.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: INFO :: POSTACIE :: VILLAINS :: LYNX / LING :.

LYNX (LING)

Imię i nazwisko: Ling
Pseudonim: Lynx
Zawód: Przestępczyni, liderka Ghost Dragons
Teren działania: Paryż, Gotham City
Stan cywilny: Panna
Znana rodzina: Brak danych
Przynależność organizacyjna: Ghost Dragons
Wzrost: 1,57 m
Waga: 53,97 kg
Oczy: Brązowe
Włosy: Czarne
Pierwsze pojawienie się: Robin (II) #1
Ostatnie pojawienie się: Robin #148
Supermoce: Brak
Wykaz najważniejszych wrogów: Robin III, Batman I, Huntress II, King Snake, Spoiler
Wykaz najważniejszych przyjaciół: Pingwin
Twórcy postaci: Chuck Dixon, Tom Lyle, Bob Smith
Lista komiksów, w których pojawiła się postać:
- Batman #467-469
- Batman: Gotham Knights #56
- Batman: Legends of the Dark Knight #122
- Batman: Shadow of the Bat #90
- Batgirl #56
- Black Canary/Oracle: Birds of Prey #1
- Detective Comics #685-686
- Robin I #1-5
- Robin #17, #40-41, #148
- Robin III: Cry of the Huntress #2-3, #6


Ling była dziewczyną Billy'ego Huea, lidera paryskiego gangu Ghost Dragons, który służył Sir Edmundowi Dorrance'owi (King Snake). Billy został jednak zabity, gdyż popełnił o jeden błąd za dużo. Wtedy Ling przechrzczono na Lynx i uczyniono ją przywódczynią gangu. Jej zadanie było proste - pozbyć się zamaskowanego chłopca, który niweczył ich operacje. Ów chłopcem był Tim Drake, który właśnie oficjalnie został trzecim Robinem i pojechał do Paryża, aby doskonalić swe umiejętności. Ghost Dragons ponieśli klęskę i King Snake postanowił odpłacić się Lynx. Gdy dziewczyna ponownie zetknęła się z Cudownym Chłopcem w Gotham City, gdzie King Snake przeniósł siedzibę gangu, Robin zauważył, że jedno z jej oczu zostało wyłupane (jak się potem okazało, za kalectwo Lynx odpowiedzialny był Dorrance). Lynx sądziła, że to z winy Robina, dlatego poprzysięgła mu zemstę.

Po pewnym czasie Ghost Dragons, którego liderem wciąż była Lynx, dał ponownie znać o swojej obecności w Gotham. Dziewczyna nadal służyła King Snake'owi i przy kilku okazjach zmierzyła się z Timem Drake'iem, była też zaangażowana w wojnę gangów pomiędzy King Snakiem a rosyjską Odessą. Zwróciła tym uwagę nie tylko Robina, ale również Huntress. W końcu Lynx zaczęło irytować to, że biały człowiek stoi na czele gothamskiej triady. Wszczęto więc rewoltę przeciwko King Snake'owi. Dorrance został aresztowany, a Lynx stała się jedynym liderem Ghost Dragons. Jej urzędowanie jako liderki nie było jednak pełne sukcesów- nie była w stanie rozszerzyć terytorium gangu, którego ruch w stronę przedmieść został sprawnie powstrzymany przez Robina i Spoiler.

Lynx spędziła trochę czasu jako najemnik do wynajęcia. Wróciła jednak do Gotham i do Ghost Dragons w trakcie No Man's Land. Ghost Dragons kontrolowali część miasta podczas NML. Batman zwrócił się do niej o pomoc w pojmaniu mężczyzny, który używał dzieci jako niewolników. Lynx przyjęła jego propozycję i walczyli razem, jednak przymierze miało krótki żywot. Gdy Gotham przyłączono do USA, Lynx wróciła do działalności kryminalnej.Ling i Ghost Dragons przypomnieli o swej egzystencji po raz kolejny, gdy w Gotham wybuchła największa w historii miasta wojna gangów. Lynx przyłączyła się wtedy do Pingwina, który oferował innym gangom amunicję i broń. Odeszła jednak od Oswalda, gdy zdała sobie sprawę, że jej pracodawca nie zarobi na handlu bronią wystarczająco dużo, gdyż zbyt wysoko stawiał poprzeczkę pieniężną za artyleryjski towar. Lynx, wraz ze swoim gangiem, postanowiła prowadzić wojnę z innymi gangami na własną rękę. Pierwszym celem Duszy Smoka było przeszukanie kliniki Dr Thompkins w celu znalezienia wrogów przestępczej organizacji. W misji przeszkodziła gangowi Batgirl (Cassandra Cain), która zaatakowała Ghost Dragons w klinice Thompkins. Linx była zafascynowana sposobem walki Cassandry, jednak nie zapomniała o swoim celu. Rozkazała swym towarzyszom ciągle atakować Batgirl, gdy w międzyczasie Lynx przygotowywała się na walkę z Cassandrą. Nastąpił wreszcie moment, w którym Ling zaatakowała Cass. Walka była pasjonująca, długa i wyczerpująca. Sytuację wykorzystał jeden z członków gangu Ghost Dragons- mężczyzna chciał zabić Cassandrę podczas walki z Lynx. Ten ruch został przypłacony tragedią - mężczyzna omyłkowo odciął głowę Lynx, przez co zginęła na miejscu. Bez swego mentora i przywódcy, Ghost Dragons uciekli z kliniki w popłochu.

Jednak Lynx można było zobaczyć ponownie w Gotham, tym razem w rok po Kryzysie Nieskończoności, kiedy powróciła zza światów. Po walce z nieznanym zabójcą Tim Drake odnalazł ciało Ling w stroju Batgirl. Dziewczyna została uśmiercona boomerangiem Robina. Cudowny Chłopiec był ścigany przez GCPD za jej zamordowanie.

Lynx była bardzo dobra w sztukach walki. Jest to głównie zasługa jej trenera, King Snake'a. Była również zdolną przywódczynią. Jej znak rozpoznawczy to przepaska na wyłupanym oku.

Autor: Damex

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk