.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: DEEP COVER FOR BATMAN! :.

Tytuł odcinka: "DEEP COVER FOR BATMAN!"
Polski tytuł: "Batman w przebraniu!"
Pierwsza data emisji: 27 lutego 2009
Reżyseria: Michael Chang
Scenariusz: Joseph Kuhr
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter
Animacja: Moi Animation


Obsada:
Diedrich Bader
Jeff Bennett
Corey Burton
Will Friedle
James Sie
James Arnold Taylor
Batman/Bruce Wayne, Owlman
Red Hood
Red Tornado/Silver Cyclone
Blue Beetle/Scarlet Scarab
Dyna-Mite
Green Arrow/Blue Bowman

W pewnym magazynie Red Hood aktywuje swoje urządzanie, które pozwala dostać się do alternatywnego świata. Powstrzymać go próbuje czwórka tajemniczych bohaterów, którymi okazują się być członkowie Injustice Syndicate, czyli Owlman, Scarlet Scarab, Silver Cyclone i Blue Bowman.

Po pokonaniu Riddlera Batman wraca do swojej jaskini i odkrywa w niej broń należącą do Red Hooda. Po chwili bohater zostaje zaatakowany przez Owlmana. Walka jest bardzo wyrównana, więc Bruce decyduje się wyłączyć światło w jaskini. To sprawia, że jego przeciwnik wykorzystuje specjalnie gogle, które ułatwiają mu widzenie w ciemnościach. Tego spodziewał się tego Batman, który wykorzystując flarę oślepia przeciwnika i go nokautuje.

Po odkryciu, do czego służy tajemnicze urządzenie Red Hooda i po tym jak Owlman odmawia jakichkolwiek wyjaśnień, Bruce zabiera jego strój i osobiście udaje się na alternatywną ziemię.

W kwaterze Injustice Syndicate, Batman próbuje zniechęcić swoich złych towarzyszy od podbicia ziemi. Jednak jego słowa, że na ziemi wszyscy mają supermoce sprawiają, że bohaterowie postanawiają zrealizować plan B, czyli całkowicie zniszczyć alternatywny świat.

Żeby dokończyć budowę bomby, bohaterowie włamują się laboratorium nuklearnego by zdobyć Promethium 90. Batman chce osobiście ukraść potrzebny składnik, by go uszkodzić, niestety nie jest dane mu to zrobić, bo na miejscu pojawia się Red Hood. Bohater osobiście go powstrzymuje, wyjaśnia mu kim jest i daje specjalny komunikator, niestety w tym samym czasie Scarlet Scarab zdobywa Promethium 90.

W kwaterze Injustice Syndicate Batman dowiaduje się, że Red Hood wraz z innymi bohaterami trzymany jest w zamknięciu. Dziwne zachowanie Owlmana sprawia, że Blue Bowman zaczyna coś podejrzewać.

Silver Cyclone torturuje Red Hooda, który, nawet po tym jak Owlman wrzucił go do kadzi z kwasem i po przegranej walce bohaterów ze złoczyńcami, nie zamierza się poddać. W międzyczasie Batman próbuje wypuścić sojuszników Red Hooda, ale przeszkadza mu w tym Dyna-Mite, który postanowił sprawdzić podejrzenia Blue Bowmana. Dla bohatera nie stanowi on jednak przeszkody, ale w wyniku walki zostaje uszkodzony panel sterowania i nie można już przy jego pomocy uwolnić więźniów, dlatego Batman prosi by Red Hood podał mu wskazówki jak do niego dotrzeć. Torturowany bohater zaczyna odpowiadać na pytania Silver Cyclone'a wskazując tym samym Batmanowi właściwą drogę. Jednak po kilku odpowiedziach Silver Cyclone domyśla się wszystkiego i postanawia pozbyć się Owlmana. Batmanowi udaje się wyjść cało z opresji, ale chwilę później przychodzi mu walczyć z pozostałymi członkami syndykatu. W trakcie walki kostium Owlmana zostaje wykorzystany jako przynęta, dzięki czemu Batman we własnym kostiumie nokautuje przeciwników.

Po uwolnieniu Red Hooda, na miejscu pojawia się Silver Cyclone wraz z resztą złoczyńców. Na szczęście Batmanowi udaje się uwolnić bohaterów. Pomiędzy dwoma grupami dochodzi do starcia. Po zaciekłej walce złoczyńcy zostają zamknięci w celach. Jednak pozostał jeszcze Silver Cyclone, który planuje zdetonować swoją bombę, bo nie ma dla niego żadnego znaczenia czy zniszczy ten, czy inny świat, liczy się tylko zagłada ludzi. Red Hood celnym rzutem swojej broni unieszkodliwia przeciwnika. Następnie razem z Batmanem wysyła bombę na planetę zombie, gdzie nikt nie może zginąć.

Po pożegnaniu się z Red Hoodem, Batman wraca do Gotham. Jednak nie jest to już te samo miasto, co wcześniej, bo bohater stał się najbardziej poszukiwanym przestępcą i policja zamierza go schwytać.


Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Pierwszy dwuczęściowy odcinek w serialu.
  • Po raz pierwszy pojawia się Red Hood/Joker.
  • Wypowiedź Dyna-Mite'a "I know Owlman. Owlman is a friend of mine. You're no Owlman." jest nawiązaniem do słów Lloyda Bentsona podczas wyborów na wiceprezydenta USA w 1988. Kiedy jego rywal Dan Quayle stwierdził, że ma tak wielkie doświadczenie polityczne jak John F. "Jack" Kennedy, kiedy ubiegał się o urząd, Bentsen odpowiedział "Senator, I served with Jack Kennedy. I knew Jack Kennedy. Jack Kennedy was a friend of mine. Senator, you're no Jack Kennedy."
  • Na alternatywne ziemi w wersji "bohaterskiej" pojawiają się Gorilla Grodd, Gentleman Ghost, Sinestro, dr Polaris, Black Manta, Brain, Clock King i Kiteman. Natomiast w gronie członków syndykatu zbrodni znajdują się Plastic Man, Aquaman, Fire, Wildcat, Bwana Beast.
  • W odcinku w pełnej okazałości zaprezentowana została jaskinia Batmana, pojawia się także wzmianka na temat Riddlera, jak i aluzja do komisarza Gordona.


CYTATY:

Batman: A world without heroes. My worst nightmare.

Red Hood: Whoever he is, I hope my counterpart on your world will have a chance to repay you.
Batman: Somehow, that seems unlikely.

           
           
           
           INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: Master Film
Reżyseria: Agata Gawrońska-Bauman
Dialogi: Iwona Krzeska
Montaż: Paweł Siwiec
Dźwięk: Mateusz Michniewicz
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska

W wersji polskiej udział wzięli:
Radosław Pazura - Batman/Bruce Wayne
Łukasz Talik - Green Arrow/Blue Bowman
Marcin Mroziński - Red Tornado/Silver Cyclone
Mirosław Guzowski - Red Hood
Sebastian Cybulski - Blue Beetle/Scarlet Scarab
Mikołaj Klimek
Wojciech Paszkowski
Jakub Szydłowski
Przemysław Stippa
Janusz Wituch
i inni


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk