.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: DVD :: BATMAN - POCZĄTEK PREMIUM COLLECTION :.

BATMAN - POCZĄTEK PREMIUM COLLECTION
/BATMAN BEGINS PREMIUM COLLECTION/

Polski lektor, polskie menu oraz polskie napisy do wersji oryginalnej

Data wydania (Polska): 6 maja 2011
Wydawca: Galapagos Films
Cena: 25,99 PLN
Rok produkcji: 2005
Czas trwania filmu: 134 minut
Wersja wydania: 2 płytowa
Format płyty z filmem: płyta 2-warstwowa, 1-stronna
Zawartość płyty 1: film, dodatki
Zawartość płyty 2: dodatki
Wersje językowe filmu: polska*, angielska, rosyjska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1
Dźwięk polskiej wersji lektorskiej: Dolby Digital 5.1
Napisy: polskie, angielskie, duńskie, fińskie, szwedzkie, norweskie, greckie, litewskie, łotewskie
Wersja językowa dodatków: polska napisy
Format obrazu: 1.85:1 /Szerokoekranowy (16:9)/ Anamorficzny

Opis: Mroczny Rycerz powraca na DVD! Zostań świadkiem narodzin Batmana, zamaskowanego mściciela i obrońcy miasta. Rozpocznie się bezwzględna krucjata przeciw złu i niesprawiedliwości. Rycerz Nocy obróci lęk przeciw tym, którzy żerują na bezbronnych.Teraz w kolekcji PREMIUM COLLECTION - filmy, które zmieniły kino oraz w nowym kolekcjonerskim opakowaniu. >>>WIĘCEJ O FILMIEDODATKI SPECJALNE:
OCENA DODATKÓW:Skala ocen 1-6
"Geneza Nietoperza" - Przemiana Mrocznego Nietoperza.
Czas: 14:53 minut
Twórcy filmu opowiadają o komiksach, które ich zainspirowały i z których czerpali pomysły na poszczególne sceny filmu. W materiale są także wypowiedzi twórców komiksów i osób związanych z wydawnictwem DC, którzy mówią o ponad 60 letniej historii postaci Batmana i jej ewolucji w ostatnich dekadach."Batman - Początek podróży" - Projekty, szkice praca nad filmem oraz kreowanie postaci Batmana.
Czas: 14:16 minut
Christopher Nolan i David S. Goyer opowiadają o początkowej fazie produkcji filmu, która miała miejsce w garażu Nolana w Los Angeles. Dowiadujemy się także, czemu początkowo mylnie sądzono, że tytuł filmu to "Batman Intimidation" i gdzie szefowie WB musieli czytać scenariusz. Christian Bale mówi o swoim przygotowaniu do roli i problemach, jakie z tego wynikły.
"Kształtowanie umysłu i ciała" - Zobacz przemianę Christiana Bale'a w postać Batmana.
Czas: 12:49 minut
Z materiału dowiadujemy się czym jest KFM (Keysi Fighting Method) i dlaczego właśnie ten styl walki wybrano do filmu. Poznajemy też przygotowania i treningi do 16 scen walk.
"Jak zbudowano Gotham City" - Bądź świadkiem powstania Gotham City, jaskini Batmana, rezydencji Wayne'ów i wielu innych miejsc.
Czas: 12:48 minut
Scenograf Nathan Crowley oraz spece od efektów specjalnych opowiadają, jak wizja stworzona w garażu staje się rzeczywistością. Poznajemy od zaplecza, jak w studio powstała jaskinia z wodospadem i cała dzielnica Narrows oraz cześć ulic Gotham City. Dowiadujemy się także, dlaczego "Mentmore" wybrano na rezydencje Wayne'ów. Specjaliści od efektów specjalnych wyjaśniają też, dlaczego zdecydowali się na użycie komputerowych nietoperzy.

"Peleryna i maska"
Czas: 8:18 minut
Jak powstał strój Batmana i z czego został zrobiony. Wszystkie etapy przygotowania zostały omówione przez miedzy innymi twórczynię kostiumów Lindę Hemming. Dowiadujemy się także dlaczego zrezygnowano z aksamitnej peleryny na rzecz nowego materiału opartego na nylonie.


"Batman - Tumbler" - Udoskonalenie Batmobila
Czas: 13:40 minut
Widzimy, jak z prostego modelu wykonanego przez Nolana z plasteliny (a późniejszego projektu scenografa) powstaje zupełnie nowy pojazd. Z materiału dowiadujemy się także o przygotowaniach kaskaderów do scen pościgów, oraz kto po zakończeniu zdjęć chciał zatrzymać nowego Batmobila i co sprawiło najwięcej problemów jego konstruktorom.
"Droga do odkrycia"
Czas: 14:12 minut
Praca na Islandii przyprawiła twórcom wielu problemów, ale mimo nieprzychylności pogody uzyskano zamierzony cel. W materiale widzimy także przygotowania do walki na lodzie oraz kaskaderów pracujących przy scenie, w której Bruce ratuje Ducarda.

"Na ratunek Gotham City" - Budowanie miniaturowych makiet, programowanie w CGI oraz efekty specjalne w scenie z pędzącą kolejką.
Czas: 13:00 minut
Finałowa scena z pędzącą kolejką i niesamowitym Batmanem musi być widowiskowa, ale żeby to osiągnąć twórcy musieli wykorzystać miniaturowe makiety w skali 6:1, CGI i green box, a wszystko to idealnie zgrać w czasie.
Ukryte pliki:
 • David S. Goyer opowiada jak przygotowywał się do pisania scenariusza i kupując kilka komiksów o Batmanie wzbudził wielką ciekawość u znajomego sprzedawcy, który był przekonany, że oznacza to początek prac nad nowym Batmanem. Scenarzysta filmu wspomina także wspólne lunche z Nolanem, po których fani specjalnie przychodzili obok nich by podsłuchać wątki z fabuły.
  Czas: 1:56 minut.
 • Odpowiedzialny za efekty wizualne Paul Franklin opowiada o komputerowa wygenerowanym Batmanie, którego nie wiele osób jest w stanie odróżnić od prawdziwego aktora.
  Czas: 1:06 minut.
 • Próby kaskaderskie do różnych scen z filmu.
  Czas: 2:29 minut.  "Demony Umysłu" - Zobacz unikatowy interaktywny komiks.
  Menu z dodatkami zostało przedstawione w formie interaktywnego komiksu. To właśnie w tym materiale możemy znaleźć ukryte pliki tkz. "Finders Keepers".
  Tajne pliki: galerie bohaterów i sprzętu.
  Podstawowe informacje o bohaterach filmu i sprzęcie z którego korzysta Batman.


  INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

  Tłumaczenie: Patrycja Żukowska
  Lektor: Jacek Sobieszczański


  Poprzednia strona
 • WAK - Serwis Komiksowy
  Spider-Man Online

  Punisher - Serwis o Punisherze
  The Truth about The X-Files

  © Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
  Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

  Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk