.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: RETURN OF THE FEARSOME FANGS! :.

Tytuł odcinka: "RETURN OF THE FEARSOME FANGS!"
Polski tytuł: "Powrót przerażających kłów!"
Pierwsza data emisji: 20 lutego 2009
Reżyseria: Brandon Vietti
Scenariusz: Todd Casey
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter
Animacja: Moi Animation


Obsada:
Diedrich Bader
Edoardo Ballerini
Phil Morris
Paul Nakauchi
Gary Sturgis
Batman/Bruce Wayne, As
Jack, Vulture
Fox, Jonah Hex
Wong Fei
Bronze Tiger

Na stacji "Sergio", Royal Flush Gang ma zamiar rozerwać przy pomocy koni Jonaha Hexa na cztery strony świata. Na szczęście na dzikim zachodzie jest także Batman, który sprawnym rzutem bataranga uwalnia swojego przyjaciela. Następnie bohaterom po pościgu udaje się złapać resztę złoczyńców.

W świątyni Wudang stary mnich Wong Fei odpiera pierwszą falę ataku ninja wysłanych przez Terrible Trio. Jednak, kiedy główni złoczyńcy osobiście wkraczają do walki, mimo początkowej przewagi, mistrz zostaje pokonany przy pomocy zatrutej strzałki wystrzelonej przez Foxa.

W Gotham Batman zatrzymuje Topa, który właśnie obrabował bank. Nagle bohater słyszy głos mnicha, który neguje jego metody. Chwilę później pod postacią astralną Batman spotyka się z Wong Fei'em, który wyjaśnia mu, że totem w świątyni Wudang nie może wpaść w niepowołane ręce, dlatego bohater musi udać się na miejsce przed zachodem słońca.

W drodze do Bronze Tigera Batman przypomina sobie jak trenował w świątyni Wudang, gdzie udał się by doskonalić sztukę walki pod okiem Wong Fei'a. Podczas pierwszego dnia Bruce w masce nietoperza musiał się zmierzyć z resztą uczniów. W walce wbrew zaleceniom mistrza pomógł mu Bronze Tiger, który później po uwadze Wong Fei'a stwierdził, że już nigdy więcej mu nie pomoże.

W dżungli w specjalnej klatce Bronze Tiger pokonuje kolejnego przeciwnika i cały czas pozostaje niepokonany. Widząc Batmana Bronze Tiger wyzywa go na pojedynek. Jeśli Nietoperz wygra, to wtedy uzyska jego pomoc. Podczas walki, kiedy Batman jest już bliski porażki, wykorzystuje on kulki by pokonać przeciwnika, bo ostatnia lekcja Wong Fei'a mówiła, żeby w razie porażki oszukiwać.

Po dotarciu do świątyni Batman wspomina, jak podczas jednego z treningów Wong Fei kazał swoim uczniom zaatakować go. Sharka, Vulture'a, Foxa i Bruce'a pokonał bez większych problemów. Najbliższy zwycięstwa był Bronze Tiger, jednak i on przegrał, a po tym jak nie zgodził się pokłonić przed mistrzem postanowił opuścić świątynie.

Wraz z zachodem słońca w świątyni pojawiają się Terrible Trio wraz z wojownikami ninja z klanu Cieni. Bohaterowie próbują ich zatrzymać, ale zostają pokonani, a złoczyńcy dostają w swoje ręce totem, który przemienia ich w zwierzęce formy, zwiększając ich możliwości. Bronze Tiger i Batman ponownie próbują ich powstrzymać, ale teraz są jeszcze bardziej bezradni.

Kolejnym celem Terrible Trio staje się Hong Kong. Złoczyńcy wykorzystując moc totemu chcą zaatakować miasto z pomocą mistycznej armii. Kiedy na miejscu pojawiają się bohaterowie, Bronze Tiger postanawia poddać się i oddać pokłon Foxowi. Możliwość zbliżenia się do przeciwnika pozwala mu na zdobycie totemu, dzięki któremu także bohaterowie ulegają transformacji. Kiedy szanse się wyrównują, Batman powstrzymuje mistyczną łódź, a Bronze Tiger pokonuje Foxa.

W świątyni Batman dziękuje Bronze Tigerowi za pomoc. Bronze Tiger informuje go, że zamierza zostać w świątyni i sprowadzić do niej swoich ludzi, by szkoła zaczęła znowu działać, jednak nim to nastąpi chce jeszcze raz zmierzyć się z Batmanem.


Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Nazwa stacji kolejowej "Sergio" jest nawiązaniem do twórcy "spaghetti westernów" Sergio Leone. W scenach z dzikiego zachodu pojawia się też charakterystyczna muzyka z Trylogia Dolara ("Za garść dolarów", "Za kilka dolarów więcej" i "Dobry, zły i brzydki").
  • Chociaż wojownicy ninja z klanu Cieni znikają w świetle słońca, to atak na świątynie zostaje przeprowadzony klika minut przed wschodem słońca.


CYTATY:

Jack: Madre mia! Es el bat hombre!
Batman: (po hiszpańsku) To gamble with crime doesn't pay!

Bronze Tiger: You're outmatched.
Batman: Maybe. But you left the school before learning Wong Fei's most important lesson: when outmatched, cheat.

           
           
           
           INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: Master Film
Reżyseria: Agata Gawrońska-Bauman
Dialogi: Iwona Krzeska
Montaż: Paweł Siwiec
Dźwięk: Mateusz Michniewicz
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska

W wersji polskiej udział wzięli:
Radosław Pazura - Batman/Bruce Wayne
Jack, Vulture
Cezary Nowak - Fox
Janusz Wituch - Jonah Hex
Mieczysław Morański - Wong Fei
Jacek Rozenek - Bronze Tiger
i inni


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk