois.

Przypomnijmy, ze sytuacja miała miejsce, gdy cały świat był na skraju zagłady, a na ulicach ginęli niewinni ludzie.

Następnym pomysłem nie z tej ziemi było zastosowanie przez Batmana plecaka odrzutowego, by przenieść się do przedmieść Gotham w Batman: Gotham County Line. Pomysł ten jest oczywistym odejściem od zasad tajemniczości i mroku, jakie charakteryzowała Nietoperza. Nie wspominając już o goglach, w których Mroczny Rycerz wyglądał jak Goofy.

Nie mogło jednak zabraknąć Franka Millera i jego monologu z All Star Batman & Robin, The Boy Wonder #2. Warto go sobie przypomnieć: I’m the Goddamn Batman. Wyobraźcie teraz sobie ten tekst w bostońskim akcencie albo jak zostaje wygłaszany przez Adama Westa.

Na koniec została Nagroda Billa Fingera dla wybitnych scenarzystów komiksowych. Jak wiemy z historii, Bob Kane pokazał środkowy palec Billowi Fingerowi i nie pozwolił mu zamieścić swego imienia i nazwiska w miejscu, gdzie wyryto tożsamości twórców Batmana. A nie zastanawialiście się czasem jak to będzie, gdy padną słowa: „A palec trafi do…”. Nie mylicie się- jako statuetki chciano użyć zaciśniętej ręki z wyprostowanym, środkowym palcem. Bez komentarza.

Źródło: Wizard #171

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Kurt Busiek na wyłączność DC
Dodano: 29-12-2005, 16:22 Autor: Chudy

Kurt Busiek, scenarzysta takich hitów, jak Astro City, JLA/Avengers i Marvels, podpisał kontrakt na wyłączność z DC Comics. Pierwszymi projektami Busieka będą Aquaman: Sword of Atlantis oraz Up, Up and Away- crossover o Supermanie rozpoczynający się w marcu od Superman #650 i Action Comics #837. Busieka przy Człowieku z Stali wspomoże Geoff Johns.

Już wiemy, że w niedalekiej przyszłości Busiek ma zamiar napisać kontynuację wysoko cenionego zarówno przez krytykę, jak i czytelników elseworlda Superman: Secret Identity. Szykują się również dalsze wątki do autorskiego projektu scenarzysty Astro City. Busiek jest jak na razie bardzo zadowolony z swojego stażu w DC: „Praca z Mattem Idelsonem i Nachie Castro przy tytułach o Supermanie oraz z Joeyem Cavalieri przy Aquamanie sprawia mi dużą przyjemność. Jest dla mnie jasne, iż dostałem dużo przestrzeni i wolności przy nowym materiale. Sądzie, ze będzie to wspaniały okres twórczy”.

Busiek jednak przyznaje się szczerze, ze w przyszłości chciałby się zająć oddzielnym projektem odnośnie Karnandi: „Karnandi zawsze jest moją standardową odpowiedzią na tego typu pytania. Jest to piękna książka. Wygląda świetnie, jest pełna przygód i emocji. Wyczuć w niej można ten specyficzny, fajny klimat imaginacji Kirby’ego. Powiedziałem już Didio, iż jeśli kiedykolwiek będzie chciał kontynuować ten komiks, to niech mi dać znać pierwszemu. On się wtedy śmieje i mówi: „Czy ty wiesz, ile mi to osób mówi?” (śmiech).

O ile wiadomość ta jest wspaniała dla fanów DCU, to fani popularnego barbarzyńcy Conana mają powód do żałoby. Busiek był ostatnio znany z scenariusz do Conana z Dark Horse (znanego również i u nas dzięki wydawnictwu Egmont). Podpisując kontrakt na wyłączność Busiek zakończył swój staż przy najpopularniejszym barbarzyńcy. Jednak nie sądzicie, że Kurt ot tak sobie odda jeden z najlepszych komiksów niepowołanym osobom. Już wiadomo, że po przeprowadzce Busieka Conana przejmą Mike Mignola i Tim Turman. Jeżeli chodzi o inne projekty to Busiek podczas pracy w DC dokończy ostatnie numery do Conana swego autorstwa, miniserie Conan: The Book of Thoth dla Dark Horse oraz Marvels: Eye on the Camera dla Marvela.

„Dzięki Kurtowi przyprowadziliście do DCU jednego z najbardziej utalentowanych pisarzy, którego wiedza na temat psotaci występujących w DC jest niesamowicie wielka” mówi Dan Didio, Wice Prezydent Senior – Edytor Wykonawczy DCU.

Źródło: NEWSARAMA, Comic Book Resources

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Robin: Koniec Ery Willinghama
Dodano: 29-12-2005, 13:55 Autor: Chudy

W grudniu 2003 roku Bill Willingham (twórca jednej z najlepszych serii Vertigo pod tytułem Fables) wziął odpowiedzialność za jeden z czołowych bat-tytułów – Robina. Od tamtego czasu Cudowny Chłopiec (Tim Drake) przeżył wiele dramatycznych chwil: Ojciec Drake’a, Jack, odkrył sekretną tożsamość swego syna, czego konsekwencją było zawieszenia działalności Tima jako Robina. Strój wiernego pomocnika Batmana przejęła dziewczyna młodego Drake’a, Stephanie Brown (alias Spoiler). Minęło niewiele czasu, a Stephanie zmarła poprzez tortury Black Mask i Leslie Thompkins, która nie udzielila jej pomocy medycznej. Jakby tego było mało, jego ojciec również odszedł do krainy wiecznej szczęśliwości. To wszystko spowodowało, iż Tim opuścił Gotham i wraz z Cassandrą Cain przyjechał do Blüdhaven. Nie trzeba przypominać o tym, że Jason Todd (Robin, którego zastąpił) w jakiś niewyjaśniony sposób zmartwychwstał, co również dało się we znaki Timowi. Byłoby czystym niedomówieniem powiedzenie, iż okres pracy Willinghama nad Robinem był interesujący…

A jednak zeszyty Willinghama do Cudownego Chłopca spotkały się z wielką krytyką z strony fanów. Scenarzyście zarzucano głównie zbyt dalekie odejście od klimatów komiksów z znaczkiem nietoperza (weźmy za przykład użycie magicznych postaci DCU oraz militariów) oraz denne, często zbyt długie dialogi i przedstawianie historii. Nie pomogła nawet interwencja tak znanych malarzy przygód świata Batmana, jak Damion Scott (pierwsze numery Batgirl) czy Scotta McDaniela (Nighwing, Batman). Znawcy i wielbiciele historii z uniwersum Batmana jak jeden mąż uznali, iż historie Willinghama były co najwyżej przeciętne.

Wiecie, ze kryzys jest? To dobrze. Ale lepiej przypomnieć zawsze, bo człowiek to istota zapominająca. Przypomnę też i o tym, iż po zakończeniu miniserii nastąpi przyśpieszenie akcji każdego komiksu z głównego imprintu o jeden rok. Będzie to też miało swoje konsekwencje ze zmianą kreatorów prawie wszystkich serii. Willinaghama na fotelu scenarzysty Robina ma zastąpić Adam Beechen (Hench, JLU). Fani Willinghama (nie za dużo ich jest) nie muszą się jednak niepokoić, gdyż o ile scenarzysta kończy z bat-tytułami, to na razie nie myśli o opuszczeniu DCU. Wręcz przeciwnie- Podczas One Year Later… zadebiutuje nowa seria Shadowpact, pokazująca perypetie głównych postaci miniserii kryzysowej Day of Vengeance. Nie dość, że Willingham będzie do niej pisać scenariusz, to jeszcze będzie ją rysował.

Oto, co chciał powiedzieć Willingham na „do widzenia” dla fanów Mrocznego Rycerza i Cudownego Chłopca:

- Robin pod twoimi skrzydłami przeżył wiele zmian. Ile pomysłów było twojego autorstwa, a ile zostało narzuconych przez edytorów?

Bill Willingham: Jak miło powiedziane… „narzucone przez edytorów” zamieniłbym na „nałożone na ciebie przeciwko twojej woli i lepszemu osądzeniu”. Wspaniale. Tak dyplomatycznie. Śmierć Spoiler została ustalona jeszcze przed poproszeniem mnie o przejęcie serii, jednakże moim pomysłem było oddanie w jej ręce stroju Robina na krótki czas przed jej śmiercią. W moim mniemaniu miło byłoby dać jej w końcu moment chwały, dokonania czegoś wielkiego oraz sukcesu przed tymi strasznymi rzeczami, które były jej przeznaczone. Śmierć Jacka Drake’a była wydarzeniem, o którym dowiedziałem się na krótko po rozpoczęciu pisania scenariuszy do serii. Ten fakt naruszył dotychczasowy plan, jaki miałem zamiar wnieść do Robina. Miałem wtedy przygotowaną długą historię, gdzie wierność i lojalność Tima została wystawiona na próbę między dwiema sylwetkami- Batmanem z jednej strony, a jego ojcem z drugiej. Punktem kulminacyjnym miało być właśnie odkrycie sekretnej tożsamości Tima przez jego ojca i wszczęcie piekła w życiu Cudownego Chłopca. Gdy dowiedziałem się, ze ojciec Tima odszedł bezpowrotnie, musiałem w pośpiechu tworzyć historie od nowa. W rezultacie dostaliśmy jedynie namiastkę opowieści, w którą wierzyłem, iż będzie niezwykle mocna. Przeprowadzka do Blüdhaven również była czymś, co było wcześniej zaplanowane. Nie wierzcie moim słowom dosłownie, ale sądzę, iż plan był taki, żeby Nightwinga przenieść z powrotem do Gotham i sprawić, by na nowo współpracował z Batmanem. Chciano przez to ograniczyć liczbę uczniów i pomocników Batmana, którzy byli wokół niego.

- Jak trudno było pisać komiks superbohaterski, gdy wkoło działo się tyle różnych crossoverów?

BW: Gdy zgodziłem się współtworzyć serię wiedziałem, że akcje w niej zawarte będą miały wpływ na resztę Bat-serii (inaczej było z Tytaniami. W moim punkcie widzenia Teen Titans nie miało zbyt wielkiego wpływu na serie z Nietoperzem, więc mogłem je spokojnie ignorować), ale nie zdawałem sobie sprawy jak dużo wydarzeń, decyzji i zmian będzie podanych z „góry”. Powiedzmy, iż nie jest łatwo pisać książkę, gdy na zewnątrz dzieją się różne wielkie wydarzenia, które konsekwentnie modyfikują książkę w ostatniej chwili. Może lepszy pisarz ode mnie mógłby sukcesywnie zrobić długi plan związany z otoczeniem komiksu, ale ja na samym początku miałem z tym parę problemów.

- Czy mogłeś robić wszystko, co zaplanowałeś dla Robina?

BW: Pozwolono mi zrobić parę rzeczy, jednak potem zostałem zablokowany od tworzenia reszty mojego planu przez crossovery.

- Popraw mnie, jeżeli się mylę. Kończysz swój staż w Robinie, a Adam Beechen zajmie się Cudownym Chłopcem już podczas One Year Later….

BW: Dokładnie. Mój ostatni numer ma miejsce dokładnie miesiąc przed One Year Later.... Dodam jeszcze, iż Bill Williams (nie ma zadnej zbieżności nazwisk z moim) wspomoże mnie w pisaniu dwóch ostatnich numerów Robina- 146 i 147. Bill jest dobrym pisarzem, sądze zatem, iż to będzie dla niego dobry start w DCU.

- Czy zaplanowałeś coś, co użyje Beechen w swoim runie, czy też powinniśmy spodziewać się czegoś zupełnie innego?

BW: Naprawdę nie wiem, jakie są plany pana Beechena. Nie tworzyłem wątków, które potem mógł wykorzystać ktoś inny, gdyż istotą One Year Later… jest bardzo luźne powiązanie wszystkich wydarzeń mających tam miejsce z tymi, które działy się rok wcześniej. Ale przyznać się muszę, że zostawiłem notatkę dla „nowego” scenarzysty Robina (nie wiedziałem wtedy, kto nim będzie), w której witam go „na okręcie” oraz wyszczególniam mu niektóre sprawy, które zostawiłem mu do rozstrzygnięcia. W notatce zawarłem również listę postaci, których nie chciałbym, aby on kontynuował, gdyż mam dla nich specyficzne plany, które chce wcielić w życie w innych seriach DC. Nie bójcie się- nie chce wypatroszyć serii. Zostawiłem za sobą kilkanaście potencjalnych charakterów Robina, nowych łotrów, by mógł je wykorzystać, jednakże to będzie od niego zależało.

Źródło: Comic Book Resources.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

O 52 i przyszłości DC słów kilka(naście)…
Dodano: 27-12-2005, 00:17 Autor: Chudy

Wizard #172 podał kilka nowinek na temat One Year Later… i 52. Poprosiliśmy Dana Didio, aby „grzecznie” powtórzył wszelkie ważniejsze informacje, jakie pojawiły się w najnowszym magazynie komiksowym.

- 52 rozpocznie się tydzień po zakończeniu Kryzysu Nieskończoności. Tygodnik będzie prowadzony w czasie rzeczywistym i wypuszczany przez następne 52 tygodnie. Zostaną w nim ukazane sześć (ewentualnie więcej) oddzielnych opowieści (crrosovery pomiędzy historiami jedynie okazjonalnie), które dotkną prawie wszystkich aspektów nowego DCU. W 52 zobaczymy każdego herosa z każdej serii DC podczas przebiegu głównej historii. Jako bonus w niemal każdym zeszycie zostanie dołączona opowieść z przeszłości DCU. Pierwsza z nich to 10-częściowa History Of The DC Universe. I chyba najważniejsze- Podjęto wszelkie środki, aby każdy ruch został ubezpieczony tak, żeby każdy zeszyt serii 52 został wydany o czasie w tygodniowym planie.

- Znamy już główne postacie 52. Oto, jaka będzie ich rola w nowej serii DC:

1) Question otworzy sklep w Gotham, który zostanie prawie niezauważony przez mieszkańców miasta.

2) Eloganthed Man przemyśli swoją rolę w Uniwersum DC.

3) Booster Gold pozna prawdziwe znaczenie komercjalizmu.

4) Black Adam odnajdzie miejsce, które może nazwać domem.

5) Renee Montoya zmierzy się z wieloma pytaniami, aniżeli odpowiedziami.

6) Steel (John Henry Irons) postara się udowodnić prawdziwe usposobienie mężczyzny.

- Jakie wydarzenia zobaczymy w 52?

1) W Gotham najprawdopodobniej pojawi się nowy bohater zwalczający zbrodnię (czyżby Batwoman?).

2) Będą miały miejsce dziwne zdarzenia na krawędzi uniwersum, których nawet sam Darkseid się obawia.

3) Tajemnicza sylwetka porwie najbardziej wybitnych naukowców (i szalonych naukowców) w DCU? „Nie ma się czym przejmować. Jestem pewien, iż jest to robione dla dobra ludzkości” mówi Didio.

4) Zostanie powołana nowa grupa Freedom Fighters.

5) Dwóch członków byłej Ligii Sprawiedliwości weźmie ślub.

6) Czy „słabsi” bohaterowie dostaną nowe zdolności meta-człowieka? „Ziemskie meta-moce zostały wyczerpane. Nadszedł czas, aby zabłysnęli nowi herosi” mówi Didio.

7) Za nową wersją Red Tornada stanie Ma Hunkle (dozorczyni muzeum JSA).

8) Lex Luthor robi coś tajemniczego na Monster Island? Co by to nie było, to jest to związane z lateksem i olejem z siemienia lnianego.

9) w 52 zadebiutuje homoseksualny charakter, który po paru perypetiach dostanie własną serię.

10) Pojawi się nowa postać o imieniu Supernova. Wskazówki odnośnie tego enigmatycznego charakteru powinniście szukać w starszych komiksach DC.

11) Jedna z największych ikon wśród herosów spędzi rok w cywilu? Ponoć tak. Wszak ostatni rok tej postaci był gorączkowy.

12) Charakter o dobrej reputacji z własną historią swego życia po raz pierwszy zagości w DCU.

13) 52 będzie przedstawiać głównie sytuacje z życia wzięte.

- Trochę nowinek odnośnie One Year Later…

1) Spectre: Dead Again jest historią o tym, jak nowy gospodarz Ducha Zemsty i Spectre starają pogodzić swoje różnice.

2) Nightwing przenosi się do Nowego Yorku.

3) Niektórzy bohaterowie przeniosą się z fikcyjnych miast do tych z „naszego świata”.

4) W następnym numerze Kryzysu Secret Society zajmie Blüdhaven. Konsekwencje tego ataku zobaczycie w Infinite Crisis Aftermath: The Battle For Blüdhaven.

5) Ktoś powie: O co do cholery chodzi z tymi Crisis Aftermath? Nie będzie ich za wiele, bo tylko dwa: Bitwa o Blüdhaven i Spectre: Dead Again. Będą to limitowane serie, które wyjaśnią pewna wątki nie zawarte w One Year Later… ani w żadnym z spin-offów, tj. Ion, Secret Six, Checkmate czy Shadowpact. Przedstawiać będą postacie z Countdown i Kryzysu w nowych i ciekawych miejscach. Crisis Aftermath: The Battle For Blüdhaven zajmą się Jimmy Palmiotti oraz Justin Grey. Artysta nie jest znany, ale ponoć nazywa się dość zwięźle. Natomiast Spectre: Dead Again to działka Willa Pfeifera i Ala Barrionuevo.

Źródło: NEWSARAMA

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Azyl Arkham na trzecim miejscu listy Przekroju
Dodano: 26-12-2005, 21:01 Autor: Chudy

Świąteczny numer tygodnika Przekrój (nr 51/52 z 15.XII.2005) publikuje ranking najlepszych, zdaniem jego krytyków, komiksów wydanych w 2005 roku. Liście towarzyszy komentarz pióra Szymona Holcmana, w którym ubolewa on nad ciągle niewłaściwym – zdaniem autora – odbiorem komiksu przez polskie media.

Na trzecim miejscu znalazł się Batman: Azyl Arkham. Jednak wnikliwych czytelników może zdziwić fakt umieszczenia rysunku Jima Lee z Batman: Hush część 1 koło 3-ciego miejsca rankingu komiksowego Przekroju. Czyżby chwyt marketingowy?

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Leżąc w rynsztoku Vol. 2 Kolumna 31: Twój tyłeczek jest mój!!!
Dodano: 22-12-2005, 21:24 Autor: Chudy

Co ta starość robi z mężczyzny. Staje się bardziej… zboczony? Chyba tak się stało w przypadku Franka Millera. Spójrzcie chociażby na ten fragment scenariusza do All-Star Batman & Robin, The Boy Wonder Special Edition:Tłumaczenie: OK, Jim. Jestem bezwstydny. Zróbmy UJĘCIE POŚLADKÓW. Majteczki w szczegółach. Balony powyżej. Idzie niespokojnie, jak zawsze. Nie możemy z niej spuścić wzroku. Szczególnie wtedy, gdy ma piękną pupcię.

Ciekawe, co na to wszystko Lynn Varley (żona Franka Millera)…

Źródło: Comic Book Resources

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Catwoman: One Year Later
Dodano: 22-12-2005, 15:34 Autor: Chudy

Oto Rok Później… Selina Kyle nie jest dłużej Catowman? I czemu nie nazywa się Seliną Kyle? Catwoman, którą znacie, zostanie poddana bezpowrotnym zmianom, a w obsadzie komiksu pojawi się nowa twarz, która was na pewno zszokuje!

Tekst powyżej jest zapowiedzią Catwoman #53, należącego do crossoveru One Year Later. Scenarzysta serii postanowił wyjawić niektóre sekrety dotyczące przyszłości Kobiety-Kot.

- Dlaczego Selina Kyle nie będzie nosić kostiumu kota? No cóż… Kobieta zajdzie w ciążę, opuści East End i zmieni swoją tożsamość. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie ojcem dziecka, jednakże wątek ten pokaże różne strony osobowości Seliny. „Jednak co się stanie, kiedy dziewczyna – zamaskowana awanturnica będzie miała dziecko? Jakiego rodzaju pytania będzie musiała sobie odpowiedzieć przed narodzinami dziecka i z jakim rodzajem odpowiedzialności się zmierzy? Selina oczywiście kocha dzieci, ale również kocha życie jako Catwoman. Co wybierze? Ta sytuacja otwiera przede mną nowe możliwości prowadzenia wątków, które będę mógł użyć w niedalekiej przyszłości. Opowieść ta będzie miała przyjemną i solidną konkluzję. Tyle mogę wam obiecać”. Niektóre wydarzenia w życiu Seliny Kyle, mające miejsce w rocznej dziurze, zostaną pokazane w 52, gdyż przypadek byłej Catwoman ma podobny ton, co główne historie zawarte w tym komiksie. Natomiast powód wyjazdu z East End i zmiany tożsamości zostaną ujawnione w Catowman #53.

- Kto jest nową Catwoman? „Bez odkrywania kart mogę wam powiedzieć, iż jest to kobieta z mniejszym bagażem doznań w porównaniu z Seliną. Nie jest jednak całkowicie niedoświadczona. Dziewczyna ta była latami częścią sekretnego obszaru świata Catwoman. Ukończyła odpowiedni trening, by zostać kobietą-kotem. Przebywała ,podobnie jak Selina, na ulicach prostytucji i nędzy. Jednak to wcale nie oznacza, że będzie idealna do tej roli- na początku popełni parę błędów. Kobieta zamierza zająć się obowiązkami obrońcy East Endu w zupełnie inny sposób, aniżeli to robiła Selina. Dla mnie jest to niezwykle interesujące do napisania. Selina jest łagodna i ma maniery. Zabawą jest dla mnie pisanie o kimś troszeczkę chamskim i niechlujnym” mówi Pfeifer.

- Czy kryminaliści, których zwalczała Selina, wykorzystają okazję i przejmą East End, nie obawiając się przy okazji nowej Kobiety-Kot? „Niektórzy z przestępców będą wiedzieć, że Catwoman nie jest już Sleiną, to jest pewnie. Ale większość gangsterów w półświatku przestępczym Gotham dalej będzie wierzyć w to, iż Kobietą-Kot nadal jest panna Kyle, a zatem będą zdystansowani do nowej „kocicy”. Jest to spowodowane strachem, jaki zapewniła bandziorom Selina w historii The One You Love (tam właśnie spreparowała swoją śmierć i zawarła pakt z Hugo Strange’em i jego kompanią)”.

- Nowa Catwoman i nowa postać w miesięczniku są dwoma różnymi charakterami. Jedna z nich jest dobrze znana czytelnikom DCU, druga natomiast jest zupełnie nową twarzą.

- Nowymi rysownikami Catwoman są David Lopez (Fallen Angel, Wonder Woman) & Alvaro Lopez (Breach, Batgirl: Year One).

P.S. Pfeifer zapowiedział swój najnowszym projekt- Spectre: Dead Again. 3-częściowa miniseria przedstawi nowego gospodarza Duszy Zemsty. Rysownikiem zostanie Al Barrionuevo (znany czytelnikom Nietoperza z prac do niezbyt udanych scenariuszy Liebermana w Gotham Knights). Historia spróbuje odpowiedzieć na pytanie ukryte w egzystencji Spectre- Jaka jest różnica pomiędzy ludzką sprawiedliwością a boską? Czy Spectre zawsze ma rację, gdyż jest boskim agentem zemsty? „Nigdy nie pisałem podobnej rzeczy, ale mam dużo zabawy przy pracy nad tym projektem”.

Źródło: NEWSARAMA

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Justice #2 wyprzedane
Dodano: 21-12-2005, 22:19 Autor: Chudy

Nakład Justice #2, druga część 12-częściowej maxiserii tworzonej przez Alexa Rossa, Jima Kruegera i Douga Braithwaite’a, został całkowicie sprzedany. Dziś, wraz z nadejściem Justice #3, DC Comics zapowiedziało stworzenie drugiego nakładu Justice #2, który zostanie wypuszczony w obieg 18 stycznia. Nakład ten ozdobi nowa okładka.

„Jestem zachwycony, że Justice #2 dostanie drugi nakład” mówi Braithwaite. „Ta seria lansuje się na najlepszą pracę w historii naszego zespołu. Reakcje fanów oraz profesjonalizm dwóch pierwszych zeszytów są niesamowite. Chciałbym podziękować wszystkim fanom i współtwórcom za wsparcie. Właśnie kończę rysować numer szósty i mogę powiedzieć, że szykuje się o wiele więcej sensacji, niż przypuszczacie”.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Batman: Secrets
Dodano: 21-12-2005, 21:48 Autor: Chudy

Batman: Secrets #1

Scenariusz: Sam Kieth
Rysunek: Sam Kieth
Okładka: Sam Kieth
Data: 01.03.2006
Stron: 32

Sam Kieth (SCRATCH, The Maxx, Wolverine/Hulk) przedstawia mroczną opowieść o przemocy i okaleczeniu. Jest to również historia o tym, jak herosi są traktowani przez media oraz w jaki sposób patrzy na nich publika.
Konfrontacja Batmana i Jokera zostaje przypadkowo sfilmowana. Protektor Gotham okładający bezlitośnie odwiecznego antagonistę wprawia w zachwyt pamiętliwą i oschłą prasę. Dodatkowo, sekret z młodości Bruce’a Wayne’a zostaje wyjawiony.

Przykładowe strony

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

JLA Reaktywacja: Rewolucje Meltzera
Dodano: 21-12-2005, 21:09 Autor: Chudy

Wraz z przyjściem Wizard #172 “jedna z najgorszych przetrzymywanych sekretów w komiksowym świecie” (tak nazwał tą informację Brad Meltzer) wychodzi na jaw. Tak jest, proszę państwa. Brad Meltzer zostanie rocznym scenarzystą JLA.

Obecna seria, która kończy się wraz z numerem #125 w lutym, rozpoczęła się w 1997 roku. Wtedy to Grant Morrison skorzystał z przywileju nadanego przez DC i zastąpił zbyt częste występy drugoligowych postaci na rzecz „wielkiej siódemki”- Supermana, Batmana, Wonder Woman, Green Lanterna, Flasha, Aquamana i Martiana Manhuntera. Ostatecznie, za sprawą Meltzera i Identity Crisis, Liga rozwiązała się w historii Crisis of Conscious. Obecnie grupka herosów prowadzi bój o utrzymanie idei Ligi Sprawiedliwości, podczas gdy świat jest opętany Kryzysem Nieskończoności.

Meltzera wspomoże Ed Benes, były rysownik Birds of Prey i obecny Supermana. Justice League of America #1 ukaże się w czerwcu 2006.

Jak zapewne wiecie Meltzer podpisał z DC w listopadzie 2005 kontrakt na wyłączność. Posłuchajmy jednak powodów, dla których scenarzysta zgodził się pisać miesięcznik: „Użyję najprostszej i najbardziej rozpowszechnionej odpowiedzi w światku komiksowym- zapytali mnie. Powodem, dla którego panowie z DC mnie poprosili o napisanie Kryzysu Tożsamości, była wiedza o mojej miłości do JLA. Nawet wtedy, gdy pisałem Green Arrowa to miałem nadzieję, iż jednego dnia zacznę pisać opowieści o Lidze. Ktoś powiedział mi ostatnio, że są dwa marzenia 50-letniego, starego chłopca- umówić się z Playmate Playboya oraz napisać komiks. Tylko jedna z tych rzeczy jest warta zachodu. Ostatnie zdanie to moja fantazja – smutna, ale prawdziwa”.

Scenarzysta nie chciał mówić żadnych konkretów na temat przyszłej serii JLA vol.4, jednakże podkreśla, iż na pewno nie powinniśmy się spodziewać występów samej „wielkiej siódemki” herosów. Wygląda na to, że Meltzer zamierza wykorzystać postacie, które do tej pory w Lidze miały mało do powiedzenia.

Rozmawiając z Wizardem twórca Kryzysu Tożsamości przedstawia pracę nad serią, relację z drużyną kreatorską oraz z charakterami komiksu, na przykład: „Chce pokazać czytelnikom w ich ulubionych postaciach coś, czego się nigdy nie spodziewali. Moment ten pojawia się wtedy, gdy czujemy ten niezwykły realizm. Patrzymy na to „coś" przez moment i zadajemy sobie pytanie: Jak to się stało, ze nikt inny o tym nie pomyślał?”.

Źródło: NEWSARAMA

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Batman Annual #25
Dodano: 21-12-2005, 16:49 Autor: Chudy

Batman Annual #25

Scenariusz: Judd Winnick
Rysunek: Shane Davis
Okładka: Jock
Tusz: Mark Morales
Kolory: Alex Sinclair
Litery: Travis Lanham
Data: 08.03.2006
Stron: 48

Wszelkie sekrety dotyczące powrotu Jasona Todda zostają ujawnione! Judd Winick (człowiek stojący za "zmartwychstaniem" Robina II) opowie historie, w której wyjaśni, jak Jason przeżył wydarzenia z Death In The Family i jak stał się jednym z najbardziej śmiercionośnych oponentów Batmana.

Przykładowe strony

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Batman Begins nominowany do nagród London Critics Film
Dodano: 18-12-2005, 22:13 Autor: Q

Film Batman Begins został nominowany w dwóch kategoriach do nagród London Critics Film.
Najnowszy film o Mrocznym Rycerzu będzie walczył w kategoriach:
- Najlepszy brytyjski reżyser (Christopher Nolan).
- Najlepszy brytyjski aktor w roli drugoplanowej (Cillian Murphy).

Rozdanie nagród odbędzie się 8 lutego 2006 roku.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Batman Begins ubiega się o nominację do Oscara za FX
Dodano: 17-12-2005, 10:19 Autor: Q

The Academy of Motion Picture Arts and Sciences ogłosiła siedem filmów (Batman Begins, Charlie and the Chocolate Factory, The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe, Harry Potter and the Goblet of Fire, King Kong, Star Wars: Episode III Revenge of the Sith, War of the Worlds), które są rozważane do nominacji za Achievement in Visual Effects na 78 rozdaniu Academy Awards.

15-Minutowe klipy z każdego filmu będą zaprezentowane przed Visual Effects Award Nominating Committee w środę 25 stycznia 2006. Po głosowaniu zostaną wyłonione trzy filmy, które będą walczyć o Oscara.

Cała lista nominowanych filmów zostanie ogłoszona we wtorek 31 stycznia 2006.

Źródło: ComingSoon.net

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Bruce Jones o Nightwingu
Dodano: 14-12-2005, 16:44 Autor: Chudy

Marzec będzie czasem kolejnego po Kryzysie Nieskończoności wydarzenia- One Year Later, który (jak sama nazwa wskazuje) pokazywać będzie postacie rok po Infinite Crisis. Jednym z tytułów należącego do tego eventu będzie Nightwing, który od numeru 118 zmieni drużynę kreatorską. Przyszłym scenarzystą serii będzie Bruce Jones (Year One: Batman/Scarecrow, Vigilante, The Warlord), natomiast rysownikami zostaną Joe Dodd (Human Torch) i Bit (Batman: Gotham Knights). Okładki ozdobi Jock, który wcześniej rysował okładki do Batmana i Detective Comics, jednakże znany jest lepiej wielbicielom komiksu The Losers z stajni Vertigo. Jeżeliby wierzyć okładce do Nightwing #188 to możemy się spodziewać zmiany lokacji, a sam Nightwing nie przypomina nam bohatera, jakiego znaliśmy do tej pory. Jak na te rewelacje odpowiada sam Jones?

- Jonem zawdzięcza pisanie przygód Nightwinga Nachiemu Castro (edytor), z którym współpracował przy takich tytułach, jak Man-Bat i Scarecrow Year One.

- One Year Later pozostawia roczną dziurę w chronologii DCU. Jak sam Jones mówi mało w tym roku jest statusu quo. Scenarzysta uważa, że czytelnicy zostaną oszołomieni liczbą zmian, jakie nadciągną za cztery miesiące.

- Czy powinniśmy spodziewać się czegoś świeższego, a może raczej przygotować się na powrót do ery Chucka Dixona/Scotta McDaniela i Devin Grayson w mniejszym stopniu? „Trochę tego i trochę tego” mówi Jones. „Staraliśmy nadać temu tytułowi nieco świeższego stylu –pomimo wszystko rok jest długim czasem w życiu superbohatera- jednak zdajemy sobie sprawę, że stoimy mocno jedną nogą w okopie stworzonym przez DCU. Sztuczka polega na dobrym oszacowaniu odpowiedniej równowagi. Ufam, ze czytelnicy poczują się raz pełnym komforcie i zachwycie, jakby witali starych znajomych. Jednak będą i takie momenty, gdy… poczują zmiany, jak my wszyscy.

- O Blüdhaven: „Jedyne co mogę powiedzieć, bez zbędnego spoilerowania, to spostrzeżenie, iż Blüdhaven jest odmiennym miastem w tamtych dniach”.

- Jones nie był do końca szczery w sprawie przyszłej tożsamości Nightwinga. Nie dało się od niego wyciągnąć, czy za maską bohatera z Bludhaven zobaczymy jeszcze Dicka Graysona. Zaistniała również podobna sytuacja, gdy scenarzysta został zapytany o członkostwo Nightwinga w Outsiders lub w rodzinie Batmana. „Jeśli nie zostawisz prezentów pod choinką, młody człowieku, to twój ojciec i ja nie będziemy mieli zamiaru zrobić jakiejkolwiek wigilii!”.

- Scenarzysta oznajmił, iż wcześniejsze wydarzenia z życia Graysona (przedstawione przez Dixona i Graysona) czynią go niepowtarzalnym charakterem. „Chodzi mi o czas, kiedy jeszcze nie był pod badaniem publiki”. Jones dał do zrozumienia, że jego pierwsza historia do Nightwinga będzie nawiązywać do tego okresu.

- Gdyby Nightwingiem okazał się Dick Grayson to Jones poinformował, że rzadko (albo nawet wcale) zobaczymy sceny miłosne lub romanse. Przypomnijmy, że wcześniejszymi „oblubienicami” Graysona były Wonder Girl, Batgirl /Oracle i Starfire.

Źródło: NEWSARAMA.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Cameo Pingwina w sequelu Batman Begins ?
Dodano: 13-12-2005, 20:04 Autor: Q

Na serwisie Batman On Film można przeczytać, że mimo, iż film Batman Begins nie zdobył żadnej nominacji do Złotego Globu (pomimo tego, że wiele się pisało o potencjalnych szansach.), to cały czas pozostają szanse na nominacje w drugorzędnych kategoriach do Oscara. Pewnego rodzaju pocieszeniem jest fakt, że potencjalny kandydat do roli Pingwina, Philip Seymour Hoffman, został nominowany do Złotego Globu za film Capote. Postać przeciwnika Batmana (jeżeli w ogóle się pojawi) będzie występem cameo.

Źródło: Batman On Film

komentarze [1] | skomentuj | drukuj

Nowy partner Batmana w serialu The Batman ?
Dodano: 12-12-2005, 18:38 Autor: Q

Według najnowszych doniesień serwisu Legions of Gotham, w czwartym sezonie serialu The Batman Batmana i Batgirl wspomoże nowy pomocnik - Robin.

Źródło: Legions of Gotham

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Okładka do Infinite Crisis #6
Dodano: 10-12-2005, 20:23 Autor: Chudy

NEWSARAMA pokazała przedostatnią okładkę George'a Péreza do Kryzysu Nieskończoności.

By nie było zbyt ubogo angielski serwis komiskowy pokazał jeszcze okładki do Robina, Supergirl i Hawkgirl. W tej pierwszej jest pokazany nowy kostium Cudownego Chłopca, który uległ jedynie powierzchownej modyfikacji.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Sam Rockwell chce być Jokerem ?
Dodano: 09-12-2005, 17:48 Autor: Q

Sam Rockwell, znany z takich filmów jak Naciągacze, Niebezpieczny umysł czy Autostopem przez galaktykę, chce zagrać Jokera w sequelu Batman Begins. Do roli nemezis Mrocznego Rycerza ubiegają się także Paul Bettany i Lachy Hulme.

Źródło: Batman On Film

komentarze [3] | skomentuj | drukuj

Philip Seymour Hoffman Pingwinem ?
Dodano: 09-12-2005, 00:05 Autor: Q

Zaufane źródło serwisu Batman On Film podało, że kandydatem do roli Pingwina w sequelu Batman Begins może być Philip Seymour Hoffman. Aktor znany jest z filmów: Utalentowany pan Ripley, Magnolia i Capote.

Źródło: Batman On Film

komentarze [1] | skomentuj | drukuj

Nominacje do nagród Annie 2005
Dodano: 08-12-2005, 15:50 Autor: Q

Wśród nominowanych produkcji do Annie Awards 2005 nie zabrakło serialu The Batman, który został nominowany w następujących kategoriach:

- Best Home Entertainment Production za film The Batman vs Dracula

- Best Animated Television Production

- Music in an Animated Television Production dla Thomasa Chase'a Jonesa za muzykę do odcinka The Laughing Bat.

Źródło: www.annieawards.com

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Batman i Robin w TVN Siedem
Dodano: 08-12-2005, 13:15 Autor: Q

Dzisiaj stacja telewizyjna TVN Siedem wyemituje o 20.10 film Batman i Robin.
Gotham City to prawdziwa wylęgarnia przestępców wszelakiej maści. Począwszy od Jokera, przez Kobietę-Kota i Pingwina, a na Zagadce i Dwóch Twarzach skończywszy. Wszyscy oni mieli ze sobą wiele wspólnego: po pierwsze, dążyli do opanowania świata, po drugie, nie udało im się tych planów zrealizować, gdyż na horyzoncie pojawiał się Batman. Tym razem przeraźliwy chłód paraliżuje mieszkańców Gotham City. Znękane miasto ponownie staje w obliczu zagłady. Ostatnią nadzieją na ocalenie Gotham City i na wyrwanie go z jarzma lodowych oków jest jego tajemniczy obrońca. Gdy na nocnym niebie pojawia się znak nietoperza, Batman rusza na pomoc swym nowym niesamowitym batmobilem. Tym razem Batman nie jest sam. Towarzyszy mu Robin, pędzący tuż obok na turbo motocyklu Redbirdzie. Razem będą musieli zmierzyć się z Mr Freeze, który z zimną krwią planuje zagładę miasta. Mr Freeze jest biologiem molekularnym. Podczas eksperymentowania z niskimi temperaturami, co miało uratować jego zahibernowaną żonę, uległ wypadkowi. Od tej pory musi nosić kombinezon utrzymujący ciało w temperaturze poniżej zera. Teraz planuje zamienić Gotham City w skutą lodem pustynię. Na ulicach miasta grasuje również niebezpieczna kobieta Trujący Bluszcz, która zabija pocałunkiem. Pragnie, by rośliny zapanowały na całej planecie. Kiedy zbrodnicza para zaczyna działać razem, trudno jest wyobrazić sobie siłę, która byłaby w stanie ich powstrzymać. Właśnie wtedy do Batmana i Robina, uzbrojonych w cały arsenał najnowocześniejszych gadżetów, dołącza nowy sprzymierzeniec - niezwykle sprawna i odważna Batgirl. Cała trójka stanie do walki w obronie Gotham City.

Źródło: TVN Siedem

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Pierwszy sezon Batman Beyond na DVD
Dodano: 07-12-2005, 23:20 Autor: Q

Warner Home Video zapowiedziało na 21 marca 2006 wydanie DVD całego pierwszego sezonu serialu Batman Beyond w wersji 2-płytowej. Wydanie będzie zawierać 13 odcinków. W dodatkach znajdą się komentarze twórców do dwóch odcinków oraz inne dodatki i niespodzianki, czyli tzw. Easter Egg.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Ponury Joker w sequelu Batman Begins ?
Dodano: 07-12-2005, 23:13 Autor: Q

Najprawdopodobniej Joker w sequelu Batman Begins nie będzie typem błazeńskiego żartownisia, ale zostanie bardziej utrzymany w stylu reżysera Chrisa Nolana. Spodziewajmy się zatem postać mroczną oraz przerażającą, z szerokiem uśmiechem i kapeluszem.

Według źródeł Joker będzie walczył przeciw Batmanowi, ale także czasami będzie działać przeciw osobom, które ciągle wykonują rozkazy Ligi Cieni.

Podobno Pingwin będzie rosyjskim handlarzem broni pracującym z gangsterami Gotham.

Źródło: Comic Book Movie

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Batman Begins najlepszym komiksowym filmem
Dodano: 07-12-2005, 21:49 Autor: Q

Według serwisu IGN film Batman Begins jest najlepszym filmem komiksowym w historii.
Najlepsze filmy komiksowe według IGN:
1. Batman Begins
2. A History of Violence
3. Spider-Man 2
4. Superman: The Movie
5. Ghost World
6. Sin City
7. X2: X-Men United
8. American Splendor
9. Road to Perdition
10. Lone Wolf & Cub

Wśród najgorszych filmów komiksowych na trzeciej pozycji znalazł się film Batman i Robin.
Najgorsze filmy komiksowe według IGN:
1. Captain America (1991)
2. Fantastic Four (1994)
3. Batman & Robin
4. Steel
5. Punisher (1989)

komentarze [4] | skomentuj | drukuj

Lężąc w rynsztoku Vol. 2 Kolumna 29: Chłopy w robocie
Dodano: 07-12-2005, 18:39 Autor: Chudy

The Omega Red jest nową limitową serią, która zostanie opublikowana przez DC Comics w przyszłym roku.

Czy będzie w niej Lobo, nasz ukochany czarnianin?

Niestety nie. Ale wszystko w proządku. Przecież ruszył proces tworzenia nowej miniserii o dumnej nazwie Batman/Lobo. Tak samo jest z Challengers Of The Unknown.

Kto będzie autorem tych komiksów? Nie wiadomo. Poczekajmy, albowiem cierpliwość cnotą...

Źródło: Comic Book Resources.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Maska z Batman Forever na aukcji
Dodano: 06-12-2005, 23:40 Autor: Q

Każdy kto chce mieć maskę Batmana, którą nosił Val Kilmer w filmie Batman Forever, może wziąć udział w aukcji na eBayu. Cena wywoławcza to $3,000.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

The Batman - będzie 4 sezon
Dodano: 06-12-2005, 18:04 Autor: Q

Według informacji, jakie podał serwis LEGIONS OF GOTHAM, powstanie 4 sezon serii animowanej The Batman.

komentarze [4] | skomentuj | drukuj

Forbes - 15 najbogatszych fikcyjnych postaci
Dodano: 06-12-2005, 17:50 Autor: Q

Na liście Forbesa - 15 najbogatszych postaci fikcyjnych nie mogło zabraknąć miliardera z Gotham City.
Bruce Wayne (32 lata), dzięki swojemu majątkowi i firmie Wayne Enterprises, która cały czas zajmuje się tworzeniem nowych prototypów dla wojska, został wyceniony na $6.5 miliarda, co zapewniło mu 8 pozycję w rankingu (spadek o jedną pozycję w porównaniu ze wcześniejszym rankingiem, chociaż wartość Bruce'a wzrosła o $0,2 miliarda).
Bruce Wayne przegrywa tym samym ze swoim konkurentem z Metropolis, Lexem Luthorem, który w porównaniu ze wcześniejszym rankingiem, zanotował spory awans z 8 na 4 pozycje, a jego majątek wzrósł do kwoty $10.1 miliarda.
Na czele listy jak zawsze znajduje się Święty Mikołaj, który dysponuje nieskończonymi środkami.
Dla porównania wyniki fikcyjnych postaci, pomijając Świętego Mikołaja, można uznać za słabe w porównaniu z majątkami, jakimi dysponują najbogatsi ludzie na świecie, gdzie pierwsze miejsce od wielu lat zajmuje William Gates III, wyceniony na $46.5 miliarda.
Ze swoim wynikiem wśród prawdziwych osób Bruce Wayne zajmowałby dopiero 67 pozycję na liście najbogatszych ludzi na świecie.
Według sondy na stronach Forbesa - "Któremu członkowi 15. najbogatszych fikcyjnych postaci zazdrościsz najbardziej ?". Najbardziej (23% głosów) internauci zazdroszczą Bruce'owi Wayne'owi.

Źródło: www.forbes.com

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

The Batman: The Complete First Season
Dodano: 04-12-2005, 16:48 Autor: Chudy

Warner Home Video zapowiedziało na 6 lutego 2006 wydanie DVD całego pierwszego sezonu serialu The Batman w wersji 2-płytowej o nazwie The Batman: The Complete First Season.

Oprócz 13 odcinków zostaną dołączone różne dodatki. Oto one:

* New Look, New Direction, New Knight - twórcy The Batman od kuchni.

* Building the Batman- Detektyw Ellen Yin prowadzi dochodzenie w sprawie prawdziwej tożsamości Batmana.

* Gotham PD Case Files- Profile najbardziej nikczemnych antagonistów Mrocznego Rycerza.

* The Batman Junior Detective Challenge- Użyj swych możliwości detekwytistycznych, aby odnaleźć Batwave komunikator.

* The Batman Junior Detective Exam - Level 2- zdaj test wiedzy o Batmanie i wygraj kod, dzięki któremu otworzysz detektywistyczny bagaż z Gotham.

* Dwa wyzwania: The Batman Big Chill Challenge i Create Your Own Villian

Okładka: 1,2.

Źródło: Comics Continuum.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Wizard chwali DC
Dodano: 04-12-2005, 15:46 Autor: Chudy

W styczniowym numerze Wizarda znajduje się podsumowanie roku 2005, a wraz z nim ranking największych jego osobistości i dokonań. Magazyn przyznał Geoffowi Johnsowi tytuł Człowieka Roku oraz Scenarzysty Roku za pracę na takimi tytułami, jak Teen Titans, JSA, Green Lantern: Rebrith, JLA czy The Flash. Magazyn skomentował to tak: „Jeżeli DC porównamy do pędzącej lokomotywy to Johns jest twórczą mocą dostarczającą energii silnikowi. Jakakolwiek deskrypcja dotycząca zasług Johns’a dla DC Comics w roku 2005 byłaby niedomówieniem”.

Etan Van Sciver, artysta miniserii Green Lantern: Rebrith został nazwany Artystą Roku. Alan Heinber, współscenarzysta historii Kryzys Sumienia do JLA dostał tytuł Objawienia Roku.

All-Star Superman #1 przyznano tytuł Pojedynczego Numeru Roku. Rozwinięcie było następujące: „To nie tylko najlepszy, pojedynczy numer roku 2005, ale jedna z najlepszych, pojedynczych historii o Supermanie, jaką kiedykolwiek opublikowano”. Seria Granta Morrisona i Franka Quitley’a (autorzy All-Star Superman) WE3 została uhonorowana tytułem Miniserii Roku.

Blue Betele został okrzyknięty Bohaterem Roku, Maxwell Lord Łotrem Roku, Cat-Manowi przyznano Powrót Roku, a Flash dostał tytuł Bohatera do Obserwowania. Momentem Roku nazwano atak Stowarzyszenia na Freedom Fighters w Kryzysie Nieskończoności #1. Infintie Crisis #5 uhonorowano tytułem Cliffhanger to Watch.

James’a Jean’a nazwano Artystą Okładek Roku za jego pracę do Fables, Green Arrow i Batgirl oraz wiele innych.

Wizard przyznał DC tytuł Najlepszego Wydawcy. Magazyn napisał: „[DC] przewyższa wszelkie oczekiwania, jeżeli chodzi o scenarzystów, edytorów, czytelników i, co najważniejsze, bohaterów, od Supermana do listy herosów należących do JLA”.

Źródło: Defenders of Gotham.

komentarze [1] | skomentuj | drukuj

Rysunek z Year One idzie na aukcję
Dodano: 04-12-2005, 13:23 Autor: Chudy

Artysta David Mazzuccheli zaoferował na jednej z aukcji oryginalny rysunek przedstawiający Batmana w jednej z najbardziej ikonicznych postaw ostatnich lat.

Mazzuchelli w ostatnich latach bardzo mało pracował nad tytułami superbohaterskimi, a ta aukcja to pierwszy raz, jak jakaś jego praca z Mrocznego Rycerza jest wystawiana na sprzedaż. Jeżeliby wierzyć agentowi sprzedaży to jest jedyna i niepowtarzalna okazja, aby nabyć oryginalny art Mazzuchelleigo, gdyż artysta nie zamierza w bliżej nieokreślonej przyszłości wystawiać swe prace na aukcję.

Rysunek jest oryginalną wersją okładki z Batman #405, drugiej części kultowej dziś historii Year One, stworzonej przez Franka Millera i Dawida Mazzuchelliego.

Więcej szczegółów o aukcji znajdziecie tutaj. Warto wspomnieć, ze minimum, jakie trzeba dać za obraz, to $12,000… Czy ma ktoś pożyczyć?

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Beechen i Robin – Cudowny Chłopiec (???)
Dodano: 04-12-2005, 13:01 Autor: Chudy

Końca Kryzysu jeszcze nie widać, a już wiemy, że po tym wydarzeniu Adam Beechen wraz z Karlem Kerschlem zastąpią Billa Willinghama i Scotta McDaniela w pracy nad miesięcznikiem Robin.

Wpierw zacznijmy od introdukcji scenarzysty, gdyż Beechen jest mało znaną postacią na komiksowej scenie. Jak na razie wizytówką Beechena są scenariusze do seriali animowanych, m.in. do The Batman, Teen Titans, X-Men: Evolution, Jackie Chan Adventures czy Hi Hi Puffy Amiyumi. Jego pierwszy, autorski komiks to Hench z wydawnictwa AiT/Planetlar. Projekt ten dał podstawy do przyjaźni z Tomem Palmerem Jr. (edytor Teen Titans Go!), która zaowocowała pisaniem scenariuszy do Justice League Unlimited. Eddiemu Berganzie tak bardzo spodobały się scenariusze do JLU, że zaproponował Beechenowi pisanie komiksu należącego do głównego imprintu DC. Jak wiemy, obecnie w DC rządzi Kryzys Nieskończoności, który ma za zadanie nadać wielu starszym tytułom powiewu świeżości. Berganza wykorzystał tą sytuację i zaproponował Didio na scenarzystę historii o Cudownym Chłopcu właśnie Beechena. Nieoczekiwanie Didio się zgodził. Dla Beechena było to spełnienie marzeń z dzieciństwa. Nie mógł jeszcze bardziej uwierzyć swemu szczęściu, gdy dowiedział się, że rysownikiem współpracującym z nim będzie Karl Kerschl, który wraz z Gregiem Rucką sprawił, iż Adventures of Superman stały się ostatnimi czasy najlepszym komiksem o Człowieku z Stali.

Dad Didio w ostatnim tygodniu zasygnalizował, iż jeden z kostiumów członków Bat-Rodziny zmieni właściciela. Beechen oczywiście nie mógł powiedzieć, czy zobaczymy jeszcze Tima Drake’a jako Robina. Jedyne, co mógł powiedzieć, to:

„Pierwsze cztery strony 6-częściowej historii będą czymś absolutnie monumentalnym. Wydarzenie to odwróci świat Robinów do góry nogami, a reperkusje związane z tą chwilą odbiją się szerokim echem w całym Bat-Uniwersum oraz jego przyszłości”.

Beechen wierzy, że moment ten będzie w niedalekiej przyszłości częstym tematem rozmów fanatyków Mrocznego Rycerza i Cudownego Chłopca. Jednak, by nie rzucać słów na wiatr, scenarzysta podał pięć wskazówek na temat nowego Cudownego Chłopca:

1. Osoba w masce Robina będzie bardzo dobrze znana czytelnikom DC.
2. Robin wróci do Gotham i tam będzie jego główna baza operacyjna.
3. Kostium Cudownego Chłopca będzie zmodyfikowany.
4. Robin będzie przypominał członka Tytanów („można więc powiedzieć, że postać będzie nastolatkiem”). Komiks będzie miał większy wpływ na kontinuum Teen Titans.
5. Relacje Robin-Batman będą od początku „jakoś nienaturalne. Powodem takich stosunków jest to, co Robin zrobił. Faktem jest, że wiele bohaterów będzie w stosunku do Robina bardzo przezorne, w pozytywnym tego słowa znaczeniu”.

„Jeśli Robin jest znakomitym detektywem, to właśnie tak mam go zamiar pokazać. Zeszyty przypominać będą nieco serial CSI. Nie chcę jednak przez to powiedzieć, że będę robić tajemniczy komiks… Będzie oczywiście akcja. Pojawią się postacie w trykotach, które fani DC bardzo kochają… Ale moim głównym celem jest ukazanie w komiksie tego, co wpłynie pozytywnie na jego odbiór. Mówimy tutaj o procesach, ale nie o „detektywistycznych procesach”. Mam zamiar przedstawić detale bycia młodym herosem. Jak to jest być uczniem Mrocznego Rycerza? Jaka jest rola Cudownego Chłopca? Jak odnaleźć swoją unikalną tożsamość w takim życiu? Jak wreszcie balansuje się pomiędzy życiem superbohatera a nastolatka? Jak się żyje z świadomością, że twoje życie jest cały czas na celowniku za każdym razem, gdy założysz kostium? Szkoła? Przyjaciele? Romanse? Oto są tematy, które chce przytoczyć podczas mojego stażu”. Jednak nie spodziewajcie się jakiejś refleksyjnego lub obyczajowego komiksu. Beechen podkreśla, iż w miesięczniku zobaczymy dużo dobrej akcji, a z Robina zrobi bardziej ciekawszą postać, o której fani historii obrazkowych będą rozmawiać częściej, niż do tej pory.

„Chcę mieć również pewność, że wydarzenia mające miejsce w Robinie będą miały oddźwięk w całym Uniwersum DC. Rzeczy, które będą się działy w tym komiksie będą miały wpływ na inne postacie z tego świata. Chcę, by mój projekt należał do kategorii Musisz Przeczytać”.

Źródło: NEWSARAMA.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

Plotki odnośnie kandydata do roli Pingwina
Dodano: 03-12-2005, 10:42 Autor: Q

Według serwisu Batman On Film kandydatem do roli brytyjskiego handlarza bronią, Oswalda Cobblepota (AKA Pingwina) w kontynuacji filmu Batman Begins może być Bob Hoskins.
Oczywiście są to na razie wyłącznie plotki, więc nie należy brać tej informacji za pewną.

Źródło: Batman On Film

komentarze [1] | skomentuj | drukuj

Znaczki
Dodano: 02-12-2005, 19:03 Autor: Chudy

Już niedługo będziemy mogli przykleić na kartce pocztowej znaczek z naszym ulubionym bohaterem z DCU! The United States Postal Service zapowiedziało wydanie linii DC Comics Superhero Stamps na przyszłe lato. Połowa z 20 znaczków przedstawiać będzie portrety znanych bohaterów. 10 następnych zaś będzie zminiaturyzowaną wersją klasycznych okładek komiksów. Wszystkie znaczki możecie zobaczyć tutaj.

Wśród znaczków możemy odnaleźć dwa związane bezpośrednio z Batmanem. Pierwszy przedstawia Mrocznego Rycerza w stylu Jima Lee i jest to fragment okładki z Batman #615. Drugi natomiast jest zmniejszoną wersją okładki Batman #1, narysowanej przez Boba Kane’a.

Pełną listę pamiątkowych znaczków na rok 2006 znajdziecie tutaj.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

JSA #82 – Rozczarowania (raczej) nie będzie
Dodano: 02-12-2005, 18:41 Autor: Chudy

Pamiętacie news o powrocie Levitza do pisania scenariuszy dla DC? Od tamtego czasu wielu sympatyków DCU było (i jest nadal) sceptycznie nastawione do przyszłości ulubionych komiksów, gdyż szkice Pereza do JSA #82 przypominały nieco czasy nieskończonych ziem, czyli przed Kryzysem na Nieskończonych Ziemiach.

Histeria powinna jednak ucichnąć. NEWSARAMA przedstawiła pierwsze cztery strony z tego numeru, które wyjaśniają znaczącą rolę żony Pereza (z zawodu sekretarka; ekspert od stenografii) w stworzeniu tego zeszytu. Paula Levitza i Perezów wspomogą Bob Wiacek (tusz) i Tom Smith (kolor).

Jak wynika z stron głównym wątkiem historii będzie pamiętnik Lois Lane z Ziemi-2, który Power Girl oddaje Ma Hunkel. Superbohaterka ma problem z ich odczytaniem, jednak dla gospodyni muzeum JSA odczytanie sekretnego kodu, którym posługiwała się Lois Lane, nie okazuje się trudnością…

Okładka, 2, 3, 4, 5.

komentarze [0] | skomentuj | drukuj

People's Choice Awards
Dodano: 02-12-2005, 18:09 Autor: Q

Film Batman Begins, został nominowany w dwóch kategoriach: Favorite Movie Drama i Favorite Movie w People's Choice Awards. Pełną listę nominowanych produkcji można obejrzeć tutaj.
Głosować można tutaj

komentarze [0] | skomentuj | drukuj
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk