.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: SERIALE ANIMOWANE :: BATMAN: TBATB :: EMPEROR JOKER! :.

Tytuł odcinka: "EMPEROR JOKER!"
Polski tytuł: "Joker imperatorem!"
Pierwsza data emisji: 22 października 2010
Reżyseria: Ben Jones
Scenariusz: Steven Melching
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter
Animacja:


Obsada:
Diedrich Bader
Robin Atkin Downes
Jeff Bennett
Paul Reubens
Jeremy Shada
Meghan Strange
Batman/Bruce Wayne
Ten-Eyed Man, Firefly
Joker
Bat-Mite
Robin
Harley Quinn

Zakładając różowy strój Batman przygotowuje się do kolejnej potyczki z Fireflyem. Dzięki temu, że co noc zmieniał kolor swojego kostiumu był wstanie ochronić się przed działaniem tęczowego promienia złoczyńcy. Niestety przeciwnikowi udaje się stworzyć Tęczowego potwora, który może korzystać z całej palety barw. Dzięki czemu zmienia on Robina w dwuwymiarową postać. Jednak i na taką ewentualność przygotowany jest Batman, który przekształca swój różowy strój w tęczowy, dzięki czemu odbija wszystkie promienie Tęczowego potwora i tym samym niszczy go i przywraca Robina do normalnej formy. Następnie bez większych problemów unieszkodliwia Fireflya.

Podczas okradania sklepu jubilerskiego Ten-Eyed Man zostaje zaskoczony przez Batmana. Walka obu bohaterów zostaje jednak zakłócona przez Bat-Mite'a, który dzięki Who's Who wie dokładnie, kim jest złoczyńca i jak zyskał swoje moce. Podczas walki mały chochlik tworzy kaktusa i w ten sposób pomaga w unieszkodliwieniu przeciwnika. Następnie zabiera Batmana do swojego prywatnego sanktuarium, które poświecone jest walkom pomiędzy Mrocznym Rycerzem a Jokerem. Jednak cały czas pozostaje jeszcze wolne miejsce na ostateczny pojedynek bohaterów. Chociaż według zapewnień Batmana, Joker jest teraz w celi w Arkham, którą specjalnie zaprojektował, to dzięki Bat-Mite'owi szaleńcowi udaje się zbiec.

Batman zabiera ze sobą Bat-Mite'a pod warunkiem, że ten nie będzie korzystał z magii. Jednak podczas walki w muzeum z przeciwnikami Jokera, chochlik, który wcześniej zwrócił szczególną uwagę na Harley Quinn, postanawia pomóc bohaterowi. Jednak, żeby nie złamać danego słowa, chce przekazać swoją moc Nietoperzowi. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem i moc trafia wprost do Jokera.

Szaleniec szybko odnajduje się w roli króla świata i po stworzeniu Joker-Mite'a w śpiewający sposób wyjaśnia Harley, dlaczego po prostu nie może zdjąć maski z twarzy Batmana. Następnie doskonale się bawi korzystając ze swoich nowych możliwości, dzięki którym wreszcie może zabić Batmana. Kiedy pierwsza skomplikowana pułapka przynosi skutek i Nietoperz umiera, to szaleniec, nie ma zamiaru na tym poprzestawać i przeprowadza kolejne egzekucje Batmana. Oglądając kolejne śmierci Nietoperza, Bat-Mite i Harley dochodzą do wniosku, że kiedy Batman i Joker są zajęci sobą to nie zwracają uwagi na nikogo więcej.

Po kolejnej śmierci wyczerpany Batman błaga Jokera, by ten skończył jego agonie i doprowadził go do całkowitego szaleństwa. Joker od razu zgadza się na ten pomysł i zamierza udać się do umysłu Batmana. Harley Quinn w obawie, że to podstęp próbuje powstrzymać swojego ukochanego, ale ten nie ma zamiaru jej słuchać i pozbawia ją głosu.

Podczas gdy Joker przechodzi przez kolejne drzwi w umyśle Batmana, Joker-Mite sugeruje pozostałym pomocnikom szaleńca, by zabili Batmana, dzięki czemu to oni będą rządzić. Do tego nie zamierza jednak dopuścić Bat-Mite, który przy użyciu niemych tabliczek z wypowiedziami Harley atakuje przeciwników. Niestety, mimo, że udaje się ich powstrzymać, to bohaterowie nie mogą nic zrobić by pomóc Batmanowi.

Joker zaś w idealnie zdyscyplinowanym umyśle, który jest największą siłą Batmana, trafia do swojego największego koszmaru. Do świata, w których nie istnieje Batman. A bez Nietoperza nie ma też Jokera. Pozbawiony swojego szaleństwa złoczyńca zgadza się oddać moce, by tylko wszystko wróciło do normy.

Po odzyskaniu swojego ukochanego Harley Quinn nie jest już zainteresowana zalotami Bat-Mite'a, ale jak słusznie zauważa Batman, mały chochlik jest już pełnoprawnym bohaterem, bo w postaci Joker-Mite'a ma swojego własnego arcywroga, którego zabiera ze sobą do 5. wymiaru.


Autor: Q    CIEKAWOSTKI I UWAGI:
  • Po raz pierwszy odcinek został wyemitowany w Australii 9 października 2010.
  • Pomocnicy Jokera to hołd złożony dla słynnych komików kina niemego: Fatty'ego Arbuckle'a, Charlie'ego Chaplina, Harolda Lloyda i Bustera Keatona.
  • Teaser odcinka, gdzie Batman i Robin walczą z Fireflyem i Rainbow Monsterem, to hołd dla historii The Rainbow Batman! z Detective Comics #241.
  • W odcinku pojawia się wiele różnorodnych nawiązań. Bat-Mite czyta Who's Who, oraz ma też specjalne muzeum w którym uczcił najwspanialsze pojedynki Batmana i Joker z takich historii jak The Joker's Utility Belt, The Laughing Fish, czy też A Death in the Family, podczas którego mały chochlik nie omieszkał zagłosować za, lub przeciwko uśmierceniu Jasona Todda.
  • Słowa Jokera "I'm the king of the world", to odniesienie do kultowej kwestii z Titanica, którą także odbierając Oscara wypowiedział James Cameron.


MUZYKA

"Smile, Darn Ya, Smile!"
Muzyka: Michael McCuistion, Lolita Ritmanis, Kristopher Carter
Słowa: Michael Jelenic i James Tucker
Wykonanie: Jeff Bennett

CYTATY:

Harley Quinn: (o Batmanie) Aintcha gonna take his mask off and find out who he is?
Joker: And reduce my primal enemy to a mere man? Harley, my dear, I'm so disappointed in you! Where's the fun in that?

Joker: (po zabiciu Batmana) I can't believe it. He's... he's actually gone. Let's take a moment to reflect on the passing of a man who was more then just another do-gooder in tights. He was the best arch-nemesis a sociopath could ask for. (zapada cisza) Okay, let's do it again!

Batman: I hope you enjoyed your brief taste of freedom, because I'm sending you back to Arkham, you pale-faced Pagliacci.

           
           
           
           
           INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

Wersja polska: Master Film
Reżyseria: Elżbieta Mikuś
Dialogi: Iwona Krzeska
Montaż: Jan Graboś
Dźwięk: Elżbieta Mikuś
Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak

W wersji polskiej udział wzięli:
Radosław Pazura - Batman/Bruce Wayne
Mirosław Guzowski - Joker
Grzegorz Drojewski - Bat-Mite
Monika Pikuła - Harley Quinn
Igor Chmielnik - Joker-Mite
Wojciech Rotowski - Robin/Dick Grayson
Waldemar Barwiński - Firefly
Andrzej Chudy - Ten-Eyed Man (pol. Dziesięciooki Człowiek)
i inni

Teksty piosenek: Andrzej Brzeski
Kierownictwo muzyczne: Piotr Gogol

Lektor: Paweł Bukrewicz


<<< Poprzedni odcinek - Powrót do spisu odcinków - Następny odcinek >>>
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files


SmallvillePlanet

HitmanAsylum.pl - serwis poświęcony grze Hitman
© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk